dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 148
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2953
  1. #2161

    Domyślnie

    No ale właśnie o tym mówię ... jak temperatura nawiewu 23 st i wywiewu 23 st to nijak się to ma skoro czerpane powietrze ma 12 st C to musisz mieć różnice w przepływach na nawiew/wywiew.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  2. #2162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No ale właśnie o tym mówię ... jak temperatura nawiewu 23 st i wywiewu 23 st to nijak się to ma skoro czerpane powietrze ma 12 st C to musisz mieć różnice w przepływach na nawiew/wywiew.
    Albo wysoką sprawność i/lub sterownik znacząco zaokrągla i/lub termometry o kilka dziesiątych przekłamują

    Jak działa wymiennik, to różnica jest znikoma w takich warunkach. Dla przykładu u mnie tak to wygląda:




    Tutaj masz kalkulatorek do liczenia sprawności rekuperatora - ale przy tak małych różnicach znaczenia nabiera błąd pomiarowy.

    Tak wygląda to na wykresie - zaznaczony czas, gdy bypass był otwarty.


    I owszem, typowo instalatorzy nastawiają większy wywiew. Albo i sam się tak robi, bo szybciej zabija się filtr na czerpni, niż na wywiewie - i sprawność temperaturowa rośnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	1224
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	431286   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp2.jpg
Wyświetleń:	1212
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	431287  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-06-2019 o 09:24

  3. #2163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Gdzie Ty takie bzdety wyczytałeś i kto Cię tak zmanipulował. I aby nie było nieporozumień - REKUPERATOR ORAZ WENTYLACJA DOMOWA NIE MYLIĆ Z PRZEMYSŁOWĄ MA ZA ZADANIE DOSTARCZYĆ ŚWIEŻE POWIETRZE DO DOMU W KONTROLOWANY SPOSÓB I OGRANICZYĆ STRATY W SEZONIE GRZEWCZYM A W SEZONIE LETNIM SPOWOLNIĆ PRZEGRZEWANIE POMIESZCZEŃ.
    Latem od chłodzenia jest ewentualnie klima lub jako półśrodek dużo mniej efektywny chłodzenie pasywne a w sezonie grzewczym od ogrzewania jest źródło ciepła którym może być PC, piec gazowy, piec na paliwo stałe, kable, kocioł elektryczny i,t,p.
    Zostaw go, gosc jest typowym przeciwnikiem rozwiazania, ktorego sam nie wybral. Mimo, ze sam zmagal sie z cofka z WG....
    Wiedzy czysto fizycznej u niego brak, pewnych zjawisk po prostu nie rozumie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    U mnie wczoraj taka sytuacja była, że na czerpni było niewiele chłodniej niż na wywiewie. Włączał się BP i nawiewało cieplejszym powietrzem niż było w domu. Po wyłączeniu BP, temperatura nawiewana była jeszcze nieco wyższa.
    Reku stoi na strychu, tam trochę cieplej było. Także temperatura otoczenia rekuperatura podbijała temperaturę nawiewu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_174452.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	116,7 KB
ID:	431314
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_180438.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	105,4 KB
ID:	431315

  5. #2165

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    U mnie wczoraj taka sytuacja była, że na czerpni było niewiele chłodniej niż na wywiewie. Włączał się BP i nawiewało cieplejszym powietrzem niż było w domu. Po wyłączeniu BP, temperatura nawiewana była jeszcze nieco wyższa.
    Reku stoi na strychu, tam trochę cieplej było. Także temperatura otoczenia rekuperatura podbijała temperaturę nawiewu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_174452.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	116,7 KB
ID:	431314
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190608_180438.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	105,4 KB
ID:	431315
    Kolego pokaz proszę ustawienia Bypass w tym okresie

  6. #2166
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Atomek96

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pozorty
    Kod pocztowy
    61-608
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy posiadając rekuperator (WANAS) w garażu - czerpnia i wyrzutnia powinny być od siebie w odległości minimum 3m. Sugestia instalatora. Najprawdopodobniej zdecyduje się na Wanas, sąsiad posiada i jest bardzo zadowolony - urządzenie ciche i energooszczędne.

  7. #2167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Atomek96 Zobacz post
    Czy posiadając rekuperator (WANAS) w garażu - czerpnia i wyrzutnia powinny być od siebie w odległości minimum 3m. Sugestia instalatora. Najprawdopodobniej zdecyduje się na Wanas, sąsiad posiada i jest bardzo zadowolony - urządzenie ciche i energooszczędne.
    4 posty, 4 spamy. Podziwiam cierpliwosc moderatora, byc moze brak mu czasu na czytanie postów.

  8. #2168

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    4 posty, 4 spamy. Podziwiam cierpliwosc moderatora, byc moze brak mu czasu na czytanie postów.
    Ej no co ja też chcę Wanasa ... tak na serio. Kombinację mam z rurami i ich usytuowaniem ... żaden inny reku mi nie pasi do otworów .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #2169

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    Kolego pokaz proszę ustawienia Bypass w tym okresie
    A cemu nie ma temperatury na wyrzutni ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #2170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    A cemu nie ma temperatury na wyrzutni ?
    No bo ten sterownik Air++ nie pokazuje tego.
    Sprawdziłem - u mnie też nie widać.

  11. #2171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    Kolego pokaz proszę ustawienia Bypass w tym okresie
    Z tego co pamiętam: temperatura chłodzenia "22" oraz "tryb 1". Reszta ustawień jest nieistotna w tym kontekście.

    Cytat Napisał robula2007 Zobacz post
    No bo ten sterownik Air++ nie pokazuje tego.
    Sprawdziłem - u mnie też nie widać.
    Wydaje mi się, że w menu instalatora można do tej temperatury się dogrzebać, bo termometr tam jest (o ile dobrze pamiętam )

  12. #2172
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian555444

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Olesno
    Kod pocztowy
    33-210
    Posty
    1

    Domyślnie problem z Air++

    Witam serdecznie wszystkich

    Od 2 tygodni posiadam rekuperacje thesslagrenn airpactk home h i do wczoraj wszystko działało prawidłowo, teraz pojawił się problem polegający na tym że
    1. nie mogę ustawić godziny
    2. w przypadku włączenia harmonogramu auto reku tak jakby się wyłącza (zdjęcie 1)

    Gdy włączę tryb manualny tak jak by wszystko było ok reku działa Zdjęcie 2
    Przy czym godzina na tym zdjęciu nr 2 jest nieprawidłowa

    Po czym jak znów przełączę na auto wyświetla się taki stan zdjęcie 3 i po kilku sekundach wraca tak jak na zdjęciu 1

    Przy ustawieniu daty i godziny po naciśnięciu zatwierdź reku się tak jakby wyłącza i godzina i data się nie zmieniają.
    Również gdy klikam wietrzenie w trybie auto nic się nie dzieje
    Proszę o pomoc czym to jest spowodowane i jak to ustawić aby działałoKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 1.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	432111Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	432112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie 3.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	432113

  13. #2173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klew

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-110
    Posty
    96

    Domyślnie

    To jakiś nowy Air++? Czy tylko soft nowy? Lepiej takie tło wygląda niż to niebieskie

  14. #2174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał klew Zobacz post
    To jakiś nowy Air++? Czy tylko soft nowy? Lepiej takie tło wygląda niż to niebieskie
    Ogólnie za te kase to przydałby się też jakoś szybciej działający....
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #2175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ładny ten nowy wyświetlacz.
    Jeśli chcesz znać temperaturę na wyrzutni to umieść tam czujnik temperatury otoczenia. W miejscu w którym zamontowany jest oryginalnie pomiar jest zafałszowany i dlatego warto go wyprowadzić na na zewnątrz- w dowolne miejsce.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #2176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    257

    Domyślnie

    Napisałem prośbę do Thesli żeby technik podjechał zaktualizować panel Air++ do białej wersji jak będzie w okolicy albo żeby dali znać czy mogę im go wysłać paczką w tym celu. Odpisali, że w przyszłym tygodniu dają znać co i jak. Zobaczymy.

  17. #2177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Napisałem prośbę do Thesli żeby technik podjechał zaktualizować panel Air++ do białej wersji jak będzie w okolicy albo żeby dali znać czy mogę im go wysłać paczką w tym celu. Odpisali, że w przyszłym tygodniu dają znać co i jak. Zobaczymy.
    Jak odłączysz i wyślesz to tydzień będziesz bez reku :/
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  18. #2178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    257

    Domyślnie

    Myśle, że gdybym go odłączył na żywca przy zadanych 30% to szedłby tak mimo odłączonego panelu. Czy się mylę? Szczerze mówiąc nie sprawdzałem.

  19. #2179

    Domyślnie

    A po co chcesz to aktualizować?

  20. #2180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Od wczoraj mam reku Air Pack 400 z CF modułem. Nawiewy 7 szt a wyciągi 8 szt. 4 osoby. Czerpnia i wyrzutnia od wschodu pod dachem. Mam na początek dwa pytania. 1. Czy temperatura zewnętrzna na reku jaką pokazuje jest istotna, brana pod uwagę przez sterownik?
    2. Harmonogram mam lato i od rana ok 6 godz po nocy jest dwu godzinny przewiew. Niestety słońce dokładnie świeci na czerpnie. Jak to lepiej ustawić? Później mam od 8 do 22 godz- 30 %(126m3/h) z jednym 10 minutowym przewietrzeniem 100%(420m3/h) około 18 godz i na noc 25%. Baypass aktywny. Pozdr

Strona 109 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony