dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 582 z 757
Pokaż wyniki od 11.621 do 11.640 z 15136
  1. #11621

    Domyślnie

    Zwracam się do szanownych forumowiczów z pytaniem odnośnie kosztów montażu standardowego zmiękczacza wody. Ile godzin trwał montaż, jaki koszt materiałów.
    Wstępnie wybrałem zmiękczacz Aqua Soft Basic 30V-CK, za montaż zaproponowano mi 500 zł, czy jest to adekwatna cena do pracy i materiałów niezbędnych do instalacji.

    Pozdrawiam

  2. #11622
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciech.b Zobacz post
    Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
    Sęk w tym że ten delikatny zapach pojawił się nie dawno -było to po 5 miesięcznym nieużytkowaniu wody. Wcześniej gdy trwały prace budowlane i woda byla użytkowana praktycznie codziennie tego zapachu nie było.
    Może wystarczy przepłukanie instalacji i spuszczenie znacznej ilości wody i sytuacja wróci do normy.
    Co do urządzeń dostałem kilka ofert
    1. VIESSMANN STACJA UZDATNIANIA WODY AQUAMIX-N 7511785
    2. https://bluewater24.pl/profesjonalny...isy-p-498.html
    3. Profesjonalny system odżelaziający - Supreme OXYLINE Plus 28 Katalox Light+Dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas Lewatit 25
    4. stacja multifunkcyjna 50l USTM


    Gdyby jednak ten zapach zniknął czy dostosowanie tej wody mogłoby się skończyć tylko na zastosowaniu jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego?
    Wiadomo takie wyjście będzie tańsze niż dwa osobne urządzenia odżelaźniacz+zmiękczacz.
    Czy któreś z powyższych zasługuje na uwagę czy polecicie coś Panowie sprawdzonego i w rozsądnej cenie.

    Czy moim przypadku pompę i hydrofor będzie trzeba ewentualnie wymieniać również przy urządzeniu wielofunkcyjnym?
    Musi Pan sprawdzić, czy przy codziennym użytkowaniu wody problem z nieprzyjemnym zapachem wody znika. Jeżeli tak nie będzie, to wodę należy napowietrzać i wtedy należy zastosować technologię, o której napisałem wcześniej. Jeżeli zapach wody jest akceptowalny, to w Pana przypadku jak najbardziej warto zastosować urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko odżelazi i odmangani Pana wodę, ale również skutecznie ją zmiękczy. Spadek ciśnienia jest na tyle nieduży, że temat wymiany pompy można pominąć. Wymiana hydroforu również nie będzie potrzebna.

    Zapraszam do kontaktu we wiadomości prywatnej w celu przedstawienia oferty.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #11623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Zwracam się do szanownych forumowiczów z pytaniem odnośnie kosztów montażu standardowego zmiękczacza wody. Ile godzin trwał montaż, jaki koszt materiałów.
    Wstępnie wybrałem zmiękczacz Aqua Soft Basic 30V-CK, za montaż zaproponowano mi 500 zł, czy jest to adekwatna cena do pracy i materiałów niezbędnych do instalacji.
    To zależy co jest w tej cenie. Sam koszt robocizny przy najprostszym podłączeniu to zazwyczaj coś w granicach 300-400 PLN. Koszty materiałów zależą od ich typu, ilości itd.
    Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji i konkretnego instalatora, a najmniej istotny jest tu typ zmiękczacza

  4. #11624

    Domyślnie

    A może zamiast zmiękczacza zamontować odkamieniacz, oparty na tzw, technologii katalitycznej.
    Na stronie jednej z firm można wyczytać.
    Technologia katalityczna FDI opiera się na katalitycznych stopach nieprotektorowych w rdzeniu i jego kształcie (miksera statycznego), dzięki którym w wodzie, w trakcie odpowiednio burzliwego przepływu, zachodzi reakcja elektrochemiczna. Reakcja ta powoduje zwiększenie współczynnika pH,co zmienia dwutlenek węgla CO2 ze stanu ciekłego w gazowy, wytrącając wapń z roztworu w formie zawiesiny koloidalnej,z wolnym węglanem CO3
    Woda staje się niedosycona węglanem wapnia CaCO3, dzięki czemu znacznie trudniej wytrąca go po podgrzaniu do 70°C, czy w zwiększonym ciśnieniu
    W razie wytrącenia, węglan nie osadza się w instalacjach, dzięki zmianie postaci krystalicznej z kalcytu na aragonit.

    Kluczowe produkty Fluid Dynamics

    Katalityczne –
    Podstawowa paleta produktów FDI obejmuje:
    Colloid-A-Tron, Scaletron, Minitron oraz Limetron
    Powszechnie stosowane we wszystkich dziedzinach życia urządzenia.

    Magnetyczno – katalityczne
    Najnowszy produkt MagCat, kombinacja technologii katalitycznej z magnetyczną, wykorzystywany przy wodach o bardzo dużej zawartości minerałów rozpuszczonych lub o wysokim współczynniku pH.

  5. #11625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    A może zamiast zmiękczacza zamontować odkamieniacz, oparty na tzw, technologii katalitycznej.
    Na stronie jednej z firm można wyczytać...
    Błagam Cię... toż to klasyczne kolejne wcielenie magnetyzerów. Szkoda pieniędzy i szkoda klawiatury na pisanie o tym.

  6. #11626
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak to jest jak człowiek ma 100 rzeczy bieżących na budowie ważniejszych niż zmiękczacz i ciągle wraca do tematu, bo zapomina i draży albo na odwrót
    Jakie są praktyczne opinie o głowicach EcoWater?
    Bo złoże Purolite C100E to chyba tu czytałem, że ok.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #11627
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ksiaze

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Siniarzewo
    Kod pocztowy
    87-705
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry koledzy
    Mam do was pytanie jak najlepiej odprowadzić takie popłuczyny z odżelaziacza? Jednorazowo po przepłukaniu filtrów jest 400 litrów. Studnia chłonna a może instalacja oparta o skrzynki rozsączające? Tylko boję się, że woda z odżelaziaczy zamuli z czasem taki system rozprowadzania wody. Każda podpowiedź mile widziana. Pozdrawiam

  8. #11628
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymon86

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-945
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jestem zainteresowany zmiękczaczem wody do domu. w domu mieszkają dwoje dorosłych i troje dzieci. miesięczne zużycie wody to około 11-12 m3. dodatkowo w okresie 5 miesięcy dochodzą dwie dorosłe osoby i wtedy zużycie jest w granicy 18 m3. Jakie urządzenie byłoby odpowiednie i jaki byłby koszt tego urządzenia. nie zależy mi aby to było najtańsze, tylko dobre. Dodam że woda ma twardość około 20-21 stopni niemieckich. I aktualnie dzieci są małe więc za 5 lat może zużycie wzrosnąć gdyż są to 3 córki.
    Dostałem ofertę od lokalnego sprzedawcy na zmiękczacz wody w cenie 2800 netto. System to: Zmiękczacze CABINET z głowicą typu CLACK WS 1 EI i złoże to PUROLITE tylko że wybrali dla mnie system 25l i nie wiem czy nie za mały.
    W cenie jest cały system + podłączenie + uruchomienie.

    Drugą alternatywą jest system Dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas 35 z tej strony:
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...-1249.htmlena: 2800 zł. Brutto + pakiet w cenie niestety montaż w własnym zakresie lub 1000zl dopłaty ( wg mnie trochę dużo)
    Pakiet:
    - Filtr wstępny mechaniczny Supreme H10B-SET-10"
    - Zapas wkładów mechanicznych Supreme S-PP20 x 5 szt.
    - Sól pastylkowaną 50 kg
    - Test twardości wody Supreme
    - BY-PASS

    Ktoś coś się wypowie? A może jakaś inna alternatywą?

  9. #11629
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymon86 Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowany zmiękczaczem wody do domu. w domu mieszkają dwoje dorosłych i troje dzieci. miesięczne zużycie wody to około 11-12 m3. dodatkowo w okresie 5 miesięcy dochodzą dwie dorosłe osoby i wtedy zużycie jest w granicy 18 m3. Jakie urządzenie byłoby odpowiednie i jaki byłby koszt tego urządzenia. nie zależy mi aby to było najtańsze, tylko dobre. Dodam że woda ma twardość około 20-21 stopni niemieckich. I aktualnie dzieci są małe więc za 5 lat może zużycie wzrosnąć gdyż są to 3 córki.
    Dostałem ofertę od lokalnego sprzedawcy na zmiękczacz wody w cenie 2800 netto. System to: Zmiękczacze CABINET z głowicą typu CLACK WS 1 EI i złoże to PUROLITE tylko że wybrali dla mnie system 25l i nie wiem czy nie za mały.
    W cenie jest cały system + podłączenie + uruchomienie.

    Drugą alternatywą jest system Dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas 35 z tej strony:
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...-1249.htmlena: 2800 zł. Brutto + pakiet w cenie niestety montaż w własnym zakresie lub 1000zl dopłaty ( wg mnie trochę dużo)
    Pakiet:
    - Filtr wstępny mechaniczny Supreme H10B-SET-10"
    - Zapas wkładów mechanicznych Supreme S-PP20 x 5 szt.
    - Sól pastylkowaną 50 kg
    - Test twardości wody Supreme
    - BY-PASS

    Ktoś coś się wypowie? A może jakaś inna alternatywą?
    Witam, biorąc pod uwagę podane przez Pana informacje, sugerowałbym jednak zmiękczacz, który będzie posiadał 40 l złoża. W przypadku korzystania z wody przez rodzinę 5-osobową będzie to na pewno optymalne rozwiązanie, nie mówiąc o tym, że okresowo to zużycie się zwiększa. Proszę zwrócić uwagę na zmiękczacz Ecoperla Softower M.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #11630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksiaze Zobacz post
    Dzień dobry koledzy
    Mam do was pytanie jak najlepiej odprowadzić takie popłuczyny z odżelaziacza? Jednorazowo po przepłukaniu filtrów jest 400 litrów. Studnia chłonna a może instalacja oparta o skrzynki rozsączające? Tylko boję się, że woda z odżelaziaczy zamuli z czasem taki system rozprowadzania wody. Każda podpowiedź mile widziana. Pozdrawiam
    To chyba zależy najbardziej od typu gleby i jej możliwości pochałaniania tej wody... ?
    Co do zamulenia to zależy od jakości wody. Jak masz możliwość to możesz zrobić test - zbierz w beczkę te popłuczyny (albo chociaż część z różnych etapów płukania) i zobacz ile będzie osadów na dnie.

  11. #11631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szymon86 Zobacz post
    Witam, jestem zainteresowany zmiękczaczem wody do domu. w domu mieszkają dwoje dorosłych i troje dzieci. miesięczne zużycie wody to około 11-12 m3. dodatkowo w okresie 5 miesięcy dochodzą dwie dorosłe osoby i wtedy zużycie jest w granicy 18 m3. Jakie urządzenie byłoby odpowiednie i jaki byłby koszt tego urządzenia. nie zależy mi aby to było najtańsze, tylko dobre. Dodam że woda ma twardość około 20-21 stopni niemieckich. I aktualnie dzieci są małe więc za 5 lat może zużycie wzrosnąć gdyż są to 3 córki.
    Podobnie jak Klarsan - radziłbym wybrać zmiękczacz z 40 litrami złoża. Takie pojemności to już raczej wersje dwuelementowe.

    Dostałem ofertę od lokalnego sprzedawcy na zmiękczacz wody w cenie 2800 netto. System to: Zmiękczacze CABINET z głowicą typu CLACK WS 1 EI i złoże to PUROLITE tylko że wybrali dla mnie system 25l i nie wiem czy nie za mały.
    W cenie jest cały system + podłączenie + uruchomienie.
    Według mnie za mały. Do tego sterownik w uboższej wersji i złoże ze średniej półki.

    Drugą alternatywą jest system Dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas 35 z tej strony... 2800 zł. Brutto + pakiet w cenie niestety montaż w własnym zakresie lub 1000zl dopłaty ( wg mnie trochę dużo)
    Trochę dużo za montaż. Lokalnie znajdziesz na pewno taniej. Poza tym to nadal tylko 30 litrów złoża...

  12. #11632
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w dobrze zmiękczacza do moich potrzeb. W domu na chwilę obecną 2 osoby raczej oszczędzające wodę. Miesięczne zużycie około 4-5 m3. Woda o twardości około 21DH (wg. danych wodociągów powinna oscylować w okolicy 8-9DH). Ścieki odprowadzane do przydomowej, biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Śledzę wątek od jakiegoś czasu i wiem że najlepsza kombinacja to złoże Lewatit i głowica Clack niemniej jednak chciałbym prosić Was o konkretne propozycje polecanych przez Was urządzeń. Budżet jakim dysponuje to ok. 2,5 tyś złotych.

  13. #11633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o pomoc w dobrze zmiękczacza do moich potrzeb. W domu na chwilę obecną 2 osoby raczej oszczędzające wodę. Miesięczne zużycie około 4-5 m3. Woda o twardości około 21DH (wg. danych wodociągów powinna oscylować w okolicy 8-9DH). Ścieki odprowadzane do przydomowej, biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Przy tak niskim zużyciu wody wystarczy Ci zmiękczacz w butli 10x17" - tam wejdzie ok 12 litrów złoża. Ewentualnie jakiś model z nieco większą butlą, ale nie więcej niż 16-17 litrów.

    Śledzę wątek od jakiegoś czasu i wiem że najlepsza kombinacja to złoże Lewatit i głowica Clack niemniej jednak chciałbym prosić Was o konkretne propozycje polecanych przez Was urządzeń. Budżet jakim dysponuje to ok. 2,5 tyś złotych.
    Myślę, że gdzieś w tym budżecie uda Ci się to kupić. Niestety o połowę mniejszy zmiękczacz nie powoduje o połowę mniejszej kwoty bo większość komponentów jest nadal taka sama jak w większych modelach.

  14. #11634
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o pomoc w dobrze zmiękczacza do moich potrzeb. W domu na chwilę obecną 2 osoby raczej oszczędzające wodę. Miesięczne zużycie około 4-5 m3. Woda o twardości około 21DH (wg. danych wodociągów powinna oscylować w okolicy 8-9DH). Ścieki odprowadzane do przydomowej, biologicznej oczyszczalni ścieków.
    Śledzę wątek od jakiegoś czasu i wiem że najlepsza kombinacja to złoże Lewatit i głowica Clack niemniej jednak chciałbym prosić Was o konkretne propozycje polecanych przez Was urządzeń. Budżet jakim dysponuje to ok. 2,5 tyś złotych.
    Dzień dobry, w Pana przypadku zmiękczacz z ilością złoża do 20 l w zupełności wystarczy. Proszę zwrócić uwagę na zmiękczacze kompaktowe, które posiadają w swoich parametrach małe gabaryty, np. Ecoperla Slimline, czy Ecoperla Toro.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #11635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Podoba mi się Ecoperla Slimline CS24 jednak tam złoże ma 24l. Jakie negatywne skutki na teraz będzie miało dla mnie przewymiarowanie zmiękczacza?. Zużycie wody w tej chwili nie jest duże ale docelowo po powiększeniu rodziny z pewnością wzrośnie. Druga sprawa - czy przy tak dużej twardości wody >20DH i wielkości złoża nieprzekraczającej 20l w rezultacie nie będzie się ono musiało częściej regenerować?.
    Ściek odprowadzany jest do przydomowej oczyszczalni ścieków i tak sobie kombinuje, że jeżeli miałoby sie okazać że wybierając "mniejszy" zmiękczacz (np. CS17) będzie on musiał regenerować złoże 2 razy w miesiącu i zużywać na to każdorazowo po 2,1kg soli, to może lepiej i zdrowiej dla POŚki będzie jeśli wybiore większy model który pozwoli na regeneracje złoża raz na miesiąc zużywając przy tym 3kg soli na cykl?. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli ten tok rozumowanai jest błędny
    Ostatnio edytowane przez sagemini ; 05-06-2019 o 13:42

  16. #11636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Podoba mi się Ecoperla Slimline CS24 jednak tam złoże ma 24l. Jakie negatywne skutki na teraz będzie miało dla mnie przewymiarowanie zmiękczacza?. Zużycie wody w tej chwili nie jest duże ale docelowo po powiększeniu rodziny z pewnością wzrośnie.
    Przyjęło się, że zmiękczacz powinien się regenerować nie rzadziej niż co 2 tygodnie. Z tego powodu przewymiarowanie będzie skutkowało regeneracją zanim wyczerpiesz pojemność złoża... a to oznacza wyższy koszt użytkowania zmiękczacza. Jeśli przewidujesz wzrost zużycia to możesz dać nieco zapasu, ale nawet te 17-20 litrów to już jest spory zapas.

    Druga sprawa - czy przy tak dużej twardości wody >20DH i wielkości złoża nieprzekraczającej 20l w rezultacie nie będzie się ono musiało częściej regenerować?.
    Będzie, ale i tak jest to już ponad 2 tygodnie przy aktualnym zużyciu wody. Zmiękczaczowi nie przeszkadza częstsza regeneracja to tylko kwestia większego zużycia wody na płukanie (bo zużycie soli będzie proporcjonalne do zużycia wody).

    Ściek odprowadzany jest do przydomowej oczyszczalni ścieków i tak sobie kombinuje, że jeżeli miałoby sie okazać że wybierając "mniejszy" zmiękczacz (np. CS17) będzie on musiał regenerować złoże 2 razy w miesiącu i zużywać na to każdorazowo po 2,1kg soli, to może lepiej i zdrowiej dla POŚki będzie jeśli wybiore większy model który pozwoli na regeneracje złoża raz na miesiąc zużywając przy tym 3kg soli na cykl?. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli ten tok rozumowanai jest błędny
    Dla POŚ lepiej byłoby żeby dostawała mniejszą dawkę chlorków, ale częściej. Wrzucenie tam jednej dużej porcji oznacza większe zaburzenie pracy niż częstsze ale mniejsze zrzuty. Oczywiście to kwestia bilansu ilości ścieków i ilości chlorków, ale generalnie tak to działa.
    Dawka soli dla zmiękczacza zależy od ilości złoża. Jak masz mniej złoża to regenerujesz je częściej, mniejszą ilością (bezwzględną) soli. Jak masz większy zmiękczacz to robisz regenerację rzadziej ale większą ilością soli. Jak to przeliczysz to ilość soli na litr złoża jest praktycznie taka sama.

  17. #11637
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Zapytałem producenta mojej POŚki o kwestie używania zmiękczacza wody w instalacji i o to odpowiedź jaką otrzymałem drogą mailową:

    "Jeśli chodzi o temat zmiękczacza do wody to odradzamy ich stosowanie łącznie z oczyszczalnią. Zachodzą tu dwa powody. Po pierwsze zrzut soli może wpłynąć negatywnie na organizmy żyjące w oczyszczalni i odpowiadające za oczyszczanie. Po drugie sól powoli będzie odkładać się i zbrylać na trasie przepływu i przedewszystkim w drenażu, co doprowadzić może do problemów z prawidłowym odbiorem ścieków przez drenaż."

    Czy faktycznie jest się czego obawiać?. Oczyszczalnia jest typu biologicznego jednego z wiodących polskich producentów. Celowo nie podaje marki żeby nie uprzedzać Waszej odpowiedzi. Chodzi mi bardziej o odniesienie się do argumentacji jaką przedstawił producent, głównie w zakresie odkładania i zbrylania się soli w drenażu.

  18. #11638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Zapytałem producenta mojej POŚki o kwestie używania zmiękczacza wody w instalacji i o to odpowiedź jaką otrzymałem drogą mailową:

    "Jeśli chodzi o temat zmiękczacza do wody to odradzamy ich stosowanie łącznie z oczyszczalnią. Zachodzą tu dwa powody. Po pierwsze zrzut soli może wpłynąć negatywnie na organizmy żyjące w oczyszczalni i odpowiadające za oczyszczanie. Po drugie sól powoli będzie odkładać się i zbrylać na trasie przepływu i przedewszystkim w drenażu, co doprowadzić może do problemów z prawidłowym odbiorem ścieków przez drenaż."

    Czy faktycznie jest się czego obawiać?. Oczyszczalnia jest typu biologicznego jednego z wiodących polskich producentów. Celowo nie podaje marki żeby nie uprzedzać Waszej odpowiedzi. Chodzi mi bardziej o odniesienie się do argumentacji jaką przedstawił producent, głównie w zakresie odkładania i zbrylania się soli w drenażu.
    Pierwszy argument (o wpływie na bakterie) jest jak najbardziej prawdziwy. Ktoś kiedyś tu na forum podawał, że mierzył to i maksymalny zaobserwowany spadek wydajności POŚ po zrzucie ścieków ze zmiękczacza wynosił 15-25%. Więc to nie zatrzyma POŚ tylko zmniejszy jej skuteczność na jakiś czas.
    Drugi argument jest już mniej trafiony - chyba wynika z nieznajomości zmiękczania. W ściekach nie ma "soli" w takiej formie jak ją wsypujemy. Tam są chlorki (które szkodzą bakteriom) oraz wapń i magnez (z regeneracji złoża). Wszystko tam jest bardzo dobrze rozpuszczalne i raczej nie doczekasz się osadów które mogłyby cokolwiek zablokować.

  19. #11639

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza w mieszkaniu w kamienicy. 3 osoby, miesięczne zużycie ok. 7 m3.
    Wyniki badania wody:
    twardość (CaCO3) 250¬15
    barwa: <5
    mętność: 0,38¬0,04
    PH 7,33
    żelazo <30
    azotany 6,8¬ 0,4
    azotyny <0,005
    magnez 17,5¬1,8
    Pytanie czy oprócz zmiękczacza jest sens inwestować jeszcze np. w nanofiltrację w kuchni. Chciałbym całkowicie zrezygnować z wody sklepowej.
    Ze względu na powierzchnię zależy mi na kompaktowych rozwiązaniach. Budżet ok. 2 500 pln.
    Może jeszcze dodam, że badanie jest z sieci, jakieś 5 km od mieszkania. Niestety rury w moim mieście są w tragicznym stanie. Z badania wychodzi, że woda jest średnio-twarda, ale ma bardzo zły wpływa na skórę i kamień na urządzeniach robi się bardzo szybko.
    Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez rojowolfi ; 19-06-2019 o 11:16

  20. #11640

    Domyślnie

    Zadzwoń do firmy Prowater. Mam od nich sprzęt już 5 lat i jestem zadowolony. Nie kupuj od przepadkowych ludzi. Oni doradzą Ci we wszystkim.

Strona 582 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony