dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 258
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To się teraz chyba nazwa "płetwa" i ma wg ministra afrodzyjakowate działanie.
    Poleca do konsumowania

    https://www.canstockphoto.pl/ro%C5%9Bliny-bober-organiczny-57452838.html
    Afrodyzjakiem wg wierzeń były jądra bobra
    Ogon bardzo smaczny (bez działań ubocznych)

    ps - może "czereśnie" to właśnie jądra młodych bobrów ? ... którz może wiedzieć co NS "miał na myśli"
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 14-06-2019 o 00:27 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  2. #4342
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    bober
    regionalnie: bób
    Bober .Bober po prostu oznacza zielsko, slang używany przez palaczy marihuanen
    Co to jest bober

    Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych definicji objaśniających co to jest bober. „Bober” to m.in.:
    » Bób.
    » Andrzej, dziennikarz prasowy.
    » Andrzej, dziennikarz prasowy i telewizyjny.
    » Motylkowate.
    » Nazwa bobu.
    » Andrzej, ur. 1936, dziennikarz prasowy i telewizyjny.
    » Muzyk grający na altówce.
    » Bóbr, rzeka w województwie dolnośląskim, lewy dopływ Odry.
    » Regionalna nazwa bobu.
    » Łubin.

    » … ....
    Nikt nie skojarzył tego z jajkami bobra ani z samym bobrem. Widać elyta ma inny bób - bober.

    Chłopaki dają z nudów.O 6.00 otwierają sklepik .Ciekawym co przywiozą.Może " bób" , bo bober mi się już przejadł. Szynkę może zapekluję , z czereśni będzie deser , a z fasolki dodatek do drugiego danka.Fasolkę zrobię na pewno z bułką tartą (regionalne j/w ) ,tym razem z chlebka jogurtowego bo wysechł na pieprz.

    Chciałem jeszcze napisać kilka słów do obsługujących grille na węgiel drzewny. Pamiętajcie by zawsze wykładać wcześniej sprzątnięte palenisko ,folią aluminiową.Tak pozorowana czystość.Pani Magda Gessler i w szanujących się knajpach pod palnikami gazowymi zawsze leży folia aluminiowa.Co daje natomiast grillowanie na specjalnych tackach aluminiowych.Jest to jakaś kontrola nad temp. i łatwością przekręcania mięsiwa.Wygoda i porządek.

    https://krokdozdrowia.com/folia-aluminiowa-8-zastosowan/

    Warto się zaznajomić.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-06-2019 o 05:40

  3. #4343
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    czy widzicie tu różnicę? Ja tam widzę.Ołtarzyk i pudełko. Jeśli używamy na bogato grill profesjonalny to niech taki będzie a nie badziew za 6000 $.Marynujmy zgodnie z przepisem mięso.



    z tym kombajnem ? a to pudełko gazowe? to pudełko gazowe .Proszę mi wskazać profesjonalizm i wędzarnię w nim.Niżej jest sposób wędzenia w takim drogim pudle.



    Wkładka z doborem drewienek i po kłopocie.

    https://www.broilking.pl/blog/wedzenie-na-grillu-gazowym

    WĘDZENIE NA GRILLU GAZOWYM

    Proces wędzenia lub podwędzania jest innym sposobem nadawania smaku Twoim ulubionych potrawom na grillu gazowym. Jest to sztuka tworzenia warstw smaku, która jest niesamowicie satysfakcjonująca, można ją ciągle udoskonalać i modyfikować dodając nowe elementy.


    Proces wędzenia lub podwędzania jest innym sposobem nadawania smaku Twoim ulubionych potrawom na grillu gazowym. Jest to sztuka tworzenia warstw smaku, która jest niesamowicie satysfakcjonująca, można ją ciągle udoskonalać i modyfikować dodając nowe elementy.DWIE TECHNIKI WĘDZENIA

    Tradycyjne wędzenie w temperaturze poniżej 135° Celsjusza.Ta klasyczna forma wędzenia polega na wędzeniu dużych kawałków mięsa w niskich temperaturach poniżej 135° Celsjusza przez stosunkowo długi czas (ponad 4 godziny). Używając wiórek drzewnych nadasz mięsu wyjątkowego aromatu „smokey bbq” oraz uzyskasz efekt kruchości.Wędzenie w temperaturze 135° – 200° Celsjusza.Ten proces nazywany jest również grillowaniem pośrednim. Jest to przyśpieszona metoda wędzenia, wykorzystywana do przyrządzania tradycyjnych pieczeni, kurczaków oraz innych potraw przygotowywanych w piekarniku. Połączenie dymu oraz pieczenia pośredniego tworzy wyjątkowy smak oraz aromat w krótszym czasie niż tradycyjne wędzenie w niskiej temperaturze.JAK PRAWIDŁOWO USTAWIĆ GRILLA DO WĘDZENIA?

    W wędzeniu na grillu gazowym wykorzystujemy metodę pośrednią, czyli takie ustawienie palników, gdzie płomień palnika bezpośrednio nie oddziaływuje na mięso. Grille gazowe Broil King nadają się do tego doskonale, ponieważ posiadają wysokie i głębokie piekarniki ze znakomitą cyrkulacją ciepła oraz posiadają precyzyjną kontrolę temperatury dzięki zaworom Linar-Flow™ oraz 180° pokrętłom Sensi-Touch™.

    1. Umieść brytfannę z wodą i ziołami lub sokiem bezpośrednio pod mięsem. Jeżeli kładziesz mięso na ruszt umieść ją na aromatyzerach. Jeżeli umieszczasz mięso na stojaku brytfannę możesz umieścić na ruszcie, a stojak wstawić do brytfanny. Brytfanna z płynem jest kluczowym elementem, ponieważ wytwarza bardzo ważną w wędzeniu wilgoć, ale nadaje również dodatkowego aromatu.
    2. Umieść skrzynkę do wędzenia na aromatyzerze nad jednym z zewnętrznych palników.
    3. W celu uzyskania niskiej temperatury użyj tylko zewnętrznych palników w pozycji minimalnego płomienia. Jeżeli chcesz ją podnieść zwiększ ilość gazu. Nigdy nie używaj środkowego palnika.



    DOBÓR WIÓREK WĘDZARNICZYCH

    Podobnie jak przyprawy różne rodzaje zrębków wędzarniczych, nadają potrawom wyjątkowy smak. Od intensywnego, ostrego aromatu jadłoszynu oraz amerykańskiego orzecha, po słodką i pachnącą nutę jabłka oraz wiśni.
    Rodzaj
    Aromat
    Idealny do
    ostry, pikantny i wędzony
    wołowiny i wieprzowiny
    ostry i wędzony
    wieprzowina, baranina, wołowina
    pikantny i wędzony
    wieprzowina, drób, wołowina
    słodki i wędzony
    wieprzowina, drób
    słodki i wędzony
    wieprzowina, drób
    słodki i wędzony
    wieprzowina, drób, owoce morza i sery
    łagodny i wędzony
    baranina i wieprzowina
    pikantny i wędzony
    owoce morza i sery
    Wędzenie jest procesem ciągłego doskonalenia, testowania, popełniania błędów i tworzenia warstw smaku, dlatego wędząc za pierwszym razem uważaj, żeby nie przesadzić. Zacznij od użycia małej ilości, dodaj 1/2 szklanki wiórek. Nasącz je w wodzie przez 30 minut, następnie włóż do wędzarki.DOBÓR PELETÓW WĘDZARNICZYCH

    Do wędzenia i podwędzania można również wykorzystać pellety. Posiadamy 3 typy pelletów, przygotowanych specjalnie do wędzenia, wykonanych w 100% z drewna i bezpiecznych dla zdrowia. Generują dużą ilość dymu i są proste w użyciu. Należy pamiętać, że nie wolno ich moczyć w wodzie.Dostępne są 2 mieszanki:PELLET DO WĘDZENIA MIESZANKA SMOKE MASTER'S 9KGPELLET DO WĘDZENIA MIESZANKA GRILLER'S SELECT 9KGoraz PELLET DO WĘDZENIA Z ORZECHA AMERYKAŃSKIEGO 9KG

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-06-2019 o 06:04

  4. #4344

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Powiadasz schab? To już inni tobie wytłumaczyli. Powiadasz pudełko? Ten wkład, który kosztuje $6000 to jest profesjanalna maszyna, mnie prety na których zawijasz w folie aluminiową. Powiadasz żenua? Nie widziałem ciebie u mnie w kuchni. Czas chłopie na tabletki...


    Daj jeszcze wykład na temat profesjonalnego sptrzętu, chętnie poczytam. Bęć!






    To jest wędzarnia? Widziałeś kiedyś na własne oczy prawdziwą wędzarnię, taką opalaną polanami olchy (nie wiórkami) z drewnianymi drzwiczkami? Jak w tej metalowej skrzynce zawiesić kawał boczku lub słoniny o kiełbasie nie wspominając? A leszczyka, takiego 50 cm jak tam wkomponujesz?

  5. #4345
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ileż to można drwić ,szydzić, wyjeżdżać z wycieczkami wręcz chamskimi personalnymi.Pytam ileż.

    Afrodyzjakiem wg wierzeń były jądra bobra
    Ogon bardzo smaczny (bez działań ubocznych)

    ps - może "czereśnie" to właśnie jądra młodych bobrów ? ... którz może wiedzieć co NS "miał na myśli"
    Jakie jaja ,jakie bobry ? We łbach się wam poprzewracało z tego bogactwa? Nic nie można powiedzieć bo wiecie najlepiej.Ostygnijcie i opanujcie tą głupotę. Któż tego nie zmieni jak nie wy sami.Wciskacie kit ludziom i wciągacie ich w swoje gierki personalne .Miało być lepiej ,a jest ........jak widać.Prowokacja i prowokacja.Nie dziwcie się więc jak ktoś sprzeciwi się tym abstrakcyjnym rozwiązaniom .Wg pisał wyżej o co kaman ,a ten miszcz krewetkowy wędzi w takim pudełku.Żenua.

  6. #4346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.987

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    czy widzicie tu różnicę?
    Na terenie widzę sam beton. Zero zielonych terenów.
    Może ze względów ppoż. ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #4347
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Proszę .Po co kupować w sklepie jak ma się własne pudełko gazowe do wędzenia . Kolejne kłamstewko .



    Wracając z pływania odebrałem dziczyznę z wędzenia.

    Czyli niedzielne bardzo skromne i proste drugie śniadanie...

  8. #4348
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ileż to można drwić ,szydzić, wyjeżdżać z wycieczkami wręcz chamskimi personalnymi.Pytam ileż.



    Jakie jaja ,jakie bobry ? We łbach się wam poprzewracało z tego bogactwa? Nic nie można powiedzieć bo wiecie najlepiej.Ostygnijcie i opanujcie tą głupotę. Któż tego nie zmieni jak nie wy sami.Wciskacie kit ludziom i wciągacie ich w swoje gierki personalne .Miało być lepiej ,a jest ........jak widać.Prowokacja i prowokacja.Nie dziwcie się więc jak ktoś sprzeciwi się tym abstrakcyjnym rozwiązaniom .Wg pisał wyżej o co kaman ,a ten miszcz krewetkowy wędzi w takim pudełku.Żenua.
    Widzę, że nareszcie zacząłeś przyswajać podstawową wiedzę a zakresu peklowania i wędzenia. Mam również nadzieję, iż poprawiając błędy innych, sam zaczniesz pisać bez ich popełniania

    ps1 - każdy może jeść to co lubi i "bogactwo" nie ma tutaj nic do tego. Osobiście nie przepadam np za parówkami (szczególnie tymi "fabrycznymi")
    ps2 - co masz na myśli pisząc o "abstrakcyjnych rozwiązaniach" w kontekście "prowokacji" ? Mógłbyś to jakoś szerzej rozwinąć ?
    unde venis et quo tendis

  9. #4349
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kupiłem zamarynowałem i zostawiłem w odpowiednim miejscu.

    Roztwór do szynki nie według przepisu Paula.Do szaszłyków.

    1. litr wody
    2. 2 płaskie łyżki soli peklowej
    3. 1/2 torebki marynaty staropolskiej Kamis.
    4. liść laurowy pokruszony na łosiem.

    Nic więcej.



    Zakupione do obróbki.





    Śmietanowiec się robi.Inną techniką.Jak będzie dobry ,sprawdzony wkleję przepis.

    za to poziomki do deseru owocowo lodowego jak najbardziej.



    Ogórki małosolne.Zawsze jak sezon raz na dwa tygodnie.Do sałatki do grillowanego miecha.


  10. #4350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    czy widzicie tu różnicę? Ja tam widzę.Ołtarzyk i pudełko. Jeśli używamy na bogato grill profesjonalny to niech taki będzie a nie badziew za 6000 $.Marynujmy zgodnie z przepisem mięso.



    z tym kombajnem ? a to pudełko gazowe? to pudełko gazowe .Proszę mi wskazać profesjonalizm i wędzarnię w nim.Niżej jest sposób wędzenia w takim drogim pudle.



    Wkładka z doborem drewienek i po kłopocie.

    https://www.broilking.pl/blog/wedzenie-na-grillu-gazowym
    Jaki wspaniały wykład naukowy "miszcza". Tak jak pisałem lata świetlne nas dzielą, nie tylko w kulinariach. Połknij cos na uspokojenie. Ty w życiu na oczy prawdziwego taniego grilla nie widziałeś.









    A teraz sobie poszukaj w internecie co ma do zaoferowania pudło, które jest 12 razy droższe.
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 14-06-2019 o 12:05 Powód: zdjecia

  11. #4351
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Widzę, że nareszcie zacząłeś przyswajać podstawową wiedzę a zakresu peklowania i wędzenia. Mam również nadzieję, iż poprawiając błędy innych, sam zaczniesz pisać bez ich popełniania

    ps1 - każdy może jeść to co lubi i "bogactwo" nie ma tutaj nic do tego. Osobiście nie przepadam np za parówkami (szczególnie tymi "fabrycznymi")
    ps2 - co masz na myśli pisząc o "abstrakcyjnych rozwiązaniach" w kontekście "prowokacji" ? Mógłbyś to jakoś szerzej rozwinąć ?
    Napisałem prawdę , za wyśmiewanie w podtekstach , drwiny i szydzenie totalny EOT. Gdybym ja popełnił taki błąd ortograficzny najpierw by mnie wyśmiał ,a potem poskarżył wiadomo komu modziowi. ulubionemu , który zrobił by z tego ubaw.Gdybym ja przeinaczył fakty zrównałby mnie z ziemią.Żenua.

  12. #4352
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Gdzie te 6000 $ ale śmieszny kolo.


    Nałaził się po sklepach żeby pokazać iż takiego nie ma.Gdzie wędzarnia i wyroby jego z tego pudła gazowego .Kpina i oszukaństwo.Nie interesują nas pokazy urządzeń z wystawek.Tylko te z praktyki i nie ze sklepu za 6000 ,a prawie 600 $.komuś coś odpadło.

  13. #4353
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    NS, bardzo proszę nie rozśmieszaj mnie broil kingiem

    Popatrz w jaki sposób ma maskowane palniki tani dobry grill, a jak dzidostwo b k.

  14. #4354
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Gdzie te 6000 $ ale śmieszny kolo.


    Nałaził się po sklepach żeby pokazać iż takiego nie ma.Gdzie wędzarnia i wyroby jego z tego pudła gazowego .Kpina i oszukaństwo.Nie interesują nas pokazy urządzeń z wystawek.Tylko te z praktyki i nie ze sklepu za 6000 ,a prawie 600 $.komuś coś odpadło.
    Teraz idealnie widać rożnice między nami.

  15. #4355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.987

    Domyślnie

    W Polsce najtańszy Broil King Monarch 320 (taki mały) kosztuje 3.200 PLN czyli 850 $.
    W USA jest taniej, pewnie jakieś 550 $.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #4356
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niech podniesie klapę tego przy betonach nie tego za 600 $ ze sklepu z wystawki.popatrzymy jak wędził nogę wieprzowa i w/w polędwice ze sklepu ze schabu.jak mieszczą się tam pod tą pokrywą za 6000 $ szynki , balerony ,kiełbasy itp.No!!!!. nich wszyscy to zobaczą.Chcemy zobaczyć sposób wkładania do tego pudełka wcześniej peklowanych mięsiw. Proszę pokazać i rozwiać wszelkie nasze wątpliwości.

  17. #4357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Napisałem prawdę , za wyśmiewanie w podtekstach , drwiny i szydzenie totalny EOT. Gdybym ja popełnił taki błąd ortograficzny najpierw by mnie wyśmiał ,a potem poskarżył wiadomo komu modziowi. ulubionemu , który zrobił by z tego ubaw.Gdybym ja przeinaczył fakty zrównałby mnie z ziemią.Żenua.
    To prawda Drwię z Twoich napastliwych wypowiedzi w kwestiach o których nie masz pojęcia. Usiłujesz udawadniać swe racje w sposób nie mający podstaw zgodnych z ogólną wiedzą na damy temat.
    Drwię i drwił będę z postów którymi tutaj w tym temacie czytelników raczysz ... nie z Ciebie personalnie.

    Błąd może popełnić każdy (i mnie się zdarza) ... najpierw jednak gdy kogokolwiek zechcesz poprawiać, przeczytaj swoich, ostatnich 20 postów i popraw w nich błędy.

    ps - stałeś się ekspertem a dziedzinie urządzeń do grillowania i wędzenia ... a jak wygląda Twój grill ? ... nigdy go jeszcze nie pokazałeś
    unde venis et quo tendis

  18. #4358
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Niech podniesie klapę tego przy betonach nie tego za 600 $ ze sklepu z wystawki.popatrzymy jak wędził nogę wieprzowa i w/w polędwice ze sklepu ze schabu.jak mieszczą się tam pod tą pokrywą za 6000 $ szynki , balerony ,kiełbasy itp.No!!!!. nich wszyscy to zobaczą.Chcemy zobaczyć sposób wkładania do tego pudełka wcześniej peklowanych mięsiw. Proszę pokazać i rozwiać wszelkie nasze wątpliwości.

    Ta tatata ta ra, ta ta tatata ra…





    Co za piękny i smaczny poranek. Palce lizać!

  19. #4359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W Polsce najtańszy Broil King Monarch 320 (taki mały) kosztuje 3.200 PLN czyli 850 $.
    W USA jest taniej, pewnie jakieś 550 $.
    $300 - 350

  20. #4360
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To jest wędzarnia? Widziałeś kiedyś na własne oczy prawdziwą wędzarnię, taką opalaną polanami olchy (nie wiórkami) z drewnianymi drzwiczkami? Jak w tej metalowej skrzynce zawiesić kawał boczku lub słoniny o kiełbasie nie wspominając? A leszczyka, takiego 50 cm jak tam wkomponujesz?
    To jest jedna z tych rzeczy, która się Tobie w głowie nie mieści. Tak jak to było z winami, wina dla alkoholików, śmierdzący bimber dla "znafcuf" kultury kulinarnej.











    ps a jaki prosiaczek z rożna wychodzi, o-jo-joj

Strona 218 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony