dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 61
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1212
  1. #401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wyższ oprocentowanie lokat, kont, części TFI
    Wyższe oprocentowanie lokat, kont, TFI nawet w połowie nie pokryje wzrostu inflacji.
    Spróbuj przeanalizować to sobie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #402
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wyższe oprocentowanie lokat, kont, TFI nawet w połowie nie pokryje wzrostu inflacji.
    Spróbuj przeanalizować to sobie.
    jemu inflacja nie straszna, on oszczedza

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wyższe oprocentowanie lokat, kont, TFI nawet w połowie nie pokryje wzrostu inflacji.
    Spróbuj przeanalizować to sobie.
    Ale nie istotna jest dla mnieinflacja którą podają istony jest mój koszyk produktów. Oraz to czy strata na mojej inflaji jest większa od zysków gdzie indziej.

    Same podniesienie opłat za śmieci w przyszłym roku to około 1-1,5% minimum socjalnego mojej rodziny
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 15-11-2019 o 12:02
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #404

    Domyślnie

    czytam te wypociny i ogarnia mnie śmiech...
    wg wszystkich "znawców" jaki ti kredyt jest zły gdzie powinni mieszkać ludzie, którzy nie mają bogatej rodziny co da działkę za darmo, nie otrzymali żadnego mieszkania w spadku czy prezencie, obydwoje pracują powiedzmy za średnie krajowe?
    a no powinni najlepiej mieszkać z rodzicami, bo kredyty są złe...chore.

    sprawa jest prosta i nie wiem po co jakieś czarnowidztwo jest tu uprawiane - tacy ludzie biorą kredyt na 30 lat, spłacają go sobie powolutku, żyjąc na swoim a nie spłacając kredyty obcych ludzi na wynajmie. a jak noga się powinie i trzeba się przeprowadzić - to się mieszkanie/dom sprzedaje i szuka innego. dopóki nie zmieni się u nas rynek wynajmu nieruchomości i wynajem będzie tak drogi, nie widzę sensu wynajmu, nigdy. no chyba, że jest to świadomy wybór na krótki okres czasu.

    wolę płacić 1600zł raty sobie niż komuś. kredyt i pieniądze z kredytu wydane na nieruchomość to INWESTYCJA a nie przepicie pod sklepem bądź kupno samochodu, gdzie spadek wartości jest ogromny.
    a sknery tylko siedzą i klikają w klawiaturę żeby inni mieli gorzej...żałosne.

  5. #405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mamy niskie stopy procentowe. Czy tak zostanie? Niewiem, ale trzeba brac pod uwagę ich wzrost i brać pod uwagę możliwość wzrostu raty 3x.
    Wolałbym aby były nawet i stopy procentowe ujemne jako, że mam kredyt hipoteczny, ale patrząc realnie na to, że kredyty takie są na 20, 30 lat to realnie myśląc trzeba przewidywac te negatywne scenariusze. Dlatego bzdurą jest rata na granicy możliwości i bzdura jest myślenie życzeniowe. Patrzcie realnie i myślce o swoich pieniądzach

  6. #406

    Domyślnie

    nawet jak wzrosną to nie należy mieć złudzeń...wynajem również wzrośnie a gdzieś mieszkać trzeba.

  7. #407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    czytam te wypociny i ogarnia mnie śmiech...
    różne rzeczy można różnie osiągnąć jeden coś poświeci i zrobi to szybciej, jeden otworzy dobry interes, następny ukradnie a ostatni weźmie kredyt.
    Każdy z nich coś ryzykuje lub traci.

    MA jąc średnią krajową spokojnie dwie osoby moga odłożyć w kilka lat na mieszkanie. Wystarczy ieć dobrych rodziców i trochę samozaparcia. Ipierwsze mieszkanie można mieć przed trzydziestką bez długów i problemów
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 15-11-2019 o 12:56
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    nawet jak wzrosną to nie należy mieć złudzeń...wynajem również wzrośnie a gdzieś mieszkać trzeba.
    Tylko że jak nie bezie Cię stac na wynajem 2 pokoi to wynajmiesz kawalerkę lub nawet stancję a jak kredyt zapadnie to zostaniesz eksmitowany a twoje mieszkanie zabierze komornik za bezcen i nierzadko licytacja nie pokrywa calego kredytu wtedy placisz jak łoś za już nieswój dom żyjąc na stancji.

    Kredyt można brac jak ma się ugruntowaną pozycję zawodową to moze byc po 2 latach 12 a nawet i 20 jeżeli jesteś pewny gdzie chcewsz mieszkac to ma sens wąłsne M

  9. #409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    różne rzeczy można różnie osiągnąć jeden coś poświeci i zrobi to szybciej, jeden otworzy dobry interes, następny ukradnie a ostatni weźmie kredyt.
    Każdy z nich coś ryzykuje lub traci.
    Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije

  10. #410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije
    Jeden wypije a drugi się nim udusi
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije
    U nas jest inne powiedzenie:

    Kto nie ryzykuje, w Rawiczu nie siedzi

  12. #412

    Domyślnie

    No cóż ludzie są różni

    Ja zacząłem pracować od razu po szkole. Mieszkałem z rodzicami i odkładałem każdą złotówkę. Po kilku latach kupiłem pierwsze mieszkanie. Później te mieszkanie z żoną sprzedaliśmy , dołożyliśmy trochę i kupiliśmy dom . Po kilku latach zaczęliśmy się z oszczędności budować , sprzedaliśmy stary dom i jeszcze na tym zarobiliśmy

    Nie miałem nigdy żadnego kredytu.

    Po prostu inne wychowanie. Kiedyś trzeba było zapracować i oszczędzać aby czegoś się dorobić. Teraz młodzi chcą od razu wszystko tu i teraz , od razu dom , od razu nowy samochód , od razu super wyposażenie domu ...

    Kiedyś do tego dochodziło się przez lat.

    Obecnie banki i reklamy wmówiły ludziom że można brać kredyty i spełniać marzenia , tyle że ciągle wielu na te marzenia nie stać i pięknie pokazały to kredyty we frankach , gdzie ludzi nie stać było na dom/mieszkanie , ale dzięki "kreatywnej księgowości" we frankach już było ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    284

    Domyślnie

    Banki się nie rwą do licytowania ludzi. Zawsze jest więcej opcji dogadania się z bankiem niż wynajmującym. Jeśli ktoś nie cudował i ma LTV poniżej 80% to nawet w najgorszym scenariuszu coś mu po chałupie zostaje.

  14. #414

    Domyślnie

    No cóż ludzie są różni

    Ja zacząłem pracować od razu po szkole. Mieszkałem z rodzicami i odkładałem każdą złotówkę. Po kilku latach kupiłem pierwsze mieszkanie. Później te mieszkanie z żoną sprzedaliśmy , dołożyliśmy trochę i kupiliśmy dom . Po kilku latach zaczęliśmy się z oszczędności budować , sprzedaliśmy stary dom i jeszcze na tym zarobiliśmy

    Poprzedni dom wykańczałem sam z teściem. Schudłem wtedy chyba 15kg Ale udało się tanio wykończyć , bo robocizna własna.
    Nowy dom też cześciowo coś tam sami robiliśmy , ale większość to wykonawcy i podwykonawcy i długie negocjacje.

    Nie miałem nigdy żadnego kredytu.

    Po prostu inne wychowanie. Kiedyś trzeba było zapracować i oszczędzać aby czegoś się dorobić. Teraz młodzi chcą od razu wszystko tu i teraz , od razu dom , od razu nowy samochód , od razu super wyposażenie domu ...

    Kiedyś do tego dochodziło się przez lat.

    Obecnie banki i reklamy wmówiły ludziom że można brać kredyty i spełniać marzenia , tyle że ciągle wielu na te marzenia nie stać i pięknie pokazały to kredyty we frankach , gdzie ludzi nie stać było na dom/mieszkanie , ale dzięki "kreatywnej księgowości" we frankach już było ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #415
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    Banki się nie rwą do licytowania ludzi. Zawsze jest więcej opcji dogadania się z bankiem niż wynajmującym. Jeśli ktoś nie cudował i ma LTV poniżej 80% to nawet w najgorszym scenariuszu coś mu po chałupie zostaje.
    Z mojego doswiaczenia (mam w rodzinie osobę pracują w wydziale gospodarczym SR) to banki bardzo szybko dobierają sie do nieplacących rat. Licytacja nieruchomosci zwykle jest w ciagu 6 miesiecy od zaprzestania placenia. Może nie jest to bardzo częste ale zdarza sie że sprzedany dom przez komornika nie pokrywa całości zadłużenia - szczeolnie jesli kredyt byl we frankach.
    Sprawy o upadłości knsumencje wręcz zalewają teraz sądy, przeważnie są to ludzie po chwilowkach ale też grubsze kredyty sie zdarzają.

  16. #416
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    czytam te wypociny i ogarnia mnie śmiech...
    wg wszystkich "znawców" jaki ti kredyt jest zły gdzie powinni mieszkać ludzie, którzy nie mają bogatej rodziny co da działkę za darmo, nie otrzymali żadnego mieszkania w spadku czy prezencie, obydwoje pracują powiedzmy za średnie krajowe?
    a no powinni najlepiej mieszkać z rodzicami, bo kredyty są złe...chore.
    Oprocz wynajmu albo gigantycznej hipoteki na budowe domu jest jeszcze opcja trzecia którą powinna wybrać każda rodzina o dochodach ponizej średniej krajowej - zakup mieszkania z rynku wtornego na maly kredyt na ktory ich bedzie stac nawet jak stopy skoczą albo jedno z nich straci na jakis czas pracę.
    Teraz sie zrobila straszna moda na budowanie domu, przez wszystkich i w kazdej sytuacji. Nigdzie chyba w Europie nie ma takiego szalenstwa w budownictwie jednorodzinnym jak u nas. To wynika z niskiej swiadomosci Polakow i luznego podejścia banków które rozdają te hipoteki.

  17. #417

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    @Tomaszs131
    Ja nie mówię, że Was nie wydymali, tylko, że daliście się wydymać na własne życzenie. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Ty nie wypijesz tym razem. Może następnym.
    Bo przecież każdy w PL musi znać się na prawie i bankowości nie gorzej niż przeciętny prawnik czy bankier, prawda?
    Zadaniem państwa polskiego nie jest ochrona obywatela, tylko strzyżenie owieczek.
    Polska powinna być jak matka, a jest jak (...).

    Własnie przez takie coś, boorys, tutaj jest, jak jest...

  18. #418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    MA jąc średnią krajową spokojnie dwie osoby moga odłożyć w kilka lat na mieszkanie. Wystarczy ieć dobrych rodziców i trochę samozaparcia. Ipierwsze mieszkanie można mieć przed trzydziestką bez długów i problemów
    Czy średnia pensja netto to może być 4.000 PLN (na rękę) ?
    Z jednej średnie żyją a drugą odkładają na mieszkanie.
    Kilka lat to np. 5 lat.
    4.000 PLN x 12 m-cy x 5 lat = 240.000 PLN.
    Zgadza się, mogą kupić pierwsze mieszkanie.
    Muszą tylko posiadać dyscypliną finansową i muszą (oboje) zarabiać po 4.000 PLN netto już od 25 roku życia każde..
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #419

    Domyślnie

    No w zakresie finansów będzie gorzej ni było do tej pory . Nowy rząd, nowe twarze (tu: ongiś osławiony Vincent) jak ten dzisiejszy nadzorca Polski z ramienia City desygnowany na ministra finansów z adekwatnie potrzebnym wykształceniem średnim. A banda nieudaczników dalej będzie kontynuować radosną rozpierduchę jak od trzech minionych dekadach

  20. #420
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Guzik wiecie.
    Jackowski przepowiedział upadek rządu i ja się z nim zgadzam:
    https://www.youtube.com/watch?v=ISeEGW1Pyto

    Co to oznacza? Tego nie wie nikt, ale prawdopodobnie kolejne podwyżki cen mieszkań, aż dojdzie to do takiego spektrum, że to wszystko jebnie w dół, bo ludzi nie będzie stać na nic.
    Czyli de facto obniżki, z tym, że nikt nie będzie chciał budować, ani sprzedawać. KRYZYS mieszkaniowy.
    A jak już do głosu dojdzie Konfederacja, to lepiej nie pytajcie o ceny własności, tylko kupujcie i budujcie, póki czas...
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 15-11-2019 o 18:41

Strona 21 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony