dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 500 z 1061
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 21202
  1. #9981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Około 500kg na kWp.



    No i to tyle jeśli chodzi o konstruktywną dyskusję z kolegą noszącą znamiona trolowania
    Zdrowia.
    500kg na wszyskto?
    Jak brak argumentów ze strony kolegi, to pewnie. Również zdrowia.

  2. #9982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Jeśli mam do wyboru większy wygodniejszy budynek, który jednak będzie obciążeniem emisyjnym ..........

    .

    Zejdź na ziemie

    Co to za problem stać się około zero energetycznym grzałka i 10kW na dach i już. Tylko poco na chwilę obecną się to nie opłaca.

    Zlikwidować drugą taryfę podnieś cenę prądu i będzie się opłacało dostaniesz wtedy swoje eko eldorado kosztem wszystkich
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #9983

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chwala ci za to, dobrze byćvTwoim sąsiadem, jednak przez te 18 lat przez Twój dom wyemitowalo sie tyle CO2 z paliw kopalnych, co przez dom z PC wyemituje się przez 54 lata.
    Malo tego, dom opalany gazem też wyprodukuje 3-4x mniej CO2, przy okazji mniej np PM10.

    Jeśsli chodzi o bilans CO2, to nawet z tym śmieciuchem byłbyś lepszy, bo jego sprawnośc w produkcji i dostarczaniu kWh jest wyzsza, niż sprawność systemu energetycznego w PL.
    No, ale tu dochodzą inne, niewyfiltrowane zanieczyszczenia.
    Tak tylko gaz tez syfi. Inaczej, ale syfi.

  4. #9984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Trzeba by zajrzeć do wysylanego pliku. Jeśli wysyłany jest łączny plik z danego dnia a nie jednorazowa próbka, to tak. Ale raczej nie wyśle się dani nastepnego. Inwertery mają ograniczoną pamięć wewnętrzna i po przekręceniu dnia maja juz tylko zagregowane dane.
    dane są wysyłane w interwałach co kilka minut powiedzmy 3 minuty. jeśli dana paczka nie wpadnie nic się nie dzieje. następnego dnia wpadnie "sumaryczna produkcja inwertera" a pvmonitor do danego dnia doda dzisiejszą produkcję i może się zdarzyć że np. jutro będzie produkcja na poziomie 50kWh kiedy realnie nie jest to do uzyskania z instalacji 5kWp.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #9985

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zejdź na ziemie

    Co to za problem stać się około zero energetycznym grzałka i 10kW na dach i już. Tylko poco na chwilę obecną się to nie opłaca.

    Zlikwidować drugą taryfę podnieś cenę prądu i będzie się opłacało dostaniesz wtedy swoje eko eldorado kosztem wszystkich
    Opłaca się. pewnie, że instalujemy PV, bo nam się to opłaca. Widzimy to po rachunkach, ale czy jesteśmy eko przez to, że na dachu mam PV?

  6. #9986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak tylko gaz tez syfi. Inaczej, ale syfi.
    Dobrze, a mozesz rozwinąć slowo "inaczej" ?
    Moze na cyfrach ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #9987

    Domyślnie

    Ja tak trochę z innej beczki. Czy mogę (a jeśli nie, to w jakiej minimalnej odległości) poprowadzić kabel ethernetowy nieekranowany równolegle do kabla DC idącego z paneli do falownika?
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 20-03-2019 o 09:31
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  8. #9988

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobrze, a mozesz rozwinąć slowo "inaczej" ?
    Moze na cyfrach ?
    Bezwonne podtruwanie. Ozon i NOx.
    Moje spojówki są tak samo wrażliwe na NOx jak inny syf z komina.

  9. #9989

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Ja tak trochę z innej beczki. Czy mogę (a jeśli nie, to w jakiej minimalnej odległości) poprowadzić kabel ethernetowy nieekranowany równolegle do kabla DC idącym z paneli do falownika?
    Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #9990

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.
    Akurat widziałem najróżniejsze cuda w sieci, które działy się przy nieekranowanej skrętce. Jak najbardziej eth jest podatny na zakłócenia, ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #9991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Bezwonne podtruwanie. Ozon i NOx.
    Moje spojówki są tak samo wrażliwe na NOx jak inny syf z komina.
    Nikt nie twierdzi, ze nie , tylko jeszcze warto podać cyfry...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #9992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.
    )))))) No i się poplułem. Tak, w kablach ethernotowych płynie inny prąd.

  13. #9993

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.
    Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #9994
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nikt nie twierdzi, ze nie , tylko jeszcze warto podać cyfry...
    A jeszcze lepiej podać wszystkie zaniczyzsczenia z dwóch paliw i wtedy porównywac.

  15. #9995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Akurat widziałem najróżniejsze cuda w sieci, które działy się przy nieekranowanej skrętce. Jak najbardziej eth jest podatny na zakłócenia, ale bardziej chodzi mi o jakieś indukowanie ładunku i potencjalną możliwość "wysadzenia" wszystkiego co podpięte do routera.
    Mi się zawsze wydawało że do indukcji jest potrzebny prąd zmienny....

  16. #9996

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Możesz prowadzić jedno obok drugiego w eth masz sygnał cyfrowy który nie jest podatny na zakłócenia.
    Że co z tym sygnałem? Że nie jest podatny na zakłócenia?

  17. #9997

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    500kg na wszyskto?
    Jak brak argumentów ze strony kolegi, to pewnie. Również zdrowia.
    Nie wiem czego oczekujesz. Produkcja paneli jest "odchudzana" z roku na rok, nie wspominając o panelach cienkowarstwowych. Ile to może być materiału i energii na ich produkcję?

    Znacz jakąkolwiek inną technologię, która może w tak krótkiej perspektywie czasowej zbilansować się emisyjnie?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #9998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.
    Rozumiem, że wiesz, z jakiego powodu każda ramka ethernetowa w kablu bądź WiFi została utracona.....

  19. #9999

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Opłaca się. pewnie, że instalujemy PV, bo nam się to opłaca. Widzimy to po rachunkach, ale czy jesteśmy eko przez to, że na dachu mam PV?
    A masz inny sposób na minimalizowanie potrzeb energetycznych budynku, w tym przypadku energię na prąd bytowy?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #10000

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nikt nie twierdzi, ze nie , tylko jeszcze warto podać cyfry...
    U nas czerwono od PM i B(a)P, a w Niemczech od ozonu i NOx. Co chcesz porównać? To syfi i to syfi, tak ciężko to zrozumieć. Moje spojówki reagują tak samo na to i no to. Tyle.

Strona 500 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony