dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 82
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1635
  1. #1401

    Domyślnie

    Wydaje się, że coraz więcej ludzi kupuje pompy, a faktycznie jest inaczej. Moi sąsiedzi , czy osiedle 40 nowych (2 letnich maksymalnie) domów wybierają gaz. Prócz mnie tylko jeden dom ma pompę, 2 szaleńców pellet, a reszta gaz. Jeden dom nie ma przyłącza gazu ani pompy.. Może ogrzewa kablami...

    Ciągle pokutuje jednak strach przed ogrzewaniem prądem w każdej postaci. Gaz to ciągle wyznacznik bezpieczeństwa energetycznego. Wiedza budowniczych jest stosunkowo niewielka, bazująca głównie na zasłyszanych opiniach Takich jak to, że podłogówka w sypialni to zło piekielne. Ciągle to słyszę gdy mówię, że bedę miał 100% podłogówki.

  2. #1402
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wg mnie jak jest gaz w ulicy to brać gaz. wad nie widzę.
    sam kocioł nie kosztuje jak pompa kilkanaście tysięcy tylko kilka, jak coś padnie to z wymianą mniejszy problem.
    kolega co się wcześniej wypowiadał, co pali węglem, raczej nie powinien mieć głosu w sprawie czystego ogrzewania ... schować się ze wstydu i wymienić źródło ciepła zanim zrobi to ustawa przymusowa - oby jak najszybciej bo to co dzieje się zimą w Polsce to jest dramat.

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wg mnie jak jest gaz w ulicy to brać gaz. wad nie widzę.
    sam kocioł nie kosztuje jak pompa kilkanaście tysięcy tylko kilka, jak coś padnie to z wymianą mniejszy problem.
    kolega co się wcześniej wypowiadał, co pali węglem, raczej nie powinien mieć głosu w sprawie czystego ogrzewania ... schować się ze wstydu i wymienić źródło ciepła zanim zrobi to ustawa przymusowa - oby jak najszybciej bo to co dzieje się zimą w Polsce to jest dramat.
    Mylisz się, gaz to nie tylko kocioł ale i cała infrastruktura czyli przyłącza, pozwolenia itp a to całość koszt kilkunastu tys.zl.
    Jak ktoś ma uprzedzenie do pompy ciepła to taniej od gazu wychodzi nawet grzanie prądem.

    U mnie gaz ziemny pozostał poza granicą działki bo kalkulator wyliczył, że grzanie prądem będzie tańsze.
    Ostatnio edytowane przez KILL BILL ; 13-04-2019 o 20:21

  4. #1404
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyłącze robisz raz i zapominasz o nim. Ono się raczej nie zepsuje. I każde pieniądze na niego wydane będą mniejsze niż na PC czy to PW czy PG. Jakbym miała wybór to w życiu nie zdecydowałabym się na PC.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #1405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Przyłącze robisz raz i zapominasz o nim. Ono się raczej nie zepsuje. I każde pieniądze na niego wydane będą mniejsze niż na PC czy to PW czy PG. Jakbym miała wybór to w życiu nie zdecydowałabym się na PC.
    Kolejna osoba, która się myli.
    A w jakim celu pakować kasę w dodatkowe przyłącze gazu ziemnego jak przyłącze prądu jest?
    W moim przypadku ogrzewanie prądem w eksploatacji było o 300zl rocznie droższe niż gazem ziemnym ale tańsze w inwestycji niż w przyłącze gazu+kocioł+odprowadzenie spalin o 8tys.zl.
    Wniosek z tego wysnujesz ?

  6. #1406
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Mylisz się, gaz to nie tylko kocioł ale i cała infrastruktura czyli przyłącza, pozwolenia itp a to całość koszt kilkunastu tys.zl.
    Jak ktoś ma uprzedzenie do pompy ciepła to taniej od gazu wychodzi nawet grzanie prądem.
    w którym miejscu " się mylę" wg Ciebie ? nic nie pisałem że gaz to tylko koszt zakupu kotła. porównałem tylko cenę głównego "serca" obu układów, gdzie w gazie masz kociołek za niecałe 4 tysie i jak coś padnie to bólu nie ma jak przy pompie która kosztuje kilka razy tyle.

    kable grzewcze faktycznie wydają się być dobrą opcją, tylko czy faktycznie przy normalnym domu ( nie ultra pasywniaku bez otwieranych okien i izolacji xxx cm styropianu itepe) rachunki za prąd są na tyle niskie że różnica w kosztach instalacji gazu "zwróci się" po np. 10 latach ?

  7. #1407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    w którym miejscu " się mylę" wg Ciebie ? nic nie pisałem że gaz to tylko koszt zakupu kotła. porównałem tylko cenę głównego "serca" obu układów, gdzie w gazie masz kociołek za niecałe 4 tysie i jak coś padnie to bólu nie ma jak przy pompie która kosztuje kilka razy tyle.

    kable grzewcze faktycznie wydają się być dobrą opcją, tylko czy faktycznie przy normalnym domu ( nie ultra pasywniaku bez otwieranych okien i izolacji xxx cm styropianu itepe) rachunki za prąd są na tyle niskie że różnica w kosztach instalacji gazu "zwróci się" po np. 10 latach ?
    Skoro uważasz, że ogrzewanie prądem to tylko "kable grzewcze" to raczej nie mamy o czym dyskutować.
    Proponuję doksztalcic się i wrócić na forum bo po prostu blaznisz się swoją niewiedza

    Mój dom był budowany od 2011r i do pasywnego mu daleko a i tak ogrzewanie prądem, nie kablami, było tańsze niż wpakowanie gazu sprzed działki do środka.
    Ostatnio edytowane przez KILL BILL ; 13-04-2019 o 20:56

  8. #1408
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Skoro uważasz, że ogrzewanie prądem to tylko "kable grzewcze" to raczej nie mamy o czym dyskutować.
    Proponuję doksztalcic się i wrócić na forum bo po prostu blaznisz się swoją niewiedza

    Mój dom był budowany od 2011r i do pasywnego mu daleko a i tak ogrzewanie prądem, nie kablami, było tańsze niż wpakowanie gazu sprzed działki do środka.
    wiatrak na działce, i oklejenie chałupy fotowoltaiką, coś jeszcze o czym nie wspomniałem ?

  9. #1409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wiatrak na działce, i oklejenie chałupy fotowoltaiką, coś jeszcze o czym nie wspomniałem ?
    A w jakim celu? Dla mnie to głupota i za darmo nie wezmę bo trzeba dużej kasy na to.
    Proponuję w dalszym ciągu dokształcanie się.

  10. #1410
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    A w jakim celu? Dla mnie to głupota i za darmo nie wezmę bo trzeba dużej kasy na to.
    Proponuję w dalszym ciągu dokształcanie się.
    dla mnie grzanie CO prądem oznacza raczej właśnie kable grzewcze , za co zostałem przez kolegę zrugany że się błaźnie, może zamiast pisać po raz enty że mam się dokształcić, rzuć choćby hasło, na czym opiera się to grzanie prądem ? klimatyzację masz na myśli ?

  11. #1411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    dla mnie grzanie CO prądem oznacza raczej właśnie kable grzewcze , za co zostałem przez kolegę zrugany że się błaźnie, może zamiast pisać po raz enty że mam się dokształcić, rzuć choćby hasło, na czym opiera się to grzanie prądem ? klimatyzację masz na myśli ?
    Naprawdę jaja sobie robisz? Będąc od 2017r na forum budowlanym?
    https://allegro.pl/oferta/elterm-maj...-gd-7146596175
    Lub :
    https://allegro.pl/oferta/bufor-zbio...met-7505265396
    Plus grzałki w powyższym przypadku.

    Ucz się człowieku i doksztalc .. Korki weź prywatne bo nauczyciele słusznie strajkują...
    Ostatnio edytowane przez KILL BILL ; 13-04-2019 o 21:37

  12. #1412
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Naprawdę jaja sobie robisz? Będąc od 2017r na forum budowlanym?
    https://allegro.pl/oferta/elterm-maj...-gd-7146596175
    Lub :
    https://allegro.pl/oferta/bufor-zbio...met-7505265396
    Plus grzałki w powyższym przypadku.
    musiało mi umknąć takie rozwiązanie, biorę się za lekturę, twierdzisz że to będzie grzać taniej niż gaz ?

  13. #1413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    musiało mi umknąć takie rozwiązanie, biorę się za lekturę, twierdzisz że to będzie grzać taniej niż gaz ?
    Inwestycyjnie będzie tańsze, niż gaz o koszt przyłącza, i instalacji, a użytkowanie...
    Jeśli masz kWh z prądu za mniej, niż 24gr to będzie taniej, jeśli nie - drożej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tylko nie rozumiesz pewnej rzeczy. Jak dasz 180tyś na lokatę (która jest obecnie najgorszą inwestycją z tych pewnych) to masz 3tyś rocznie zwrotu i na koncie 180tyś.
    Jak kupisz fotowoltaikę to masz po 10 latach "0"zł i 3tyś rocznie przez czas, w którym to będzie funkcjonować i podczas którego będzie działać ustawa o OZE.
    Czyli po 10 latach jesteś na 0zł o ile nic złego się nie stanie. Masz 0zł i 10 letni sprzęt, który nie wiadomo jak długo popracuje.
    Moim zdaniem lepiej jest kupić jakąś działkę za 30tyś w perspektywicznej lokalizacji (u mnie sąsiadka kupiła kilkanaście lat temu za 30tyś, dziś jest warta minimum 150tyś). Jest bardzo dużo różnych inwestycji pewniejszych niż PV. Sam napisałeś, że inwerter popsuł się już 2 razy.

    Co do bitcoina to tak, kosztował już 20tyś i ktoś kto za tyle kupił jest stratny ale tak to jest jak się kupuje coś na górce. Z bitcoinem od samego początku jest duży wzrost a potem korekta i było już kilka takich cykli. Nie mam kryształowej kuli ale nie zdziwię się, jeśli kiedyś za jednego bitcoina będzie można kupić mieszkanie czy nawet wybudować dom.
    Za 30tyś miałbyś liczmy 1,5bitcoina (gdybyś kupił mc temu to 2). Sprawdź sobie za 10 lat po ile będzie chodził bitcoin i ile zyskałeś z PV Oczywiście bitcoin to inwestycja dużego ryzyka i nie twierdzę, że jest to dobra inwestycja. Uważam tylko, że jest ciekawą alternatywą. Bo jak się uda to na stare lata będzie z tego na nowy dom a jak się nie uda no to trudno... gwarancji zwrotu kasy z PV też nie ma - kilka awarii inwertera + chociaż jedna awaria paneli i może być z tym różnie.
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-04-2019 o 06:54 Powód: Wyzwiska

  15. #1415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Mylisz się, gaz to nie tylko kocioł ale i cała infrastruktura czyli przyłącza, pozwolenia itp a to całość koszt kilkunastu tys.zl.
    Jak ktoś ma uprzedzenie do pompy ciepła to taniej od gazu wychodzi nawet grzanie prądem.

    U mnie gaz ziemny pozostał poza granicą działki bo kalkulator wyliczył, że grzanie prądem będzie tańsze.
    U mnie też

  16. #1416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL BILL Zobacz post
    Kolejna osoba, która się myli.
    A w jakim celu pakować kasę w dodatkowe przyłącze gazu ziemnego jak przyłącze prądu jest?
    W moim przypadku ogrzewanie prądem w eksploatacji było o 300zl rocznie droższe niż gazem ziemnym ale tańsze w inwestycji niż w przyłącze gazu+kocioł+odprowadzenie spalin o 8tys.zl.
    Wniosek z tego wysnujesz ?
    Masz 100 % racji ja dodam tylko że mając "darmowe" przyłącze gazu skazujemy się na opłatę abonamentową za gaz średnio 600 zł/rok, kominiarz 150 zł, serwis kotła 300 zł to jest ponad 1000 zł rocznie wyrzucone w błoto i gaz jeszcze nie poleciał. Za to mam 2 miesiące prąd w zimie free. To sa same koszty eksploatacyjne bez inwestycyjnych o których wspomniałeś.

  17. #1417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ja wolałem zainwestować 30 tyś w PV by przynosiło zwrot rzędu 3 tyś rocznie , niż trzymać na lokacie 180 tyś by mieć taką samą stopę zwrotu.
    Owszem popsuło i po i na gwarancji , jednak mam inwerter bez wiatraka. W pracy mamy maszynę z falownikiem , która śmiga 11 lat i przeleciała 40 tyś godzin , a ma chłodzenie aktywne i jakoś nie daje znaków , że chce się popsuć , spięte z silnikiem 35kW .



    Czy Bitcoin już nie kosztował 20 tyś $ ? Jeśli ktoś kupił za 11 , a teraz jest po 5 tysięcy to jest ostro w plecy.


    Wskazana wcześniej instalacja pracuje 35 lat, 35 lat i spadki sprawności śmiechu warte.
    Ja mogłem mieć PV za 20% kosztów bo gmina refundowała resztę bez żadnych kredytów, ale i tak mi się to nie opłacało więc ja na prawdę nie wiem o czym my rozmawiamy. Za kilka lat PV pewną będą na tyle tanie że je zainstaluję ale na pewno nie na dachu bo szkoda go dziurawić. Swoją drogą ciekawe dlaczego tyle używanych PV jest z terenów UE w sprzedaży ? Jaki jest powód?

  18. #1418
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dziękuję Ci za ten komentarz bo z niektórymi moderowano nie wiem jak pisać żeby zrozumieli że PV NA RAZIE to pieniądze wyrzucone w błoto. Podobnie jak wodne centralne +PC do małych i średnich dobrze ocieplonych domów, to się nie opłaca. Nie ma wytłumaczenia do wyrzucenia na przykąłd 30 tysiecy przez okno aby bez gwarancji awarii mieć rachunki niższe przez kolejne kilka lub kilkanascie lat.
    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ...To jest forum i mam prawo do wyrażania opinii bez personalnych jazd w stronę innych Forumowiczów co niniejszym czynię. Nie mam problemu z poziomem kultury...
    brawo ty

    Kominek do grzania okazjonalnego sie opłacał i komin do niego
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #1419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    brawo ty

    Kominek do grzania okazjonalnego sie opłacał i komin do niego
    pewno że nie ale, ale to wiem dzisiaj a nie 16 lat temu. Dziś bym go już nie budował i komina tez nie, ale to się nazywa doświadczenie życiowe.
    To samo dotyczy PV i pomp ciepła dziś jest owczy pęd do takich rozwiązań jak do kominków 16 lata temu.

  20. #1420
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    pv daje codziennie wymmierne korzyści
    .

    .
    pv zaciera swój i mój ślad węglowy , a twój sie powiększa .




    Kominek daje korzyści okazjonalnie , ale kasa wyrzucona w błoto . Kabelki jeszcze moga pokazać pazurki i to niedługo, bo ceny prądu nie zamrozili na wieki . Ci co maja pv , mogą czasem śmiać się ostatni.



    Swoją drogą ciekawe dlaczego tyle używanych PV jest z terenów UE w sprzedaży ? Jaki jest powód?
    podziel sie wiedzą .


    Za kilka lat PV pewną będą na tyle tanie że je zainstaluję
    nie będą
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 71 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony