dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    2. Jeśli ta prywatna droga jest uwzględniona na mapach jako dr (droga) to zjazdu nie musisz ani robić, ani nic uzgadniać.
    3. Jeśli z jakiś powodów ktoś będzie wymagał uzgodnienia zjazdu na drogę powiatową (w ustawie jest zapis "stosownie do potrzeb) to stroną jest/są właściciel/współwłaściciele tej drogi.
    Ad.2. Tak, jest to działka drogowa - dobre wieści w takim razie
    Ad.3. Gdyby jednak ktoś z jakiegoś powodu wymagał uzgodnienia to czy zarządca drogi powiatowej może współwłaścicieli drogi prywatnej zobowiązać do wykonania projektu i zbudowania takiego zjazdu? Jeśli tak, to rozumiem, że trzeba się dogadać z sąsiadami, ale to już zależy od dobrej woli, tak?

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post

    Ad.3. Gdyby jednak ktoś z jakiegoś powodu wymagał uzgodnienia to czy zarządca drogi powiatowej może współwłaścicieli drogi prywatnej zobowiązać do wykonania projektu i zbudowania takiego zjazdu? Jeśli tak, to rozumiem, że trzeba się dogadać z sąsiadami, ale to już zależy od dobrej woli, tak?
    2 x tak
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    2 x tak
    To już gorzej. Współwłaścicieli jest 6 (docelowo ma być 10) - zsynchronizować się będzie ciężko. Ja prawdopodobnie będę pierwszy, który będzie się tam budował. Oby cały koszt projektu i wykonania zjazdu nie spadł na moje barki

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    1. Jeśli na mapach jest ta droga wykazana i "połączona" z drogą powiatową, to zjazd istnieje.
    2. Moim zdaniem, mając na uwadze obecne zapisy w PB:
    Art. 34.
    3. Projekt budowlany powinien zawierać:
    3) stosownie do potrzeb – w przypadku drogi krajowej lub wojewódzkiej, oświadczenie właściwego zarządcy
    drogi o możliwości połączenia działki z drogą, zgodnie z przepisami o drogach publicznych;
    dość jasno określa że zjazd "uzgadnia się" (na tym etapie i jak istnieje taka potrzeba) tylko dla drogi krajowej lub wojewódzkiej.
    3. Pkt. 1 i 2 nie oznacza, że tego zjazdu nie trzeba będzie kiedyś porządnie (zgodnie z przepisami) wykonać - tyle, że to inna bajka.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Pożyjemy zobaczymy, nie ma co się martwić na zapas.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msk85

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-317
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cześć

    Opis mojej sprawy:
    Mam działkę, na której już chcę rozpocząć budowę domu. Działka jest zlokalizowana przy dwóch drogach (osiedlowej oraz gminnej). Jest to działka narożna. Działka jest bardzo nierówna i występuję na niej znaczne różnice w poziomach terenu (1,9m). Zależy mi na lokalizacji przy drodze gminnej, bo wtedy ściana fundamentowa będzie niska i poniosę mniejsze koszty. Przy umiejscowieniu frontu budynku przy drodze osiedlowej wysokość ścian fundamentowych będzie na tyle wysoka, że trzeba budować piwnicę. Nie chcę piwnicy, dlatego zależy mi aby wjazd do mojej posesji był z drogi gminnej. Mam małą działkę, rozsądnie jest zlokalizować budynek frontem do drogi gminnej. Dom jest z garażem. Mam juz kupiony projekt, który pasuje na działkę tylko gdy ustawię budynek od strony drogi gminnej.

    Złożyłem wniosek o lokalizację zjazdu z drogi gminnej, ale usłyszałem: "nie zgadzamy się budowę zjazdów na posesję od strony gminnej, jeśli można go zrobić od strony drogi osiedlowej". Potrzebuję mieć zjazd od strony drogi gminnej. Przeczytałem cały Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Nie ma ani słowa o tym, że zjazd musi być z drogi osiedlowej gdy działka jest narożna. Proszę o pomoc! Czy jest jakiś przepis prawny, który pomoże mi uzgodnić zjazd tam gdzie chcę postawić budynek? Chciałbym aby wjazd był normalny, czyli na wprost do garażu. Mam zbyt małą działkę, aby robić drogi wjazdowe do garażu.
    Ostatnio edytowane przez msk85 ; 03-04-2017 o 20:24

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.975

    Domyślnie

    Cytat Napisał msk85 Zobacz post
    "nie zgadzamy się budowę zjazdów na posesję od strony gminnej, jeśli można go zrobić od strony drogi osiedlowej"
    ... a jakie jest UZASADNIENIE ?, ponieważ " nie bo nie " takim raczej nie jest.
    proponuje wystąpić z Wnioskiem do zarządcy drogi o wydanie Zapewnienia i Warunków Technicznych podłączenia budynku do sieci drogowej. Jeśli odmówią, musi być uzasadnienie, jakaś "podstawa prawna"

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    msk85

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-317
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wystąpiłem z wnioskiem o lokalizację zjazdu z drogi na posesję. Wiem, że osoba, która wybudowała dom na innej posesji miała dokładnie ten sam problem i załatwili go w ten sam sposób. Czekam za oficjalną odpowiedzią z gminy. Ręce mi opadły gdy pracownik gminy mi to powiedział.

    Czy "Wniosek do zarządcy drogi o wydanie Zapewnienia i Warunków Technicznych" jest czymś "mocniejszym" i "innym" niż wniosek o lokalizację zjazdu z drogi publicznej na posesję?

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.975

    Domyślnie

    ja nie spotkałem się z dwoma różnymi dokumentami formalno prawnymi dot. zjazdu. Zazwyczaj " Zapewnienie i Warunki Techniczne podłączenia budynku do sieci drogowej " określają lokalizację zjazdu.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Witam wszystkich ..

    Podepnę się również z moim zapytaniem

    Moja działka ,na której mam zamiar wybudować dom, graniczny z działką mojej mamy na której obecnie mieszkamy.
    Zatem wjazd mam jeden z drogi osiedlowej. Zdjęcie w moim wątku ..

    Czy muszę robić również zjazd na moją działkę?? Czy będzie to gdzieś sprawdzane później?

    Dodam ,że póki co czekam na razie na pozwolenie na budowę.

  11. #71

    Domyślnie

    Może ktoś i mi podpowie co najlepiej zrobić
    Nabyłem niezabudowaną działkę, na której jest już wykonany zjazd z przepustem. Nie otrzymałem jednak żadnej dokumentacji od sprzedającego dotyczącej zjazdu. Ze zdjęć maps.google widać, iż ten zjazd był już wykonany przynajmniej 10 lat temu. Nie wiem w jakich okolicznościach on powstał. Będę się w przyszłości starał o pozwolenie na budowę. Co w mojej sytuacji najlepiej zrobić? Czy można po prostu zgłosić, iż zjazd już istnieje?
    Ostatnio edytowane przez aglar ; 18-06-2018 o 12:26
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AliP

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam,
    Ja też z pytaniem/problemem.
    Mamy zatwierdzony projekt budowlany na dom
    Osobno dostaliśmy projekt zjazdu do drogi gminnej. Mamy decyzję z gminy zezwalającą na lokalizację zjazdu. Mam też decyzję na zajęcie pasa drogowego.
    Czy teraz projekt powinnam złożyć w starostwie jak o pozwolenie na budowę domu? Pobrać dziennik budowy i zatrudnić kierownika?

    Chciałam zapytać czy może jest jakąś inna procedura którą mogę podążyć na tym etapie.
    Ostatnio edytowane przez AliP ; 13-06-2019 o 12:16

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony