dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190829_110417.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	434161

    Czasem drobna różnica jest powodem problemów.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190829_113824.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	434162 A to mozna wyłapać w czasie przeglądów

  3. #23

    Domyślnie

    Sam zrobiłem. Działa kilka lat - jak przedmówcy napisali zapomniałem że mam .
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak długo Buderus gwarantuje dostępność części zamiennych?

    Jak dotąd jedynie w dokumentacji Mitsubishi znalazłem info, że przewidywany lifespan ich PC PW to 15 lat i w tym okresie gwarantują dostępność części zamiennych. Inni producenci dają w ogóle tego typu gwarancję?
    Witam,

    Prawo polskie mówi o tym, że każdy producent ma obowiązek magazynowania części zamiennych 10 lat po zakończeniu produkcji danego urządzenia. W praktyce jednak serwisanci urządzeń Buderus bez problemu zakupują części do urządzeń sprzed 20 czy 25 lat.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Prawo polskie mówi o tym, że każdy producent ma obowiązek magazynowania części zamiennych 10 lat po zakończeniu produkcji danego urządzenia.
    Co to za prawo? Unijne "prawo do naprawy" ze stycznia tego roku wejdzie w życie dopiero w kwietniu 2021 r. a i tak nie ma tam takich zapisów, jak były w projekcie.

  6. #26

    Domyślnie

    Sprzedawca, który będzie mi montował pompę mówi, że wszystko sie psuje. Nowe, zaraz po odpaleniu, też. W kilku procentach siadają.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie „prawo do napraw”, które obowiązuje już od stycznia tego roku reguluje te zapisy. Dodatkowo, dobrą praktyką firmy Buderus, jest utrzymywanie stanów magazynowych części zamiennych do urządzeń nawet sprzed 20 lat, właśnie po to, aby nawet stare urządzenia naprawiać, a nie wymieniać. Zachęcam do kontaktu z Autoryzowanymi Serwisantami w celu konsultacji.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Właśnie „prawo do napraw”, które obowiązuje już od stycznia tego roku reguluje te zapisy.
    Jak brzmią dokładnie te obowiązujące podobno przepisy, bo nie mogę takowych znaleźć.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony