dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 100
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 1988
  1. #1921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    . Nie wiem czy zrozumie.
    To bez znaczenia....

  2. #1922

    Domyślnie

    Potrzebna jest wskazówka na temat lepszości "piecyka";

    NunnaUuni DekoDueSL1
    Brunner KFR 33-2

    Zakładam, że ktoś mógł mieć z którymś z nich do czynienia.
    Deko jest gotowy. Brunner wymaga obłożenia czymś, pewnie byłyby kafle piecowe.
    Konstrukcyjnie się różnią. Brunnera trzeba czyścić, ale to żaden problem.
    Któryś z nich miałby grzać parter domu w okresach przejściowych, jak np. teraz. Obecnie jest "coś" co spełnia tę funkcję. Palenie tak częste jak wymagać będzie temperatura w domu. Pewnie codziennie.
    Oba są dla mnie czymś zupełnie nowym. Deko mogę sobie wyobrazić jakim może być w użytkowaniu, Brunner kojarzy mi się z typowym piecem kaflowym.
    Chodzi o to, który może w czymś zaskoczyć negatywnie. W czym...trudno wymyśleć w czym, bo skąd to wiedzieć.

  3. #1923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Potrzebna jest wskazówka na temat lepszości "piecyka";

    NunnaUuni DekoDueSL1
    Brunner KFR 33-2

    Zakładam, że ktoś mógł mieć z którymś z nich do czynienia.
    Deko jest gotowy. Brunner wymaga obłożenia czymś, pewnie byłyby kafle piecowe.
    Konstrukcyjnie się różnią. Brunnera trzeba czyścić, ale to żaden problem.
    Któryś z nich miałby grzać parter domu w okresach przejściowych, jak np. teraz. Obecnie jest "coś" co spełnia tę funkcję. Palenie tak częste jak wymagać będzie temperatura w domu. Pewnie codziennie.
    Oba są dla mnie czymś zupełnie nowym. Deko mogę sobie wyobrazić jakim może być w użytkowaniu, Brunner kojarzy mi się z typowym piecem kaflowym.
    Chodzi o to, który może w czymś zaskoczyć negatywnie. W czym...trudno wymyśleć w czym, bo skąd to wiedzieć.
    Jeden zużyje dwukrotnie więcej opału przy tej samej ilości dostarczonego ciepła.....Zgadnij który?

  4. #1924

  5. #1925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeden zużyje dwukrotnie więcej opału przy tej samej ilości dostarczonego ciepła.....Zgadnij który?
    Czyli jeśli jeden ma sprawność np 80%, to drugi 40% ?
    I takie coś można sprzedawać ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli jeśli jeden ma sprawność np 80%, to drugi 40% ?
    I takie coś można sprzedawać ?
    Chyba inaczej.
    Jeżeli jeden ma sprawność 80% to drugi ma 160% (żart)
    Brunner KFR 33-2 wymaga indywidualnej zabudowy akumulacyjnej nad paleniskiem.
    Brunner podaje zużycie opału 3,5 kg/h i moc grzewczą paleniska 20,4 kW.

    Nunnauuni Deco Due S1 (508 kg) ma deklarowaną nominalną moc cieplną 6 kW, zużycie 1,65 kg/h i "wydajność 81%.
    Przeliczając na moc Brunnera (20,4 kW) Nunnauuni Deco Due S1 zużycie drewna będzie na poziomie 5,61 kg/h czyli o 60% więcej niż w Brunnerze.

    Może Piotr ma inne wyniki bo ma inne dane i inne założenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #1927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Chyba inaczej.
    Jeżeli jeden ma sprawność 80% to drugi ma 160% (żart)
    Brunner KFR 33-2 wymaga indywidualnej zabudowy akumulacyjnej nad paleniskiem.
    Brunner podaje zużycie opału 3,5 kg/h i moc grzewczą paleniska 20,4 kW.

    Nunnauuni Deco Due S1 (508 kg) ma deklarowaną nominalną moc cieplną 6 kW, zużycie 1,65 kg/h i "wydajność 81%.
    Przeliczając na moc Brunnera (20,4 kW) Nunnauuni Deco Due S1 zużycie drewna będzie na poziomie 5,61 kg/h czyli o 60% więcej niż w Brunnerze.

    Może Piotr ma inne wyniki bo ma inne dane i inne założenia.
    Nie mam. Przychodzi taki moment w życiu, że wystarczy popatrzeć...

  8. #1928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze raz- chcesz powiedzieć, że urządzenie, które kosztuje jakieś 3,5tys euro ma rzeczywistą sprawność 40% ??
    I jest w obrocie w Unii ?

  9. #1929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz- chcesz powiedzieć, że urządzenie, które kosztuje jakieś 3,5tys euro ma rzeczywistą sprawność 40% ??
    I jest w obrocie w Unii ?
    Metodologia badania sprawności nie przekłada się na Twoja próbę ogarnięcia "na chłopski rozum"...

    Jesteś "filozof", to pofilozofujmy...Ty też masz teoretyczną dużą "sprawność" aktywności na tym forum, jesteś tyle czasu co ja, więc teoretycznie powinieneś wiedzieć gdzie tkwi problem....bo piszę o nim od początku pobytu na FM. Twoje zdziwienie informuje nas jednak o innym stanie rzeczy...czy masz więc sprawność percepcji w granicach 40%??

    A poważnie: porównaj to ze sprawnością samochodów. Czy auto osobowe, które spala 12 l benzyny/100 km ma sprawność 30% w porównaniu z tym które zużywa 3-4 l/ 100 km? Na chłopski rozum tak.....

  10. #1930

    Domyślnie

    Porównałem przekrój Deco z tym co mam teraz , praktycznie bez różnicy. Brunner to w zasadzie piec. Więc o czym gadać...co liczyć ?

  11. #1931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Porównałem przekrój Deco z tym co mam teraz , praktycznie bez różnicy. Brunner to w zasadzie piec. Więc o czym gadać...co liczyć ?
    Nie widzisz różnicy??! To może policz sobie chociaż drogę dymu od paleniska do komina....

  12. #1932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Oba urządzenia to typowa komerchy pod publiczkę - oczekiwania klientów, moda na akumulację. Tyle że ......to co w przypadku Niuni sam dostrzegłeś (brak różnicy w porównaniu z obecnym urządzeniem), w przypadku Brunnera daje jakiś odzysk energii z dymu. Połowiczny, no może na poziomie 1/3 tego co by można wyciągnąć z paleniska...ale jest to jednak 300-400 do komina, a nie 600 o C podczas intensywnego palenia

  13. #1933

    Domyślnie

    żadnej różnicy

  14. #1934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie mam. Przychodzi taki moment w życiu, że wystarczy popatrzeć...
    Przy piecach nie pisałeś o sprawności tylko o ilości oddawanego do pomieszczenia użytecznego ciepła.
    W jednym więcej idzie w komin a w drugim więcej idzie (przez kanały dymowe) do pomieszczenia.
    Przynajmniej teoretycznie.
    W całości "analizy" który z nich (Brunner czy Nunnauun) jest lepszy nie ma uwzględnionych kosztów pieca (podobne), opału i pracy własnej.

    PS Przykład z samochodem nie jest porównywalny. Pierwszy błąd to masa pojazdu - wpływa na ilość spalanego paliwa.
    Tym samym samochodem można jechać spalając 12-16 l/100 km (np. miasto) i 8 l/100 km (np. trasa).
    To jaką ma sprawność ten samochód a dokładniej układ napędowy?
    Zmienną w zakresie od 15% do 30% ?
    Czy jednak sprawność jest w miarę stała (przy podobnym obciążeniu silnika) a spalanie zależy od warunków drogowych i tzw. nogi.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #1935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Przy piecach nie pisałeś o sprawności tylko o ilości oddawanego do pomieszczenia użytecznego ciepła.
    W jednym więcej idzie w komin a w drugim więcej idzie (przez kanały dymowe) do pomieszczenia.
    Przynajmniej teoretycznie.
    W całości "analizy" który z nich (Brunner czy Nunnauun) jest lepszy nie ma uwzględnionych kosztów pieca (podobne), opału i pracy własnej.

    PS Przykład z samochodem nie jest porównywalny. Pierwszy błąd to masa pojazdu - wpływa na ilość spalanego paliwa.
    Tym samym samochodem można jechać spalając 12-16 l/100 km (np. miasto) i 8 l/100 km (np. trasa).
    To jaką ma sprawność ten samochód a dokładniej układ napędowy?
    Zmienną w zakresie od 15% do 30% ?
    Czy jednak sprawność jest w miarę stała (przy podobnym obciążeniu silnika) a spalanie zależy od warunków drogowych i tzw. nogi.
    Mędrkujesz...zupełnie niepotrzebnie. Mam w "stajni" m.in Audi które łyka przy 120km/h 13 l bezołowiowej ...kolega ma takie samo Audi (z innym silnikiem) które spala jak twierdzi 5 l diesla przy 120km/h

  16. #1936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    żadnej różnicy
    No dobra...Brunner ma rozwinięcie drogi dymu do komina długości ok 2, 5 mb. Niunia dwa zawijasy ok 50 cm. Te dwa metry, szczególnie przy układzie bocznym i w dół, robi kolosalną różnicę

  17. #1937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mędrkujesz...zupełnie niepotrzebnie. Mam w "stajni" m.in Audi które łyka przy 120km/h 13 l bezołowiowej ...kolega ma takie samo Audi (z innym silnikiem) które spala jak twierdzi 5 l diesla przy 120km/h
    Nie mędrukję tylko Ty dajesz niewłaściwy przykład.

    Użytkuję samochód który spala w zależności od miejsca jazdy (miasto, trasa) i stylu jazdy tzw. nogi i 8l/100km i 12-16l/100km benzyny.
    Ten sam samochód z tym samym silnikiem.
    Jadąc innym samochodem spalam w podobnych warunkach odpowiednio ok. 5-6l/100km i 7-8l/100km benzyny.
    Silniki z tej samej stajni (ale różnej pojemności) mają tak diametralnie różne sprawności ?

    Nie porównuj silnika na benzynowego z silnikiem diesla.
    Mają inne sprawności i inne są też kaloryczności obu paliw w przeliczeniu na 1 litr.
    Nie znasz tematu a "mędrkujesz"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #1938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie mędrukję tylko Ty dajesz niewłaściwy przykład.

    Użytkuję samochód który spala w zależności od miejsca jazdy (miasto, trasa) i stylu jazdy tzw. nogi i 8l/100km i 12-16l/100km benzyny.
    Ten sam samochód z tym samym silnikiem.
    Jadąc innym samochodem spalam w podobnych warunkach odpowiednio ok. 5-6l/100km i 7-8l/100km benzyny.
    Silniki z tej samej stajni (ale różnej pojemności) mają tak diametralnie różne sprawności ?

    Nie porównuj silnika na benzynowego z silnikiem diesla.
    Mają inne sprawności i inne są też kaloryczności obu paliw w przeliczeniu na 1 litr.
    Nie znasz tematu a "mędrkujesz"
    Poległem...poddaję się! Jesteś najmądrzejszy.....Tylko błagam, nie odpisuj!

  19. #1939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Metodologia badania sprawności nie przekłada się na Twoja próbę ogarnięcia "na chłopski rozum"...
    Jeszcze raz. Napisałeś
    Jeden zużyje dwukrotnie więcej opału przy tej samej ilości dostarczonego ciepła..
    Jak to jest możliwe, skoro ich sprawność nie różni się więcej niż 10% ?
    Mam inżynierskie wykształcenie, nie filozoficzne, nie chce tłumaczeń "na chłopski rozum", tylko jasnej odpowiedzi:
    a) producenci piecyków, a pewnie i wkładów kominkowych że sredniej półki (choć 4tyś EU w Pl to raczej wyższa półka) oszukują, zawyżajàc sprawność
    b) przestrzeliłeś i to zdrowo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz. Napisałeś


    Jak to jest możliwe, skoro ich sprawność nie różni się więcej niż 10% ?
    Mam inżynierskie wykształcenie, nie filozoficzne, nie chce tłumaczeń "na chłopski rozum", tylko jasnej odpowiedzi:
    a) producenci piecyków, a pewnie i wkładów kominkowych że sredniej półki (choć 4tyś EU w Pl to raczej wyższa półka) oszukują, zawyżajàc sprawność
    b) przestrzeliłeś i to zdrowo
    Można to nazywać różnie...Gdzieś w odległych trzewiach FM jest dyskusja na ten temat. Moja przygoda ze "sprawnością" przybierała różne formy zdziwienia, więc i Twoje mnie nie zaskakuje, skoro dopiero to do Ciebie dotarło....

    1.. Pierwsze w miarę szczelne wkłady kominkowe (załóżmy 20 lat temu), miały sprawność potwierdzoną laboratoryjnie na poziomie 70-75 %. Zakładaliśmy wówczas, że 20% każde urządzenie musi oddać do komina, żeby był ciąg. Takimi wkładami ogrzewałem z systemem DGP dom ok 120 - 140 m2.

    2. Pojawia się w mojej firmie zainteresowanie wodniakami, przed którymi broniłem się dzielnie i długo. Identycznej wielkości skrzynka, ale z podwójnymi bokami wypełnionymi wodą i górą podobnie. No i szok! Tą samą ilością drewna, dokładaną mniej więcej w podobnych interwałach czasowych ogrzewa dom....220 - 250 m2! 150% sprawności??...

    3. No i powrót do tradycji rodzinnej - zarzuconego kiedyś zduństwa. Umiejętne wykorzystanie wiedzy dziadków, połączenie dotychczasowych doświadczeń z doświadczeniami kolegów z Austrii, Czech, Niemiec - piecokominek. Tworze swój system......Okazuje się, że tym ustrojstwem mogę ogrzewać dom 220-250 m2 ....o połowę zmniejszając zużycie drewna. Jak wiesz, od dłuższego czasu forumowiczom pytającym o coś do grzania, odradzam wkłady kominkowe

    W telegraficznym skrócie....Nie pytaj mnie jak to jest i o co tu chodzi. Taka jest rzeczywistość badawcza, że sprawność w pojęciu laboratorium certyfikacyjnym, nie ma związku z wydajnośćią czy zużyciem opału.

Strona 97 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony