dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja wiatrołapu czy hollu??

    Mam wyprowadzoną wentylację już na zewnątrz, ale nie mam wykutej jeszcze w danym pomieszczeniu> Wentylacja jest w ścianie pomiędzy wiatrołapem a holem. Gdzie lepiej wykuć tą wentylację wiatrołap czy hol? Holl jest otwarty na salon i kuchnię. W kuchni jest wentylacja (wiadome) w salonie też bo kominek będzie. Bezpośrednio z garażu jak i z zewnątrz jest wejście do wiatrołapu z wiatrołapu na holl. W garażu też jest wentylacja. Więc gdzie radzicie zrobić wentylację, hol vs wiatrołap, a może, czy w ogóle robić ...?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wrzuć rzut.
    Wentylacja grawitacyjna?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie nie ma ani w wiatrołapie ani w hallu. Też o to pytałam. Mam podobny układ co Ty, z tym, że mam jeszcze garderobę przy wiatrołapie i tam będę mieć -tylko nie pamiętam już czy nawiew czy wywiew. Instalator stwierdził, że nie ma potrzeby dawać wentylacji w tych pomieszczeniach bo instalacja byłaby przewymiarowana i tylko utrudniłoby mu to zrównoważenie układu.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuć rzut.
    Wentylacja grawitacyjna?
    Tak, grawitacyjna, pomieszczenie pod schodami miało być zamknięte dlatego tam miała być docelowo wentylacja, jednak będzie tam przestrzeń otwarta. I pytanie czy wybijać ją tam czy w wiatrołapie czy w ogóle ją robić?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Ja bym zrobił kratkę na holu z regulacją. W wiatrołapie nie ma co wentylować, a na holu zawsze będzie można zamknąć jak będzie za mocno wiało zimnem, itp.
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony