dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 103
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 2059
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zachód odchodzi od Diesli, ich udział w np niemieckim rynku spada.
    Znajomy odebrał ostatnio firmowego Golfa i to nie w dieslu, a benzynie.

    A sporo firmówek to hybrydy Toyoty.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1282
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Acha ... a można poznać źródło tych 100% danych ? Zmartwię cię ale do środowiska emituje się nie tylko kominem czy rurą wydechową ...
    To są trudne pytania nie wymagaj proszę od lekkoducha tak skomplikowanego myślenia. Zaręczam Ci ,że odpowiedź nie pojawi się.To taka taktyka.

  3. #1283
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No dobre. Sie ubawiłem. Nie jedz na wakacje bo trujesz. O locie samolotem to zapomnij. Itp itd.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Widzę ,że walczysz z wiatrakami ale czy na pewno z wiatrakami? Z tego to się polałem. Ta wiedza i bycie merytorycznym jest powalająca.

    vvvv W temacie róbcie / nie róbcie kominków pisz więc na temat kominków a nie na temat gazu.
    Czas mu to nagminnie przypominać.

  4. #1284

    Domyślnie

    Ludzie nie popadajcie w paranoje!
    Też jestem za ochroną środowiska, ale bez przesady. Ile to razy w roku pali się w kominku? 5-10?
    I do tego nie 24h na dobę.
    Raczej zajmijcie się walką z piecami na paliwa stałe, bo to jest syf a nie kominkami.
    Waszym tokiem myślenia, to trzeba by zrezygnować z wielu a nawet wszystkich używek, bo powodują więcej zgonów ludzi np. samochody, alkohol, tytoń i inne.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #1285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ludzie nie popadajcie w paranoje!
    Też jestem za ochroną środowiska, ale bez przesady. Ile to razy w roku pali się w kominku? 5-10?
    I do tego nie 24h na dobę.
    Raczej zajmijcie się walką z piecami na paliwa stałe, bo to jest syf a nie kominkami.
    Waszym tokiem myślenia, to trzeba by zrezygnować z wielu a nawet wszystkich używek, bo powodują więcej zgonów ludzi np. samochody, alkohol, tytoń i inne.
    Alkohol, tytoń szkodzą głównie tym używającym.
    Tytoń i samochody także otoczeniu.
    Jako tzw. używki są obłożone akcyzą.
    Popadać w paranoje nie wolno ale zachęta do montowania urządzenia do produkcji szkodliwych spalin to też paranoja.
    Wszystko z umiarem ale też z głową.
    Nie można kłamać pisząc że dym z kominka jest czysty i jest ekologiczny bo takim nie jest.

    Masz rację - należy walczyć z piecami na węgiel.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #1286

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Loty samolotem są be, wycieczkowce też są be.
    Nie wiedziałeś? To się doucz.
    Policz ile zanieczyszczeń daje jeden przelot samolotu.

    Czyli tylko gadasz dla pustego gadania.
    Innym zarzucasz a sam robisz to samo lub jeszcze gorzej.
    Ups. Ty czekaj, ale te gazowce co dostarczają LNG, który spalasz i będziesz go spalał jeszcze więcej to jak te wycieczkowce są be, a pewnie jeszcze gorzej.
    Wiesz, samolotem nigdy nie latałem i nie będę latał. Taki prostak jestem.
    Oj tam. To przecież kominki są złe. Sam tak piszesz i napierd... , a używasz syfskiego gazu. Ogarnij się.

  7. #1287

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzę ,że walczysz z wiatrakami ale czy na pewno z wiatrakami? Z tego to się polałem. Ta wiedza i bycie merytorycznym jest powalająca.



    Czas mu to nagminnie przypominać.
    Walczę? Nie chyba nie. Widzisz przylazły takie pseudo omnibusy, patki i inni i się mądrzą, bo mi syfi kominek. Do tego wylewają swoje frustracje mając za plecami zielonego gazika. No i pisze mi jeden, żebym se pizze czy chleb w piecu elektrycznym upiekł, bo z tego opalanego drewnem to syf leci. Najlepiej to pewnie w markecie mam se ten chleb i pizze mrożoną kupić i odgrzać w mikrofali, bo tak jest nowocześnie. No łapki opadają. . Sami syfią i niech se kupują w markecie.

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ups. Ty czekaj, ale te gazowce co dostarczają LNG, który spalasz i będziesz go spalał jeszcze więcej to jak te wycieczkowce są be, a pewnie jeszcze gorzej.
    Wiesz, samolotem nigdy nie latałem i nie będę latał. Taki prostak jestem.
    Oj tam. To przecież kominki są złe. Sam tak piszesz i napierd... , a używasz syfskiego gazu. Ogarnij się.
    Temat to kominki w których spala się drewno.
    Spalanie drewna daje podobne zanieczyszczenia jak spalanie węgla.
    Spalanie gazu daje znaczące mniej zanieczyszczeń.
    Spalanie gazu dobywa się w nowoczesnych piecach w których proces spalania jest kontrolowany.
    Spalanie drewna w kominkach to proces bez żadnej kontroli.
    Niektórzy mają sterowniki typu Tatarek ale to są wyjątki.
    W kominkach można też spalać gazety, opakowania, śmieci i brykiet kominkowy łącznie z foliowym opakowaniem.
    W nowoczesnych kotłach 5 klasy już nie.

    Możesz dalej pisać swoje motto "gazierze syfią" ale to niczego nie zmieni.
    Nie masz racji.
    Spalanie gazy ziemnego jest bardziej ekologiczne niż spalanie drewna i węgla.

    Przykład z gazowcami dostarczającymi LNG i porównanie do wycieczkowców świadczą o totalnym braku logicznego rozumowania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Temat to kominki w których spala się drewno.
    Spalanie drewna daje podobne zanieczyszczenia jak spalanie węgla.
    Spalanie gazu daje znaczące mniej zanieczyszczeń.
    Spalanie gazu dobywa się w nowoczesnych piecach w których proces spalania jest kontrolowany.
    Spalanie drewna w kominkach to proces bez żadnej kontroli.
    Niektórzy mają sterowniki typu Tatarek ale to są wyjątki.
    W kominkach można też spalać gazety, opakowania, śmieci i brykiet kominkowy łącznie z foliowym opakowaniem.
    W nowoczesnych kotłach 5 klasy już nie.

    Możesz dalej pisać swoje motto "gazierze syfią" ale to niczego nie zmieni.
    Nie masz racji.
    Spalanie gazy ziemnego jest bardziej ekologiczne niż spalanie drewna i węgla.

    Przykład z gazowcami dostarczającymi LNG i porównanie do wycieczkowców świadczą o totalnym braku logicznego rozumowania.
    Tak oczywiście. Ty nie masz kominka. Poszukaj jak wyglądało wczoraj powietrze na dolnym śląsku. Chodzi o O3 oczywiście. Tak samo jak według Ciebie syfią kominki to samo syfią gaziarze. Do tego gaz to kopalne.
    Tak brak myślenia. Zapomniałem, że to mantra. Oglądałeś czy wolisz być nieświadomy?
    No ale to maleństwo to prądy do nas niosą i to z hameryki lub kataru.

    Do tego samo się pompuje i wypompowuje, a wcześniej skrapla i nic się do atmosfery nie wydostaje. Ta eskorta tych gazowców to też żaglowce. Brawo Ty.
    Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.

  10. #1290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tak oczywiście. Ty nie masz kominka. Poszukaj jak wyglądało wczoraj powietrze na dolnym śląsku. Chodzi o O3 oczywiście. Tak samo jak według Ciebie syfią kominki to samo syfią gaziarze. Do tego gaz to kopalne.
    ...
    Do tego samo się pompuje i wypompowuje, a wcześniej skrapla i nic się do atmosfery nie wydostaje. Ta eskorta tych gazowców to też żaglowce. Brawo Ty.
    Rzesz ja głupek jestem. Kurcze. Muszę się nauczyć myśleć logicznie.
    Jak wyglądało O3 na Dolnym Śląski i z czego "brało się" ?
    Ze spalania gazu ziemnego czy może z warunków atmosferycznych ?

    Dlaczego z takim uporem popierasz kominki na drewno które dają takie same zanieczyszczenia jak spalanie węgla?
    Dlaczego nic nie piszesz o spalaniu węgla?
    Tylko ciągle "gaz jest zły bo to kopalne" a nic o węgli ? Węgiel też jest kopalny.

    PS
    Źle napisałeś: "Rzesz ja głupek jestem." raczej powinno być: "Żeż ... ".
    I też "na Dolnym Śląsku".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #1291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Np. wydychając "zużyte" powietrze, gotując wodę i posiłki
    Myjąc się, piorąc i sprzątając dom, myjąc podłogi i inne czynności ...
    Jest tego wiele.
    Rozumiem, że wodę po praniu, wlewam siłą sąsiadowi do gardła.
    Bo ja sąsiada wyciewy z kominka to akurat MUSZE wdychać.

  12. #1292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja wreszcie przestałem truć otoczenie gazem. Kupiłem diesla.
    Przypominam, żę patriotycznie, po polsku i z duchem nsze tradycji jest mu wyciąć filtr DPF.

  13. #1293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    A jakiej jakości dane posiadasz Ty na temat ilości i składu chemicznego tego co sam generujesz ?
    Jeszcze raz. NICZEGO na swojej posesji na rzecz obsługi domu a tym bardziej dla przyjemności nie spalam. Więc mam 100% dane na temat tego co mój dom emituje a co mogłoby sąsiadom szkodzić.
    To chyba proste do zrozumenia.

  14. #1294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Acha ... a można poznać źródło tych 100% danych ? Zmartwię cię ale do środowiska emituje się nie tylko kominem czy rurą wydechową ...
    Zódło tych danych, to brak żródła groźnych zanieczyszeń. To jest bardzo proste.

  15. #1295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To są trudne pytania nie wymagaj proszę od lekkoducha tak skomplikowanego myślenia. Zaręczam Ci ,że odpowiedź nie pojawi się.To taka taktyka.
    Powiedział ten, którego już z 8 razy pytałem i odpowiedzi nie dostałem:
    czemu to samo zdanie wypowiedziane przez kolegę WG to mądrości a takie samo zdanie wypowiedziane przez mnie to jad i sianie zmaętu. Czy coś w ten deseń.

  16. #1296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jeszcze raz. NICZEGO na swojej posesji na rzecz obsługi domu a tym bardziej dla przyjemności nie spalam. Więc mam 100% dane na temat tego co mój dom emituje a co mogłoby sąsiadom szkodzić.
    To chyba proste do zrozumenia.
    Nie spalasz tłuszczy ani węglowodanów?

  17. #1297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zachód odchodzi od Diesli, ich udział w np niemieckim rynku spada.
    Znajomy odebrał ostatnio firmowego Golfa i to nie w dieslu, a benzynie.

    A sporo firmówek to hybrydy Toyoty.
    Tak, jest taki trend odchodzenia od diesli.
    40% nowo kupowanych samochodów to samochody z silnikiem diesla.
    Nowoczesne silniki diesla spełniające normę EURO 6d-TEMP są bardziej czyste od analogicznych silników benzynowych.
    Silniki benzynowe emitują więcej CO2 niż analogiczne silniki diesla.
    Podobno silniki benzynowe emitują też więcej PM2,5.
    Duże samochody osobowe i duże SUV'y to w większości nadal są "diesle".

    Hybrydy takie jakie produkuje Toyota to jeszcze jest za mało.
    Realny e-zasięg hybrydy powinien być w granicach 50-100 km a nie 2 km.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #1298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przypominam, żę patriotycznie, po polsku i z duchem nsze tradycji jest mu wyciąć filtr DPF.
    A tu DPF jest i wyobraź sobie, że nawet działa. Nawet mi się to podoba, bo przy szybkim przeskoku z 6 biegu na 3 ...nawet nie zadymi z tłumika.

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jak wyglądało O3 na Dolnym Śląski i z czego "brało się" ?
    Ze spalania gazu ziemnego czy może z warunków atmosferycznych ?

    Dlaczego z takim uporem popierasz kominki na drewno które dają takie same zanieczyszczenia jak spalanie węgla?
    Dlaczego nic nie piszesz o spalaniu węgla?
    Tylko ciągle "gaz jest zły bo to kopalne" a nic o węgli ? Węgiel też jest kopalny.

    PS
    Źle napisałeś: "Rzesz ja głupek jestem." raczej powinno być: "Żeż ... ".
    I też "na Dolnym Śląsku".
    Poszukaj se. Tak z warunków atmosferycznych. Dołóż do tego elektrownie gazowe. Będzie się działo. Nie porównuj drewna z węglem. Chłopie ogarnij się. Już Ci tyle razy pisałem, że węgiel jest bezdyskusyjny, nawet w elektrowniach. Poszukaj i poczytaj co się dzieje koło Łodzi z wodą. Jak myślisz dlaczego. Wyjaśniałem już, że według mojej opinii przejście z węgla na gaz nie jest żadnym rozwiązaniem. Pomyśl. Jak ja syfię kominkiem to Ty syfisz gazem, który spowoduje nowe problemy. Mało kto o tym wie i ma świadomość. Zresztą już to widać. Czy piszę źle może.

  20. #1300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.965

    Domyślnie

    Wody w Polsce jest mało a elektrownie "na węgiel" jeszcze pogarszają ten stan.
    Spalanie drewna truje podobnie jak spalanie węgla Spalanie drewna daje mniej tlenków siarki a reszta na podobnym poziomie.
    Proste ale tego nie chcesz przyjąć do wiadomości lub do rozumu.

    Przejście z węgla na gaz nie załatwia problemu trucia środowiska le znacząco obniża poziom zanieczyszczeń.
    Proste ale tego nie chcesz przyjąć do wiadomości lub do rozumu.

    Twoje opinie na temat gazu są błędne.
    Ja nie "syfię". Może Ty "syfisz".
    Poza spalaniem drewna w kominku czym jeszcze "palisz"?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 65 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony