dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 258
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wg 39070
    Nie rozróżniasz bydła ras mlecznych (jak najpopularniejsza w PL Holsztyńsko-fryzyjska) od ras mięsnych (jak np. Limousine) i ras pierwotnych (jak Highlander).
    Mięso z rasy mlecznej nigdy nie będzie tak poprzerastane tłuszczem, aby nadawało się na prawdziwy stek.

    O padniętych leżakach (są to w 100% wyeksploatowane egzemplarze rasy mlecznej), pisaliśmy kilka stron wcześniej.

    Cielak w hodowli naturalnej zaczyna pobierać pokarm stały już w 3 tygodniu życia (oczywiście nadal uzupełnia dietę mlekiem matki). W hodowli zamkniętej karmi się je płynnymi pożywkami mlekozastępczymi, jak tylko matka przestanie dawać siarę (czyli już po ok. 5-7 dniach).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-02-2019 o 12:07

  2. #4182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wg 39070
    Nie rozróżniasz bydła ras mlecznych (jak najpopularniejsza w PL Holsztyńsko-fryzyjska) od ras mięsnych (jak np. Limousine) i ras pierwotnych (jak Highlander).
    Mięso z rasy mlecznej nigdy nie będzie tak poprzerastane tłuszczem, aby nadawało się na prawdziwy stek.

    O padniętych leżakach (są to w 100% wyeksploatowane egzemplarze rasy mlecznej), pisaliśmy kilka stron wcześniej.

    Cielak w hodowli naturalnej zaczyna pobierać pokarm stały już w 3 tygodniu życia (oczywiście nadal uzupełnia dietę mlekiem matki). W hodowli zamkniętej karmi się je płynnymi pożywkami mlekozastępczymi, jak tylko matka przestanie dawać siarę (czyli już po ok. 5-7 dniach).
    Cielak tak długo ssie matkę jak długo mu matka pozwoli. Natury nie oszukasz. Koniec i kropka.

  3. #4183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Co za piekny poranek. Dzien zaczynam organiczna jajecznica na organicznym wolnowybiegowym bekonie. Bez zdjecia bo juz byly przedstawiane kilka razy. Jajka rowniez podczas dyskusji o wyzszosci wolnowybiegowych jajek z calorocznych zielonych pastwisk. Zostalo ustalone , ze sa najlepsze i bija w kazdym aspekcie te z hodowli innych forumowiczow. Dodkladnie tescia , szwagra czy kogos innego, malo wazne i bez znaczenia. Liczy sie to ze ja uzywam jajlepszych jakie sa dostepne, bo cenie sobie dobry smak i zdrowie.
    Jajecznica palce lizac! Bekon robi robote! Mniam mniam...

  4. #4184
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    W temacie uboju i jakości mięsa hodowlanego;
    https://www.money.pl/gospodarka/afer...35679105a.html
    Jak tu oczekiwać jakości, jeśli decydenci nic nie robią z tym procederem. Włosy się jeżą na głowie. Z drugiej strony dziwne, ze jest tak mało hodowców, oferujących jakościowe mięso za wyższą cenę. Przecież klientów oczekujących lepszej jakości jest już sporo, a hodowle jakoś słabo się rozkręcają. Wiem, to kwestia czasu, ale chciałbym już móc wybierać, taniej, lub drożej i lepiej.

  5. #4185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    noc - potrzeba dużych pieniędzy by rozkręcić taką hodowlę, a zyski są mocno odwleczone w czasie (zamrażasz kapitał).
    Starzy rolnicy nie czują potrzeby zmian, bo i tak dobrze zarabiają na tym, co robią i znają od dziesiątków lat.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-02-2019 o 23:26

  6. #4186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    W dzisiejszym dniu jak zawsze cos dobrego. Nie krolik trzymany cale zycie w klatce, i tuczony byle czym, lub chemiczna kura z takim samym nedznym zywotem.

    Prawdziwy amerykanski stek. Humanitarny kawalek organicznego czarnego angusa, szczesliwie wypasajacego sie cale zycie na wiecznie zielonych naturalnych postwiskach. Stek z happy "krowy".

    Bedzie cudownie smacznie, prosto i bardzo skromnie. Palce lizac!






  7. #4187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Ribeye z kością mój ulubiony
    Do tego butelka dobrego wina i nic więcej nie potrzeba
    Piękny kawałek.
    unde venis et quo tendis

  8. #4188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Butcheryandwine, ... polska wołowina
    Załącznik 426806
    o czyzbys wpadl do mojej ulubionej stekowni na t-bonika? moj ulubiony to ribeye 28dni na sucho, czasami trafia sie taki, ze orgazm przezywasz
    i ten kelner spoko, szkoda ze nie ma juz "Pana Sety"
    nie mniej jednak butcheryandwine robi robote... no i wrocil "stary tatar"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #4189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    o czyzbys wpadl do mojej ulubionej stekowni na t-bonika? moj ulubiony to ribeye 28dni na sucho, czasami trafia sie taki, ze orgazm przezywasz
    i ten kelner spoko, szkoda ze nie ma juz "Pana Sety"
    nie mniej jednak butcheryandwine robi robote... no i wrocil "stary tatar"
    Jeżeli jestem w Polsce i w W-awie to i owszem bywam i w Twej ulubionej "stekowni" w Niedzwiedziu, u Grzesia i jeszcze w kilku miejscach
    ... z pozdrowieniami
    unde venis et quo tendis

  10. #4190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Już wiemy, kto jest winien problemów z wołowiną.
    Minister od dawno wiedział o problemach w ubojniach i nic z tym nie zrobił. Teraz winien Bogu ducha z-ca Głównego Lekarza Weterynarii;
    https://www.money.pl/gospodarka/zast...44810625a.html
    Już dawno powinny być wprowadzone mechanizmy rozdzielające i promujące jakościowe mięso ras mięsnych, od tego z wyeksploatowanych krasul. Choć to jest i tak prawie nic, z cierpieniami zwierząt i jakością, a raczej jej brakiem, wołowiny z "leżaków". Mam nadzieję, że się doczekamy niebawem, rynek nie znosi próżni więc i na to przyjdzie czas, ale nie chciałbym już czekać.
    PS
    @Chef Paul; "Jeżeli jestem w Polsce i w W-awie to i owszem bywam i w Twej ulubionej "stekowni" w Niedzwiedziu, u Grzesia i jeszcze w kilku miejscach
    ... z pozdrowieniami".
    Jako konsument czy kolega-dostawca pomysłów na dania? W zachodniej Polsce bywasz?
    Ostatnio edytowane przez noc ; 15-02-2019 o 12:53

  11. #4191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Generalnie jako konsument u znajomych szefów kuchni
    W zachodniej Polsce najczęściej bywam w Poznaniu (gdyż z Poznania pochodzę), w Kórniku (gdzie jakiś czas mieszkałem) i w lubuskiem gdzie odwiedzam przyjaciół w ich agro gospodarstwie
    unde venis et quo tendis

  12. #4192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Bardzo skromne ale niezmiernie smaczne śniadanko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1550505074884.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	427075
    unde venis et quo tendis

  13. #4193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zupa zielone curry inspirowana kuchnią tajską:



    - pasta zielone curry 2-3 łyżeczki (lub więcej jak ma być prawdziwie po tajsku ostre)
    - pół ostrej papryczki chilli
    - kawałek imbiru (ok. 5 cm)
    - 2-3 ząbki czosnku
    - sos rybny lub ostrygowy (ok. 3-4 łyżki)
    - sos sojowy (ok. 1-2 łyżki)

    - łagodna cebula (szalotka lub czerwona)
    - papryka czerwona
    - garść groszku w strączkach (może być tez groszek zielony łuskany lub fasolka szparagowa zielona)
    - kapusta pak-choi (można zamiennie dać małą cukinię)
    - 2 łodygi selera naciowego

    - 0,5 kg opakowanie krewetek obranych (chyba, że ktoś chce obierać świeże). Zamiennie kurczak, ryba, indyk.
    - puszka mleka kokosowego
    - łyżka miodu (lub cukru)
    - 4 liście limonki kaffir (lub 2-3 łyżki soku z cytryny/limetki)

    - makaron, najlepiej jakiś azjatycki wg. upodobania
    - szczypior lub kolendra do posypania

    Imbir, czosnek, papryczkę posiekać na drobno i przesmażyć z pastą i sosami. Pokroić warzywa i wrzucać po kolei (przesmażając): cebulkę, po chwili paprykę i seler, groszek a na końcu kapusta. Dorzucić krewetki i zalać mlekiem kokosowym. Dodać liście limonki kaffir i miód. Gotować na małym ogniu/niskim poziomie mocy aż krewetki dojdą (10 minut zupełnie starczy). W międzyczasie ugotować makaron.
    Na talerz wyłożyć makaron i zalać zupą. Posypać "zielonym".
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-04-2019 o 17:24

  14. #4194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Elfir, smacznego życzę
    ... "zielone curry" przygotowuje się na bardzo wiele sposobów (niczym polski bigos)
    moja wersja (podobna), nie zawiera mleka kokosowego (zastępuję je zwykłą śmietanką).
    unde venis et quo tendis

  15. #4195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dziękuję. Na pewno w każdym domu smakuje inaczej. Jak czytałam przepisy do innych azjatyckich zup, np. ramenu czy miso, to w sumie, każdy miał inną wersję.
    Trzeba uchwycić ducha zupy a niekoniecznie trzymać się sztywno przepisu.

  16. #4196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wyżej, wersji ("o tej samej nazwie"), potraw azjatyckich są spore ilości. W głównej mierze zależy to od regionu z którego pochodzą i dlatego niektóre składniki mogą (choć nie muszą) różnić się będą w większym lub mniejszym stopniu. Wiele zależy również od sposobu przygotowania i dodanych przyprawach.
    Oczywiście dla siebie, wybieramy to co nam najbardziej smakuje, nie zwracając szczególnej uwagi na "klasykę" ... "kuchnia to nie apteka", jak mawiał mój Przyjaciel Maciek.

    Z uwagi na to, że mieszkam na samym wybrzeżu Atlantyku, bardzo popularne w mej kuchni są owoce morza i ryby. Zawsze dostępne wszystko świeże i doskonałym gatunku.
    Krewetki lubimy pod każdą postacią
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1554842219828.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	429037
    ... również ryby ... polecam "mahi mahi" ... doskonale smakuje pieczona "na desce"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1554842149481.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	429038
    Z drobiu zawsze się sprawdzi pieczona gęś (ważne by była młoda i dobrej rasy).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1554842225678.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	429039
    ... a z wołowiny (mielonej) porcje pieczeni nadziewane serem, pomidorem i cebulką, zawijane w plastry lekko wędzonego boczku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1554842165145.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	429040
    ... desery skromne ... ciasto francuskie nadziewane jabłkami z odrobinką pomarańczowego likieru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1554842183491.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	429041
    Pozdrawiam smakowicie
    unde venis et quo tendis

  17. #4197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    W kulinariach cisza więc może czas by zacząć relację z "codziennego menu" ... przepraszam, że bez fotek dania końcowego jak i procesu jego przygotowania
    Tak więc:
    - na śniadanie zjadłem jajco (z dodatkami)
    - na drugie śniadanie (prawie lunch), chleb wieloziarnisty ze smażoną cebulą
    - na obiad kotlet (oczywiście cielęcy - bo jakże by inaczej - ... który Gosposia właśnie dostarczyła z "cielębicia") z groszkiem i marchewką z puszki, pyry (młode) z Portugalii okrasiłem smalcem i sosem z majonezu kieleckiego,
    - na kolację tylko owoce (cały arbuz), popiłem bimbrem lubelskim (jak ogólnie wiadomo, to najlepszy na świecie bimber, mający na tym forum wielu zagorzałych zwolenników)
    - na zakończanie dnia pogadałem z kominkiem głaskając go czule, poczym zasnąłem błogo przy kołysankach śpiewanych przez Gosposię
    - śniło mnie się jak wbijam szpile w laleczkę woodo by moi oponenci odczuwali choć trochę bólu, a moje "coś" (w co wierzę, - Wiekie Mzimu -) które codziennie proszę o zesłanie plag na tego "sq.syna" co nie podziela mych poglądów i jadłospisu
    ... koniec dnia i nocy
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 13-04-2019 o 19:09
    unde venis et quo tendis

  18. #4198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.212
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chef - no i czego ma dotyczyć ten post? Wbijania szpil innym forumowiczom? Obniżasz poziom wątku takimi wpisami.

  19. #4199
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ale cierpi.Przepraszam.Fajne danka w kulinariach.Nie sprowokuje.tym ukrytym wulgaryzmem..Miała być fotka jak Elfir i krótki opis, a tu roszczeniowa pogadanka do samego siebie..Idę po kanapkę. z krótkim opisem.

    Kanapka pod co kto lubi.

    1. świeży smalec (na kg słoniny 1/2 kg antonówki)
    2.szczypior z okna
    3.cebula cukrowa z włoszczyzny
    4.pomidor nowalijka ale pachnący krzakiem taki powyginany
    5. zioła prowansalskie i gruba sól z grubym pieprzem
    6.graham chlebek śniadaniowy małe kromki.
    7. zapomniałem o pysznym ogórku

    [

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 13-04-2019 o 20:41

  20. #4200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Nasmażyłem cebuli na smalcu
    Zjem o północy
    Gosposia czas cały śpiewa i nie zdążyła wyczyścić ściany y nad kominkiem
    unde venis et quo tendis

Strona 210 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony