dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 90
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1797
  1. #1341

    Domyślnie

    Od początku chciałem mieć furtkę w postaci okablowania, które mi na to pozwoli. Ale przy gwieździe i chęci schowania wszystkiego w szafie zamiast puszek nie ma furtki. Chyba, że podwójna gwiazda. Potem jak dostałem wycenę i zobaczyłem ceny w sklepach, miałem w ogóle zrezygnować. Na szczęście trochę pogrzebałem i okazuje się, że da się to zrobić IMO w rozsądnych pieniądzach. Tylko niestety dając zarobić zachodnim sklepom, a nie polskim. Choć jak się okazuje i w Polsce można trafić dobrą okazję czasem.

    Najdroższe są sensory, czyli włączniki, itp. To co ląduje w szafie w relacji do możliwości nie jest takie drogie. Z drugiej strony wyceny centralnego sterowania żaluzjami z czujnikiem wiatru miałem od ~10k. Tutaj zrobię to za góra 1/3 ceny. A za 1/2 ceny mogę mieć stację pogody Hagera, która będzie na każdej elewacji sterowała lamelkami w zależności od nasłonecznienia, kierunku padania promieni, wysokości słóńca i chyba jeszcze temp. w pomieszczeniu. Albo to samo po taniości w openhabie

  2. #1342
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czyli będą żaluzje fasadowe?

    Właśnie tak to wygląda. Jak odliczymy wszystkie rozproszone sterowniki - centralne ogrzewanie, podlewanie ogrodowe, alarm, sterowanie rolet itp to kwota nie zabija. Choć niestety robić to przez zlecenie to już kosmiczna kasa.

    Monitoring planujesz?

  3. #1343
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A za 1/2 ceny mogę mieć stację pogody Hagera, )
    Jaki typ tej stacji? Ten za 5 tyś?

  4. #1344

    Domyślnie

    Katalogowo to chyba 6 tys. netto
    O, ta http://www.hager.pl/katalog-produkto...53a/127907.htm
    Jak komuś mało, to suntracer ma jeszcze droższe

  5. #1345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Czyli będą żaluzje fasadowe?
    Tak. Rolety nie były nawet rozważane. Na górze, na linii od pd-wsch do pd-zach. mam głównie okna od podłogi i brak okapu. Nie pamiętam teraz, ale chyba >30m2 okien na 3 sypialnie. Muszę się jakoś przed słońcem chronić. Nie robiąc tego przy okazji od tyłu jak kaszpir

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Właśnie tak to wygląda. Jak odliczymy wszystkie rozproszone sterowniki - centralne ogrzewanie, podlewanie ogrodowe, alarm, sterowanie rolet itp to kwota nie zabija. Choć niestety robić to przez zlecenie to już kosmiczna kasa.
    Dokładnie. Jak już masz podstawowe sensory to potem wyjście on/off kosztuje Cię ~10 euro, a możesz nim sterować dowolnie.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Monitoring planujesz?
    Kable mam. Zobaczymy czy $$$ zostanie na sprzęt. Elektryk namawia na novusa. m.in ze względu na dobry serwis.

  6. #1346
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No u mnie rolety też odpadają.

    Żaluzje fasadowe do tego projektu super sprawa!

    U nas u góry będzie okap, ale mimo wszystko robimy refleksole. Choć mało o nich opinii to postanowiliśmy zaryzykować. Docelowo maja zastąpić firany..

    Ja myślę nad monitoringiem, ale raczej hikvision. Najlepiej od majfrenda kupiłem domofon z czytnikiem linii papilarnych tej firmy i sama jakość produktu spoko. Gorzej z FW. Ale nastawiam się na wgrać i zapomnieć bez aktualizacji w przyszłości. Kwestie security będę chciał zapewnić raczej zamknięta siecią z jakimś vpn.

    Właśnie zastanawiam się nad wentylacja garażu. Nie wiem czy nie zamontuje sobie klapy sterowanej na nawiewie plus wentylator z klapa zwrotna na wywiewie i do tego czujnik CO/CO2.
    Nie wiem czy jest sens wentylowac garaż cały czas...

  7. #1347

    Domyślnie

    Kiedyś o refleksolach myślałem nawet. Jeszcze o czymś takim myślałem https://www.youtube.com/watch?v=uZkxFZdt8tY Ale żaluzje najłatwiej kupić.

    Kamery dopiero przede mną jeszcze. Teraz po tynkach jak najszybciej dokończyć wod-kan, CO i wylewki.

  8. #1348
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Okiennice wyglądają bardzo ładnie, ale wkomponowac je w bryle to też nie taki prosty temat

    U mnie właśnie robią meditherm, a ja wykanczam kotłownie. Chcę też jak najszybciej popchnac wylewki, a potem robić orurowanie kotłowni. Zbiornik galmet już czeka

    Robię w kotłowni karton gips. Gość od kafli nie ma czasu, na kilka m2 nikt nie przyjedzie się bawić z tynkami, więc działam sam. Stwierdziłem, że łatwiej w tym wiercic niż w płytkach, a jak pomaluje farba do łazienek, to też będzie ok.

    Kiedy planowana przeprowadzka?

  9. #1349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Katalogowo to chyba 6 tys. netto
    O, ta http://www.hager.pl/katalog-produkto...53a/127907.htm
    Jak komuś mało, to suntracer ma jeszcze droższe
    O Paaaanie drogo Ja do systemu mam dedykowany taki : http://www.automatyka-knx.pl/product...-Modbus/?id=60 Wizualnie to taki sam.

  10. #1350

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    O Paaaanie drogo Ja do systemu mam dedykowany taki : http://www.automatyka-knx.pl/product...-Modbus/?id=60 Wizualnie to taki sam.
    Żeby nie było, nie planuję jej kupić. Chociaż w DE można ją dostać <700 euro. Ponadto całkiem możliwe, że to ta sama stacja co Twoja. Są w zasadzie 2 główne modele stacji: ten i jeszcze jeden produkcji Thebena chyba. Sprzedawane są tylko pod różnymi markami, z różnym softem, portem i GPS-em lub nie.

    W zimę spróbuję się pobawić https://www.openhab.org/addons/bindings/astro1/


    Poza tym coraz bardziej przekonuję się do reku zehndera https://www.openhab.org/addons/bindings/comfoair1/


    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Okiennice wyglądają bardzo ładnie, ale wkomponowac je w bryle to też nie taki prosty temat
    Przede wszystkim miałem obawy jak je zamontować nie dziurawiąc hydroizolacji, która wychodzi na ściany.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    U mnie właśnie robią meditherm, a ja wykanczam kotłownie. Chcę też jak najszybciej popchnac wylewki, a potem robić orurowanie kotłowni. Zbiornik galmet już czeka
    Ja cięgle nie zdecydowałem czy nierdzewka, czy jakiś galmet właśnie. Za nierdzewkę będą prawie 2 galmety i pożyje to pewnie tyle samo

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Robię w kotłowni karton gips. Gość od kafli nie ma czasu, na kilka m2 nikt nie przyjedzie się bawić z tynkami, więc działam sam. Stwierdziłem, że łatwiej w tym wiercic niż w płytkach, a jak pomaluje farba do łazienek, to też będzie ok.
    Ja ostatecznie też zdecydowałem nie robić płytek na ścianach w kotłowni. Jakaś dobra farba mam nadzieję wystarczy.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Kiedy planowana przeprowadzka?
    Optymistycznie za ~pół roku. Ale jestem jeszcze bardzo daleko, więc zobaczymy jak będzie. Niemniej jednak zamierzam cisnąć ten termin, bo jak luźno założę, że dobrze by było wprowadzić się na święta, to się na wielkanoc wprowadzę

    Jak pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu dach płaski i potem skośny, bo jak narazie mam tylko papę wszędzie.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 15-03-2019 o 08:05

  11. #1351
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Na ściany w kotłowni proponuję Wam tynk mozaikowy. Ja zrobiłem i naprawdę fajny efekt za niewielkie pieniądze + brak bawienia się w jakieś docinki w przypadku płytek.

  12. #1352
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja z kolei chcę zastosować czujniki temp przy oknach żeby sterować refleksolami dla aktualnego zacienienia oraz zysków od słońca.

    Początkowo chciałem właśnie te stacje co marcin225 podesłał.

    agb, u mnie będzie zbiornik akumulacyjny galmet z wezownica ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będzie i wilk syty i owca cała. Pełna higiena dla cwu, a w zbiorniku obieg z woda z dodatkami inhibitorow korozji. Dodatkowo można zrobić obieg o wyższej temp np do grzejnika w łazience.

    Robisz pompę ciepła?

    marcin225, sam robiłeś te tynki? Bardzo skomplikowane? W tej dziedzinie nie czuje sie na siłach a i machanie paca nie jest lekkie.

  13. #1353

    Domyślnie

    Robię. Tu znów idę na łatwiznę, bo mam gaz i to na działce. Skrzynka 7-8m od domu. Ale musiałbym o nowe PNB występować i całą papierologię przechodzić. Z ekonomicznego punktu widzenia wątpliwe, ale doba ma tylko 24h i czasem trzeba iść na skróty Z pompą też nie jest jednak tak łatwo, bo nawet o ofertę się doprosić nie można.

    W dodatku z PC nie dam sobie makaronu na uszy nawinąć, a przy gazie na niezłych ściemniaczy już trafiłem. A nie wszystko wyłapię. Jeden mi wmawiał, że przy podłogówce najlepiej na pałę ustawić temp zasilania w okolicach 50C i dalej dopiero grupy pompowe z mieszaczami. Tylko, że te grupy kosztują zazwyczaj drugie tyle co kocioł z zasobnikiem. Na pytanie po co, usłyszałem, że zawsze tak robi i jest dobrze...

    A co będziesz w tym zbiorniku akumulował? Bo z PC to za bardzo nie ma

    marcin225, pokaż tą mozajkę
    Ostatnio edytowane przez agb ; 15-03-2019 o 08:37

  14. #1354
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ładne idotyzmy wciskają insalatorzy. A z ofertami rzeczywiście różnie bywa.

    Generalnie jeśli chodzi o gruntowe, to Wihajster z forum był najbardziej konkretny, merytoryczny i wnikał w detale. Polecam każdemy to chce pompę on/off. Niestety ja zmieniłem na inverterową bo trochę inaczej będzie wyglądało grzanie niż przy podłogówce.

    A zbiornik akumulacyjny, bo przy nawet tych 8kW w locie wody nie ogrzeję. A ja pompa sobie nagrzeje 450l to potem już dużo łatwiej stabilnie utrzymać temp. Inna sprawa, że higienicznie, bo nie muszę przegrzewać by pozbyć się legionelli ze zbiornika. No i wężownica z nierdzewki o powerzchni 15m2 Wihajster mi właśnie mówił, że stosuje te zbiorniki.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #1355

    Domyślnie

    Ale do ilu stopni będziesz musiał grzać te 450l?

    Ja anty-legionellę zamierzam robić... codziennie. Tzn. przy okazji, bo w G12as nie mam okienka dziennego, stąd myślę, aby grzać PC CWU do <50C, i potem na koniec okienka G12as, włącząć grzałkę na 30-60min. Koszt grzałki w taniej strefie w zasadzie taki sam jak dogrzanie PC w drogiej.

  16. #1356
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Tynk mozaikowy zrobił mi wykonawca zwykłych tynków za chyba 600 zł robocizna. Potem wrzucę zdjęcie jak będę przy komputerze.

  17. #1357

    Domyślnie

    Tynk mozaikowy się robi bardzo prosto niczym gips nawet nie wiem czy nie prościej. Robiłem w garażu. Wziąłem wtedy najtańszy w Obi chyba 2 wiadra są w każdym markecie.

    np. https://www.castorama.pl/produkty/bu...BoC_D8QAvD_BwE

    a tutaj jak się to nakłada nie ma w tym nic skomplikowanego trzeba tylko troche paca namachać.

    https://www.youtube.com/watch?v=LUh93ySbm_8
    https://www.youtube.com/watch?v=Qg_0v9goMzo
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 15-03-2019 o 09:32

  18. #1358
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Będę grzal do takiej samej temperatury jak w przypadku normalnego zbiornika cwu.

    Ja raczej idę w panele i nie będę sie bawil w taryfy. Szczególnie, że chyba PGE nie odróżnia taryf w przypadku pv.

    Ciekaw jestem jak ten tynk sie nakłada na silke, która nie jest tak idealnie równa..

  19. #1359

    Domyślnie

    Wyprowadziłem kable pod panele, ale na razie nie opłaca mi się to. Tym bardziej, że w lesie jak osiągnę 50% sprawności to będzie dobrze. Wydaje mi się, że PGE jednak taryfy rozróżnia. Ostatnio przy zmianie na G12as zamontowali mi licznik, który chyba nawet to umożliwia. Chyba, bo na stronie Apatora dokumentacji brak.

  20. #1360
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chodzi mi bardziej o to, że jak wyproduuje w dziennej, a będę odbierał w nocnej to będę w plecy. Więc bez sensu. Przy PV wolę po prostu mieć swobodę żeby nie stać się niewolnikiem nocnej taryfy
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 68 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony