dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Elfir, jakbyś nie zauważyła to ten watek obejmuje dyskusje o wartościach domów w różnych krajach, moja wypowiedź jest więc jak najbardziej na miejscu.

    A kwestię emigracji, która jest rzeczywiście nie na miejscu, poruszyłaś ty sama.

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba jednak nie wiesz o czym jest ten watek
    Na pewno nie o tym, czy Polska jest najlepszym krajem dla Polaków ale dlaczego nie buduje się domów o konkretnym stylu.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    Elfir, jakbyś nie zauważyła to ten watek obejmuje dyskusje o wartościach domów w różnych krajach, moja wypowiedź jest więc jak najbardziej na miejscu.

    A kwestię emigracji, która jest rzeczywiście nie na miejscu, poruszyłaś ty sama.
    Nie o wartościach, tylko o stylistyce...a konkretnie tu...też o elewacji domu z kamienia

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem jak to wygląda na zachodzie, może struktura kosztów jest inna, ale pomijając przywiązanie Polaków do ziemi, to u nas kupno mieszkania / budowa domu, poprostu bardziej się opłaca i daje pewne bezpieczeństwo na przyszłość, chociaż kosztem mobilnosci,

    W Krakowie koszt wynajmu mieszkania 50m2 to około 2500zł /mc
    Kredyt 400 000 na 20 lat który umozliwi zakup mieszkania albo budowę domu to również około 2500zł / mc.

    Oczywiście stopy procentowe mogą wzrosnąć, tak jak i koszty wynajmu, ale tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
    Za maks 20 lat będę miał dom, a w przypadku najmu? Za 20 lat płacenia tej samej kwoty będę miał...nic? Czy na emeryturze będzie mnie stać aby nadal płacić 2500zł /mc za wynajem? Mam nadzieję, ale sądzę, żę wątpię.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  5. #65

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że największym powodem tak wysokich cen jest możliwość brać kredyty. Gdyby nie było takiego instrumentu, ceny by były na zupełnie innym poziomie.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony