dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 88
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1751
  1. #381
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To że ministerstwo się zmieniło, ogólnie mówiąc to jeszcze nie zatrzymuje programu,....
    to nie jest takie oczywiste , ale tutaj akurat przenieśli obowiązki

    W regulaminie jest mowa o ministrze właściwym do spraw energii, a wydane w tym tygodniu rozporządzenie uwzględnia dział administracji rządowej "energia" wśród obowiązków nowego resortu – Ministerstwa Aktywów Państwowych, którym kieruje Jacek Sasin.

    Okazuje się, że to do jego kompetencji obecnie należy zatwierdzanie list beneficjentów Mojego Prądu, które przygotowuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

    Informację potwierdziła portalowi Gramwzielone.pl Donata Bieniecka-Popardowska z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW.

    http://gramwzielone.pl/energia-slone...erstwa-energii
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #382
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    A ja od połowy października czekam na papier z Taurona odnośnie wymiany licznika....Jak ta firma potrafi kłamać i konfabulować to chyba tylko oni wiedzą. Ile moich telefonów do nich tyle wersji wydarzeń odnośnie tego niezbędnego dokumentu....czekamy dalej.

  3. #383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    No ja mam nadzieję że zdążę

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A ja od połowy października czekam na papier z Taurona odnośnie wymiany licznika....Jak ta firma potrafi kłamać i konfabulować to chyba tylko oni wiedzą. Ile moich telefonów do nich tyle wersji wydarzeń odnośnie tego niezbędnego dokumentu....czekamy dalej.
    Nie żebym się mądrzył , jednak z doświadczenia powiem że słowo pisane jest lepsze niż mówione i więcej znaczy , zadzwonić to można po pizzę.

  5. #385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    A ja od połowy października czekam na papier z Taurona odnośnie wymiany licznika....Jak ta firma potrafi kłamać i konfabulować to chyba tylko oni wiedzą. Ile moich telefonów do nich tyle wersji wydarzeń odnośnie tego niezbędnego dokumentu....czekamy dalej.
    W tym tyg dzwoniłem do Taurona na info linię i ich "katarynka" mówiła ,że do 14 dni wysyłają dokument o przyłączeniu pod Mój Prąd...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #386
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Między 14 a 20 listopada , nie był aktualizowany , któryś dzień strona wręcz była wyłączona . Dziś widzę ,że przybyło tam(od 14) około 650 złożonych , 500 zatwierdzonych , 250 wypłaconych , 180 odrzuconych .
    o fajnie że sprawdzałeś hmm czyli faktycznie na chwilę program zamarł.

    to skoro działa i zaktualizowali, to może faktycznie już min aktywów przejęło obowiązki
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    W tym tyg dzwoniłem do Taurona na info linię i ich "katarynka" mówiła ,że do 14 dni wysyłają dokument o przyłączeniu pod Mój Prąd...
    i to jest słowo klucz niestety u mnie poczta została z XIX wieku a wizyta dyliżansu pocztowego jest jak erekcja staruszka rzadka i krótka. Dlatego wszelkie wnioski wysiedziałem i odebrałem osobiście z RE. W sumie i tak od zgłoszenia PV do zmiany licznika minęło 30 dni w międzyczasie podpisałem umowę prosumencka.

  8. #388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    o fajnie że sprawdzałeś hmm czyli faktycznie na chwilę program zamarł.

    to skoro działa i zaktualizowali, to może faktycznie już min aktywów przejęło obowiązki
    Martwią mnie te odrzucone

  9. #389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Martwią mnie te odrzucone
    Ale tak naprawdę wnioski można składać do skutku. Pewnie odrzucają przez papierologię, bo ktoś zapomniał faktury, ktoś podpisać, jakiegoś odrzucenia, a dla administracji wszystko musi się zgadzać
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #390
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Chyba mam newsa dotyczącego programu 21.11 NFOŚ podpisał porozumienie z branżą pv i zgodnie z ustalonymi zasadami współpracy instalatorzy PV mają możliwość pakietowego przekazywania do NFOŚiGW – jednorazowo więcej niż 20 – wniosków o dofinansowanie dla swoich klientów. Brzmi spoko

    edit: porozumienie dotyczy 5 większych firm
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 23-11-2019 o 16:50
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #391

    Domyślnie

    A mnke ciekawi jeden z komentarzy z gramwzielone:
    Wychodzi, że wniosków wpłynęło 9tyś, a wypłacono 5,5tyś" - znaczy, że 5500*5000=śmieszne 27,5mln zł. Co to za afykański w swym charakterze kraj w Europie Środkowej, gdzie do rozdysponowania 28mln zł potrzeba atencji: Premiera, kilku Ministrów mianowanych, ministrów NIE mianowanych, ale z rozporządzenia do jakiego Premier uprawniony nie był - Ministrów otrzymujących,, kompetencje" (cha, cha Sasin kompetentny do oceny czy udzielić komu wsparcia 5tys. na PV czy nie- farsa na 102 bo ten spaślak nie odróżnia prądu od napięcia o jakim wie tyle, że mu się udziela jak wszystkim gdy wezwie go Król Kaczyński na Nowogrodzką), tabunu pracowników NFOŚiGW, stert papierów i..... morza, rozległego morza łaski Pańskiej jaką rozdający w/w K O S M I C Z E G O rozmiaru pieniądze (tutaj przypomnijmy może:,, do 1 października 2018 r. łączna wartość wpływów z tytułu opłaty OZE wyniosła 627,6 mln zł. Tymczasem łączna wysokość wypłaconych do tego dnia środków z tytułu rozliczenia tzw. ujemnego salda wyniosła 57,7 mln zł."), kosmicznego rozmiaru 28 mln wobec przetrzymywania pozbieranych od Odbiorców na OZE ponad 620 mln z których od 2016 roku same odsetki to w procencie składanym podobna suma. Co zatem jest,, rozdawane" pod szyldem Mój Prąd? Otóż rozdawane są Wasze pieniądze, które już rządowi jako Podatek wypłaciliście. Rząd zatem nie daje na OZE złotówki.... To Odbiorcy g sfinansowali Mój Prąd...

  12. #392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    A mnke ciekawi jeden z komentarzy z gramwzielone:
    Cóż, zawsze, ale to zawsze można wytoczyć argument: rząd nie ma własnych pieniędzy - daje mam wasze własne. To argument, który nie zależy od partii, rządzących, ludzi itd, bo to jest prawda - rząd nie ma własnych pieniędzy. Ale jest pytanie - na co i jak je przeznaczy.

    W przypadku fotowoltaiki technologia tanieje, więc przynajmniej to jest plus, że nie ma takiej sytuacji że oddadzą ci coś za co więcej zapłacisz w wyniku wzrostu cen
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #393
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    A mnke ciekawi jeden z komentarzy z gramwzielone:
    czego nie rozumiesz ?
    PieniądzE na Mój prąd pochodzą ze sprzedaży praw do emisji CO2 . Płaci go energetyka ... kupujesz od nich prąd ? dokładasz się im do zrzutki na program , bo oni również nie maja swoich pieniędzy. Kupujesz bułki w piekarni znowu płacisz , bo piekarz kupił prąd od energetyki , a on nie będzie dokładał do interesu...

    Dokładasz się też energetyce do kar za zaprzestanie zakupu zielonych certyfikatów .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    czego nie rozumiesz ?
    PieniądzE na Mój prąd pochodzą ze sprzedaży praw do emisji CO2 . Płaci go energetyka ... kupujesz od nich prąd ? dokładasz się im do zrzutki na program , bo oni również nie maja swoich pieniędzy. Kupujesz bułki w piekarni znowu płacisz , bo piekarz kupił prąd od energetyki , a on nie będzie dokładał do interesu...

    Dokładasz się też energetyce do kar za zaprzestanie zakupu zielonych certyfikatów .
    To ciekawe że środki pochodzą z wydzielonego funduszu i nie mówię ze niemożliwe. Myślałem ze to z jakiejś dotacji UE

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    No niestety tak jest i to normalne w PL. Nie ma nic za darmo. Każdy chce zarobic/ zejść z kosztów. W tym programie warto dają 5 tys zwrotu (11-5=6) za to samemu 3 kWp postawisz.

  16. #396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To ciekawe że środki pochodzą z wydzielonego funduszu i nie mówię ze niemożliwe. Myślałem ze to z jakiejś dotacji UE
    z UE pochodziły pieniądze na Czyste powietrze . 103 miliardy zł , ale po co się przykładać do programu , z większą pulą , lepszy program z budżetem 1 mld

    podpisali jakoś 45 tys umów w rok , a UE zakładało 450 tyś
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.417
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    z UE pochodziły pieniądze na Czyste powietrze . 103 miliardy zł ,
    Finansowanie z UE to było marzenie rządzących dyplomatycznie przewidziane jako "środki EU w następnej perspektywie budżetowej". UE powiedziała, że eurocenta nie da na wymianę kotłów na węglowe. A że nasi się uparli na te kotły, to sami finansujemy Czyste Powietrze.

  18. #398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam Towarzystwo,
    wniosek online popłynął ...
    Przy pierwszej próbie system nie chciał przekierować mnie na mój epuap -ale za drugim razem zatrybił...
    Teraz czekam na info (mam nadzieję ,że nic nie sknociłem w tym wniosku...)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.279

    Domyślnie

    Mój został złżony w Warszawie w papierze 22 listopada , teraz czekam na potwierdzenie majlowe jego rozpatrzenia lub nie

  20. #400

    Domyślnie

    Witam . Ja złóżyłem 24.11 elektronicznie i w ubiegłym tygodniu (piatek) dostałem maile ,że sie zakwalilifowałem...Teraz czekam na przelew.
    edit oczywiscie mialo byc 24.10
    Ostatnio edytowane przez robert26 ; 27-11-2019 o 13:51

Strona 20 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony