dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 114 z 114
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Przy obecnych cenach na materiał na ściany należy się poważnie zastanowić czy nie zrobić całości w żelbecie. Kwestia ile majster policzy za szalunek. Stali będzie max. 10 kg/m2, beton b25 15 cm. Czasowo wyjdzie na to samo - szalunki i zbrojenie dla małego domu 65 m2 na parterze to 2 dni, poddasze podobnie.
    Nie wiem jak teraz, ale rok temu liczyłem to m2 ściany żelbetowej na gotowo wychodził podobnie jak m2 BK600 bez wmurowania. Niestety ja obserwuję straszny opór i strach ludzi przed betonem. Zarówno wśród ekip jak i inwestorów. Ludzie nie rozumieją tego materiału. Choć się nie dziwię jak spotykam się z opinią: Panie po co wibrować'

  2. #102
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A po kiego grzyba wy tak kombinujecie z tym betonem ? technologia stara jak świat ,mój kolega w 2000 roku stawiał z betonu czyli klocki lego ze styropianu zalewane betonem z tym że wtedy normą było 5cm na zewnątrz i 5 wewnątrz a teraz nawet 30cm na zewnątrz i 5 wewnątrz , budował sam z żoną przy pomocy betoniarki , robotę nazwał jako łatwą i przyjemną no i ekipy murarskiej nie potrzebował .

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A po kiego grzyba wy tak kombinujecie z tym betonem ? technologia stara jak świat ,mój kolega w 2000 roku stawiał z betonu czyli klocki lego ze styropianu zalewane betonem z tym że wtedy normą było 5cm na zewnątrz i 5 wewnątrz a teraz nawet 30cm na zewnątrz i 5 wewnątrz , budował sam z żoną przy pomocy betoniarki , robotę nazwał jako łatwą i przyjemną no i ekipy murarskiej nie potrzebował .
    Izodom 2000. Kwestia przeliczenia kosztów. Przy własnej robociźnie wyjdzie sporo taniej, a nawet szybciej - mamy ocieplenie gotowe.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Izodom 2000. Kwestia przeliczenia kosztów. Przy własnej robociźnie wyjdzie sporo taniej, a nawet szybciej - mamy ocieplenie gotowe.
    Nie jest tak różowo, jakby się wydawało po przeczytaniu tekstów marketingowych. Warto poczytać dzienniki - np. Elektrycznie sympatycznie

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie jest tak różowo, jakby się wydawało po przeczytaniu tekstów marketingowych. Warto poczytać dzienniki - np. Elektrycznie sympatycznie
    Murowałem z Izodomu, z Ytonga, Silki. Izodom samemu wyjdzie taniej, ale trzeba te kilka dni w 2 osoby poświęcić.

    i wyszło w 2015 roku 170 zł brutto za ścianę Izodom 5 - 15 - 5 i doklejony styropian 15 cm od zewnątrz. Robota własna.

    Biorąc ekipy wyjdzie min. 300 zł.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Murowałem z Izodomu, z Ytonga, Silki. Izodom samemu wyjdzie taniej, ale trzeba te kilka dni w 2 osoby poświęcić.
    Nawt cytujesz linka, gdzie trzy osoby w ładnych kilka tygodni nie skończyły ścian.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    Nie wiem jak teraz, ale rok temu liczyłem to m2 ściany żelbetowej na gotowo wychodził podobnie jak m2 BK600 bez wmurowania. Niestety ja obserwuję straszny opór i strach ludzi przed betonem. Zarówno wśród ekip jak i inwestorów. Ludzie nie rozumieją tego materiału. Choć się nie dziwię jak spotykam się z opinią: Panie po co wibrować'
    U mnie ekipa zapytana o koszt żelbetu powiedziała, że byłaby taka sama jak ścian z silki. Z tym, że w czasie gdy stawiałem ściany cena i dostępność betonu była nieporównywalnie lepsza. Drożej by wyszły szalunki, ale suma summarum koszt m2 byłby podobny. Dlatego budując jeszcze raz bardzo poważnie bym się zastanowił nad całością z żelbetu. Do tego min 25cm styropianu bez kołkowania. Nie rozumiem argumentu, że 20cm można nie kołkować, a 25 już koniecznie tak.

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie rozumiem argumentu, że 20cm można nie kołkować, a 25 już koniecznie tak.
    Ja też nie. Przecież to nie ciężar płyt decyduje o ich ew. odspojeniu, tylko podciśnienie i siła ssąca na zawietrznej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja też nie. Przecież to nie ciężar płyt decyduje o ich ew. odspojeniu, tylko podciśnienie i siła ssąca na zawietrznej
    I dźwignia, z jaką te siły + ciężar kleju, siatki i tynku przenoszą się na spoinę. A im grubszy styropian tym dźwignia dłuższa i siła większa.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jesli ssania sila dziala prostopadle do sciany ?
    Masz moze rozrysowane wektory sil dzialajacych na scianę ?


    Jakos nie slyszalem o elewacji, ktora pod wpływem własnego ciężaru (a on odpowiedzialny jest za powstanie dźwigni) odpadła od sciany.
    Z reguły dzieje się to pod wpływem porywów wiatru.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-07-2019 o 14:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jesli ssania sila dziala prostopadle do sciany ?
    Masz moze rozrysowane wektory sil dzialajacych na scianę ?


    Jakos nie slyszalem o elewacji, ktora pod wpływem własnego ciężaru (a on odpowiedzialny jest za powstanie dźwigni) odpadła od sciany.
    Jeśli działa prostopadle do jednej ściany, to dla prostopadłej ściany działa równolegle. Dlatego naroża są najbardziej narażone na uszkodzenia i często zaleca się kołkowanie w tych miejscach nawet, gdy gdzie indziej nie kołkuje się. W rogach wiatr potrafi nieźle zakręcić siłami w różnych kierunkach.
    To, że klej daje radę z poszczególnymi siłami nie znaczy, że da radę ich wypadkowej.

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeśli działa prostopadle do jednej ściany, to dla prostopadłej ściany działa równolegle.
    .
    Dla prostopadlej ssanie nie wystepuje za wyjatkiem naroznikow, gdzie wiatr mocno kreci.
    I przy 25cm styropianu to wlasnie narozniki bym zakolkowal, co nie powinno jakoś specjalnie podnieśc kosztow.
    A zatyczki eliminują efekt biedronki.
    Na scianach klej na grzebień, albo dodatkowe dwa warkocze pianki PU
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-07-2019 o 16:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #113

    Domyślnie

    Można oczywiście tworzyć teorie, wszakże kaizen się wręcz specjalizuje, albo po prostu uciąć temat pokazując przykład elewacji 25cm bez kołkowania, która odpadła. Chętnie zobaczę

  14. #114
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Izodom z gigabloków i nic nie trzeba kołkować bo wszystko w jednym już jest i wasze wektory możecie kierować na inne cele .

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony