dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 130
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2590
  1. #1981
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    wiedzac jak sie brnie...













    Moszna mieć odmienne zdanie jak się nadużywa wódy.Moszna. a ty to coś konsumujesz czy tylko wklejki? Pić to trzeba umić
    Kultura picia alkoholu w Polsce jest dość specyficzna. Jeśli już pijemy, to dużo i szybko. Zazwyczaj w towarzystwie. Często tempo nadaje wodzirej, czy też gospodarz, który polewa toasty i pilnuje, żeby nikt się nie ociągał. Za ociągnie są karniaki, a jeśli znajdzie się ktoś, kto nie pije, zazwyczaj wydaje się reszcie bardzo podejrzany.
    Oczywiście wszyscy pijący są święcie przekonani o tym, że picie jest dobre, właściwe i wskazane. Bo jak tu nie napić się na chrzcinach, komunii, weselu, czy imieninach? Jak odmówić wzniesienia toastu za zdrowie szefa, kolegi, czy za cokolwiek innego? To byłaby zniewaga i każdy o tym wie. Wszak asertywność podczas picia jest bardzo niemile widziana.

    No dobra, ale co jeśli okazji nie ma? Jeśli na horyzoncie próżno wypatrywać pretekstu do wypicia kieliszka, bądź wzniesienia kufelka? Na to też są sposoby. Polacy w zanadrzu mają bowiem wiele alkoholowych pretekstów. Na dobrą sprawę, wystarczy zwykłe kichnięcie, by nadarzyła się okoliczność, do odkręcenia butelki. No bo przecież kicha się "nie na wodę", prawda?

    To rzecz jasna nie jedyne alkoholowe powiedzenie, będące pretekstem do rozpoczęcia biesiady. Tych jest o wiele więcej. Podczas redakcyjnej burzy mózgów zebraliśmy do kupy wszystkie alko-teksty, jakie przyszły nam do głowy i podzieliliśmy je na trzy grupy: Przed, w trakcie i po piciu. Te zaś, które nie pasowały nam do żadnej z grup, umieściliśmy w kategorii "Inne". Tak powstało nasze minikompendium alkoholowych powiedzeń Polaków, które rzecz jasna nie wyczerpuje tematu. Mamy jednak nadzieję, że jeśli zauważycie, że na liście brakuje jakiegoś istotnego powiedzenia, dopiszecie go w komentarzu. No to co panowie, siup w ten głupi dziób!


    Przed



    Radzieckie plakaty propagandowe w Polsce wywoływały co najwyżej uśmiech pobłażania... /materiały prasowe


    REKLAMA







    Ze mną się nie napijesz?

    Człowiek, nie wielbłąd - pić musi!

    Alkohol twój wróg, więc lej go w mordę!

    Kto pije i pali ten nie ma robali

    Na coś trzeba umrzeć...

    Lepiej być znanym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem

    Wódki i pacierza nigdy nie odmawiam

    Nie na wodę! Tak się kicha na kielicha

    Majster każe, piją murarze

    Piłeś? Nie jedź! Nie piłeś? Wypij!

    Piwo to nie alkohol!

    Ten żyje, kto pije!

    Człowiek, nie wielbłąd, pić musi



    W trakcie



    Wiercipiętka - teraz już takich nie robią... /materiały prasowe
    Chluśniem, bo uśniem

    Trzaśniem, bo zaśniem

    Łykniem, bo odwykniem

    Siup, w ten głupi dziób!

    Zdrowie twoje w gardło moje!

    Wódka grzeje, wódka chłodzi, wódka nigdy nie zaszkodzi.

    Co to jest nic? Pół litra na dwóch

    Rybka lubi pływać

    Dycha do dychy i zadzwonią kielichy

    Pijmy, bo noc jest jeszcze młoda

    Wódka lepsza jest od chleba, bo jej gryźć nie potrzeba.

    Kto nie pije ten donosi

    W moim domu flaszki się nie zakręca!

    Jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce, póki wódka jest w butelce



    Po




    Piwko kaca nam złagodzi, nie zginie duch w narodzie

    Kac morderca nie ma serca

    Piwo z rana jak śmietana
    Piwo i Zdrój - dla wielu te słowa znaczą to samo... /materiały prasowe
    Inne / Ku przestrodze




    Doba ma 24 godziny, skrzynka piwa 24 butelki. Zbieg okoliczności?

    Od wódki rozum krótki

    Od piwa to się głowa kiwaBo pić, to trza umić!


    Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/obyczaje/news-alkoholowe-powiedzenia-polakow-co-mowimy-gdy-pijemy,nId,1014927#utm_source=paste&utm_medium=pas te&utm_campaign=chrome
    Biegasz trochę czy tylko takie domowe z klawiatury? Nagminnie wklejasz moja wódę masz problem z nią czy już wyszedłeś z tego?
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-10-2019 o 06:54

  2. #1982
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wyciśnięte z marketu do butelki





    potem do sokowirówki



    a następnie do szklany.



    Czekam na ten sernik z dyni ale chyba się nie doczekam . Może czeka na dostawę do marketu bo już tydzień mija.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 12-10-2019 o 07:21

  3. #1983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ale o tym jak truje się sadząc coś w ocynkowanych wiadrach



    to już nie powie.Odpowiem o krewetach. Nie powiedziałem nic ,ze mi nie smakują li tylko zwróciłem uwagę jak mogą się znudzić te plastykowe stwory w nadmiarze ich konsumowania. Dziadek znowu zajeżony i pieprzy po próżnicy (konsumenckie) przepraszam za zajeżony niepotrzebnie.

    .

    Proszę zwrócić uwagę jakich określeń kulinarnych można bardzo stosownie używać jak człek zdeterminowany.To bardzo wulgarne określenie jakiejś potrawy.Mniejsza oto.Jeśli w soku którego jak widać nie można powstrzymać się od porcji wódy to co naszymi dziećmi i wnukami? Tak na rumie mamy ich wychowywać? .Sok to sok ale bez alkoholu.Proszę zwrócić uwagę ile razy wklejał gotowane parówki na rożne sposoby, teraz są be. Proszę nie przypisywać sobie swojej nadwrażliwości psychicznej innym tu udzielającym się .Wiemy że przychodzą z wiekiem ale jak można to te zapędy trzeba powstrzymywać.
    Znowu kłamiesz, (podobnie jak ze swoimi "nowalijkami"), Proszę wskazać posty ileż to razy "wklejałem gotowane parówki na różne sposoby". U Ciebie "dzień bez kłamstwa, dniem straconym"
    "kulinarne dzbany" oczywiście nie znają sposobu wkładania doniczek do ozdobnych pojemników
    unde venis et quo tendis

  4. #1984
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy typowy CHP amerykańsko - polski szowinizm.A serdelową ma w przepisie ,a i zapominałem nawet jaja z worka gotowane w wodzie . Skleroza jak nic.Sam niech dziadek wskazuje , kłamca kulinarny z podwyższonym P.EKO. Je serdelki je, je kurę z brytfanny w głębokim tłuszczu je , je jaja z wora je , pije i dodaje wódę - rumy - wińsko na każdym kroku pije i dodaje , hoduje jakies wynalazki w wiadrach ocynkowanych hoduje ......jaki dzień bez kłamstwa , sam kłamie , i przyznać się nie chce. Jak można się obronić przed tą prymitywną nachalnością z wiecznym jadem i amerykańskim szyderstwem ,wyśmiewaniem i opluwaniem innych.?




  5. #1985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy typowy CHP amerykańsko - polski szowinizm.A serdelową ma w przepisie ,a i zapominałem nawet jaja z worka gotowane w wodzie . Skleroza jak nic.Sam niech dziadek wskazuje , kłamca kulinarny z podwyższonym P.EKO. Je serdelki je, je kurę z brytfanny w głębokim tłuszczu je , je jaja z wora je , pije i dodaje wódę - rumy - wińsko na każdym kroku pije i dodaje , hoduje jakies wynalazki w wiadrach ocynkowanych hoduje ......jaki dzień bez kłamstwa , sam kłamie , i przyznać się nie chce. Jak można się obronić przed tą prymitywną nachalnością z wiecznym jadem i amerykańskim szyderstwem ,wyśmiewaniem i opluwaniem innych.?

    ps - pieczenie drobiu a oleju orzeszkowym jest ogólnie znane i szeroko stosowane a kulinariach

    ...
    Skup się (byle nie w spodnie) a swym "morderczym wysiłku" i pokaż tutaj wszystkim te moje "serdelki"
    W tej swej nienawiści (grzech ciężki), bluzgasz i się miotasz kłamiąc (rôwnież grzech) coraz bardziej
    Czy ten Twój Pan Buk wszystko to Tobie odpuści na "sądzie ostatecznym", "kulinarna rozwielitko" ?
    Zauważ uprzejmie, że swymi tutaj wypowiedziami, sam dostarczasz powody do kpin

    ps - pieczenie drobiu (i nie tylko) a oleju orzeszkowym jest praktyką a kulinariach ogólnie znaną i szeroko stosowaną
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 12-10-2019 o 11:44 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  6. #1986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wyciśnięte z marketu do butelki





    potem do sokowirówki



    a następnie do szklany.



    Czekam na ten sernik z dyni ale chyba się nie doczekam . Może czeka na dostawę do marketu bo już tydzień mija.
    , a bąbelki? Co z bąbelkami Ale ci dupsko ściska...

  7. #1987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    , a bąbelki? Co z bąbelkami Ale ci dupsko ściska...
    "Bąbelki" poszły w "dymanie" jakuzzi ... być może przybył "jakuzzo" z Japonii i nadymał tak jak nadymana jest dziś "kulinarna ameba"

    ps - zwiędłej pietruchy nikt nie kupił w jego sklepiku, więc wykorzystał (jak większość produktów w "łamaniu")
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 12-10-2019 o 18:12 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  8. #1988
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy kulinarne .Nie wie jaki bluzg puszcza w eter .Kiedyś mu to wytłumaczą. Póki co.






  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post


    Czy tam pisze pasteryzowany?

    @NS widzę, że jakiś nowy byt się tutaj pojawił. To jakiś następny emigrant? Widziałem jak w jakiś wątku coś z Polską związanym był, ale nawet nie wchodziłem, bo pewnie by mi się ciśnienie podniosło. Następny sfrustrowany? Skąd oni się tutaj biorą.

    Aha, czytałem post o WP, no ale nie mogę go znaleźć. Teraz to wszystko jasne.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #1990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy kulinarne .Nie wie jaki bluzg puszcza w eter .Kiedyś mu to wytłumaczą. Póki co.
    ...
    Uppps ... Pan Buk nie dał "rozgrzeszenia", czy nie odprawiłeś "pokuty" ... grzeszysz zaraz po odejściu od konfesjonału
    unde venis et quo tendis

  11. #1991
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czy tam pisze pasteryzowany?

    @NS widzę, że jakiś nowy byt się tutaj pojawił. To jakiś następny emigrant? Widziałem jak w jakiś wątku coś z Polską związanym był, ale nawet nie wchodziłem, bo pewnie by mi się ciśnienie podniosło. Następny sfrustrowany? Skąd oni się tutaj biorą.

    Aha, czytałem post o WP, no ale nie mogę go znaleźć. Teraz to wszystko jasne.
    Dokładnie wszystko się wyjaśniło .Brawo Ty. Choć powiem Ci ,że za takie słowa powinien dostać w papu bo mnie poraziło.Do ignorowanych przyjdzie przywyknąć.

    Jutro wybory. Siemka.

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dokładnie wszystko się wyjaśniło .Brawo Ty. Choć powiem Ci ,że za takie słowa powinien dostać w papu bo mnie poraziło.Do ignorowanych przyjdzie przywyknąć.

    Jutro wybory. Siemka.
    No wybory. Głosujemy, Obowiązkowo. Każdy powinien.
    Siemka.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #1993
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czy tam pisze pasteryzowany?

    @NS widzę, że jakiś nowy byt się tutaj pojawił. To jakiś następny emigrant? Widziałem jak w jakiś wątku coś z Polską związanym był, ale nawet nie wchodziłem, bo pewnie by mi się ciśnienie podniosło. Następny sfrustrowany? Skąd oni się tutaj biorą.

    Aha, czytałem post o WP, no ale nie mogę go znaleźć. Teraz to wszystko jasne.
    Przeczytałem ten tekst 3 razy, z uwagi na braku logiki, braku spójniości z tematem, mam wręcz wrażenie że jest to pisanem stylem człowieka pijanego, lub z brakiem podstawowego intelektu. Tak więć, odniosę sie tylko do części zrozumiałej.

    Tak jest napisane pasteryzowany, sok organiczny z pomarańczy, nie z koncentratu.

    Uzupełnie twoje ogromne braki w tym zakresie, w procesie pasteryzacji świeżych soków nazywanej Flash, sok jest rozgrzewany do temperatury 70 stopni w ułamku sekundy i gwałtownie schładzany do 3 lu 4 stopni. Pasteryzowany w ten sposób nieotwarty sok ze zdjęcia można przechowywać w lodówce nawet 8 tygodni.

    Posiadam również zdjecie tylniej etykiety z tamtej serii zdjęć.



    Pasteryzowane

    Przechowywać w lodówce. Podawać schłodzone po wstrząśnięciu.

    Jeśli będziesz niezadowolony z jakichkolwiek powodów, twoje pieniądze zostaną zwrócone.

    Liżni człowieku trochę "świata", za dużo spędzasz czasu na robieniu gnojówki i wycinaniu drzew do palenia w piecu.



    ps rozmawiamy ciągle o najwyższej jakości organicznej żywnośći na świecie i standardach.

  14. #1994
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W NS łamie przepisy coś na grubo.



    Wątróbka cielęca z cebulą i pieczarkami , pure - lemieszka i sałatka z groszkiem.Niby prostota ale przy wątróbce trzeba się napracować ,a lubelska lemieszka to rarytas.Wątróbkę pokroiłem na mniejsze części , Wrzuciłem na minutę na gorące mleko.Osuszyłem na ręczniku jedn. Usmażyłem pieczarki z cebulą.Wrzuciłem wątróbkę. Pyszna niegorzka ,soczysta.Surówka tu prezentowana polecam raz jeszcze. Ogórki kiszone w plastry , groszek konserwowy ,cebula siekana w piórka ,2 łyż. oliwy z oliwek łyżeczka cukru trzcinowego,łyżka sosu sojowego i łyżka teriyaki .Fajna surówka pasująca do wątróbki.

  15. #1995
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    W NS łamie przepisy coś na grubo.



    Wątróbka cielęca z cebulą i pieczarkami , pure - lemieszka i sałatka z groszkiem.Niby prostota ale przy wątróbce trzeba się napracować ,a lubelska lemieszka to rarytas.Wątróbkę pokroiłem na mniejsze części , Wrzuciłem na minutę na gorące mleko.Osuszyłem na ręczniku jedn. Usmażyłem pieczarki z cebulą.Wrzuciłem wątróbkę. Pyszna niegorzka ,soczysta.Surówka tu prezentowana polecam raz jeszcze. Ogórki kiszone w plastry , groszek konserwowy ,cebula siekana w piórka ,2 łyż. oliwy z oliwek łyżeczka cukru trzcinowego,łyżka sosu sojowego i łyżka teriyaki .Fajna surówka pasująca do wątróbki.
    Kilka razy prezentowałem wątrobe z cielaka na tym forum.

    To co tu widzę wygląda jakby chory pies kupę zrobił, z cebuli i wysłuszonej przypalonej podeszwy. Nie na grubo, wiecej a la psie rozwolnienie. Miej litość człowieku! Jak mozna tak sp.... wątrobe z cielaka?!

  16. #1996
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie


  17. #1997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Powrócę do wsześniejszej wypowiedzi.


    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Kilka razy prezentowałem wątrobe z cielaka na tym forum.

    To co tu widzę wygląda jakby chory pies kupę zrobił, z cebuli i wysłuszonej przypalonej podeszwy. Nie na grubo, wiecej a la psie rozwolnienie. Miej litość człowieku! Jak mozna tak sp.... wątrobe z cielaka?!

    Wątroba palce czyścić, jak po zbieraniu psiego łajna bez rękawicy.



    Masakra!

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Powrócę do wsześniejszej wypowiedzi.





    Wątroba palce czyścić, jak po zbieraniu psiego łajna bez rękawicy.



    Masakra!
    Jesteś tak płytki w swoich wypowiedziach jak rów melioracyjny. Moderatorze, nie usuwaj, nie klaszcz płytkim burakom zza oceanu. Nie tędy droga.

  19. #1999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jesteś tak płytki w swoich wypowiedziach jak rów melioracyjny. Moderatorze, nie usuwaj, nie klaszcz płytkim burakom zza oceanu. Nie tędy droga.
    Czas najwyższy zamknąć ten dziwny temat.
    Temat nie przynosi żadnych korzyści a wzbudza tylko agresję.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-10-2019 o 20:39
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #2000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jesteś tak płytki w swoich wypowiedziach jak rów melioracyjny. Moderatorze, nie usuwaj, nie klaszcz płytkim burakom zza oceanu. Nie tędy droga.

    Niech ludzie widzą jak można popsuć tak delikatny i smakowity produkt.Nazywajmy rzeczy po imieniu. To nie jest nawet wywalanie otwartych drzwi, to jest wysadzenie w powietrze ich z cała ścianą. Jak można tak zepsuć tak delikatne mięso? Jak ? Pytam się?jak?

Strona 100 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony