dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 612 z 1061
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 21202
  1. #12221

    Domyślnie

    Panowie i Panie a co sądzicie o takich zestawach: http://www.skorut-solar.pl/nasz-prog...-fotowoltaika?
    6 kW za 20.695,00 netto.

  2. #12222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Ale przynajmniej coś się tu dzieje-nawet wątek sensacyjny się zakradł...
    A pamiętasz jak twierdziłeś ,że nic nie kupię...A mogliśmy się założyć...Przepadło...
    Powoli , ale nie ślamazarnie idę do przodu-kto potrafi i chce , to mi pomaga...
    Ale niektórzy to by mi kijka w szprychy mojego "jowejka" wsadzili...

    PS
    A co Smmurf Mądrala wie o Sofar ?
    Popularne teraz te inwertery
    Niedawno robiłem wycenę
    "5 kwp na Longi + Sofar cena powinna zamknąć się w kwocie 22.572 zł brutto"
    Ato 4500za kWp czyli za drogo.
    Minimalna granica opłacalności to 4000 wtedy po uldze prąd plus czas zwrotu jest jeszcze sensowny ok 8 lat.
    Jak nie potanieją to będę musiał rzeźbić samemu na gruncie ale wolałbym przez firmę na dachu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #12223

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    A co Smmurf Mądrala wie o Sofar ?
    Myślę że Sofar to dobra opcja bo znacznie zyskuje na popularności i goni Fronka,natomiast Sofar to nie jedyna dobra opcja. Mogę z czystym sumieniem zaproponować Ci SolaXa wisi u mnie na zewnętrznej ścianie budynku deszcz na niego się leje, śnieg na niego sypie, temperatury też nie robią na nim wrażenia i tak kręci od 3 lat. GoodWe działa nieprzerwanie od ponad 4 lat umieszczony w bud. gospodarczym przez ten czas nic z nim się nie działo.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #12224
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Minimalna granica opłacalności to 4000 wtedy po uldze prąd plus czas zwrotu jest jeszcze sensowny ok 8 lat.
    .
    A jak od przyszłego roku energia pójdzie 40% do góry to jaki będzie czas zwrotu?

  5. #12225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Dzisiaj właśnie zapłaciłem fakturę (23%) za panele LONGi SOLAR LR6-60PB 305 W FULL BLACK za 12 sztuk bo tyle potrzebowałem - z transportem zapłaciłem 6500 zł.
    A czy mi się to zwróci - gdybym kasę przepił na pewno chociaż raz by mi się zwróciło .

    Jak czytam posty dotyczące ile kosztuje (ile ma kosztować ) 1kWp i czy to jest dużo, czy mało to mnie śmieszy - każdy ma inne warunki, inny montaż inne użyte komponenty inne są ceny usług na danym terenie, a co za tym idzie inne są wymagania od firm zakładające panele.
    Natomiast co do czasu zwrotu jeśli ktoś dobrze policzy to przy obecnych cenach mnie wyszło , że koszt zwrotu instalacji będzie po 7 latach i 8 miesiącach ( rząd pozwolił od tego roku odpisać od podatku koszt instalacji) więc pozostało 6 lat i 4 miesiące.W przypadku gdy cena energii pójdzie w górę czas ten się skróci.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #12226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    A jeszcze zapomniałem o dotacji tegorocznej - gdybym mógł otrzymać ją w maksymalnej wysokości czyli deklarowane 5 tyś to koszt jeszcze obniżyłby się o 2 lata.
    Czego wszystkim życzę,
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #12227

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dzisiaj właśnie zapłaciłem fakturę (23%) za panele LONGi SOLAR LR6-60PB 305 W FULL BLACK za 12 sztuk bo tyle potrzebowałem - z transportem zapłaciłem 6500 zł.
    A czy mi się to zwróci - gdybym kasę przepił na pewno chociaż raz by mi się zwróciło .

    Jak czytam posty dotyczące ile kosztuje (ile ma kosztować ) 1kWp i czy to jest dużo, czy mało to mnie śmieszy - każdy ma inne warunki, inny montaż inne użyte komponenty inne są ceny usług na danym terenie, a co za tym idzie inne są wymagania od firm zakładające panele.
    Natomiast co do czasu zwrotu jeśli ktoś dobrze policzy to przy obecnych cenach mnie wyszło , że koszt zwrotu instalacji będzie po 7 latach i 8 miesiącach ( rząd pozwolił od tego roku odpisać od podatku koszt instalacji) więc pozostało 6 lat i 4 miesiące.W przypadku gdy cena energii pójdzie w górę czas ten się skróci.
    Ale nikt nie wie co się wydarzy w ciągu tych 7 lat i 8 miesięcy. Gwarancja na sprzęt ile trwa? Czy może być w teorii sytuacja, że coś pada zaraz po okresie zwrotu albo w trakcie jego trwania? Wtedy po naprawie z własnej kieszeni czekamy dalej na zwrot wydanej ponownie kasy.

  8. #12228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Jak czytam posty dotyczące ile kosztuje (ile ma kosztować ) 1kWp i czy to jest dużo, czy mało to mnie śmieszy - każdy ma inne warunki, inny montaż inne użyte komponenty inne są ceny usług na danym terenie, a co za tym idzie inne są wymagania od firm zakładające panele.
    Natomiast co do czasu zwrotu jeśli ktoś dobrze policzy to przy obecnych cenach mnie wyszło , że koszt zwrotu instalacji będzie po 7 latach i 8 miesiącach ( rząd pozwolił od tego roku odpisać od podatku koszt instalacji) więc pozostało 6 lat i 4 miesiące.W przypadku gdy cena energii pójdzie w górę czas ten się skróci.
    Ładujesz EV albo chłodnię pędzisz w lato, prąd liczysz po 0,65zł/kWp, czy panele zainstalowałeś poniżej 3500 zł/kWp że wyszedł Ci zwrot w 8 lat? Podziel się wyliczeniami, chętnie się zapoznam. Chyba że już gdzieś robiłeś wyliczenia, to oczywiście sobie poszukam...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #12229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Myślę że Sofar to dobra opcja bo znacznie zyskuje na popularności i goni Fronka,natomiast Sofar to nie jedyna dobra opcja. Mogę z czystym sumieniem zaproponować Ci SolaXa wisi u mnie na zewnętrznej ścianie budynku deszcz na niego się leje, śnieg na niego sypie, temperatury też nie robią na nim wrażenia i tak kręci od 3 lat. GoodWe działa nieprzerwanie od ponad 4 lat umieszczony w bud. gospodarczym przez ten czas nic z nim się nie działo.
    Dzięki za opinię
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #12230
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dzisiaj właśnie zapłaciłem fakturę (23%) za panele LONGi SOLAR LR6-60PB 305 W FULL BLACK za 12 sztuk bo tyle potrzebowałem - z transportem zapłaciłem 6500 zł.
    Gdzie zamawiałeś?

  11. #12231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ładujesz EV albo chłodnię pędzisz w lato, prąd liczysz po 0,65zł/kWp, czy panele zainstalowałeś poniżej 3500 zł/kWp że wyszedł Ci zwrot w 8 lat? Podziel się wyliczeniami, chętnie się zapoznam. Chyba że już gdzieś robiłeś wyliczenia, to oczywiście sobie poszukam...
    Liczyłem wszystko na podstawie średnio miesięcznego zużycia przez 7 lat.
    Wyszło , (co potwierdzały fv z PGE) że płacę 420 - 440 zł za 2 mc - rocznie ~2640 zł.( nie prognozy! tylko faktyczne zużycie w tym okresie)
    Za instalację zapłaciłem 17500 zł(3,6kWp) co w wyliczeniach przełożyło się na zużycie ee przez okres 8 lat. Po odliczeniu 18% zwrotu podatku zostało 14500 zł obniżyło okres zwrotu o kolejne lata.
    Obliczałem, że to co nie zużyję na bieżąco oddam do sieci i odzyskam 80% (okazało się , że algorytm odzysku jest całkiem inny niż zakładałem) stąd strace przez okres eksploatacji 2 cykle czyli dojdzie mi do zapłaty jeszcze za 4 mc.( w to wliczam abonament )
    Obliczenia są na tyle zgodne, że za okres 6 mc zapłaciłem 54,30 zł i pozostało do wykorzystania 400kWh.

    Obecnie przeliczyłem, że koszt zwrotu kolejnej instalacji wschód/zachód - 3660kWp jednofazowej służącej do grzania cwu zwróci się po 7 latach i 6 mc (tylko licząc cenę gazu) po ogrzaniu 250l powinna oddawać do sieci kolejną nadwyżkę.

    Co do gwarancji to panele 10 lat , falownik 7. (pierwsza instalacja) - druga falownik i panele 10 lat, a więc wszystko mieści się w czaso-okresie zwrotu - jak po tym czasie się zepsuje wymienię na nowe.
    Wszystko dotyczy cen energii i gazu na dzień 1 styczeń 2019 r. każda podwyżka skróci ten okres
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Gdzie zamawiałeś?
    Keno - Gliwice(poprzez lokalnego instalatora)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #12233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Ale nikt nie wie co się wydarzy w ciągu tych 7 lat i 8 miesięcy. Gwarancja na sprzęt ile trwa? Czy może być w teorii sytuacja, że coś pada zaraz po okresie zwrotu albo w trakcie jego trwania? Wtedy po naprawie z własnej kieszeni czekamy dalej na zwrot wydanej ponownie kasy.
    Jakbym wiedział jak będzie w przyszłym roku to bym był najbogatszym człowiekiem na Ziemi - więc po co mi instalacja FV ?
    Gwarancja - obecnie najmniej mieści się w okresie zwrotu instalacji - potem może się psuć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #12234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Gwarancji na ten sprzęt udzielił Ci producent, instalator czy firma Keno?
    Dystrybutor 2 lata pozostały okres producent - tak jak wszystkiego w pl.
    (chyba ze tak jak Fronius 5 lat dystrybutor i do 7 lat producent(rozszerzona po zarejestrowaniu)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #12235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wyszło , (co potwierdzały fv z PGE) że płacę 420 - 440 zł za 2 mc - rocznie ~2640 zł.
    A ile byś płacił, gdybyś wybrał innego sprzedawcę prądu i optymalną taryfę?

  16. #12236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A ile byś płacił, gdybyś wybrał innego sprzedawcę prądu i optymalną taryfę?
    PGE jest najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej na naszym terenie(chyba i w PL), taryfa inna to tylko G12w ale musiał bym zmieniać przyzwyczajenia domowników.
    Poszukiwanie innego dostawcy energii przy FV jest niemożliwe - wiąże się z umową kompleksową(warunek dla licznika dwukierunkowego), a ta PGE.
    Nie mam pompy ciepła, a urządzenia w domu są mieszane - energia elektryczna, gaz ziemny, paliwo stałe. Jedynym urządzeniem ciągłym (pracującym 24h jest rekuperator) a docelowo jeszcze zbiornik cwu z trzema grzałkami.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #12237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    2 lata obowiązujące dystrybutora to nie jest gwarancja tylko rękojmia.
    W mojej umowie z instalatorem mam zapis że gwarantem jest firma instalująca.
    Dlatego pytam jaki jest zapis w Twojej umowie?
    Jeśli kupuję panele od dystrybutora to gwarancja jest u niego, (firmą instalującą jestem sam).
    Umowa na pierwszą instalację jest oczywiście z firmą instalacyjną i wynosi 5 lat, a na panele jest przecież 10 lat gwarancji pozostałe są przerzucone na producenta.
    Wątpię, aby którakolwiek firma instalacyjna podpisała gwarancję na dłużej niż 5 lat? a może się mylę ja takiej firmy nie znalazłem.
    Rozmawiamy oczywiście o gwarancji bezpłatnej(bo ta nie zwiększa kosztów i czasu zwrotu instalacji) Fronius też ma płatną gwarancję - dla chętnych.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #12238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    PGE jest najtańszym sprzedawcą energii elektrycznej na naszym terenie(chyba i w PL),
    Nie, nie jest.

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    taryfa inna to tylko G12w ale musiał bym zmieniać przyzwyczajenia domowników.
    Co by się stało, jakbyś nie zminił?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Poszukiwanie innego dostawcy energii przy FV jest niemożliwe - wiąże się z umową kompleksową(warunek dla licznika dwukierunkowego), a ta PGE.
    Mam umowę kompleksową z Fortum. To jakiś urban legend, że pozwala to na bycie prosumentem. Nie, nie wystarcza. Musiałbym zmienić sprzedawcę prądu na PGE. To jedna z największych wad PV - pozbawia możliwości kupowania taniego prądu u dowolnego sprzedawcy i korzystania z promocji.

    Dla przykładu za pierwsze pół roku dostałem taką fakturę - w tym wygrzewanie podłogówki.



    Za ostatnie wyszło najdrożej -1412 zł za 3577kWh (dużo w drogiej strefie -jak to w lato).

  19. #12239

    Domyślnie

    7x Sunlink 300W full black (w sumie 2,1 kWp) + SofarSolar 3.3 klt + montaż na gotowo na dachu z dachówką. CENA 10 000 PLN.

    1. Dobra to cena?
    2. Dobre to komponenty?
    3. Czy inwerter 3 fazowy inteligentnie rozdziela produkcje tak, że np. wszystko może iść na konkretną fazę?
    4. Czy to prawda, że na tym inwerterze można rozbudować do 4kWp?

    Będę wdzięczny za precyzyjne odpowiedzi.

    P.s
    Tak, wiem, że mała instalacja, Tak, chce dokładnie takiej wielkości

    Zdrówko!
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 03-09-2019 o 12:20 Powód: dopisek ceny

  20. #12240

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    7x Sunlink 300W full black (w sumie 2,1 kWp) + SofarSolar 3.3 klt + montaż na gotowo na dachu z dachówką.

    1. Dobra to cena?
    2. Dobre to komponenty?
    3. Czy inwerter 3 fazowy inteligentnie rozdziela produkcje tak, że np. wszystko może iść na konkretną fazę?
    4. Czy to prawda, że na tym inwerterze można rozbudować do 4kWp?

    Będę wdzięczny za precyzyjne odpowiedzi.
    1. Cena jak cena. Jak podasz, będzie można bardziej precyzyjnie odpowiedzieć
    2. Niech się specjaliści wypowiedzą.
    3. Ni cholery.
    4. Nie.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 612 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony