dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie rekuperatorem

    Jestem na etapie instalacji elektrycznej i mam pytanie odnośnie sterowania rekuperatorem.

    Czy ciągnąć kabel od rekuperatora do np. Salonu gdzie umieszczony będzie sterownik czy raczej nie stosuje się tego i rekuperator nastawia się bardzo rzadko i jest taki sterownik w salonie niepotrzebny?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post
    Czy ciągnąć kabel od rekuperatora do np. Salonu gdzie umieszczony będzie sterownik czy raczej nie stosuje się tego i rekuperator nastawia się bardzo rzadko i jest taki sterownik w salonie niepotrzebny?
    Możliwość uruchomienia wietrzenia z kuchni może być wygodna (np. jak coś smażysz albo przypalisz) - może to być prosty przycisk (zależnie od rekuperatora). Sam oceń, czy to niezbędne. Poza tym nie widzę potrzeby trzymania sterownika "pod ręką".

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Możliwość uruchomienia wietrzenia z kuchni może być wygodna (np. jak coś smażysz albo przypalisz) - może to być prosty przycisk (zależnie od rekuperatora). Sam oceń, czy to niezbędne. Poza tym nie widzę potrzeby trzymania sterownika "pod ręką".
    Ok, dzięki.

    Znalazłem info ze warto też pociągnąć kabel do łazienek aby była możliwość zwiększenia mocy rekuperatora aby je przewietrzyc i tutaj mam pytanie jak to najlepiej zrobić. Pociągnąć kabel pod włącznik światła łazienek czy lepiej osobny włącznik w łazience, który uruchamia się kiedy użytkownik będzie tego potrzebować?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ByQ_ Zobacz post
    Pociągnąć kabel pod włącznik światła łazienek czy lepiej osobny włącznik w łazience, który uruchamia się kiedy użytkownik będzie tego potrzebować?
    To jest kabel sygnałowy - musi być osobny. W zależności od reku może to być prosty przycisk wietrzenia (taki sam, jak w kuchni - można ich zrobić wiele), może być czujnik wilgoci (jak reku to obsługuje).

  5. #5

    Domyślnie

    Najbezpieczniej położyć peszel, wtedy można kombinować.

    Pozdrawiam RedEd
    Test sterownika SKZP-01
    http://czysteogrzewanie.pl/

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    ja mam przez aplikację na telefonie zawsze pod ręką

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Ja mam w salonie, a w dużej łazience włącznik całość połączona skrętką z elektroniką rekuperatora.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ster.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	428891
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony