dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 155
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 3100
  1. #2541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    dla potomnych : kupiłem inny nóż (znalazłem pod hasłem "nóż wyrzutowy") . Trochę nie od tego modelu ale do kosiarek grupy MTD wiec mocowanie pasowało do Cub Cadeta. Większe łopatki i jest efekt , trawa lepiej wpada do kosza. Wprawdzie żeby nabić mocno kosz muszę raz przegarnąć w nim trawę w połowie napełnienia więc do ideału jeszcze daleko . Ale jest dużo lepiej niż było.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #2542

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    dla potomnych : kupiłem inny nóż (znalazłem pod hasłem "nóż wyrzutowy") . Trochę nie od tego modelu ale do kosiarek grupy MTD wiec mocowanie pasowało do Cub Cadeta. Większe łopatki i jest efekt , trawa lepiej wpada do kosza. Wprawdzie żeby nabić mocno kosz muszę raz przegarnąć w nim trawę w połowie napełnienia więc do ideału jeszcze daleko . Ale jest dużo lepiej niż było.
    ...a Honda ma to w standardzie (bez szukania noża).

  3. #2543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Niestety ktoś na forum napisał że nie kupi kosiarki od producenta który ma plastikowe obudowy w ofercie. Także , rozumisz, Honda odpada. Bo ja słucham rad mądrych ludzi. No taki już jestem.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 06-07-2019 o 01:04
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #2544

    Domyślnie

    Poleca wszystkim roboty koszące jest to przyszłość kosiarek. Wiadomo trawnik musi być utrzymany czyli bez kamieni i innych tępicieli noży ale jest to naprawdę rewelacja.

  5. #2545
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tylko cena tych akusiów zabija , te co masz wystarczą na 2 sezony na 3-ci wydajność poleci o 60% w dół na 4 sezon zdechną i wydatek na nowy akumulator 1500zł to średnia przyjemność .

  6. #2546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tylko cena tych akusiów zabija , te co masz wystarczą na 2 sezony na 3-ci wydajność poleci o 60% w dół na 4 sezon zdechną i wydatek na nowy akumulator 1500zł to średnia przyjemność .
    Trochę poszedłeś po bandzie zamiennik do mojej kosiarki podobno markowy 200zł. Chociaż i tak mam nadzieję że przetrwa dłużej niż 2-3 sezony.

  7. #2547
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Poleca wszystkim roboty koszące jest to przyszłość kosiarek. Wiadomo trawnik musi być utrzymany czyli bez kamieni i innych tępicieli noży ale jest to naprawdę rewelacja.
    Fajna opcja dla moich psów. W dzień jak mnie często nie ma w domu to się bardzo nudzą.

  8. #2548
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Prędzej czy pózniej przyjdzie koniunktura na koszenie więc sprzęt powinien być pod ręką a tak na marginesie doszły mnie słuchy że MTD i Cub Cadet zostały sprzedane,wie ktoś coś więcej?

  9. #2549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Oby komuś kto lepiej projektuje wyrzut do kosza
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #2550
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    MTD i Cub Cadet zostały sprzedane,wie ktoś coś więcej?
    Podobno tak ale raczej na dobre to nie wyjdzie

  11. #2551

    Domyślnie

    Cytat Napisał miachlbyk Zobacz post
    Tak naprawdę to ten mniejszy silnik będzie B&S,czy Loncin to nie ma większego znaczenia ale jest to tańsza alternatywa,do obudowy Highline nie potrzeba wcale mocnego silnika jak w innych kosiarkach ...
    Skorzystaliśmy z tej rady i kupiliśmy jesienią właśnie tę AL-KO Highline 46.8 SP-A (5ar trawnika) i od kwietnia mamy problem taki, że trawa po skoszeniu ma cięcie takie postrzępione jakby nóż nie był ostry- brak cięcia prostopadłego, tylko takie rozstrzępienia jakby ukośne. Zrobiono ostrzenie i niestety nie widać zmian.

    1. Kosimy na ok. 5cm (środkowy ząbek nr 4 -jest 7), czy to jest problem, za wysoko?
    2. czy trzeba kosić 2x/tydz niską trawę, bo wyższa może się strzępić i rozwarstwiać przy cięciu?
    3. regulacja centralna wysokości, ale zauważamy, że przód jest jakby niżej -czy tak powinno być?
    4. trawa gęsta/bujna -czy taka kosiarka jest za słaba? Poradźcie o co w tym chodzi?
    5. czy częste dymienie po starcie to norma, czy może być to z powodu wysokiego poziomu oleju? -bo chyba ciut za dużo dalałem.

  12. #2552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Skorzystaliśmy z tej rady i kupiliśmy jesienią właśnie tę AL-KO Highline 46.8 SP-A (5ar trawnika) i od kwietnia mamy problem taki, że trawa po skoszeniu ma cięcie takie postrzępione jakby nóż nie był ostry- brak cięcia prostopadłego, tylko takie rozstrzępienia jakby ukośne. Zrobiono ostrzenie i niestety nie widać zmian.

    1. Kosimy na ok. 5cm (środkowy ząbek nr 4 -jest 7), czy to jest problem, za wysoko?
    2. czy trzeba kosić 2x/tydz niską trawę, bo wyższa może się strzępić i rozwarstwiać przy cięciu?
    3. regulacja centralna wysokości, ale zauważamy, że przód jest jakby niżej -czy tak powinno być?
    4. trawa gęsta/bujna -czy taka kosiarka jest za słaba? Poradźcie o co w tym chodzi?
    5. czy częste dymienie po starcie to norma, czy może być to z powodu wysokiego poziomu oleju? -bo chyba ciut za dużo dalałem.
    Czy spód obudowy jest czyszczony?Nagar z z trawy utrudnia przepływ powietrza na nożem i może nie stawia trawy na baczność .
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  13. #2553

    Domyślnie

    alek16 dzięki! Jutro sprawdzę. Jak ostrzyłem nóż, to oczyściłem ale nie na 100%. Musowo idealnie wyczyścić tę komorę noża?

  14. #2554
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Skorzystaliśmy z tej rady i kupiliśmy jesienią właśnie tę AL-KO Highline 46.8 SP-A (5ar trawnika) i od kwietnia mamy problem taki, że trawa po skoszeniu ma cięcie takie postrzępione jakby nóż nie był ostry- brak cięcia prostopadłego, tylko takie rozstrzępienia jakby ukośne. Zrobiono ostrzenie i niestety nie widać zmian.

    1. Kosimy na ok. 5cm (środkowy ząbek nr 4 -jest 7), czy to jest problem, za wysoko?
    2. czy trzeba kosić 2x/tydz niską trawę, bo wyższa może się strzępić i rozwarstwiać przy cięciu?
    3. regulacja centralna wysokości, ale zauważamy, że przód jest jakby niżej -czy tak powinno być?
    4. trawa gęsta/bujna -czy taka kosiarka jest za słaba? Poradźcie o co w tym chodzi?
    5. czy częste dymienie po starcie to norma, czy może być to z powodu wysokiego poziomu oleju? -bo chyba ciut za dużo dalałem.
    Mam takiego sąsiada któremu też po rozruchu idą kłęby dymu i to groźne więc mu się przyjrzałem a on co jakiś czas przechyla kosiarkę i coś tam grzebie w nożu czyści czy coś a potem po odpaleniu batory bo olej dostaje się do silnika .

  15. #2555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    alek16 dzięki! Jutro sprawdzę. Jak ostrzyłem nóż, to oczyściłem ale nie na 100%. Musowo idealnie wyczyścić tę komorę noża?
    U siebie czyszczę szpachelka,a co 2-3 koszenia ogarniam myjką kosiarkę.Spróbuj skosić trawę o nie więcej jak 1/3 wysokości na raz.Jeżeli jest jeszcze za wysoka,zrób to jeszcze raz za parę dni,aż do wymaganej wysokości.
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  16. #2556
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jestem przed zakupem kosiarki spalinowej, teren wyrównany, nowo zasiana trawa z systemem nawodnienia - 600m2 do koszenia
    Generalnie szukam czegoś niezawodnego, aby za 3 lata nie padł np. napęd, bo silnik jeśli będzie wszystko na czas wymieniane to napewno z tych wszystkich wymienionych będzie śmigał tak samo.

    Zastanawiam się nad:

    1. AL-KO HIGHLINE 51.9 SP-H - z silnikiem Hondy GCVx170 (nowa)

    2.HONDA HRX 476C1 VYE - (nowa) jeszcze ze starszym modelem GCV160, sprzęgło noża, napęd smart coś tam. Fajne jest to, że brak tych dodatkowych przystawek do mulczowania tylko dźwignia w obudowie, oraz podwójny nóż.

    3. HONDA HRX 5374 HYE - (używana) z napędem hydrostatic, silnik GCV190, tutaj tylko brak centralnej regulacji, każde koło oddzielnie (ryzyk fizyk bo używka, po serwisie, lecz 5 letni egz.)

    4. Kosiarka Weibang WB507SCV (nowa) - napęd wał kardana.

    5. ACTIVE Harry 5000SH - (nowa) również silnik hondy GCV160, obudowa aluminiowa,

    Pozycja 2 najdroższa, fajna tylko czy ten napęd smart jest ok? np. vs alko - 1tyś różnicy.
    Pozycja 3 najtańsza tylko pytanie czy ryzykować, nowe to nowe.
    Pozycja 4 nie mogę za wiele znaleźć na jej temat, napewno najcięższa, wyrób chiński.

    Może ktoś coś doradzi? lub wypowie się bo miał styczność z powyższymi.
    Ostatnio edytowane przez Marcin55 ; 29-07-2019 o 10:55

  17. #2557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Weibang mam w firmie. Za duża i za ciężka jak na 600m kw. Ta nową Hondę bym brał.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #2558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ostatnia szansa dla mojego Cub Cadeta. Nabyłem taką głowicę: https://polchimet.pl/pl/noz-do-kosia...a-do-kosiarki/
    Trochę to trwało bo nie mieli głowic do mniejszych kosiarek. Kosiłem raz, jest dobrze. Kosiarka brzmi trochę jak wentylator, po otwarciu klapy kosza dostajesz w twarz chmurą pedzącej trawy. Trawa fajniej wygląda po koszeniu, kosz napełniony choć czasami trawa potrafi przyblokować gardziel. Na szczęście wystarczy delikatny kopniak w tył kosza i trawa wpada głębiej. Generalnie polecam wszystkim którzy męczą się z pustym w połowie koszem. Podobne rozwiązanie jest też tutaj: https://youtu.be/6-Rl50DNFmE
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #2559
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Skorzystaliśmy z tej rady i kupiliśmy jesienią właśnie tę AL-KO Highline 46.8 SP-A (5ar trawnika) i od kwietnia mamy problem taki, że trawa po skoszeniu ma cięcie takie postrzępione jakby nóż nie był ostry- brak cięcia prostopadłego, tylko takie rozstrzępienia jakby ukośne. Zrobiono ostrzenie i niestety nie widać zmian.
    Jeżeli obudowa jest wyczyszczona,nóż w miarę dobrze naostrzony i przykręcony odpowiednią stroną to tylko pozostaje cos z obrotami silnika,jeżeli silnik działa równomiernie to tylko żle naostrzony nóż lun brudna obudowa a i jeszcze brak przedmuchu w koszu

  20. #2560
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin55 Zobacz post
    Jestem przed zakupem kosiarki spalinowej, teren wyrównany, nowo zasiana trawa z systemem nawodnienia - 600m2 do koszenia
    Generalnie szukam czegoś niezawodnego, aby za 3 lata nie padł np. napęd, bo silnik jeśli będzie wszystko na czas wymieniane to napewno z tych wszystkich wymienionych będzie śmigał tak samo.

    Zastanawiam się nad:

    1. AL-KO HIGHLINE 51.9 SP-H - z silnikiem Hondy GCVx170 (nowa)
    2.HONDA HRX 476C1 VYE - (nowa) jeszcze ze starszym modelem GCV160, sprzęgło noża, napęd smart coś tam. Fajne jest to, że brak tych dodatkowych przystawek do mulczowania tylko dźwignia w obudowie, oraz podwójny nóż.
    3. HONDA HRX 5374 HYE - (używana) z napędem hydrostatic, silnik GCV190, tutaj tylko brak centralnej regulacji, każde koło oddzielnie (ryzyk fizyk bo używka, po serwisie, lecz 5 letni egz.)
    4. Kosiarka Weibang WB507SCV (nowa) - napęd wał kardana.
    5. ACTIVE Harry 5000SH - (nowa) również silnik hondy GCV160, obudowa aluminiowa,
    Może ktoś coś doradzi? lub wypowie się bo miał styczność z powyższymi.
    Koszenia masz bardzo mało i nie wiem na co ci takie ciężkie klocki,nie wiem czy napęd ci potrzebny wogóle do takiej małej powierzchni,osobiście zmienił bym kryteria wyszukiwania do max.2tyś.

    Na pewno odrzucił bym 4 i 3, 2 waży 42kg to sporo za dużo,5 też 40kg,1 waży 36kg i ku tej bym się skłaniał mimo wszystko ale rozważ jeszcze inne lżejsze modele

Strona 128 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony