dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 220 z 258
Pokaż wyniki od 4.381 do 4.400 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4381
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W odpowiedzi w chmurze.

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Nie wymagaj abym rozmawiał z takim czymś jak Ty.
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    To prawda Drwię z Twoich napastliwych wypowiedzi w kwestiach o których nie masz pojęcia. Usiłujesz udawadniać swe racje w sposób nie mający podstaw zgodnych z ogólną wiedzą na damy temat.
    Drwię i drwił będę z postów którymi tutaj w tym temacie czytelników raczysz ... nie z Ciebie personalnie....................
    Boże to coś się bardzo napuszyło.To ich już przerosło .Ciekawym jak tam wymiarowanie pudełka gazowego.Ale proszę popatrzeć są przyjemniejsze rzeczy z kulinariami związane.



















    Jedziemy po gadżety do jacuzzi ,żeby kabelki trochę skryć.

    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 15-06-2019 o 06:36

  2. #4382
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To jest super wędzarnia do ogrodu.Polecam.Moje oczko w główce.

    Wędzarnie Weber do domu i ogrodu

    Nasz sklep internetowy to nie tylko grille ogrodowe, dzięki którym możesz przygotowywać zdrowe i pyszne dania. To również wędzarnie ogrodowe. Razem z nimi możesz tworzyć dania na bazie idealnie uwędzonych:

    • ryb,
    • mięsa.

    Wędzarnia ogrodowa – stwórz swoją własną wędlinę

    Nie od dzisiaj wiadomo, że wędliny dostępne w sklepach spożywczych nie prezentują najwyższej jakości. Ilość chemii, jaka jest do nich dodawana, może przyprawić o zawrót głowy. Właśnie dlatego dobrym pomysłem są nasze wędzarnie ogrodowe, które pozwolą Ci na przygotowanie wędlin w tradycyjny sposób z mięsa, które sam wybierzesz.
    Wędzarnie ogrodowe, czyli czas na zdrowie

    Uniezależnij się od niezdrowego jedzenia ze sklepów i podaruj swojej rodzinie i przyjaciołom zdrowe oraz pyszne potrawy. Gwarantujemy, że będą zachwyceni delikatnością potraw, jakie pomoże Ci przygotować nasza wędzarnia ogrodowa. Sprawdź naszą ofertę wędzarni i przekonaj się, jak proste może być stworzenie własnej wędliny. Przygotowaliśmy dla Ciebie również grille elektryczne, grille gazowe, grille ogrodowe i grille węglowe.
    Jeżeli nie wiesz, która wędzarnia jest odpowiednia, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania.




    Fajne proste ,tanie ustrojstwo.




    Ale bajer.Klasa I .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2019 o 08:53

  3. #4383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No właśnie, "kultury osobistej". Tu jest pies pogrzebany.
    Potrzebna jest i kultura osobista i wiedza.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4384
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Co za piękny poranek, boska sielanka.



    Dzisiaj bardzo skromnie po chłopsku, własnoręcznie wędzona makrela. Świeżość sama w sobie, smaczność i cudowność...



    Zapowiada się smakowite śniadanie. Własne wędzenie, prostota i skromność. Palce lizać!


  5. #4385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Prostota i smaczność, plus pyszna poranna kawa...




  6. #4386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Sądziłem żeś bardziej "rozgarnięty" od swego kolegi NS-a ... cóż myliłem się
    Renomowanych (nawet tych polskich) restauracji z przewodnika
    nie znasz nawet ni z nazwy ni z lokalizacji
    Rozumiem, że wyczerpałeś wszystkie swe zasoby finansowe na położenie najwyższej jakości płytek (zapewne pokrytych grubą złotą warstwą) do tego stopnia, iż sam musiałeś je zainstalować
    W razie jednak gdybyś wygrał w jakąś loterię (lub choćby zaciągnął pożyczkę u swego kolegi NS-a - który jak sam się kiedyś tutaj chwalił rulonami banknotów - wspomoże cię zapewne w dowolnej chwili) zajrzyj do któryś z tych restauracji: https://guide.michelin.com/pl/en#
    ... wszystkich ich szefów znam i gwarantuję doskonałą jakość przygotowanych przez nich dań.

    Zazdrosna Twa pogoń za możliwościami WP przybiera wielokrotnie karykaturalne wymiary ... stawiam "złote talary" przeciwko orzechom, że mimo najbardziej usilnych starań (wraz z NS-em) nigdy go nie dogonicie, pomimo "magisterium" z wielu fakultetów, uczelni o najwyższej, światowej renomie
    Powiem więcej: NS w "tej pogoni" i ochocie na dorównanie WP bywa nie tylko żałosny ale nad wyraz zabawny
    ... jeżeli masz ochotę na kawior a finanse na kaszankę to się to niestety udać to nie może

    ps - do NS-a ... wiem, wiem, z Twej strony EOT ale może jednak, (co już wielokrotnie na ostatnich stronach tego tematu pokazałeś)

    Jak ta wpowiedź ma się do Twej codziennej konsumpcji ogórków, którą to wszystkim w swych postach pokazujesz ?
    ... no i gdzie ten Twój grill na którym przygotowujesz swe wspaniałe i smakowite dania ? Pytasz innych, pokaż swój
    Nigdy nie zazdrościłem niczego i nikomu. Mam kumpli o wiele bogatszych niż Ty i WP. Uwierz, że w Polsce też można być milioner (dolarowym też) i to nie są odosobnione przypadki. Zapamiętaj, iż pieniądze, to nie wszystko. Nadążasz?

  7. #4387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Prostota i smaczność, plus pyszna poranna kawa...



    Faktycznie, prostota, rodem z ...usraela.

  8. #4388
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... Nie ulega żadnej wątpliwości ,że jest bogatym trollem.
    ...
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ..5.Pokazuję różne swoje wariacje i nie rozumiem *, jeśli wklejam wielokrotnie coś powtarzalnego spotyka się to u adwersarzy ze sprzeciwem. Jeśli natomiast WP i jego niedościgniony kontroler wklejają i dublują potrawy jest ok.
    ...
    wg39070 , a co powiesz na takie cacko. Choć odbiega nieco od standardów wędzenia które chcemy wyperswadować w/w braci zza wielkiej wody , to nie jest stosunkowo drogi i można w nim wiele zrobić czego nie można ...
    * podkreślenie moje
    Zdaję sobie sprawę, że "nie rozumiesz" nie pierwszy raz i zapewne nie ostatni
    Przybliżę więc Tobie bardziej zrozumiale
    Nie chodzi tutaj o ""powtarzalność potraw" a o "deklarację"
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Ogórki małosolne.Zawsze jak sezon raz na dwa tygodnie.Do sałatki do grillowanego miecha.
    ...
    W ostatnim okresie publikujesz w swych postach (praktycznie codziennie) ogórki
    Deklarowałeś również "napisanie książki" (będzie około 2 lata temu), deklarowałeś zakupy w sklepie "eko" (około 6 miesięcy temu) itd, itp, ...
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To jest super wędzarnia do ogrodu.Polecam.Moje oczko w główce.
    ...
    Fajne proste ,tanie ustrojstwo.
    ...
    Ale bajer.Klasa I .
    Zastanów się przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu typu "kamodo" choć wymyślono to setki lat temu, dla Twego kolegi jest to "wynalazek" który nie ma nic wspólnego z jego sposobami wędzenia. Kup beczkę 200-tu litrową w "CPN-ie" i kolega będzie zadowolony, że za nim podążasz Co też Tobie do głowy przychodzi z tym "kamodo" czy podobnymi ustrojstwami ? ... beczka, beczka i wyłącznie beczka ... i pamiętaj, ma "wisieć" inaczej gówno nie wędzonka
    By uniknąć przepłacania zerknij na sprzęt i porównaj ceny
    https://www.foodfirefriends.com/best-kamado-grill-reviews/

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nigdy nie zazdrościłem niczego i nikomu. Mam kumpli o wiele bogatszych niż Ty i WP. Uwierz, że w Polsce też można być milioner (dolarowym też) i to nie są odosobnione przypadki. Zapamiętaj, iż pieniądze, to nie wszystko. Nadążasz?
    Twoje komentarze na posty WP i moje absolutnie temu zaprzeczają
    ... więc nie "nadążam" za tego typu odpowiedzią
    Poproś więc kolegów milionerów (dolarowych) by zaprosili Ciebie do jakiejś restauracji " z wyższej półki" być może wtedy dowiesz się za co przyznają "gwiazdki"

    ps - @"wg" uważaj by Cię NS nie porównał

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ... Nie ulega żadnej wątpliwości ,że jest bogatym trollem.
    ...
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 15-06-2019 o 16:39 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  9. #4389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cóż za wspaniałe przedpołudnie
    ... właśnie dowieźli bym wydał opinię (życie chef'a ma wiele zalet)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560612919099.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	431487
    Dziś więc burgery
    ... no i "zasmrodzę surowiznę" (na leżąco) przy okazji
    unde venis et quo tendis

  10. #4390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    "surowizny nie zasmrodziłem" jeszcze (zajęty innymi sprawami byłem) ... będzie w tygodniu
    Hamburgerki wyśmienite
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678421696.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	431531

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678414655.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	431532
    ... w oczekiwaniu na upieczenie "twardy mike"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678402742.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	431533
    .... ser oczywiście "prowalone" (najlepszy do burgerów)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678396653.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	431534
    ... każdy sobie "buduje" swojego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678378799.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	431535

    Smacznego
    unde venis et quo tendis

  11. #4391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1560678428306.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	431536Tutaj się to wszystko przygotowuje

    ... a jak tam u Ciebie NS ?
    ... kupiłeś już jakiegoś "normalnego" grilla ?
    unde venis et quo tendis

  12. #4392
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie











    p.s

    Zapomniałem o opisie.Jest trochę skomplikowany ale za to oddaje to potem w rzeczywistości.

    Wyżej marynowane mięso po 48 h peklowania w soli peklowej z saletrą ( bardzo krótko) , mięso nie było słone i w tak krótkim czasie prawie całe się zaróżowiło. Szaszłyki , 1/2 na grill , a 1/2 do zamrażarki .Będą lepsze jak skruszeją (sprawdziłem) .Polecam wyżej wymieniony roztwór do peklowania.Super.

    Surówka w nieco okrojonym składzie i w sosie nieco innym smakowo,Ogórek małosolny już 3 dniowy ,lodowa rwana, bez oliwek ale z pomidorkiem koktajlowym i rukolą. Na sos przepis wkleję.

    Ziemniaki młode polskie. Dlaczego je podkreślam.Kupując je na targu dowiedziałem się ,że część handlarzy wprowadzała w błąd kupującego że polskie wcale nie były z Polski.Mają obowiązek oznakowania , by klient widział autentyczność w/w. Zrobiłem je tak.Do roztworu wody (znowu 1 litr) ,z solą i cukrem (1 łyżka soli i 1 łyżka cukru) , dodałem liść ,ziele (3 ziarenka) , pogniecioną łyżeczkę kuminy rzymskiego. Zagotowałem.Ziemniaki delikatnie umyłem by w czasie płukania nie zedrzeć tej cieniutkiej skórki.Ugotowałem je na al dente .Wystudziłem i jak frytkę przed podaniem usmażyłem w maśle klarowanym.Z dużą ilością koperku smakują wyśmienicie.Dopełnieniem był kompot z rabarbaru. Choć go nie lubię ale dla zdrowotności , wypiłem.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 17-06-2019 o 04:50

  13. #4393
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nietypowa pizza. Dlaczego. Więcej drożdży o 1 dkg.Surowe pieczarki i młoda cebula, dostałem sos zrobiony na bazie cukinii i odrobiny pomidorów , bardziej dla koloru.Przepis wkleję.Rewelacja jak na domowy sos i to z cukinii.1/2 mozzarelli i 1/2 sera salami. Krakowska parzona cienkie plastry nawet bardzo cienkie. 220 stC piekarnik ,siatka do pizzy i 15 min.Pyszna domowa pizza.Ciasto moje może konkurować z oryginałem.






  14. #4394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    oj.... wygląda lekko niestrawnie... Nie moja bajka.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #4395
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zawsze ciekawią mnie odpowiedzi czerpane czyli smaki z fotki.Co tu jest niestrawnego? Pozostawię autorowi odpowiedzi.Cóż rzecz gustu i praktyki. Moja praktyka to własnie wypróbowana , mąka, dodatki czy surowe , czy lekko podsmażone , ilość drożdży i ich rodzaj , farsz zgodny ze smakami domowymi.Sos na placku wypróbowany fajny.

  16. #4396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tona zapieczonego prawie na węgiel sera. Coś co odbiera temu daniu lekkość i finezję. Coś co nie pozwala zasmakować ciasta bo wszytko pływa w roztopionym serze. Po co pytam?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #4397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ziemniaki młode polskie. Dlaczego je podkreślam.Kupując je na targu dowiedziałem się ,że część handlarzy wprowadzała w błąd kupującego że polskie wcale nie były z Polski.Mają obowiązek oznakowania , by klient widział autentyczność w/w.
    Dlaczego je podkreślasz? (dokładniej to robisz SIZE=4).
    Dostałeś certyfikat autentyczności pochodzenia?
    Widziałeś oznakowanie?
    Może ten handlarz też wprowadza w błąd.

    Na drugim zdjęciu od góry - szaszłyki - ta cebulka lokalnie "zeszkliła się" na węgiel na grillu węglowym czy na gazowym?

    Surówka w nieco okrojonym składzie i w sosie nieco innym smakowo,
    okrojony smak "z czego" ? bo po zdjęciu nie poznać.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #4398
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    tona zapieczonego prawie na węgiel sera. Coś co odbiera temu daniu lekkość i finezję. Coś co nie pozwala zasmakować ciasta bo wszytko pływa w roztopionym serze. Po co pytam?
    Można konkretnie bo pizzy się nie robi , można. Proszę zobacz ten śmieszny kwiz .


    https://samequizy.pl/pytania-z-cyklu-co-wolisz-dla-wielbicieli-pizzy/

    86%głosów: 19


    pizze z dużą ilością sera




    14%głosów: 3


    pizza z dużą ilością sosu








    Gdybym pod koniec pieczenia posypał co ostatnio czynie rukolą i dodał pokrojone czarne oliwki nawet byś tego nie zauważył i nie miał powodu do krytyki ,ze sera jest aż tona.

    Dla porównania.

    http://wroclawskiejedzenie.pl/2016/12/03/8-miejsc-ktorych-zjesz-najlepsza-pizze-we-wroclawiu/

    http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/najlepsza-pizza-w-warszawie-2019-wybraliscie,3716352,artgal,t,id,tm.html

    Coś Ci pokażę.Dobrze się przyjrzyj.







    W moim przepisie jest 15 - 20 dkg sera w tym niżej aż 0,5 kg.

    https://www.doradcasmaku.pl/przepis-pizza-z-duza-iloscia-sera-309298

    Taka czy inna pizzeria jest dziś właściwie na każdym osiedlu, a kiedy pracujemy, uczymy się, siedzimy przed komputerem czy oglądamy film po ciężkim dniu, to zwykle właśnie pizza pierwsza przychodzi nam na myśl, gdy uświadamiamy sobie, że może zjedlibyśmy coś ciepłego. Dlaczego właśnie pizza tak doskonale przyjęła się w Polsce? Jak to możliwe, że jest jej wszędzie tak dużo, a my z takim zapałem ją pałaszujemy? To proste – jesteśmy kanapkowcami, a pizza jest właśnie taką większą kanapką podaną na ciepło, dużą grzanką z serem, wielką zapiekanką z pieczarkami. Jest duża, tania i szybko zaspokaja głód. Porażka dietetyczna.
    Dobra, lekka, cienka pizza z prawdziwą szynką parmeńską, świeżą rukolą, pyszną mozzarellą i pachnącym pomidorami sosem to prawdziwy rarytas.
    Gdy zamawiam pizzę to zawsze z podwójnym serem.Kto bogatemu zabroni.
    Ser nie jest zwęglony jest mocno przypieczony.Powiem szczerze , że chciałbym zobaczyć Twoją.Wiesz łatwo jest krytykować i czepiać się szczegółów.Pokaż swoja to i ja ją ocenię.Nie nudzi Cie wieczna krytyka?
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-06-2019 o 04:08

  19. #4399
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No to Barburka:- rosół ze spaloną na węgiel cebulą
    - kapuśniak czarny od skwarek
    - kaszankowe kotlety z czarnej soczewicy z kluskami śląskimi i modro kapustą
    - czekoladowe ciasto z pióropuszem z bitej śmietany
    A na śniadanie czerstwy chleb ze smalcem i ogórek kiszony.
    A do kotleta zagra...









    .



    No niestety też taką przypaloną daje do rosołu.

    PALONA CEBULA – DLACZEGO WARTO JĄ STOSOWAĆ?

    Palenie cebuli to prosty trik, który ma nadać lepszy smak naszemu wywarowi. Niezależnie od tego, czy gotujesz klasyczny rosół z kurczaka, czy wegetariański bulion na warzywach, palona cebula nada mu koloru i aromatu. Jak to możliwe? Podczas palenia z cebuli wydobywa się sok, który następnie łatwo przedostanie się do naszego wywaru.
    Na szaszłyku tak i do rosołu.. Nieznajomość takiej kombinacji mówi wszystko.

    JAK TO ZROBIĆ?

    Na początek odetnij korzonek i obierz cebulę. Zapal ogień na najmniejszym krążku na kuchence i umieść na nim nasze warzywo. Opalaj ją tak długo, aż zrobi się czarna, po czym obróć, aby powtórzyć zabieg na każdej stronie. Najłatwiej będzie Ci ją obrócić za pomocą szczypców, ale równie dobrze poradzisz sobie używając np. dwóch widelców. Podczas palenia cebuli powinieneś widzieć jak z obciętego korzonka wydobywa się sok. Może troszkę strzelać i pryskać, co widać po stanie kuchenki na załączonym filmiku… Gdy już cebula będzie w większości czarna wrzuć ją bezpośrednio do rosołu. Niech Cię ręka boska broni przed oczyszczaniem jej ze spalenizny!
    Jeśli się okaże, że męczy Cię opalanie cebuli pojedynczo, rozejrzyj się po sklepach. Dostępne są patelnie, które przypominają połączenie woka z durszlakiem. Stworzono je właśnie z myślą o opalaniu warzyw. Kto wie, może ta inwestycja okaże się strzałem w dziesiątkę?

  20. #4400
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    sałatka grecka rodem z Grecji

    dlaczego okrojony.Oko nawet laika kulinarnego zauważy ,że nie ma wszystkich składników , a niektóre są wręcz zmniejszone i zastąpione zamiennikiem.To trzeba czuć.



    Przepis na sałatkę grecką
    Składniki: 3-4 dojrzałe pomidory średniej wielkości, jeden długi ogórek, papryka (w sałatce greckiej przeważnie jest zielona, tym razem nigdzie nie udało nam się dostać ładnej, dodaliśmy więc czerwoną), mała cebula czerwona, kilka czarnych oliwek, suszone oregano, oliwa, ocet winny, sól, pieprz, ser feta.
    Zrób tak: pomidory pokrój w ćwiartki, ogórki w grubsze plasterki (nie obieramy), cebulę w pióra, paprykę w paski. Wszystkie warzywa przełóż do miski, na nich połóż plastry sera feta – warto spróbować oryginalnego greckiego sera, który ma chronioną nazwę pochodzenia, przekonasz się, że zamienniki to jednak dalece nie to samo. Dodaj oliwki, skrop dość obficie oliwą i odrobiną octu, posyp oregano, dopraw solą i pieprzem, od razu podawaj.
    I ta moja w wersji uboższej.


    Wprawne oko kulinarne wychwyci wnet ,że nie ma tu papryki , mało jest pomidora,nie ma świeżego ogórka ,którego zastąpił małosolny (nie gazujący) 3 - dniowy , nie ma czarnej oliwki.Sos jest zupełnie inny.
    1.po łyżce musztardy stołowej i francuskiej
    2.4 łyżki oleju
    3.2 ząbki czosnku
    4.pęczek koperku
    5. sól plus cukier do smaku.
    6. 1/2 opakowania fety (żółte op.)
    Blender i sos gotowy.Żadna filozofia.
    Skład mojej okrojonej.
    1.1/2 sałaty lodowej rwanej nie krojonej nozem
    2.ogórek małosolny
    3.rukola
    4.pomidorki koktajlowe
    5.1/2 op. pozostałego (żółtej ) fety.
    Zalewam sosem i wychodzi jak ta na fotce.Obiecałem ,że sos wkleję.To wkleiłem.Jest naprawdę sprawdzony i wyśmienity. Super.

Strona 220 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony