dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 122 z 131
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2614
  1. #2421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku profesjonalnego wykonania krycia wstępnego kąt nachylenia połaci nie ma już tak istotnego znaczenia. Oczywiście każde zwiększenie tego kąta to lepiej. Zwróciłbym jednak uwagę bardziej na architekturę bryły budynku jako całości i zdałbym się na sugestie projektanta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #2422

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Dom przy Przyjemnej ; 05-12-2021 o 18:14

  3. #2423

    Domyślnie

    Czy ktoś ma dachówkę Benders carisma ? Jak ona się sprawuje i gdzie można kupić w południowej Polsce?

    Proszę też o polecenie dachówki płaskiej, betonowej ale tylko w kolorze jasno szarym.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  4. #2424

    Domyślnie

    Niestety już wiem, że nie będę miała dachówki Benders carisma, nie ma możliwości zakupu
    Ale może ktoś podpowie o innej płaskiej, betonowej w tym jasnym kolorze np: creaton kapstadt.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 24-01-2019 o 09:54
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #2425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lostdesper

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam i ponownie zwracam się z prośba do Panów dekarzy

    Żona zmieniła kolor dachówki: będziemy brać Braas Teviva Szary kryształ. Mam zamiar zamienić gąsiory, bo te z Tevivy są beznadziejne (tzn kwestia gusty, wg mnie są beznadziejne).

    Wysłałem kilka zapytań o wycenę dachu ale wybrałem gąsiory z Turmalinu (to jest dachówka ceramiczna w przeciwieństwie, do Tevivy, która jest betonowa), ale jest w tej samej barwie (szary kryształ). - dostałem odpowiedź, że nie jest to najlepszy pomysł (czekam teraz na argumentację)

    No więc pomyślałem, że spróbuję w takim razie do Tevivy dać gąsiory od Tegalitu (betonowy, tylko z kolorem problem) - to powiedziano mi, że gąsiory od Tegalitu nie pasują do Tevivy...

    Wolę jednak spytać ludzi zaprawionych w boju aniżeli zza biurka w sklepie, bo zbaraniałem trochę

    To można mieszać gąsiory z innych dachówek czy nie bardzo?

  6. #2426

    Domyślnie

    Widzę, że mamy podobne gusta z Twoją żoną Też jesteśmy na tym etapie w szukaniu dachówki płaskiej i jasno-szarej.
    Wcześniej obcowaliśmy za betonową, ale mało jest jej na rynku i zawsze jest jakieś ale, to wybieramy w końcu ceramiczną.
    Dzięki temu blogowi ;
    http://www.orzeszkowepole.pl/2017/02...ad-oferty.html

    poczytajcie sobie...Bardzo polecam To jeden z moich ulubionych blogów.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  7. #2427

    Domyślnie

    A w czym betonowa jest lepsza od ceramicznej? Ja spotkałem się póki co z jedną opinią pewnego majstra że cementowe są niby barwione na całej powierzchni (objętościowo) więc z biegiem lat będą mieć zawsze taką samą barwę, w przeciwieństwie do ceramicznej która jest lakierowana. Nie wiem na ile to jest zgodne z prawdą. Ale czy cementowe nie są przypadkiem porowate, przez co będą porastać? U mnie chciałbym założyć płaską ciemnoszarą dachówkę. Jaką polecacie? Benders carisma jest fajna ale czy dostępna?

  8. #2428
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Co do mieszania gąsiorów jak dla mnie jest to dziwne, Ogólnie ceramiczne są bardziej krzywe od betonowych. Co do gąsiorów od Tegalita to są one nieszczelne tzn bez zakładki i układane na styk, niby taśma pod gąsior ma spełniać funkcję szczelności, lecz my podkładamy blachę pod nie żeby spać spokojnie

  9. #2429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    ... cementowe są niby barwione na całej powierzchni (objętościowo) więc z biegiem lat będą mieć zawsze taką samą barwę, w przeciwieństwie do ceramicznej która jest lakierowana. Nie wiem na ile to jest zgodne z prawdą. Al
    Czy aby na pewno Ci tak powiedział? Dachówki ceramiczne nie są lakierowane tylko mogą być angobowane. Angoba szlachetna błyszcząca i półszlachetna matowa. Są producenci, którzy barwią w masie ale nie zawsze w kolorze zgodnym z kolorem wierzchniej warstwy. Dachówki cementowa (betonowe) są malowane (lakierowane) nie spotkałem się aby były barwione w masie ale być może są. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #2430

    Domyślnie

    Witam, chciałbym poznać wasze
    opinie na temat odcieni dachówki Braas Turmalin. Czy kolory glazurowane czyli szary glazurowany i czarny glazurowany świecą się czy jednak tylko szar kryształ się świeci. Oglądałem różne zdjęcia na niemieckojęzycznej stronie producenta i tam wynika że te glazury to bardziej matowe są. Proszę mnie oświecić bo wysawało mi się, że z serii Turmalin to angoby są matowe, glazury się błyszczą a szary kryształ bardzo się błyszczy. Liczę na Waszą pomoc bo jestem w kropce a zdjęcia z internetu nie oddają wszystkiego. Najbardziej interesuje mnie czy te dwa kolory z glazurą są matowe czy błyszczące jednak.

  11. #2431

    Domyślnie

    Braas Tegalit vs Teviva... dylemat wyboru

    ZA Tegalitem wygląd, jakoś subiektywnie bardziej nam się podoba.
    PRZECIW:
    wyższa waga (około 4000kg na moim dachu więcej)
    ryzyko nieszczelności na gąsiorach przy zastosowaniu tańszej taśmy
    wyższa cena (ponad 4000zł różnicy)

    ZA TEVIVĄ to co przeciw tegalitowi , zaś największy minus to te okrągłe gąsiory...

    Warto wg tutaj zgromadzonych praktyków dopłacić do Tegalitu? Jeżeli tak to jaką taśmę kalenicową wybrać...?

  12. #2432

    Domyślnie

    Co do gąsiorów od Tegalitu montowanych na Tevivę. Technicznie to jest wykonalne, obie dachówki mają ten sam wymiar. Jednak problemem jest kolorystyka. Porównywaliśmy grafit Tegalitu z Tevivowskim i to są całkowicie inne kolory.

    Tevive na dachu kopertowym odrobinę lepiej wygląda jak nie zastosujesz gąsiorów początkowych systemowych, tylko dorobisz denka do gąsiora podstawowego i zamontujesz go jako początkowy.

  13. #2433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Co do mieszania gąsiorów jak dla mnie jest to dziwne, Ogólnie ceramiczne są bardziej krzywe od betonowych. Co do gąsiorów od Tegalita to są one nieszczelne tzn bez zakładki i układane na styk, niby taśma pod gąsior ma spełniać funkcję szczelności, lecz my podkładamy blachę pod nie żeby spać spokojnie
    W którym miejscu kładziecie blachę, co z otworami wentylacyjnymi? Jaką taśmę stosujecie... Ciekaw jestem tego pomysłu, bo tak od strony praktycznej średnio sobie to wyobrażam zakładając, że nie zamykamy kanałów wentylacyjnych.

  14. #2434

    Domyślnie

    Też nie spotkałem dachówki cementowej, która by była barwiona w masie. Wydaje mi sie to zbyt kosztownym rozwiązaniem. Barwienie powierzchowne jest tańsze. No i poza tym spełnia inną funkcję - tworzy trwałą powłokę na powierzchni dachówki. Glazura to powierzchnia ze szkliwa, angoba to tlenki metali. Czy w przypadku cementowych to tylko nałożony kolor? Chyba nie do końca. To raczej też powłoka, która zabezpiecza sam materiał przed wpływem warunków atmosferycznych. I pozwala też uzyskać inna powierzchnię. Bardziej błyszczącą lub matową (podobnie jak angoba i glazura). Mi sie pod względem połysku podoba Duratop Pro od Creatona bo jest tak trochę pomiędzy matem a połyskiem glazury

  15. #2435

    Domyślnie

    Dachówka betonowa Braas Teviva w kolorze czarnym pojawiła się w końcu na dachu. Pozostały jeszcze drobne prace dekarskie.
    Całość prezentuje się całkiem w porządku. Nie mam większych uwag do pracy dekarzy, choć pewnie znalazłyby się niedociągnięcia. Co do samej dachówki to mam pozytywne wrażenia. Zastanawialiśmy się z żoną nad kolorem, bo nie chcieliśmy zbyt jasnego dachu. Szary kryształ oraz grafit w słońcu nam się do końca nie podobały. Nie kombinowałem z rynnami i zdecydowałem się na Bryzę, mając na uwadze, że za kilka/kilkanaście lat i tak trzeba będzie je pewnie wymieniać.


  16. #2436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dach prezentuje się bardzo ładnie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników ma na swoim dachu jasno szarą dachówkę? Chętnie zobaczę zdjęcie jak to się prezentuje- kształt i model nie ważny. Wybór padł na Brass Teviva Cisar, ale żona się uparła na kolor ciemnoszary, który wg mnie jest jasno szary i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Ja celujęw grafit bądź szary kryształ.

  18. #2438
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W załączeniu zdjęcia z jednej z moich realizacji dachówka Meyer-Holsen. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080816.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	427991   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080813.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	427992  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2439
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Muszę przyznać że wygląda extra. Ładnie komponuje się z jasno szarymi oknami oraz biała elewacja. Grafit na dachu i oknach już się trochę przejadł, jest praktycznie na każdym nowym domu. Ok. decyzja podjęta- zamówiona dachówka szara, z Brassa

  20. #2440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W załączeniu zdjęcia z jednej z moich realizacji dachówka Meyer-Holsen. Pozdrawiam.
    Jeszcze pytanie: to jest Piano platynowo szara ?

Strona 122 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony