dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 499 z 1061
Pokaż wyniki od 9.961 do 9.980 z 21202
  1. #9961

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A co Twój inwerter mówi do ciebie jak spalasz beczkę ropy jadąc przez pół Europy aby się pobawić...?
    Mój inwerter mówi : a ile biedaku dwa razy do roku wygeneruje takie auto CO2? 8 ton?

    Dalej widzę pijesz do zabawy i samoumeczania. Życie jest wystarczająco krótkie abym umartwiał się w zaciszu swojego zeroenergetycznego domu podziwiając na podwórku kupiony za ostatnie pieniądze samochód elektryczny.
    Jeśli dla Ciebie jest ważny ECO boost to właśnie PV daje ta szansę , podobnie jak PC.
    Jeśli PV traktujesz jako hobby doceniam z, ale to że się Tobie nie zwraca nie oznacza że nikomu na świecie się to nie kalkuluje. Mi przy moich założeniach zwraca się w ok 7 lat a pisalem wcześniej , ja nie znalazłem lokaty która daje 100% zwrotu w 7lat
    Co więcej uniezależniam się od cen prądu które tylko patrzeć jak ruszą do góry( każda kolejna ekipa będzie się musiała z tym zmierzyć).
    Czy uważam że ratuje świat ? Nie bo kupując PV nie było to głównym czynnikiem. Argument o ratowaniu podsunalem bo to dla Ciebie ważne jak rozumiem.
    I odniose się o ostatniego: czy w związku z tym mam wyłączyć korki i w nocy korzystać ze świeczek? Coś czuję że w swoim eko terroryzmie zapedziles się trochę za daleko.
    Powylaczalbys ludziom lodówki bo zużywają prąd z elektrowni węglowych.
    Żyj i daj żyć innym

  2. #9962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Mój inwerter mówi : a ile biedaku dwa razy do roku wygeneruje takie auto CO2? 8 ton?

    Dalej widzę pijesz do zabawy i samoumeczania. Życie jest wystarczająco krótkie abym umartwiał się w zaciszu swojego zeroenergetycznego domu podziwiając na podwórku kupiony za ostatnie pieniądze samochód elektryczny.
    Jeśli dla Ciebie jest ważny ECO boost to właśnie PV daje ta szansę , podobnie jak PC.
    Jeśli PV traktujesz jako hobby doceniam z, ale to że się Tobie nie zwraca nie oznacza że nikomu na świecie się to nie kalkuluje. Mi przy moich założeniach zwraca się w ok 7 lat a pisalem wcześniej , ja nie znalazłem lokaty która daje 100% zwrotu w 7lat
    Co więcej uniezależniam się od cen prądu które tylko patrzeć jak ruszą do góry( każda kolejna ekipa będzie się musiała z tym zmierzyć).
    Czy uważam że ratuje świat ? Nie bo kupując PV nie było to głównym czynnikiem. Argument o ratowaniu podsunalem bo to dla Ciebie ważne jak rozumiem.
    I odniose się o ostatniego: czy w związku z tym mam wyłączyć korki i w nocy korzystać ze świeczek? Coś czuję że w swoim eko terroryzmie zapedziles się trochę za daleko.
    Powylaczalbys ludziom lodówki bo zużywają prąd z elektrowni węglowych.
    Żyj i daj żyć innym
    Widzę że jak zwykle...
    "Chłop o gruszce a baba o pietruszce"...

    Samo określenie kogoś "biedaku" czy stwierdzenie " życie jest zbyt krótkie" mówi wystarczająco dużo ...

    A żadnym ekoterrorystą nie jestem i nie mam zamiaru być...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #9963

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post

    Bo mój inwerter "mówi do mnie" :

    Załącznik 428273
    Policzyłeś ile CO2 poszło na produkcję tych paneli i innych rzeczy do montażu?
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?

  4. #9964

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?
    Ale przecież żaden ZE nic nie magazynuje. ZE na bieżąco wykorzystuje, a konkretnie sprzedaje energię jego sąsiadom, dzięki czemu unika strat na przesyle. Co tu liczyć? Zysk ZE?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  5. #9965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile CO2 poszło na produkcję tych paneli i innych rzeczy do montażu?
    Któreś kraje wymagają papierów na to, ile CO2 wygenerowałą produckcja paneli. O ile mnie pamięć nie myli limit to bylo 500kg na 1KWp paneli. Bardzo szybko panele to "odrobią".

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?
    Jak ktoś chce to znajdzie dziurę w całym patrząc tylko na kawałek układanki. 1MWh wygenerowana z paneli, wymaga 1MWh mniej wyprodukowanej w tym kraju głównie z węgla. Bez wwzględu na to czy ten prąd zuzycjesz Ty , czy zuzyje ją Twój sąsiad.

    Lub inaczej. To co Ty "odbierzesz z sieci z produkcji węglowej" wcześniej nie pobrał Twój sąsiad który pobierał prąd fizycznie z Twojego PV. I bilans wychodzi jaki ma wyjść.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 20-03-2019 o 08:33

  6. #9966

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile CO2 poszło na produkcję tych paneli i innych rzeczy do montażu?
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?
    Źle do tego podchodzisz, bardzo źle.

    PV to jeden z najbardziej efektywnych sposobów aby redukować emisję, nadrabiamy to co przy produkcji poszło bardzo szybko, a same panele będą pracować ponad 25 lat !!!

    Znasz inną porównywalną technologię?

    To co oddajesz do sieci nie idzie do żadnego magazynu, ta energia jest zużywana na bieżąco jako źródło energii lub stabilizacja parametrów sieci, w najgorszym wypadku gdzieś trochę trzeba "upuścić". Docelowo powinno wszystko iść w kierunku minimalizowania zużycia w godzinach szczytowego zapotrzebowania, i tutaj zarówno po stronie sieci jak i odbiorcy baterie przejmą na siebie większość ciężaru tej operacji.

    W Europie na skalę masową zaczyna się stawiać baterie przepływowe, takie kontenery, oczywiście także litowe ale one głównie będą się opłacać tam, gdzie gęstość energii ma znaczenie.

    A jeżeli przy budowie nowego domu rozpatrujemy kwestię wytwarzania ciepła i prądu to należy w pierwszej kolejności wszystko elektryfikować gdyż inny wybór niestety blokuje poprawianie efektywności budynku na dziesiątki lat a prędzej czy później trzeba będzie modernizować.

    Wybór PC i PV jest wyborem idealnym na dziś i na całą żywotność budynku.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #9967

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?
    Przecież gdyby to był taki problem zmienili by prawo i skupowali energię a nie po cenie produkcji 17gr/kWh tylko jak jak my kupujemy prąd z ZE u mnie w Energa to 0,6PLN/kWh. Poza tym odbieramy nasz prąd w zimę kiedy sprawność ZE jest największa (woda w rzekach zimna). A generujemy go w okresach kiedy mogą występować problemy z dostawami prądu (rzeki ciepłe sprawność mniejsza).
    Zerkam na inwerter i widzę że ukręcił już 10,5MWh ile to węgla.

    Niezależnie od tego elektrownia musi produkować więcej prądu niż aktualnie jest pobierane z sieci policz ile na to idzie węgla.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #9968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Któreś kraje wymagają papierów na to, ile CO2 wygenerowałą produckcja paneli. O ile mnie pamięć nie myli limit to bylo 500kg na 1KWp paneli. Bardzo szybko panele to "odrobią".


    Jak ktoś chce to znajdzie dziurę w całym patrząc tylko na kawałek układanki. 1MWh wygenerowana z paneli, wymaga 1MWh mniej wyprodukowanej w tym kraju głównie z węgla. Bez wwzględu na to czy ten prąd zuzycjesz Ty , czy zuzyje ją Twój sąsiad.

    Lub inaczej. To co Ty "odbierzesz z sieci z produkcji węglowej" wcześniej nie pobrał Twój sąsiad który pobierał prąd fizycznie z Twojego PV. I bilans wychodzi jaki ma wyjść.
    Co mnie obchodzą jakieś papiery. Tak transport statkiem, tirami, busami też jest w to wliczony. Chodzi o to co "mówi inwerter", bo to takie naciąganie. Tak to co nie jest odebrane w elektrowni węglowej to idzie w powietrze. BTW sieć to nie magazyn.

  9. #9969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Wiesz ...
    Wybrałem brak dymiącego komina 18 lat temu a mogłem komin i jakiegoś śmiecucha bo na pewno było by taniej...
    Chwala ci za to, dobrze byćvTwoim sąsiadem, jednak przez te 18 lat przez Twój dom wyemitowalo sie tyle CO2 z paliw kopalnych, co przez dom z PC wyemituje się przez 54 lata.
    Malo tego, dom opalany gazem też wyprodukuje 3-4x mniej CO2, przy okazji mniej np PM10.

    Jeśsli chodzi o bilans CO2, to nawet z tym śmieciuchem byłbyś lepszy, bo jego sprawnośc w produkcji i dostarczaniu kWh jest wyzsza, niż sprawność systemu energetycznego w PL.
    No, ale tu dochodzą inne, niewyfiltrowane zanieczyszczenia.

  10. #9970

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Przecież gdyby to był taki problem zmienili by prawo i skupowali energię a nie po cenie produkcji 17gr/kWh tylko jak jak my kupujemy prąd z ZE u mnie w Energa to 0,6PLN/kWh. Poza tym odbieramy nasz prąd w zimę kiedy sprawność ZE jest największa (woda w rzekach zimna). A generujemy go w okresach kiedy mogą występować problemy z dostawami prądu (rzeki ciepłe sprawność mniejsza).
    Zerkam na inwerter i widzę że ukręcił już 10,5MWh ile to węgla.

    Niezależnie od tego elektrownia musi produkować więcej prądu niż aktualnie jest pobierane z sieci policz ile na to idzie węgla.
    PV to fajna sprawa, ale prawo powinno być inne. Tak i elektrownia to silnik EC, którym można łatwo sterować w zakresie 10-100%.

  11. #9971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    40-100%
    A uzysk energii z PV łatwiej jest przewidzieć na kiklanascie godzin do przodu, niż uzysk z farm wiatrowych.
    A kilkanascie godzin z zapasem wystarcza na reakcje w elektrowniach węglowych
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-03-2019 o 08:52
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #9972

    Domyślnie

    Przekłamane dane z PV monitora mówią że w tej chwili moc instalacji zarejestrowanych PV to 2,498MW, i od rana a jeszcze nie ma 10 a już ukręciliśmy 4,68MWh.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #9973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile węgla trzeba spalić, aby oddać to co zmagazynowałeś w sieci?
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    BTW sieć to nie magazyn.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Policzyłeś ile CO2 poszło na produkcję tych paneli i innych rzeczy do montażu?
    Około 500kg na kWp.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co mnie obchodzą jakieś papiery.

    No i to tyle jeśli chodzi o konstruktywną dyskusję z kolegą noszącą znamiona trolowania
    Zdrowia.

  14. #9974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Przekłamane dane z PV monitora mówią że w tej chwili moc instalacji zarejestrowanych PV to 2,498MW, i od rana a jeszcze nie ma 10 a już ukręciliśmy 4,68MWh.
    Akurat produkcja w wartościach bezwzględnych nie powinna byc tam przekłamana. Przekłamana będzie produkcja per zainstalowan moc aka sprawność w %, bo czesc instlalacji nie wysyła danych, częśc została rozbudowana a nie zaktualizowana w Pv montitor. To co zostało wyprodukowane i zaraporotowane w KWh powinno się dosyć dobrze zgadzac.

  15. #9975

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Akurat produkcja w wartościach bezwzględnych nie powinna byc tam przekłamana. Przekłamana będzie produkcja per zainstalowan moc aka sprawność w %, bo czesc instlalacji nie wysyła danych, częśc została rozbudowana a nie zaktualizowana w Pv montitor. To co zostało wyprodukowane i zaraporotowane w KWh powinno się dosyć dobrze zgadzac.

    Bardziej chodziło mi o to że mając PV wcale nie musimy wysyłać danych na pvmonitor. Np. u mnie dziś skrypt na serwerze się powiesił i nie wysyłam statystyk w ogóle.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #9976

    Domyślnie

    Można dzisiaj stwierdzić, że mamy technologię aby w 90% zredukować emisję nowego budynku względem budynku spełniającego WT 2021.

    Można powiedzieć, że budynek zero-emisyjny już dziś jest osiągalny, a Ty chcemy taki zbudować i czy nas stać jest kwestią dyskusyjną.

    Jeśli mam do wyboru większy wygodniejszy budynek, który jednak będzie obciążeniem emisyjnym powinienem zrobić wszystko, żeby mój dzisiejszy komfort nie przełożył się na tragedię klimatyczną, która już moje dzieci może dotknąć.

    Ja przez ostatnie dwa lata zredukowałem emisję z dwóch aut o 100% lokalnie i jakieś 70% w bilansie całkowitym. Po dołożeniu PV zredukuje emisyjność budynku o 50%.

    I nie oczekuję dopłat i czy super zwrotu w czasie, oczekuję, aby kto tylko ma w planach wydanie kilkuset tysięcy złotych pomyślał nie tylko o sobie, ale także o swoich potomnych.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #9977

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Bardziej chodziło mi o to że mając PV wcale nie musimy wysyłać danych na pvmonitor. Np. u mnie dziś skrypt na serwerze się powiesił i nie wysyłam statystyk w ogóle.
    Jak nie wysyłasz na bieżąco to po odzyskaniu połączenia to się uaktualni czy już nie?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #9978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    I nie oczekuję dopłat i czy super zwrotu w czasie, oczekuję, aby kto tylko ma w planach wydanie kilkuset tysięcy złotych pomyślał nie tylko o sobie, ale także o swoich potomnych.
    Tak pomyśli powiedzmy 10-20% takich ludzi. Inni muszą mieć przepis.

  19. #9979

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jak nie wysyłasz na bieżąco to po odzyskaniu połączenia to się uaktualni czy już nie?
    Uaktualni się jednak będzie to źle wyglądało na wykresie bo w jednej chwili wpadnie cała dzienna produkcja powiedzmy 30kWh i może to być np. w środku nocy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #9980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jak nie wysyłasz na bieżąco to po odzyskaniu połączenia to się uaktualni czy już nie?
    Trzeba by zajrzeć do wysylanego pliku. Jeśli wysyłany jest łączny plik z danego dnia a nie jednorazowa próbka, to tak. Ale raczej nie wyśle się dani nastepnego. Inwertery mają ograniczoną pamięć wewnętrzna i po przekręceniu dnia maja juz tylko zagregowane dane.

Strona 499 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony