dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 200
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy etixx jest już produkowany w pośrednich grubościach? Celowałem w 25 a tu albo 20 albo 30cm.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Czy etixx jest już produkowany w pośrednich grubościach? Celowałem w 25 a tu albo 20 albo 30cm.
    nie. 15/20/30 i nie ma planow zeby pojawilo sie 25 w tym roku. a tej grubosci najbardziej brakuje.
    Lambda White od swisspor jezeli chcemy najblizej jakosci Etixx
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #63

    Domyślnie

    Gdzieś o oko, ucho się obiło że Swisspor wypuścił nowego rywala dla Etixxa - lambda mega white .... Fighter wiesz coś w temacie ??

    Chciałem kupic Etixa gdzieś lokalnie, ale w CAŁYM zapyziałym Szczecinie nikt tego nie ma - żadnego innego Knaufa też!! Toz to chore

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Gdzieś o oko, ucho się obiło że Swisspor wypuścił nowego rywala dla Etixxa - lambda mega white .... Fighter wiesz coś w temacie ??

    Chciałem kupic Etixa gdzieś lokalnie, ale w CAŁYM zapyziałym Szczecinie nikt tego nie ma - żadnego innego Knaufa też!! Toz to chore
    wiem, przyszlo dopiero co na maila.. jest juz nawet tego cena, kosmos, ale przyszla tez od razu korekta tej ceny ze beda to rozliczac w bonusie. nie czytalem bo swisspor mi pisze 3 maile dziennie na temat lambdy super white. chca nam spalic maile i telefony.
    i po co latasz gdzies tam jak to u nas dzila dobrze ???
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wiem, przyszlo dopiero co na maila.. jest juz nawet tego cena, kosmos, ale przyszla tez od razu korekta tej ceny ze beda to rozliczac w bonusie. nie czytalem bo swisspor mi pisze 3 maile dziennie na temat lambdy super white. chca nam spalic maile i telefony.
    i po co latasz gdzies tam jak to u nas dzila dobrze ???
    Możesz zdradzić coś więcej na temat lambdy mega white np. jakieś szczegóły techniczne? Na stronie Swisspora od dłuższego czasu jest tylko informacja, że to nowość i że niedługo będzie w sprzedaży.

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Możesz zdradzić coś więcej na temat lambdy mega white np. jakieś szczegóły techniczne? Na stronie Swisspora od dłuższego czasu jest tylko informacja, że to nowość i że niedługo będzie w sprzedaży.
    mam klauzule "do Twojej wiadomosci" wiec musze sie zastosowac.
    ale tak:wszystko to co w etixxie
    plus: biala powierzchnia, plus inny rozmiar (wiekszy) , wiecej grubosci 10/15/20/25 tylko krawedz prosta, duza gestosc, deklarowana waga wyzsza niz najlepsze styropiany, tolerancja wymiarowa grubosci: +- 1mm
    Parametr TR tez bardzo bardzo wysoki.
    cena kosmos bedzie w okolicach 260 netto m3 jak nie wiecej... zalezy jak tam ten bonus korektowy wymysla. sprzedaz rusza od 26.08

    eeee masz juz normalnie na stronie:
    karta techniczna, w sumie rozbieznosc bo w KT ze grubosci od 15-25 ze skokiem co centymetr a w cennikach i info handlowej 10/15/20/25
    https://www.swisspor.pl/files/5d35a3...%20od%2015.pdf
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-08-2019 o 21:40
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #67

    Domyślnie

    Przecież to prawie 90 zł netto więcej od etixxa... Niezależnie od ceny Knauf mnie jakoś bardziej przekonuje od swissa.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Przecież to prawie 90 zł netto więcej od etixxa... Niezależnie od ceny Knauf mnie jakoś bardziej przekonuje od swissa.
    przyjdzie gupi co kupi
    Jak wychodzil Etixx to tez sie wszyscy pukali w glowe "a po co to a na co to takie drogie?" i dalej etixx w wielu miejscach jest tak odbierany i nie slyszeli nawet o nim.
    a tak powaznie to chyba cena wywalona na start i patrza czy cos sie wogole sprzeda

    Tak obiektywnie: na chwile obecna nie widze jakichs wiekszych zalet miedzy Lambda White a Mega White

    zwlaszcza ze Lambda White nie byla jakims duzym WOW wg mnie.
    Swiss powinien wg mnie zrobic tak: wycofac lambde white, wprowadzic na jej miejsce W TEJ SAMEJ cenie co Lambda White ta Mega White o.. i wtedy mocno wyprzedziloby to Etixxa
    Plus dla swiss-a ze jest 25-tka bo tej grubosci najbardziej brakowalo w Etixx
    no ale jest jak jest
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jeszcze jedna rzecz w sumie bardzo istotna. i to zarowno przy etixx jak i przy Lambda Mega White

    pochwalil sie i jeden i drugi producent wieksza plyta (1200x600 oraz 1250x600) i takie sobie wymyslili, tyle ze trzeba bylo zapytac... Knauf- rozumiem byl prekursorem, wymyslili etixx-a jako pierwszy tej klasy styropian - nie pomysleli - zrobili - jest

    Ale swiss juz mogl zapytac o to... wykonawcow i to takich ktorzy pracuja na Etixx i maja cos do powiedzenia, po co powielac ten sa blad.

    A bledem jest: zbyt duzy rozmiar z 2 powodow:
    1 - plyta o tych rozmiarach w duzych grubosciach (Etixx 30cm) bardzo trudno jest obslugiwac na rusztowaniu jest duza i nieporeczna a z klejem - bardzo ciezka
    2 - maszyny termiczne ktorych my wykonawcy uzywamy do ciecia drutem oporowym nie daja rady z tym rozmiarem, wiec co z tego ze stabilnosc wymiarowa, ze super rowny... jak nie mozna go ladnie przycinac bo maszynki te ktore mamy nie ogarniaja tego rozmiaru powyzej 120cm. a nikt nie bedzie wymienial tak o sobie maszyn do ciecia za 2500zl i wiecej tylko dlatego ze ktos sobie wymyslil ze wieksze styro bedzie fajne.
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/styrodrut.mp4
    to maszynka do ciecia eps/xps
    Maszynka 1250
    dostawka do "elek" 1000
    wlacznik nozny 250
    Komplet porzadnej maszyny do ciecia dla wykonawcy na 1 ekipe: 2500zl niby niewiele, ale patrzac czym tna na elewacjach te styropiany... to taka jak na tym filmie to juz i tak prezydent.

    max. grubość cięcia 30 cm
    max. długość cięcia 112-114 cm

    Owszem... mozna wybrac model wyzej (chociaz ten i tak juz robi robote) ale...
    ciezszy, wiekszy, sporo drozszy.
    Wiec co z tego ze kupimy porzadne styro, jak wykonawca go nie potnie na takiej maszynce, nie mowiac juz o prostszych.

    A tu film kolegi "Sznurek" wycina "elki"
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/sznurekelka.mp4
    oraz robi sobie z 20cm 2x po 10
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/sznurek2010.mp4

    no i naturalnie dociecie w skosie wg skosu na dachu:
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/sznurekskos.mp4

    Sznurek czyli Mateusz to swietny wykonawca a zarazem kolega po fachu z Wielkopolski, zatem chociaz niezwykle rzadko polecam wykonawcow, bo to roznie z tym bywa - ten robi robote. "Sznurek" Mateusz 721-668-808
    I zazwyczaj wiecej pracuje a nie tylko filmy kreci
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 13-08-2019 o 23:20
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #70

    Domyślnie

    A ja z kolei potrzebowałem ostatnio płyty o szerokości 60cm i Etixx był jak znalazł Poza tym knaufa, w tym etixxa mam w 3-4 dni. Ciekaw jestem jak będzie ze swissem.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    2 - maszyny termiczne ktorych my wykonawcy uzywamy do ciecia drutem oporowym nie daja rady z tym rozmiarem
    Czy coś stoi na przeszkodzie, żeby przeciąć taka (czy nawet pięciometrową) płytę przeciąć wzdłuż przystawką do elek?

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wiem, przyszlo dopiero co na maila.. jest juz nawet tego cena, kosmos, ale przyszla tez od razu korekta tej ceny ze beda to rozliczac w bonusie. nie czytalem bo swisspor mi pisze 3 maile dziennie na temat lambdy super white. chca nam spalic maile i telefony.
    i po co latasz gdzies tam jak to u nas dzila dobrze ???

    Moja Ania robiła rozeznanie cenowo ofertowe, co by nam transport nie zabijał ceny.. no ale jak to z większością rzeczy w naszym regionie lipaaaa...

    Skoro mówisz, że u Was będzie dobrze w takim razie już pisze na @ zapytanie o ofertę... Także liczymy że faktycznie będzie dobrze, albo nawet nawet bardzo dobrze

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarło do 30 m3 Etixxa. Z transportem 300km od fabryki to koszt 217 zł/m3
    Płyty proste, kąty ok. Wygląda naprawdę fajnie. W piątek była wpłata i dziś już u mnie.

    Ktoś kleił go na piankę.. jakieś porady ? Będę ocieplał sam

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Moja Ania robiła rozeznanie cenowo ofertowe, co by nam transport nie zabijał ceny.. no ale jak to z większością rzeczy w naszym regionie lipaaaa...

    Skoro mówisz, że u Was będzie dobrze w takim razie już pisze na @ zapytanie o ofertę... Także liczymy że faktycznie będzie dobrze, albo nawet nawet bardzo dobrze
    jezeli dzisiaj nie dostales od razu odpowiedzi od Konrada to niestety dopiero wracamy w poniedzialek.
    Milego weekendu !!!
    4dni odpoczynku wszystkim zycze.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #75

    Domyślnie

    Czyli czekam do poniedziałku bo nic nie było, poprosiłem tez o ofertę na Swissa Lambda White

    Zastanawiam się czy na prawdę warto brać Etixxa ?? Już nawet nie chodzi tu o $$ tylko właśnie o jego problematyczność pod jakimś tam względem, głównie chodzi o to docinanie po długości.... Moja maszynka tego akurat też nie ogarnie... Ciężko wyczuć czy będzie tego cięcia dużo, nie dużo ale właśnie po co później się wqrwiać że nie można sobie ładnie czegoś dociąć. No chyba, że to nie aż taki problem i można jakąć piłką ogarnąć ??

    Panowie praktycy jak to w waszym przypadku wyglądało ??

  16. #76

    Domyślnie

    Stosowałem u siebie etixxa i knaufa 032. Etixx fajny, ale 30zl/m3 bym nie dołożył żeby poszedł na całą elewację.

  17. #77

    Domyślnie

    Znaczy się dawałeś dwa rożne styro u siebie ?? Jak to podzieliłeś, tak z ciekawości zapytam.... Też myślałem żeby u siebie na cześć mieszkalna dać jakiś lepsiejszy a na szczyty (poddasz nieużytkowe) dać coś gorszego, ale nie wiem czy to aż tak duża różnica w $$ wyjdzie... Trzeba by to przeliczyć jeszcze.

    Faktycznie zapomniałem o "zwykłym" Knaufie. Wypada on lepiej od Swissa pod względem wykonania wyrobu ??

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Znaczy się dawałeś dwa rożne styro u siebie ?? Jak to podzieliłeś, tak z ciekawości zapytam.... Też myślałem żeby u siebie na cześć mieszkalna dać jakiś lepsiejszy a na szczyty (poddasz nieużytkowe) dać coś gorszego, ale nie wiem czy to aż tak duża różnica w $$ wyjdzie... Trzeba by to przeliczyć jeszcze.

    Faktycznie zapomniałem o "zwykłym" Knaufie. Wypada on lepiej od Swissa pod względem wykonania wyrobu ??
    Daję 4 różne styro, 2 różne wełny i XPS na cokół

    Najpierw był knauf 032 na ściany. Bo 031 wtedy się nie opłacał. Teraz chyba jeszcze bardziej się nie opłaca. Na gzyms potrzebowałem czegoś o szerokości 60cm, więc tutaj etixx pasował idealnie. Potem potrzebowałem czegoś grubego (dla zachowania efektu wizualnego), więc miał iść jakiś 038-040, przypuszczalnie znowu knauf. Ale akurat pojawił się swisspor 032 w dobrej cenie, więc wziąłem. Zabraknie mi jeszcze po kilkanaście m3 na elewację i ocieplenie stropu. I tutaj planuję styropmin 030 EPS80, bo jednak jest twardszy niż inne elewacyjne (aczkolwiek wydaje mi się, że etixx ma podobną twardość). Wszystko co zostanie z elewacji spokojnie pójdzie na strop.

    Wełny - jedna ściana ppoż i jedna z drewnem - dwie różne wełny.
    Ostatnio edytowane przez agb ; 19-08-2019 o 09:11 Powód: literówka

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ostatnio w Castoramie z ciekawości przyglądałem się jakieś grafitowej 20- tce i powiem wam, że ten Knauf to niebo a ziemia.
    Ten grafit z Castoramy wydawał się "śliski" w dotyku. Nie wspomnę o kantach. Nie widziałem innych ale ten Knauf naprawdę ok.

  20. #80

    Domyślnie

    W "mojej" grafit jest w takim stanie, że nadaje się co najwyżej na ocieplenie budy dla psa.

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony