dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Odparzające się tynki

    Witajcie,

    Mam taki problem w swoim mieszkaniu - raz na jakiś czas na ścianach robią mi się 'pęcherze'. Kiedy je usuwam okazuje się, że czasem to sama gładź a czasem również i część tynku odchodzi. Próbuje to zagruntować, położyć nową gładź i na nowo pomalować ale niestety po jakimś czasie problem potrafi powrócić - teraz po roku od remontu pokoju na ścianie wyskoczyło mi takie coś:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190202_091951_DRO1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	425992

    Co może być tego przyczyną? I jak się tego pozbyć raz na zawsze?

  2. #2

    Domyślnie

    Odciąć wilgoć po zewnętrznej stronie tej ściany.

  3. #3

    Domyślnie

    Do zewnętrznej części tej ściany jest ponad 3m - to nie przeszkadza?
    Poza tym tam jest taras wyłożony płytkami - jest możliwość, że woda się tam dostaje?

  4. #4

    Domyślnie

    Naszkicuj gdzie jest ta ściana i gdzie taras.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Mieszkanie w bloku,kamienicy? Parter, piętro? Nowe, stare ?
    Kiedyś widziałem podobną sytuację w bloku z wielkiej płyty, gdzie wilgoć wyszła na ściance działowej. Okazało się, że ściegu napadało i tak go zawiało, że się przykleił do ściany na wysokość 30cm. Topił się, woda przechodziła po ścianie nad cokolikiem (balkon w płytkach) i sobie 4 metry płynęła do mieszkania po płycie by wyjść na ściance działowej . Takie cuda

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Bliźniak budowany chyba w połowie lat 70', strop płyta żerańska prostopadle do ścian dzielących obie połówki. Awaria w łaziencna piętrze przy zewnętrznej ściane, coś przy pralce, wody kilka wiader poszło na podłogę, posprzątane. Za jakiś czas coś podobnego pokazało się na ścianie dzielacej bliźniak. Okazało sie że woda przeszła kanałami płyty żerańskiej , choć na suficie parteru nie byo śladu.. Po nawierceniu spłynęło jeszcze pół wiadra. Wyschło.

  7. #7

    Domyślnie

    Poniżej schemat mieszkania:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	426303

    Zdjęcie wcześniejsze i problem zaznaczyłem czerwoną kropką. Fakt jest, że pozostałe 2 ściany zaznaczone na zielono też miewały ten problem. Mieszkanie sąsiednie miało źle zabezpieczony balkon i w zeszłym roku robiono go 'od nowa'. Być może źródło problemu zostało naprawione tylko w tej jednej ścianie jeszcze siedzi wilgoć?

    Blok wybudowany w 2012 r. parter, poniżej jest wspólny garaż

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ralf58 Zobacz post
    Witajcie,

    Mam taki problem w swoim mieszkaniu - raz na jakiś czas na ścianach robią mi się 'pęcherze'. Kiedy je usuwam okazuje się, że czasem to sama gładź a czasem również i część tynku odchodzi. Próbuje to zagruntować, położyć nową gładź i na nowo pomalować ale niestety po jakimś czasie problem potrafi powrócić - teraz po roku od remontu pokoju na ścianie wyskoczyło mi takie coś:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190202_091951_DRO1.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	425992

    Co może być tego przyczyną? I jak się tego pozbyć raz na zawsze?
    Szanowny Panie,
    Opisany problem może być wywołany zawilgoceniem. Aby go usunąć, należy zlokalizować źródło wilgoci i je zlikwidować. Być może ściana niedokładnie wyschła. Najlepszym rozwiązaniem będzie skucie tynku w tym miejscu, dokładne sprawdzenie stanu podłoża, jego osuszenie i ponownie nałożenie tynku, zagruntowanie oraz szpachlowanie. Samo położenie gładzi na nowo i malowanie najpewniej nie pomoże osią-gnąć oczekiwanego rezultatu. Trzeba też zadbać o odpowiednie ogrzewanie i wentylację pomieszczenia

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar SUEZ Izolacje
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-021
    Posty
    17

    Domyślnie

    Problem znany, ściana chce oddychać. Proponujemy zastosować systemowe tynki renowacyjne wraz z farbą, która nie będzie stanowić bariery dla wilgoci. Jak to zrobić? Chętnie podpowiemy!

    pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu
    Zespół Suez

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gocha68
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUEZ Izolacje Zobacz post
    Problem znany, ściana chce oddychać.
    może warto przeszczepić płuca? to taki żart na dzień kobiet

    Po prostu chce przepuszczać wilgoć i coś blokuje - wygląda na ścianę gipsową dobrze zagruntowaną i pokrytą farbą. - tworzy dobrą barierę dla wilgoci która usilnie chce się dostać do wewnątrz pomieszczenia z zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony