dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lakyw

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-224
    Posty
    4

    Domyślnie AirPack Home 500v vs.WANAS 550 V/2

    Witam serdecznie,

    Proszę o info osoby będące w temacie który reku lepiej wybrać i z którego będę bardziej zadowolony AirPack Home 500v vs.WANAS 550 V/2.
    Dom o powierzchni 150 mb użytkowej + 100 strychu który również chcę zwentylować, będzie zaadoptowany na dodatkowe sypialnie lub pomieszczenie rekreacyjne, Ilość osób 4-5.
    W projekcie zaproponowano KCX 500.

    Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak na szybko mogę powiedzięć ze home 500 jest dużo głośniejsza od WANAS 550V, w zalezności od ustawień może to być już słychać w domu oraz 550V ma aluminiowy wymiennik ciepła a konkurent plastikowy. Warto porównać pozostałe parametry. Powodzenia w wyborze!
    Ostatnio edytowane przez Pristromer ; 19-07-2019 o 12:48

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pristromer Zobacz post
    Tak na szybko mogę powiedzięć ze home 500 jest dużo głośniejsza od WANAS 550V, w zalezności od ustawień może to być nawet 30 dB także różnice już słychać w domu oraz WANAS ma aluminiowy wymiennik ciepła a konkurent plastikowy. Warto porównać pozostałe parametry. Powodzenia w wyborze!
    30 dB to znaczy że jeden jest 1000 razy głośniejszy od drugiego.
    Masz w ogóle pojęcie o czym piszesz?
    Oba te produkty są warte polecenia, ciężko wskazać lepszy.
    Na pewno oba rekuperatory są za duże i za mocne jak dla domu 150 m2 i 5 osób.
    O ile instalacja będzie wykonana poprawnie, to na swoich minimalnych nastawach zimą dom będzie bardzo mocno przesuszony.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój błąd, pomyliłem 500 home h z dużo głośniejszym 500 h, ale 1000 razy to trochę za dużo Pan wyliczył. Resztę oczywiście się zgadzam, oba rekuperatory są stanowczo za duże dla takiego użytkowania! zachęcam do dalszych poszukiwań i konsultacji z instalatorem bo tutaj instalacje będzie "przedobrzona"

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    30 dB to znaczy że jeden jest 1000 razy głośniejszy od drugiego.
    Masz w ogóle pojęcie o czym piszesz?
    Oba te produkty są warte polecenia, ciężko wskazać lepszy.
    Na pewno oba rekuperatory są za duże i za mocne jak dla domu 150 m2 i 5 osób.
    O ile instalacja będzie wykonana poprawnie, to na swoich minimalnych nastawach zimą dom będzie bardzo mocno przesuszony.
    Trzydzieści (30dB)decybeli różnicy w tym samym paśmie to odczucie 5razy głośniej lub ciszej.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony