dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar danielon
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice Częstochowy
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Izolacja XPS i EPS

    Witam serdecznie.
    Chciałbym zakupić styro na fundamenty. Myślałęm o firmie Austrotherm.Mam do wyboru XPS 14cm gr. i EPS EXPERT Austrotherm 15cm . Jestem za tym pierwszym: XPS 14cm ponieważ na mojej działce okresowo lubi podnosić się poziom wody gruntowej i z tego co wyczytałem xps jest twardszy i ma mniejszą nasiąkliwość. Czy to dobry wybór? Chciałbym zakupić płyty z frezem. Czy muszę później zaciągnąć na nim warstwe kleju i siatki? zabezpieczając w ten sposób przed gryzoniami np.? czy wystarczy xps i folia kubełkowa? Słyszałęm również, że niektóre masy bitumiczne którymi maluję się fundament szkodzą xps-owi. Jakim materiałem w takim razie pomalować ściany fundamentowe żeby nic się nie działo z xps-em? i ostatnie moje pytanie to o współczynnik przenikania ciepła.

    Bo jak czytałęm np przy xps grubości:
    Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła:
    λD≤0,032 W/(mK)dla 40 i 50 mm
    λD≤0,033 W/(mK)dla 30 i 60 mm
    λD≤0,035 W/(mK) dla 80≤dN≤120 W/(mK)
    λD≤0,036 W/(mK) dla 140 i 160 mm
    λD≤0,037 W/(mK) dla 180 i 200 mm

    moje pytanie dlaczego przy grubości 40 i 50mm współczynnik jest oznaczony na 0,032 i jest lepszy niż przy gr. styropianu 140mm gdzie wynosi 0,036?

    za wszystkie informacji bardzo dziękuję. Jest to dla mnie mega ważne chciałbym dobrze zaizolowane fundamenty przed wodą jak i termicznie.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    W karcie technicznej masy bitumicznej powinno być czy się nadaje do EPS/XPS czy nie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony