Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
I jakie to ma zalety względem dzwonienia w telefonie, który zazwyczaj mam przy sobie - niezależnie czy jestem w domu, w ogrodzie, u sąsiada czy na wakacjach w Australii?
Takie że oprócz wszystkiego tego co tutaj piszesz jest jeszcze to co ja napisałem i jeszcze szeregu innych zalet które dzięki integracji można zaprogramować, mniej lub bardziej gadżeciarskich. Np otwarcie furtki komendą głosową jak gospodyni w kuchni ma ręce od ciasta i widzi przez okno że przyszedł znajomy.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Trochę mnie zdziwiło, ale tani, chiński wideodomofon jest wykrywany przez NVRa. I działa nagrywanie i zdalny podgląd oraz udostępnianie jak ze zwykłej kamery monitoringu.
Jeśli to wideofon IP to mnie to nie zdziwiło. Przechwycenie obrazu to nie problem. Gorzej może być z przechwyceniem informacji o ruchu jeśli są to urządzenia innych producentów, czy też braku producentów.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Domoticza właśnie uskuteczniam. Na razie odpalilem tylko oświetlenie. Banalnie proste.
No ładnie. Wchodzi na forum kobieta która na dzień dobry oświadcza że nie ma o tym pojęcia i właśnie się dowiedziała że ma sobie poskładać klocki, zintegrować z systemem otwartym i zaprogramować No, chyba że ta kobieta to producent jakiegoś nowego systemu i jak to zwykle bywa za chwilę będziemy świadkami cudownego objawienia. Mam, wybrałam! Okazało się że system firmy XBestIQSystem jest prosty, niezawodny i sama sobie poradziłam
Wracając do tematu to nie miałem zbytnio do czynienia z Domoticzem, z tego co wiem z tych trzech które wymieniłeś jest najmniej stabilny. Liznąłem natomiast OpenHaba i HomeAssistanta i zapewniam że nie są to proste systemy jeśli chcemy się pobawić w jakąś integrację bez znajomości Javascript lub Pythona. Mój automatyk ostatnio robił wizualizację przedszkola na Ampio za pomocą OpenHaba który na wejściu do budynku na dużym ekranie miał wyświetlać cuda bajery i trochę mu to zajęło.

Cytat Napisał agb Zobacz post
Rodzi się też drugie pytanie. Ile i czy jesteś skłonny płacić instalatorowi za zmianę funkcji każdego przycisku.
U nas każdy klient który sobie tego życzy dostaje konfigurator, oprogramowanie, krótkie szkolenie i radź sobie sam. Dla nas nawet lepiej bo zdejmuje z nas odpowiedzialność za działanie systemu jeśli sobie zaprogramuje coś dziwnego np. otwarcie bramy garażowej nocą albo w trakcie wyjazdu. Choć tego typu sytuacje zabezpieczamy dodatkowo fizycznie.

Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
Wg sprzedawców inteligencja, na pewno Dla mnie dopóki żaden z istniejących systemów nie potrafi się uczyć, a wymaga programowania nawet najprostszych akcji, to żadna tutaj inteligencja. (Ale rozumiem agb że też się śmiejesz i to była ironia )
To jest to co często trzeba tłumaczyć klientom, że inteligentny dom na tym świecie być może mają Elon Musk, Bill Gates czy Larry Page a przynajmniej coś co go przypomina.