dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 119
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 2365
  1. #1721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwiazdoor Zobacz post
    Mam takie pytanie - Jak wyglądają przeglądy gwarancyjne firmy Daikin? Muszę się wcześniej umówić na taki przegląd z autoryzowanym serwisem ( sprzedawcą urządzenia) ? Ktoś wie jaki to koszt?
    Dzwoń do Clarneta się umówić, oni też serwisują. Cena zależy jak się ugadałeś pewnie, widziałem podawany przedział od 400 do 500.
    Napisz jak tam wychodzi CI grzanie?

  2. #1722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Z moich obserwacji z tych kilkunastu dni grzania wynika że sprężarka najmniej pobierała 280 W
    Podejrzanie mało. W takim razie ona prqaktycznie mogłaby się prawie nie wyłączać?
    Liczyłem bardziej 1,5-2kW przy 8kW mocy nominalnej.


    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dzwoń do Clarneta się umówić, oni też serwisują. Cena zależy jak się ugadałeś pewnie, widziałem podawany przedział od 400 do 500.
    Napisz jak tam wychodzi CI grzanie?
    Tydzień temu zamontowałem lodówkę i wczoraj po podpisaniu protokołu odbioru upewniłem się o koszcie rocznego przeglądu a wynosi on 300zł.
    Nie wiem czy przy wersjach z osobnym zasobnikiem cena jest inna.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #1723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Moc pobierana zmienia się zresztą tak jak przepływ i wacha się od 0.5 kW nac starcie do 2,8 kW szczytowo i potem ok.1.8 kW przy grzaniu - na zewnątrz -3 stopnie. To na razie najniższa temperatura jaką miałem, w okolicach plus paru stopni pompa pobiera od 280 -rzadko- do 700 W przez większość grzania. Grzeję w 2T - choć nie rozumiem logiki załączania się Althermy - czasem włącza się idealnie kiedy tylko wybije godzina taniej taryfy -i T zadana rośnie poprzez podbicie w okienku czasowym, czasem pomimo spadku temperatury nie włącza się przez 2 godziny, czasem taktuje w czasie drogiej taryfy - pomimo obniżenia T zadanej.... Zakładam że jest to spowodowane okresem przejściowym i pracą na granicy T minimalnej czyli 25 stopni. Tak czy inaczej zużycie prądu jest niskie, w domu raczej za ciepło i w tą stronę będę prowadził dalsze badania.

    Screen przedstawia defrosty podczas grzania od godziny 20ej w niedzielę do 6ej rano w poniedziałek. Przez całą niedzielę pompa była wyłączona, bo w sobotę przegrzała nieco dom - za bardzo podniosłem krzywą w sobotę, a w niedzielę zapomiałem że pompa jest wylączona... Temp. na zewnątrz spadła do -3, na wykresie termometr przekłamuje bo jest zamontowany w zaciszu. Defrosty trwały po 4 mninuty i pochłaniały po 0,04 kW. Zużycie 15,1 kWh przez noc i 44,5 kWh od piątku rano do poniedziałku rano.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #1724
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Zużycie 15,1 kWh przez noc i 44,5 kWh od piątku rano do poniedziałku rano.
    Niestety ostatecznie nie założyłem liczników energii. Instalator mnie kilkukrotnie przekonywał, że pokazywane zużycie w jednostce wewnętrznej obejmuje również jednostkę zewn., grzałki, pompę obiegową, elektronikę... Po 7 ostatnich pełnych dniach pokazało mi równo 100kWh, z czego na c.w.u. bodaj 15kWh. Dla porównania notuję również zużycie całkowite energii domu i ekstrapoluję na cały rok (wiem, że z punktu widzenia matematyki, to bzdura) - na razie przez 7 dni wyszło w T1 58,48kWh a w T2 98,82kWh, co łącznie w ciągu 366 dni powinno dać nieco ponad 8,2MWh.
    W przyszłym tygodniu może uda się zainstalować 14 paneli x 330W a resztę (max. 14-16szt., zobaczymy pod koniec sezonu grzewczego) aby pokryć (mam nadzieję całe roczne zapotrzebowanie na energię.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #1725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Policzyłem dziś zużycie energii zużytej na dezynfekcję zasobnika cwu, z podlicznika pompy i z menu Energia w pompie. Zasobnik cwu osobny, 250 l grzałka 3,2 kW, temp. dezynfekcji 60 stopni. Według podlicznika zużycie 4,5 kWh, według pompy 4 kWh. Produkcja energii cieplnej według pompy 10 kWh. Pompa zaokrągla wszystkie pomiary energii do 1 kWh
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #1726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Jak ustawiłeś to usrednienie oraz na ile procent próbkowanie? Mam bufor i nawet jak jest gorąco a sterowniki bezprzewodowe nie pozwalają pracować pompie obiegowej za buforem to mam jakiś bzdurne załączeniu ppmy. Pompa kilka razy sama lub nawet z sprężarką uruchamia się pomimo sytuacji ze wszystko stoi a woda na powrocie z bufora ma ta sama temperaturę co ustawiona według krzywej. Pozdr

  7. #1727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Próbkowanie jest ustawione fabrycznie - co 3 minuty, lub ciągla praca pompy obiegowej. Uśrednianie mam na 24 godziny na razie...
    U mnie jest taka sama sytuacja, czasem pompa włącza się choć nie spadła temp. wody powrotnej. Dzieje się tak przy wyższych temp. zewnętrznych (12-15 stopni) i niskiej krzywej (25-26 stopni). Zakladam że jak się ochłodzi pompa będzie bardziej przewidywalna.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #1728

    Domyślnie

    Witam

    Jestem swiezym uzytkownikiem zestawu ehvh11s26cb9w + erlq011caw1
    Dom ciepły - powierzchnia grzania okolo 180m2, sama podlogowka, tymczasowo do testow wylaczone grzanie CWU
    Nie jestem do konca zadowolony z pracy CO

    Sprezarka wlacza sie bardzo czesto - srednio 3x na godzine.
    Cykl pracy wyglada mniej wiecej tak +-10min pracy, przerwa, po 5min wg instrukcji instalatora wlacza sie pompka zeby przemieszac wode z petli podlogowki i miesza ta wode okolo 5min, dochodzi do wniosku ze pora popracowac i jedzie dalej w kolko

    Obserowalem takie zachowanie przy przecietnej temperaurze zewnwtrznej okolo 10*C
    De facto nie jestem w srodku w stanie uzyskac temperatury nizszej niz 22*C - a tyle nie potrzebuje (koncze wykonczeniowke)

    Usrednianie temp. zewn 24h w sterowniku
    Probowalem roznych nastaw
    - domyslnej krzywej temp 35*/-15* i 25*/15*
    - zmodyfikowanej krzywej 30*/-20 i 25*/12*
    - zmodyfikowanej krzywej 25*/-20* i 25*/15*
    - bezwzglednego sterowania temp zasil 25* delta T pozostaje 5* fabrycznie

    niezaleznie od tych nastaw mam wrazenie ze pompa sama podejmuje decyzje kiedy sie wlaczyc i jest to dla mnie niezrozumiale.
    Na przyklad pracuje tak dlugo az osiagnie temp na powrocie 24.6*, po wykonaniu 5min przerwy i 5min miesznia temp powrotu spada do 24.4* i pompa znow sie wlacza...

    kompletnie nie rozumiem tego zachowania i nie mam pojecia jak ograniczyc liczbe jej startow i dodatkowo miec mozliwosc osdiagniecia w srodku 19* na czas wykonczeniowki i 21*-21,5* pozniej na czas zamieszkiwania

    pozdrawiam i pr
    Ostatnio edytowane przez paffik ; 15-10-2019 o 12:29

  9. #1729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie znam tej pompy - bo właściwie to jest LT....
    W mojej nie da się ustawić niższej temp. zasilania niż 25 stopni. Jedyną opcją jest ograniczenie jej pracy poprzez harmonogram. Ja też spotkałem się z tymi niepotrzebnymi startami, ale - jak już pisałem - rozwiązaniem jest podnisienie temp. zasilania przy jednoczesnym ograniczeniu czasu grzania - poprzez harmonogram. W niższych temp. zew. wygląda to lepiej.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #1730
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    Witam

    Jestem swiezym uzytkownikiem zestawu ehvh11s26cb9w + erlq011caw1
    Dom ciepły - powierzchnia grzania okolo 180m2, sama podlogowka, tymczasowo do testow wylaczone grzanie CWU
    Nie jestem do konca zadowolony z pracy CO

    Sprezarka wlacza sie bardzo czesto - srednio 3x na godzine.
    Cykl pracy wyglada mniej wiecej tak +-10min pracy, przerwa, po 5min wg instrukcji instalatora wlacza sie pompka zeby przemieszac wode z petli podlogowki i miesza ta wode okolo 5min, dochodzi do wniosku ze pora popracowac i jedzie dalej w kolko

    Obserowalem takie zachowanie przy przecietnej temperaurze zewnwtrznej okolo 10*C
    De facto nie jestem w srodku w stanie uzyskac temperatury nizszej niz 22*C - a tyle nie potrzebuje (koncze wykonczeniowke)

    Usrednianie temp. zewn 24h w sterowniku
    Probowalem roznych nastaw
    - domyslnej krzywej temp 35*/-15* i 25*/15*
    - zmodyfikowanej krzywej 30*/-20 i 25*/12*
    - zmodyfikowanej krzywej 25*/-20* i 25*/15*
    - bezwzglednego sterowania temp zasil 25* delta T pozostaje 5* fabrycznie

    niezaleznie od tych nastaw mam wrazenie ze pompa sama podejmuje decyzje kiedy sie wlaczyc i jest to dla mnie niezrozumiale.
    Na przyklad pracuje tak dlugo az osiagnie temp na powrocie 24.6*, po wykonaniu 5min przerwy i 5min miesznia temp powrotu spada do 24.4* i pompa znow sie wlacza...

    kompletnie nie rozumiem tego zachowania i nie mam pojecia jak ograniczyc liczbe jej startow i dodatkowo miec mozliwosc osdiagniecia w srodku 19* na czas wykonczeniowki i 21*-21,5* pozniej na czas zamieszkiwania

    pozdrawiam i pr

    Wyłącz narazie krzywą grzewczą, ustaw stałą temperaturę wody np 28st. i grzej w okienkach czasowych do zadanej. Dom pewnie nie wygrzany do tego pompa w takich temperaturach pewnie nie jest w stanie "wymodulować" niższej mocy. Jak temperatury sie obniżą to można spróbować po jakimś czasie zabawy w krzywą grzewczą. Jakie masz obciążenie cieplne domu, że twoja pompa to aż 11kW?
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  11. #1731

    Domyślnie

    czy to oznacza ze dla tej pompy ciepla mozna ustawic temp zasilania nizsza niz 25* bez spowodowania przejscia na grzalki ?

  12. #1732
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    Witam
    Sprezarka wlacza sie bardzo czesto - srednio 3x na godzine.
    Witam,

    ja z innej beczki.
    Skąd wiesz, ile jest startów?
    Jest to gdzieś w manu, koczujesz przy pompie i nasłuchujesz, jeszcze jakoś inaczej?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  13. #1733

    Domyślnie

    takie startstyki sa dostepne w menu zaawansowanego uzytkownika - zliczane miesiecznie czas pracy i ilosc startow, dane temperaturowe tez sa dostepne w onnych zakladkech menu Informacji dla zaawansowanego uzytkownika

    rozmiar pompy przeliczony w oparciu o m.in. wynikia cieplowlasciwe.pl , opracowanie instalatorow oraz chociazby wydajnosc popmy obiegowej zintegorwanej z PC

  14. #1734
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    takie startstyki sa dostepne w menu zaawansowanego uzytkownika - zliczane miesiecznie czas pracy i ilosc startow, dane temperaturowe tez sa dostepne w onnych zakladkech menu Informacji dla zaawansowanego uzytkownika
    Mógłbyś zrobić zdjęcie tego menu?
    Kilka dni temu pytałem Dział Techniczny Daikina, który stwierdził że nie ma możliwości sprawdzenia ilości startów (przynajmniej w mojej pompie EHVX08S23D9W).
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 15-10-2019 o 13:18
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  15. #1735

    Domyślnie

    Maciej Loret - zdjecie menu moge zrobic jutro po pracy, a co do opcji w menu to tez mam wraqzenie ze niektorych parametrow o ktorych rozmawiacie, albo tych ktore wystepuja w manualach nie ma

    Dzis moge Ci powiedziec, ze te informacje sa widoczenz poziomu zaawansowanego uzytkownika w zakladnce >>Informacje> Godziny pracy, w menu opcji dla CO

    Ponawiam pytanie: Czy moja pompa moze chodzic z temp zasil ponizej 25* bez uzycia grzalek?

  16. #1736
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    Dzis moge Ci powiedziec, ze te informacje sa widoczenz poziomu zaawansowanego uzytkownika w zakladnce >>Informacje> Godziny pracy, w menu opcji dla CO

    A jak wejść do poziomu zaawansowanego? Ja mam chyba tylko użytkownika i instalatora...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  17. #1737

    Domyślnie

    Ustawianie poziomu uprawnień użytkownika na Zaawansowany
    użytkownik
    1 Przejdź do głównego menu Opcji (prawy dolny klawisz obok kółka) lub do jego podmenu: .
    2 Naciśnij na (I) dłużej niż 4 sekundy

  18. #1738
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał paffik Zobacz post
    Maciej Loret - zdjecie menu moge zrobic jutro po pracy, a co do opcji w menu to tez mam wraqzenie ze niektorych parametrow o ktorych rozmawiacie, albo tych ktore wystepuja w manualach nie ma

    Dzis moge Ci powiedziec, ze te informacje sa widoczenz poziomu zaawansowanego uzytkownika w zakladnce >>Informacje> Godziny pracy, w menu opcji dla CO

    Ponawiam pytanie: Czy moja pompa moze chodzic z temp zasil ponizej 25* bez uzycia grzalek?
    Masz inną pompę z innym sterownikiem.
    W temacie pracy poniżej 25 stopni - mój instalator odradza jej obniżenie. Sugeruję skorzystać z harmonogramu
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  19. #1739

    Domyślnie

    plamiak - dlaczego odradza?

  20. #1740
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie wiem, nie interesuje mnie to. Mądrzejsi ode mnie to wyyślili, wystaczający efekt osiąm harmonogramem.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 87 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony