dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 475 z 1061
Pokaż wyniki od 9.481 do 9.500 z 21202
  1. #9481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Faktycznie kupujesz 4 inwertery po 10kW zamiast jednego 40kW - Janusz Biznesu.
    Napisał ten co ma 2 inwertery?

  2. #9482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Napisał ten co ma 2 inwertery?
    Pomyłka 3 1 x Goodwe i 2 x SolaX.
    Niestety dachy się skończyły i trzeba teraz grunt uprawiać. Czekam na konstrukcję na grunt i w połowie marca będzie 7kWp zresztą jak widzieliście panele już leżą i czekają.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #9483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Kiedy napięcie znamionowe w sieci było 220V to było jak piszesz -10/+5%
    Kiedy zmienili napięcie na 230V zmienili też zakres na +/-10% bo tak jest w UE.
    Twoja racja. Zajrzałem do regulaminu umowy, jest faktycznie +/- 10% Dzieki za uśwaidomienie. W wielu miejscach w necie pukutuje stara wersja.

  4. #9484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pomyłka 3 1 x Goodwe i 2 x SolaX.
    Niestety dachy się skończyły i trzeba teraz grunt uprawiać. Czekam na konstrukcję na grunt i w połowie marca będzie 7kWp zresztą jak widzieliście panele już leżą i czekają.
    Czyli mogę CI mówisz Januszszszszsz?

  5. #9485

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Ano dlatego że każdy producent ma swoje podejście do prezentacji danych (kwestia marketingu i samopoczucia właściciela) tak samo jest z PC i zużyciem prądu nie zawsze to co pokazuje urządzenie zgadza się z tym co faktycznie wysyła/pobiera do/z sieci
    SUPER : Byłem pewien że tak właśnie odpiszesz, Wręcz czekałem na nią. Pisząc o swoich uzyskach i danych zawsze są to rzetelne i prawdziwe dane .
    Naprawdę nam to w głębokim poważaniu co o tym sądzisz. Fakt jest jeden:
    1) Produkcja pokrywa się z tym co rejestruje licznik
    2)Od 3 lat spisuję codziennie uzyski , oddanie do sieci itd.
    3)Co pół roku mam rozliczenie i sam obliczam na podstawie pobrania z sieci jak i oddania (kWh) i się wszystko zgadza z tym co dostaję z ZE
    4) miesiąc przed przyjściem faktury z ZE obliczam sam i kWh się zgadzają zarówno pobranie jak i oddanie (wiem ile zapłacę różnica jest tylko w oplatach stałych bo ich nie biorę pod uwagę)
    Podsumowując mam wszystko OK odnośnie bilansowania międzyfazowego ,opłat ,uzysków , jak również ZE liczy wzorowo.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #9486

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czyli mogę CI mówisz Januszszszszsz?
    Pewnie że tak trafiło się 2 inwertery SolaX za 1000 PLN + 200 PL przesyłka z UK to wziąłem, później żałowałem że nie wziąłem wszystkich 7 szt. Bo tyle było na sprzedaż pozostałe 5 wziął też kolega od nas z forum.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #9487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mogę się z Tobą założyć że za 10 lat mniej niż 10% domów będzie miało fotowoltaike na dachu.
    Śmieszne jak ten zakład chcesz zrealizować.
    No i coś na temat progresu w instalacjach.

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...j-fotowoltaiki

    http://gramwzielone.pl/trendy/34625/...e-bije-rekordy

    To się dopiero zaczyna.

  8. #9488

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    To się dopiero zaczyna.
    Żadnego boomu na fotowoltaikę nie będzie wystarczy popatrzeć na dane o ilości podłączonych instalacji do sieci. Owszem panele pokazują się na coraz większej ilości domów ale żeby "Polacy ruszyli po tańsze rachunki...". Wolne żarty, tak samo jak to że prąd ciągle drożeje.

    "Ponad 50 tysięcy Polaków" jak to się ma do około 37 mln Polaków?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9489

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Żadnego boomu na fotowoltaikę nie będzie wystarczy popatrzeć na dane o ilości podłączonych instalacji do sieci. Owszem panele pokazują się na coraz większej ilości domów ale żeby "Polacy ruszyli po tańsze rachunki...". Wolne żarty, tak samo jak to że prąd ciągle drożeje.

    "Ponad 50 tysięcy Polaków" jak to się ma do około 37 mln Polaków?
    No to masz. I tak jest u każdego.
    http://gramwzielone.pl/trendy/34528/...ikroinstalacji

    Zobaczysz jakie ceny prądu będą w przyszłym roku i następnych latach.

  10. #9490

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Zobaczysz jakie ceny prądu będą w przyszłym roku i następnych latach.
    Jak już kiedyś pisałem dla mnie prąd może kosztować i 2PLN/kWh spowoduje to tylko to że jako kraj szybciej się ogarniemy i pójdziemy albo w lewo w stronę PV, albo w prawo w stronę atomu.
    Zgodnie z artykułem ponad 7000 instalacji w skali kraju to nadal promil
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #9491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Śmieszne jak ten zakład chcesz zrealizować.
    No i coś na temat progresu w instalacjach.

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...j-fotowoltaiki

    http://gramwzielone.pl/trendy/34625/...e-bije-rekordy

    To się dopiero zaczyna.
    Ah ah, już rozumiem. W środę zjadłem pączka, w czwartek (był tłusty) zjadłem pięć. Z tego wniosek że dzisiaj muszę zjeść 25 pączków. Uff, i to się dopiero zaczyna....

  12. #9492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ah ah, już rozumiem. W środę zjadłem pączka, w czwartek (był tłusty) zjadłem pięć. Z tego wniosek że dzisiaj muszę zjeść 25 pączków. Uff, i to się dopiero zaczyna....
    To się prognoza nazywa i takie są prognozy ludzi, którzy się tym zajmują. Do tego dochodzi kilka istotnych rzeczy, jak np. wczorajsze zmiany w ustawie o OZE.
    Zresztą praktycznie większość deklaruje instalację paneli PV, szczególnie w nowych domach. Już widać takie miejsca z dużą ilością instalacji.

  13. #9493
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    To się prognoza nazywa ...
    niektórzy mają takie prognozy
    http://gramwzielone.pl/trendy/33720/...ln-prosumentow
    a niektórzy takie
    http://gramwzielone.pl/trendy/32416/...edzy-niz-wegla
    jeszcze inni takie
    http://gramwzielone.pl/trendy/30884/...a-przez-50-lat

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #9494
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Żadnego boomu na fotowoltaikę nie będzie wystarczy popatrzeć na dane o ilości podłączonych instalacji do sieci. Owszem panele pokazują się na coraz większej ilości domów ale żeby "Polacy ruszyli po tańsze rachunki...". Wolne żarty, tak samo jak to że prąd ciągle drożeje.

    "Ponad 50 tysięcy Polaków" jak to się ma do około 37 mln Polaków?
    A się dziwisz że nie ruszają? Za długi czas zwrotu w moim przypadku na chwilę obecną 15 lat przy założeniu 4000 za kW u innych może bardziej się to opłaca 7-10lat.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #9495

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Naprawdę nam to w głębokim poważaniu co o tym sądzisz.

    Aż zaplułem monitor .... zdrowia życzę i mniej nerwów bo liczenie kWh widzę ci szkodzi

    Pomyśleć że ja tylko zapytałem... co by było gdybym przypadkiem wymusił pierszeństwo na drodze ? aż boję się pomyśleć
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 01-03-2019 o 17:55
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  16. #9496

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A się dziwisz że nie ruszają? Za długi czas zwrotu w moim przypadku na chwilę obecną 15 lat przy założeniu 4000 za kW u innych może bardziej się to opłaca 7-10lat.
    Czas zwrotu (jak to napisałeś) PV to ok 7-8 lat przy obecnych cenach prądu. Jak w przyszłym roku cena poszybuje do góry, za dwa lata zapłacimy za transfery statyczne to cena 1zł/kWh jest realna, o ile nie więcej. Czas zwrotu PV to będzie 3-4 lata.

  17. #9497

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Żadnego boomu na fotowoltaikę nie będzie wystarczy popatrzeć na dane o ilości podłączonych instalacji do sieci. Owszem panele pokazują się na coraz większej ilości domów ale żeby "Polacy ruszyli po tańsze rachunki...". Wolne żarty, tak samo jak to że prąd ciągle drożeje.

    "Ponad 50 tysięcy Polaków" jak to się ma do około 37 mln Polaków?

    A czy nie uważasz, że z tymi osądami warto poczekać chociaż 1 rok od ostatniej zmiany przepisów ?
    Ja osobiście czekam na instalację. Nie będzie duża, za mały dach, ale 12paneli x 370Wp bruk-bet + Fronius SYMO 3.7-3-S z jednym MPPT
    Ostatnio edytowane przez Pan_Domu ; 01-03-2019 o 18:21 Powód: brak cytatu do którego się odnoszę

  18. #9498

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Czas zwrotu (jak to napisałeś) PV to ok 7-8 lat przy obecnych cenach prądu. Jak w przyszłym roku cena poszybuje do góry, za dwa lata zapłacimy za transfery statyczne to cena 1zł/kWh jest realna, o ile nie więcej. Czas zwrotu PV to będzie 3-4 lata.
    Czas zwrotu zależy jak liczyć jeśli doliczysz do tego np. grzanie klimą w okresach przejściowych, wsadzisz grzałkę do zasobnika cwu. okres zwrotu szubko maleje. Wszak grzanie cwu. kotłem na ekogroszek to około 4kg/doba * 30 dni = 120kg a to 120 PLN do przodu w miesiącu i razy powiedzmy 5 miesięcy i już dodatkowe 600 PLN w kieszeni. Grzanie w okresach przejściowych powiedzmy 10 kg/doba * 2 miesiące to kolejne 600kg w kieszeni i kolejne 600 PLN w kieszeni. I okres zwrotu szybciutko maleje.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #9499

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Aż zaplułem monitor .... zdrowia życzę i mniej nerwów bo liczenie kWh widzę ci szkodzi

    Pomyśleć że ja tylko zapytałem... co by było gdybym przypadkiem wymusił pierszeństwo na drodze ? aż boję się pomyśleć
    Jak Tirowi lub pojazdowi szynowemu to skutek by był pewnie opłakany
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #9500
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Kiedy napięcie znamionowe w sieci było 220V to było jak piszesz -10/+5%
    Kiedy zmienili napięcie na 230V zmienili też zakres na +/-10% bo tak jest w UE.
    No, tak od ręki ponieśli i pozamiatane. Sterowniki do bram i pomp napięcie znamionowe 270V. Wychodzi na to, że niezgodne z normami UE

Strona 475 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony