dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 637 z 766
Pokaż wyniki od 12.721 do 12.740 z 15302
  1. #12721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Ogrzewanie załączyło się tylko parę raz - mam duże uzyski słoneczne, na samo cwu idzie ok 15 m3
    Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...

  2. #12722
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek17bn Zobacz post
    No jak rzeczywiście 28m3 to szacun. U mnie za samo CWU i gotowanie wychodzi ok 0,8m3 na dzień co daje ok 24 m3 miesięcznie bez ogrzewania. Za październik wyszło mi.78m3 z ogrzewaniem, było kilka dni na minusie. Mam pogodowke i osobne regulatory na podłogowke i grzejniki(2 krzywe grzewcze). Jak to działa z tą temperatura zasilania 32 stopnie u Ciebie? Nieważne ile na dworze to zawsze grzeje? Rozumiem że temperatura w domu jest zmienna?
    Zasilanie ustawione na 32 stopnie, praca kotła steruje tylko regulator pokojowy. Jak jest zimno to kocioł chodzi dłużej jak cieplej krócej. Temperatura ustawiona na 21,5 stopnia.
    Ostatnio edytowane przez axel83 ; 03-11-2019 o 13:09
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  3. #12723
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...
    Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.
    Dom 100m2 PU + nieogrzewany garaż
    24cm BK + 20cm grafit 0,32, podłoga 19cm styropian 0,36, poddasze 30cm wełna 0,35
    100% podłogówki, WG, ogrzewanie gazowe VICTRIX 12 X TT 2 ERP , PV 2.56 kWp

  4. #12724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Talking

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.
    Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

    Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach

  5. #12725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

    Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach
    Z tego co pisałeś w zeszłym roku to taką temperaturę utrzymujesz w części dziennej domu. Napisz ile to m2 lub procentowo powierzchni, żeby być bardziej precyzyjnym. Bo może się okaże że tak naprawdę grzejesz z 60 m2, a grzejniki w pokojach odpalasz od swieta albo wcale.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #12726
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...

  7. #12727

    Domyślnie

    Licząc cały rok czyli sezon grzewczy +cwu wyjdzie ok 2.1 - 2.2 zł za m3
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #12728

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę
    A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem

    Ps. Ja należę do tego grona osób którzy w sypialni mają 19-20 stopni do spania i się tego nie wstydzę i to nie jest żadna oszczedność, jeżeli ktoś lubi budzić się co chwile w Nocy bo jest za duszno lub z zapchanym nosem od ( ciepłego suchego powietrza to proszę bardzo ) mnie dobrze ogrzewa moja ciepła kołderka i kochana żona tyle w temacie ...
    Cytat Napisał Dejson Zobacz post
    Ty sie dobrze czujesz ?
    Widzę, że moderator trochę posprzątał.
    Wyżej są twoje wpisy z zeszłego roku. Sam pouczasz wszystkich na temat spalania, temperatur w domu, a jak jest niech każdy widzi. Wszystko twoje słowa. Wpadasz nasze tutaj nabuzowany i każdego obrażasz, jak tylko jest nie po twojemu.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  9. #12729

    Domyślnie

    Ja mam świadectwo energetyczne robione do projektu , z ciekawości napiszę że zapotrzebowanie na c.w.u. mam dwukrotnie wyższe jak na samo ogrzewanie.

  10. #12730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...
    latem 4 zł ( 10m3) ok 40 zł
    zima ok 2,1-2,2 za m3

  11. #12731
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Ile średnio mogę liczyć za m3 gazu? Bo nie ogarniam tych rachunków z gazowni...
    Pytaniem jest - jakiego gazu? Ja mam gaz za niecałe 1,70zł/m3 ale z 1m3 mam niecałe 9kWh energii a inni mają 12kWh

  12. #12732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Napisałem już co miałem napisać, skup się na podawaniu swoich super wyników i nie komentowaniu wyników innych.
    Brawo.
    Ten wątek funkcjonował całkiem sprawnie, ale pojawili się @Dejson, @kulibob, @vvvv i regularnie co parę tygodni jest rozp...dol.
    I tak podziwiam moderatora, że jeszcze nikogo z nich po banany nie wysłał...

    Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..
    Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-11-2019 o 20:53
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #12733
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pytaniem jest - jakiego gazu? Ja mam gaz za niecałe 1,70zł/m3 ale z 1m3 mam niecałe 9kWh energii a inni mają 12kWh
    U mnie też tak wychodzi, ok. 1,7zł/m3. Za rok ubiegły było ok 2000zł/sezon CO+CWU, dom 147 (a w zasadzie ponad 170m2)m2. Zużycie w m3 niemałe, ale po przeliczeniu na kWh ( i zł) całkiem nieźle, same zużyte m3 gazu, to trochę mało, potrzebny jeszcze koszt albo kWh.

  14. #12734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..
    Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.
    Wróci nie martw się fotohobby, masz racje ja juz nie bede sie więcej odzywał i karmił troli tych co maja ekogroch bo i tak nie maja żadnego pojęcia na ten temat a chca zabłysnąć nie wiadomo czym ...
    Igor ja tutaj nikogo nie pouczałem to po pierwsze a po drugie wręcz chwaliłem sie, ze mozna miec niskie spalanie, komfort itp. Pokazywałem zdjęcia itp dość obszernie. Nie jedne osoby pisały do mnie na pw jak im pomóc i pomogłem. Kolega fotohobby tez mi bardzo duzo pomógł jak ogarnąć czasy spalanie itp tak ze ja również nadal sluze pomocy. Ten rok zamknąłem z super wynikiem i dopiero po 2 latach mieszkania i 3 sezonu grzewczego ( dopiero skorygowałem i ustawiłem poprawne krzywe grzewcze jak sie chce to mozna )

    Tak ze ludzie nie bójcie sie zakładać gazu jeżeli macie gaz obok siebie i możliwość to nie zastanawiaj sie tylko dzialaj . Pozdrawiam.

  15. #12735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To jeszcze napisz, jaką temp utrzymujesz w domu, bo raz podajesz jedną, raz inną i niektórzy nie łapią, gdzie prawda, gdzie sarkazm.

  16. #12736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To jeszcze napisz, jaką temp utrzymujesz w domu, bo raz podajesz jedną, raz inną i niektórzy nie łapią, gdzie prawda, gdzie sarkazm.
    Zresztą, już znalazłem:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7800118
    Jest OK.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #12737
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zresztą, już znalazłem:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7800118
    Jest OK.
    Sluchaj trzymam 22 nawet juz mam 23 dlaczego ? Bo lekko skorygowałem krzywa grzewczą na podloge o 1 stopień na zasilaniu podniosłem wedlug krzywej na podłogę. I zmieniłem program czasowy 18-22

  18. #12738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czyli dobrze pamiętałem.
    Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
    Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

  19. #12739
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dejson

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Seroki
    Kod pocztowy
    85-636
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli dobrze pamiętałem.
    Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.
    Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..
    Powtarzam mozna miec niskie spalanie, ale jak ktos tu piszę ze za październik mial 25 m gazu i 15 z tego poszło na gotowanie i 10 m na same ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...

  20. #12740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.662
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po pierwsze nie 25, a 28
    Po drugie - gdybym miał tak niskie zużycie na CWU i przeszklenia od południa, a Nie od wschodu, to przy takim październiku też więcej niż 13-15m3 bym nie potrzebował.
    Nie wiem, dlaczego jesteś taki podejrzliwy - kto miałby interes we wklejaniu tu wziętych z sufitu danych ?
    Nie wierzysz, twoja sprawa, nie musisz wiecznie się o to ciskać...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 637 z 766

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony