dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 88
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1751
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post

    https://www.gov.pl/attachment/c15444...9-2bf69933e43f


    wskazano, że prosumenci będą pobierać mniejszą ilość energii z sieci – docelowo
    na poziomie ponad 7 TWh. Ta wielkość energii nie zostanie dostarczona przez sprzedawców energii tym prosumentom i tym samym sprzedawcy nie wygenerują na tej niedostarczonej energii marży
    to jest w tej koncepcji zapisane ?
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 27-09-2019 o 17:22
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #122
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Prosument i fotowoltaika to wrzód na dupie energetyki!
    Energetyka ma ZARABIAĆ na produkcji i dostarczaniu prądu a nie robić ludziom dobrze.
    Ktoś tu miał jakieś złudzenia?
    Kombinują jak mogą. Obciążają za moc bierną, kombinują opłaty stałe i co się da.
    I tak jak brali stówę co miesiac tak będą ją brali dalej.
    NAWET WTEDY jak CAŁY PRĄD sobie sami "zrobicie".
    Chcielibyście, aby Wam dopłacali?
    Za to, że robicie im same problemy?

    Adam M.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    to jest w tej koncepcji zapisane ?
    Tak w tej koncepcji.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Jeszcze nie przebrnąłem przez to coś.
    To rocznie sobie liczą ? Gdzie o tym napisali (str) ?

    Ładne kilka mld zł im brakuje
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jeszcze nie przebrnąłem przez to coś.
    To rocznie sobie liczą ? Gdzie o tym napisali (str) ?

    Ładne kilka mld zł im brakuje
    To jest całość, po "nasyceniu rynku", str 69. No będzie im brakowało z każdym rokiem coraz więcej, bo prosumenci nie kupują energii to mają dołek i trzeba to jakoś zasypać. No a to tylko ich "strata". Gdzie reszta, jak modernizacja sieci? Może zrobią za free. No nic zobaczymy. Ja tak czy siak miałem kupować jakiś magazyn, Zresztą moim celem jest pobieranie najmniejszej ilość z sieci. Mam cel wyznaczony, zobaczymy co wyjdzie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    ...Gdzie reszta, jak modernizacja sieci? Może zrobią za free...
    co masz na myśli ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Dzięki za podpowiedz

    co masz na myśli ?
    Np. stacje trafo. Współczynnik jednoczesnosci jest na wielu zapewne przekroczony. Widzę to po swojej okolicy. Domów masę a stare trafo jakie było takie jest. Będzie potrzebne kiedyś nowe. Najlepiej z odczepami i automatyka. Nie wiem ile to kosztuje ale to chyba nie sa tanie rzeczy. Lepszym rozwiązaniem chyba byłoby sprzedawać prąd np. bezpośrednio sąsiadowi. Jak masz kogoś w miarę blisko co nie ma PV i jest możliwość to kabel oraz podlicznik. Nie obciażasz sieci tylko na to to nikt nie pozwoli ale ja osobiście uważam ze to dobra opcja. .
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #128
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Dobra - dla kogo?
    WOLNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI OD PAŃSTWA CI SIĘ ZACHCIEWA?!!!

    Adam M.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Dofinansowanie może być udzielone jedynie na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją ) jak się ten zapis ma, chyba nie wychodzą na dach sprawdzić datę produkcji?. Pewnie jakieś oświadczenie firmy montującej bo nie spełnienie tego zapisu - brak 5 tys na koncie.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Dofinansowanie może być udzielone jedynie na nowe urządzenia (wyprodukowane nie później niż 24 miesiące przed instalacją ) jak się ten zapis ma, chyba nie wychodzą na dach sprawdzić datę produkcji?. Pewnie jakieś oświadczenie firmy montującej bo nie spełnienie tego zapisu - brak 5 tys na koncie.
    Twoje oświadczenie. Jest we wniosku.
    Oświadczenie o zgodności mikroinstalacji z Programem Priorytetowym
    Oświadczam, że mikroinstalacja fotowoltaiczna objęta niniejszym wnioskiem o dofinansowanie:
    a) dotyczy montażu nowych urządzeń, wyprodukowanych nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem jej
    montażu
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mpalys

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Centralna Polska
    Posty
    287

    Domyślnie

    https://www.gov.pl/attachment/c15444...9-2bf69933e43f

    Tak sobie pobieżnie przestudiowałem ten raport i nie wiem jak to wszystko rozumieć
    Piszą że przy obecnym systemie opustu 0,8 te 20% to mało na utrzymanie "systemu" i energetyka dopłaca...
    Wg ich kalkulacji opust powinien być 0,6 by energetyka nie dopłacała do prosumentów

    Przeliczyłem więc na własnym przykładzie wg proponowanego wariantu 2

    Oczywiście rozumiem że przy obecnie dobrze przewymiarowanej instalacji nic nie zapłacę(nie licząc obecnych opłat), a w nowej wersji tak czy owak wyrwią ode mnie dodatkową kasę

    ale:

    Falownik mam 6kW - opłaty rocznej wyszło by 6kW*4,5PLN*12mies=324PLN/rok
    obecnie po obliczeniu poborów itd koszt 20% magazynowania kosztował mnie ok 1MWh
    Gdyby mi zabrakło powiedzmy te 1000 kWh w magazynie i musiał bym dokupić prądu o cenie średniej powiedzmy 0,45 PLN/kWh kosztowało by mnie to 450PLN.
    Wychodzi więc w tej wersji że ja zyskam na tym 126PLN, a energetyka jest na plusie zamiast na minusie

    Jak więc to 1000kWh jak oni sprzedają to tracą dopłacają, a jak mi oddają na 1:1 to ja jestem na + i oni są na +???
    Wychodzi na to że nie umieją sprzedać energii po cenie 45gr/kWh z przesyłami by na tym zarobić?

  12. #132
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Co liczysz
    DODAJ planowane 150% podwyżki...
    Od razu czas zwrotu Ci się zmniejszy!!!
    Ale też od razu Cię skubną.
    No, i mała korekta tak od 1:0,5 do 1:0,7
    Oczywiście 1:0,7 jak masz 1kWp.

    Adam M.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.239

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mojprad_head.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	435388

    ~1/3-1/4 wniosków odrzucona,

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ciekawe, z jakich przyczyn

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.239

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ciekawe, z jakich przyczyn
    Przyczyn nie podają, tzn ja nie znalazłem aby ktoś podawał.

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dane jakoś z przed tygodnia
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czyli większość to instalacje oddane przed wejsciem programu. Teraz takich wniosków bedzie już coraz mniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy może ktoś z osób które już dostało dofinansowanie wrzucić spis wszystkich potrzebnych dokumentów,certyfikatów, uprawnień itp. żeby uniknąć odrzucenia wniosku.
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  19. #139

    Domyślnie

    jak długo czekaliście na oświadczenie osd z Tauronu?

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave Zobacz post
    jak długo czekaliście na oświadczenie osd z Tauronu?
    Ja czekam już dwa tygodnie. Zawsze do tej pory, gdy coś załatwiałem w Tauronie, to "gubili papiery" i trzeba było składać ponownie. Ciekawe, czy i tym razem

Strona 7 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony