dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafi22 Zobacz post
    Czyli mam rozumieć, że najrozsądniejszym będzie mimo wszystko zakup klimatyzatora? A jeżeli tak, jaki polecacie kupić?
    Kup splita dobrej albo taniej marki. Zaczynają się od 2500 na gotowo z montażem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Tyle zabiegów i w dalszym ciągu masz wysoką wilgotność. Ja do osiągnięcia 22°C i wilgotności 50% używam starego klimatyzatora który przy obecnych upałach i pracy ciągłej bierze poniżej 200W. Rolet nawet mi się nie chce zamykać.

    To dopiero maj. W czerwcu GWC już się nagrzeje, a potem będzie lipiec. Za to klimatyzator będzie chłodził tak samo biorąc bezpośrednio energię z PV.
    Nie bredź kolego normalna wilgotność komfortowa dla człowieka to 40-60% . A stary klimatyzator też bezgłośny nie jest i czyścić regularnie go trzeba.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuu Zobacz post
    Dzisiaj na zewnątrz domu jest już jakieś 27 stopni.
    W domu obecnie 24,5 stopni.

    Jak to poustawiać, skonfigurować aby wyciągnąć z tego jak najwięcej?
    Nie da się. Załóż klimę.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie bredź kolego normalna wilgotność komfortowa dla człowieka to 40-60% . A stary klimatyzator też bezgłośny nie jest i czyścić regularnie go trzeba.
    Normalna przy normalnej temperaturze 21°C.
    Przy 24-25° i 55% już tak komfortowo nie jest. Gdyby było 24° i 45% to co innego, bo pocenie robi resztę.

    Używam klimy, bo tak jest wygodniej. W maju klimatyzator zużył 20kWh.
    Stary klimatyzator jak dotąd działa identycznie jak nowy. Ostatnio przy okazji remontu elewacji otwierałem jednostkę zewnętrzną - nie było co robić. Jednostkę wewnętrzną trzeba od czasu do czasu odkurzyć (5m), wymyć filtry (5m) i odkazić (20m). Żaden problem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Włączenie klimatyzacji po pierwsze obniża wilgotność i od razu jest lepiej. Teraz są u nas upały 31°. W pomieszczeniu temperatura waha się od 23-25 bez klimatyzacji. Włączenie klimatyzacji nastawionej na 21° na noc to spadek temperatury do 22,5°, pobór mocy 130-170W i komfort dzięki obniżonej wilgotności.
    Co to za klimatyzator ?

    Pytam bo od kilkunastu dni mam klimę Split Gree Lomo 3,2KW , klasa A++ , na czynniku R32 i podczas pracy zużywa najpierw około 750W a potem spada na około 350-400W , ale 130-170W to raczej mało realne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26

    Domyślnie

    Fujitsu ASYA12LGC z 2009. Licznik jest podpięty na stałe i ustawiony na wyświetlanie mocy.
    Jestem przeciwnikiem oszczędzania na klimatyzatorach. Myślę że tanie marki to wyższe koszty eksploatacyjne i niższa kultura pracy.

    Na grzaniu bierze więcej. Nie schodzi poniżej 220W.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Fujitsu ASYA12LGC z 2009. Licznik jest podpięty na stałe i ustawiony na wyświetlanie mocy.
    Jestem przeciwnikiem oszczędzania na klimatyzatorach. Myślę że tanie marki to wyższe koszty eksploatacyjne i niższa kultura pracy.

    Na grzaniu bierze więcej. Nie schodzi poniżej 220W.
    Aż nie chce mi się wierzyć ...

    Stare klimy nie były energooszczędne i nikt się poborem prądu nie przejmował. Dopiero od kilku lat jest mocne 'parcie" aby były jak najbardziej energooszczędne , i stąd klasy A+++ , A++ ..

    Gree to nie jakaś mała firemka a gigantyczna firma która produkuje klimy od kilkudziesięciu lat i nie różni się zbytnio obecnie od najbardziej znanych producentów ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Normalna przy normalnej temperaturze 21°C.
    Przy 24-25° i 55% już tak komfortowo nie jest. Gdyby było 24° i 45% to co innego, bo pocenie robi resztę.

    Używam klimy, bo tak jest wygodniej. W maju klimatyzator zużył 20kWh.
    Stary klimatyzator jak dotąd działa identycznie jak nowy. Ostatnio przy okazji remontu elewacji otwierałem jednostkę zewnętrzną - nie było co robić. Jednostkę wewnętrzną trzeba od czasu do czasu odkurzyć (5m), wymyć filtry (5m) i odkazić (20m). Żaden problem.
    No popatrz a ja przy 23C i 60% czuję komfortowo i z rodziny nikt nie narzeka. Coś ściemniasz z zużyciem energii przez klime. Jeżeli zużyłeś 20kWh przez maj to dostarczyłeś ok 60kWh chłodu co daje średnio 2kWh na dobę czyli ok 100W chłodu na godzinę. Przy słabo izolowanym domu i 2 szybowych oknach bez rolet to nierealne abyś przy 30C na zewnątrz utrzymał 23C w domu przy takim zużyciu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Aż nie chce mi się wierzyć ...
    Stare klimy nie były energooszczędne i nikt się poborem prądu nie przejmował. Dopiero od kilku lat jest mocne 'parcie" aby były jak najbardziej energooszczędne , i stąd klasy A+++ , A++ ..

    Gree to nie jakaś mała firemka a gigantyczna firma która produkuje klimy od kilkudziesięciu lat i nie różni się zbytnio obecnie od najbardziej znanych producentów ..
    To nie jest zwykła stara klima. W 2009 klimatyzatory inwerterowe nie były standardem i firma specjalnie ją dla mnie zamówiła. Podaję typ i możesz samodzielnie sprawdzić jej COP i EER dla różnych ustawień i temperatur.

    Piszesz że nikt się nie przejmował poborem prądu, co jest sprzeczne z faktami. Mój klimatyzator dobrałem przede wszystkim pod kątem energetycznym zwracając uwagę między innymi na współczynniki efektywności. Jedyny błąd jaki popełniłem to miejsce montażu i za duża moc. Dziś bym kupił mniejszy klimatyzator i zamontował w centralnym punkcie kondygnacji.

    Wtedy i obecnie montuje się głównie tanią chińszczyznę, bo na niej monterzy maja największy rabat. Wystarczy się przejść po mieście i zobaczyć marki. Bardzo rzadko trafiają się uznane firmy. Za uznane i warte zainteresowania marki uważam wszystko od LG w górę. Np. LG, Samsung, Fuji, Fujitsu, Mitsubishi, Toshiba, Panasonic itp.

    Gree to tania chińszczyzna. Nawet jak wymyślą jakiś hit który ładnie wygląda w tabelach, to leżą w szczegółach typu ergonomia, kultura pracy itp. Na forach jest mnóstwo opinii od użytkowników opisujących zachwyt np. nad Lomo i jednocześnie wytykających problemy.

    W tej chwili kupuję kanałówkę Samsung.
    Warto samodzielnie wybrać markę i nie dać się przekonać firmie instalacyjnej do tego co chcą wcisnąć. Opłaca się nawet zapłacić za montaż osobno, co wyjdzie kilkaset zł drożej.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    No popatrz a ja przy 23C i 60% czuję komfortowo i z rodziny nikt nie narzeka. Coś ściemniasz z zużyciem energii przez klime. Jeżeli zużyłeś 20kWh przez maj to dostarczyłeś ok 60kWh chłodu co daje średnio 2kWh na dobę czyli ok 100W chłodu na godzinę. Przy słabo izolowanym domu i 2 szybowych oknach bez rolet to nierealne abyś przy 30C na zewnątrz utrzymał 23C w domu przy takim zużyciu.
    Klimatyzator jest włączany od około tygodnia, a nie przez cały maj. Chodzi w nocy przez 8godzin oraz przez krótki czas w dzień. Jest ustawiany na temperaturę od 20-23°C i prędkość wentylatora od auto do high. Zużycie energii przez pierwszą godzinę na nastawie 20° jest na oko kilkukrotnie wyższe niż na 23°C. Komfort przy obu ustawieniach jest podobny. Może na to warto zwrócić uwagę?
    Mam podłączony podlicznik który cały czas pokazuje pobieraną moc i dzięki temu od razu widać że ustawienia skrajne to znaczny pobór mocy, który jest niepotrzebny i łatwy do uniknięcia.

    Liczysz że z 20kWh energii mam 60kWh energii chłodniczej co daje marne EER3. Wg tabel jest ono wyższe 3,8, a w praktyce szacuję je na około 5-7 bo współczynnik ten wypada znacznie wyżej na niskim zakresie pracy.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Gree to nie jakaś mała firemka a gigantyczna firma która produkuje klimy od kilkudziesięciu lat i nie różni się zbytnio obecnie od najbardziej znanych producentów ..
    Zupełnie jakbym słyszał typowego montera tanich klim. Oni wszyscy powtarzają ten refren.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-06-2018 o 16:56 Powód: Łączenie postów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Klimatyzator jest włączany od około tygodnia, a nie przez cały maj. Chodzi w nocy przez 8godzin oraz przez krótki czas w dzień. Jest ustawiany na temperaturę od 20-23°C i prędkość wentylatora od auto do high. Zużycie energii przez pierwszą godzinę na nastawie 20° jest na oko kilkukrotnie wyższe niż na 23°C. Komfort przy obu ustawieniach jest podobny. Może na to warto zwrócić uwagę?
    Mam podłączony podlicznik który cały czas pokazuje pobieraną moc i dzięki temu od razu widać że ustawienia skrajne to znaczny pobór mocy, który jest niepotrzebny i łatwy do uniknięcia.

    Liczysz że z 20kWh energii mam 60kWh energii chłodniczej co daje marne EER3. Wg tabel jest ono wyższe 3,8, a w praktyce szacuję je na około 5-7 bo współczynnik ten wypada znacznie wyżej na niskim zakresie pracy.
    Z miesiąca chłodzenia zrobił się tydzień EER 7
    Ps. podaj dane swojej klimy sprawdzimy w dokumentacji te twoje fantazje.

    Chyba znalazłem dane twojej klimy Fujitsu ASYA12LGC https://www.manualslib.com/manual/944309/Fujitsu-Asy9lsacw.html?page=58#manual - jak wół napisane EER dla chłodzenia 3,4 do 7 trochę brakuje .
    Ps. po co pisać bajki o cudownej klimie co to z 20kWh da 140 kWh chłodu
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-06-2018 o 16:59 Powód: Łączenie postów.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Z miesiąca chłodzenia zrobił się tydzień EER 7
    Ps. podaj dane swojej klimy sprawdzimy w dokumentacji te twoje fantazje.

    Chyba znalazłem dane twojej klimy Fujitsu ASYA12LGC https://www.manualslib.com/manual/944309/Fujitsu-Asy9lsacw.html?page=58#manual - jak wół napisane EER dla chłodzenia 3,4 do 7 trochę brakuje .
    Ps. po co pisać bajki o cudownej klimie co to z 20kWh da 140 kWh chłodu
    Tydzień chłodzenia i miesięczne zużycie energii które co miesiąc spisuję ze wszystkich podliczników. Liczydło zwiększyło stan o 20.
    Dane mojej klimy są w podpisie. Bez problemu znajdziesz tabele z parametrami i szczegółowe instrukcje.

    To co znalazłeś jest innym klimatyzatorem. 9000 BTU, a mój ma 12000 BTU. Poszukaj dokładniej.

    Fujitsu AOYR12LGC + ASYA12LGC z 2009 roku.

    Znajdź sobie dokument
    ASYA12LGC-AOYR12LGC-Technical.pdf
    i będziesz miał tabelki EER i COP dla różnych temperatur przy mocy nominalnej, ale niestety nie dla mocy częściowych kiedy są one znacznie wyższe.

    EER dla mocy nominalnej mojej klimy to 3,8, a COP 4,12.
    Dla mocy częściowej nie jest podawane, ale jest znacznie wyższe co wynika z konstrukcji sprężarki, silnika i jest odczuwalne. Poczytaj o zużyciu energii przez klimatyzatory inwerterowe przy pracy ciągłej na niskich zakresach mocy. W takim trybie sprężarka się nie wyłącza ale chodzi na niskich obrotach. Spada pobierana moc, znacznie rośnie efektywność.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 03-06-2018 o 04:46
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post

    EER dla mocy nominalnej mojej klimy to 3,8, a COP 4,12.
    Dla mocy częściowej nie jest podawane, ale jest znacznie wyższe co wynika z konstrukcji sprężarki, silnika i jest odczuwalne. Poczytaj o zużyciu energii przez klimatyzatory inwerterowe przy pracy ciągłej na niskich zakresach mocy. W takim trybie sprężarka się nie wyłącza ale chodzi na niskich obrotach. Spada pobierana moc, znacznie rośnie efektywność.
    Moja Gree 3,2KW ma przy chłodzeniu SEER=6,1. Tak jest napisane na certfikacje energetycznym dołączonym do klimy
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #33

    Domyślnie

    Różnica pomiędzy EER i SEER oraz COP i SCOP udowadnia że przy niższych mocach współczynniki mocno rosną.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na tą chwile nam podobne przemyślenia. A u mnie reku w nocy działa na 500m3/h. Efekt taki sobie. Klima zrobiłaby to dużo lepiej IMO oczywiście. Tylko myślę, jaką klimę wziąć i gdzie ją umieścić.

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Też mam bypass i nocą kiedy temperatura spada do 17°C się otwiera. To praktycznie nic nie daje. Próbowałem nawet 300m3 - przy tym przepływie rekuperator pobiera 200W czyli więcej od klimatyzacji!
    Temperatura spadnie o 1-2 stopnie, ale wilgotność jest dalej taka sama! To wilgotność obniża komfort. Gdyby była niższa wilgotność, to temperatura 24°C jest przyjemna.

    Włączenie klimatyzacji po pierwsze obniża wilgotność i od razu jest lepiej. Teraz są u nas upały 31°. W pomieszczeniu temperatura waha się od 23-25 bez klimatyzacji. Włączenie klimatyzacji nastawionej na 21° na noc to spadek temperatury do 22,5°, pobór mocy 130-170W i komfort dzięki obniżonej wilgotności.

    Jeśli nie masz klimatyzacji, to zamiast bypass lepiej jest otworzyć okno nocą. Dom się bardziej wychłodzi niż od niskich przepływów rekuperatora, ale pozostaje problem wysokiej wilgotności. Np. teraz na dworze jest 16°C ale aż 80%.
    https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IARY4
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #35

    Domyślnie

    Reku nie służy do chłodzenia.

  16. #36

    Domyślnie

    mogę to potwierdzić na własnym przykładzie - rekuperacja nie chłodzi w upalne dni. Postanowiłem, że zamontuję klimę na poddaszu, na szerokim korytarzu - wydaje mi się, że będzie w stanie schłodzić również sypialnie po bokach ( drzwi zawsze otwarte + ruch powietrza z rekuperatora powinny załatwić sprawę ).
    Wygląda to tak jak na zdjęciu - kółkami zaznaczyłem pomieszczenia, które chciałbym schłodzić, ale priorytetem jest sypialnia po prawej stronie (numer2/3). Numer 2/2 to sypialnia dla gości, natomiast 2/1 na razie praktycznie jest nie używanyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	432213. W praktyce wystarczało by schłodzenie korytarza + sypialnia 2/3. Powierzchnie są następujące : korytarz 19 m, sypialnia 15 , pokoje po lewej maja 11 i 15 m. Co byście mogli polecić w takiej sytuacji ? Chodzi mi o dobór solidnego, wydajnego i ekonomicznego urządzenia, za które nie trzeba płacić milionów - da radę coś takiego znaleźć ?

    I ostatnia kwestia - montować samemu( dałbym radę ) czy zlecić to monterom ?
    Ostatnio edytowane przez dobrzyn22 ; 07-07-2019 o 13:36

  17. #37

    Domyślnie

    Rekuperacja sama nie działa jak jednostka chłodząca, fajną opcja jest podłączenie albo jak Pan pisze wymiennika ciepła albo podłączyć dodatkową jednostkę chłodząca z wymiennikiem wodnym. Rezygnujmy z freonu, są tez fajne jednostki z opcja glikolu

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    dobrzyn22 jeżeli w domu masz wentylację to raczej przepływ powietrza będzie od pokoi do korytarza lub wc (łazienki) więc ochłodzenie powietrza w pokojach z klimatyzacji w korytarzu może być mało wydajne ja tak myślę

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    dobrzyn22 jeżeli w domu masz wentylację to raczej przepływ powietrza będzie od pokoi do korytarza lub wc (łazienki) więc ochłodzenie powietrza w pokojach z klimatyzacji w korytarzu może być mało wydajne ja tak myślę
    Wykres temperatury i wilgotności w sypialni, w której jest nawiew. Czujnik był umieszczony w najdalszym od drzwi rogu pokoju. Klima jest w salonie - oddalona od sypialni korytarzem (klima nie dmucha w kierunku korytarza). Punkt w którym jest czujnik jest najdalej oddalonym punktem od klimy punktem w domu. Klima działała między 15:00 a 17:00 a wykres wygląda tak:



    Czujnik trochę zawyża temperaturę przez grzejąc się ESP - ale to nie zmienia skuteczności działania klimy nawet w oddalonym pomieszczeniu i "pod prąd" wentylacji.

  20. #40

    Domyślnie

    1. ogólnie rekuperator/wentylację na czas uruchomienia klimy mozna śmiało wyłączyć,także to nie problem.
    2 Co do wykresu - czy to nie jest trochę mały spadek temperatury przy 2 godzinach pracy klimy ?
    3. dodatkowa jednostka chłodząca z wymiennikiem wodnym - niestety nie znalazłem nic sensownego (skutecznego, bez dużych kosztów )

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony