dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 89
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1770
  1. #1141
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal_87

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Brusy
    Kod pocztowy
    89-632
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jestem zainteresowany kupnem zbiornika 2700l wraz z instalacją. Proszę o podanie firmy godnej polecenia w województwie pomorskim, powiat chojnicki.

  2. #1142
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Poszło na priv

  3. #1143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arrr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-415
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cześć!

    jak wyglądają bieżące ceny u Ciebie greengaz? jesteś moim punktem odniesienia w majowo-czerwcowych przepychankach z Ameri, Bałtykiem i Gaspolem...
    PS. drugi pełny sezon na "własnym propanie" w domu rewelacja!!!!! zużyte nieco ponad 1.200 litrów na co+cwu+gotowanie przy temp. wewnątrz 22,0-22,5*C. I gdyby nie 700,- wydane na serwis i wymiany podzespołów w Viessmannie 222-F to uwierzyłbym w cuda
    PS2. wiarę w cuda burzy także UDT wymagające jakiegoś cholernego przeglądu armatury i warunkowo dopuszcza mi zbiornik na miesiąc... Mam wrażenie, że w rejonie Gorzowa jestem jedynym posiadaczem małego zbiornika podziemnego, bo nikt nic nie wie (ani UDT, ani ja, ani zeszłoroczny dostawca propanu)

  4. #1144
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cena propanu na razie bez zmian patrz #1140
    Prawdopodobnie chodzi o sprawdzenie zaworu bezpieczeństwa.po 6 latach.
    Listę firm mogących pomóc przesłałem na priv

  5. #1145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arrr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-415
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za listę, najbliżsi są właściwie chłopaki ze Świdnicy, którzy mi ten zbiornik zakopywali :|

    Nie chodzi o 6. lat, chodzi o jakiś coroczny przegląd armatury. Ja mam zbiornik w ziemi od 07/2016, a próby robione przez Chemet w 04/2016

  6. #1146
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Podaj bliższe szczegóły. Nie wiem o co chodzi.
    Z punktu widzenia UDT zbiornik podlega rewizji co 2 lata.
    Inspektor umawia się na wizytę, popatrzy, sprawdzi czy nie ulatnia się gaz, wpisuje do książki dokonanie rewizji, przychodzi faktura na 250 zł. Przy rewizjach co 2 lata nic nie jest wymagane, a przynajmniej ja się nie spotkałem z żądaniem sprawdzenia armatury, bo niby co i jak sprawdzać.

  7. #1147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    arrr wymagania dotyczą kontroli zaworu bezpieczeństwa przez użytkownika 1 w roku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zawór.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	430185

    załóż zeszyt kontroli zaworu i wpisuj datę i ocenę "pozytywny" i tyle ten przegląd robisz sam możesz mydlinami, płynem do okien lub środkiem do wykrywania nieszczelności
    drugi akapit tego paragrafu odnosi się do kontroli działania w obecności UDT co 6 lat

  8. #1148

    Domyślnie

    Greengaz możesz wrzucić tutaj certyfikat swojego gazu? bo chciałem porównać z innymi dostawcami. Jeden z dostawców mi powiedział, że propan może mieć różne domieszki i wartość opałową. Bo mam stary z 2015 roku i chciałem porównać sobie z innymi.
    P.S.
    Czy to prawda, że dostawca gazu powinien zrobić odpowietrzenie zbiornika bodajże pod koniec tankowania. Tak mi powiedziano, tylko nie pamiętam po co to się robi.

  9. #1149

    Domyślnie

    Również interesuje mnie ten certyfikat i odpowiedź ze strony Greengaz.

  10. #1150
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Proszę bardzo.
    Z 10.05.
    Propan 97,6%

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img6.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	430394

    Gwoli wyjaśnienia PN dopuszcza dla propanu technicznego 90% propanu

  11. #1151

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał sobie porównać to tu https://www.chemline.pl/certyfikaty-gazu/ są np. certyfikaty firmy innej, w której właśnie zwrócono mi uwagę kilka dni temu, że ich cena jest wyższa (1,78zł) ale nie z powodu marży ale z powodu jakości gazu i jakości tankowania (kierowca odpowietrza zbiornik pod koniec tankowania chyba *żeby wskaźnik pokazał realny stopień napełnienia zbiornika).
    Nie wiem ile w tym prawdy a ile marketingu, bo ich cena jest wyższa ok. 20%, więc nie jestem przekonany czy warta tego że propanu jest tam 1 czy parę procent więcej. Jeszcze jest kwestia zanieczyszczeń jak siarka olej itp. co ponoć wpływa na żywotność instalacji czy zbiornika.

    Ja póki co zostaję u Greengaz, a potem będę mieć cały rok na rozkminianie tych spraw.

  12. #1152
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Jak prześledzisz badania Chemline są też z zawartością czystego propanu poniżej 97%. Z [punktu widzenia użytkownika nie ma znaczenia czy zawartość propanu wynosi 96, czy 98%.
    Odpowietrzanie zbiornika? A skąd w eksploatowanym zbiorniku powietrze?
    Wskaźnik na zbiorniku ma charakter orientacyjny, głównie dla użytkownika. 20% poziomu ->->-> rozglądaj się za dostawą.
    Z dostawcą rozliczasz się w litrach wg. licznika przepływowego na cysternie, a nie wskaźnika na zbiorniku w % napełnienia.

    Dzięki za zaufanie

  13. #1153

    Domyślnie

    A ten wąż 40-metrowy? jeśli nie ma w nim powietrza to musiałby być np. wypełniony gazem a na jego końcu jakiś zawór, który jest otwarty tylko po podłączeniu go do zbiornika.

  14. #1154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Proszę bardzo.
    Z 10.05.
    Propan 97,6%

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img6.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	430394

    Gwoli wyjaśnienia PN dopuszcza dla propanu technicznego 90% propanu
    a jaka jest zawartość siarki ? Pytam bo nie dopatrzyłam na certyfikacie,
    porównałam też ze świadectwem z chemline i brakuje mi też wartości opałowej i informacji o zawartości wody :/
    Ostatnio edytowane przez xyzweronika ; 16-05-2019 o 10:00 Powód: za mało danych

  15. #1155
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej19699 Zobacz post
    A ten wąż 40-metrowy? jeśli nie ma w nim powietrza to musiałby być np. wypełniony gazem a na jego końcu jakiś zawór, który jest otwarty tylko po podłączeniu go do zbiornika.
    Wąż zasilający jest wypełniony propanem. Na jego końcu jest zawór odcinający.

  16. #1156
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Cytat Napisał xyzweronika Zobacz post
    a jaka jest zawartość siarki ? Pytam bo nie dopatrzyłam na certyfikacie,
    porównałam też ze świadectwem z chemline i brakuje mi też wartości opałowej i informacji o zawartości wody :/
    Dodaj składniki to wyjdzie ile pozostaje na niewyszczególnione.
    Z czego ma wynikać inna wartość opałowa przy tym samym składzie chemicznym?

  17. #1157

    Question

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Dodaj składniki to wyjdzie ile pozostaje na niewyszczególnione.
    Z czego ma wynikać inna wartość opałowa przy tym samym składzie chemicznym?
    Trudno mi powiedzieć z czego ma wynikać inna wartość opałowa, ale do instalacji grzewczych chyba ma to znaczenie. Zresztą tak samo jak zawartość siarki ( na świadectwie Chemline podana norma jest do 0,0050 % m/m więc raczej nie do wyliczenia z ogółu podanych wartości ) Każda firma mówi coś innego ja tylko zwróciłam uwagę na różnice pomiędzy podanymi świadectwami jakości :/

  18. #1158
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Różny sposób badania, różne zlecenia, różne laboratoria.
    Butan, czy etan będące, i tu i tu w nikłym procencie 'zanieczyszczeniem, tak jak i propan są gazami palnymi.
    W tym przypadku Ich zawartość procentowa nie ma znaczenia dla wartości opałowej dostarczanego propanu.

  19. #1159

    Domyślnie

    Cóż troszkę zamieszałem ale nie celowo, bo pytania miałem i chciałem znać odpowiedzi. Rozmowa z marketingowcami z innych firm to spowodowała.
    Chcę tylko napisać, że wziąłem gaz od Greengaz, bo biorę od niego od kilku lat, a skoro wszystkie firmy kupują praktycznie w tym samym miejscu, to może różnica jest tylko w marży. Pan od przeglądów pieca stwierdził, że mam bardzo czysty piec gazowy, więc gaz chyba dochodzi do pieca prawidłowy, a ilość gazu spalanego też jest podobna.
    Skoro wszyscy dostawcy biorą gaz praktycznie z tego samego zbiornika, to różnice musiałyby być gdzieś później. Jeśli coś poza marżą to co?
    Ja póki co zostałem u Greengaz, bo skoro wszystko gra od kilku lat to po co zmieniać i ryzykować?

  20. #1160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś może polecić firmę która zrobi kompleksową instalcaję na gaz płynny na Śląsku - okolice Częstochowy - oraz dostawcę - Greengaz można u Ciebie?.
    Oraz czy ktoś coś wie o : https://www.polskigaz.pl/rozlewnie/terminal-w-sosnowcu/ - jakiś terminal w sosnowcu, czy ktoś brał już od nich gaz?
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 20-05-2019 o 14:43

Strona 58 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony