dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 129
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 2565
  1. #1841
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Nie kupowałbym gotowego projektu, tylko zleciłbym architektowi wykonanie indywidualnego według mojej wizji. A w niej na pewno nie byłoby poddasza użytkowego - tylko i wyłącznie obszerny parter.

  2. #1842
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ja akurat nie zrobiłbym parterówki.
    Wolę oddzielenie strefy codziennej od nocnej na różnych poziomach.

  3. #1843
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Ja akurat nie zrobiłbym parterówki.
    Wolę oddzielenie strefy codziennej od nocnej na różnych poziomach.
    Moja opinia jest oparta na 13 latach doświadczenia w oddzielaniu części nocnej od dziennej na różnych poziomach Na jednym poziomie też można oddzielić te strefy, szczególnie przy projekcie indywidualnym.

  4. #1844

    Domyślnie

    Tzw poddasze uzytkowe czyli w praktyce mieszkanie na strychu to chyba najgorsze co moze byc

  5. #1845
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Tzw poddasze uzytkowe czyli w praktyce mieszkanie na strychu to chyba najgorsze co moze byc
    Nie, no tu się nie zgodzę. Strych to strych a poddasze to poddasze. Na poddaszu masz normalną wysokość pomieszczeń a jego wada jest moim zdaniem tylko taka, że bieganie po schodach to po prostu nic przyjemnego.

  6. #1846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek2504

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Maków Podhalański
    Kod pocztowy
    34-220
    Posty
    233

    Domyślnie

    Jak ktoś ma możliwość to zdecydowanie polecam dom bez żadnych schodów. Chyba ,że będzie winda.
    Dom parterowy pow.zabudowy 140 m2, pow.ogrzewania po podłodze 105 m2. 100% podłogówka, wcześniej połowa domu z grzejnikami. Pompa PW T- Cap 1.faz. 9kW seria H, PV 7,65kWp, 21x Longi 365W, Sofar 6,6.

  7. #1847

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi Zobacz post
    Na poddaszu masz normalną wysokość pomieszczeń a jego wada jest moim zdaniem tylko taka, że bieganie po schodach to po prostu nic przyjemnego.
    Moim zdaniem akurat poddasze nie ma normalnej wysokości pomieszczeń a przynajmniej nie w całości. Normalna wysokość pomieszczeń to piętro.
    Bieganie po schodach akurat nie jest żadnym problemem, ma swoje atuty.

  8. #1848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Ja akurat nie zrobiłbym parterówki.
    Wolę oddzielenie strefy codziennej od nocnej na różnych poziomach.
    Zrobiłabym parterówkę z dwoma strefami, piętro jest niewygodne, drogie w budowie i utrzymaniu.

  9. #1849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moim zdaniem akurat poddasze nie ma normalnej wysokości pomieszczeń a przynajmniej nie w całości. Normalna wysokość pomieszczeń to piętro.
    Bieganie po schodach akurat nie jest żadnym problemem, ma swoje atuty.
    Gdy już będziesz miał problem z kolanami, plecami czy innymi, albo wylądujesz na wózku, to po prostu dokupisz windę za 100 tys. zł na te schody, zmienisz dom na parterowy czy będziesz spał w salonie do końca życia? Myślę, że dla wielu to jest ogromny dylemat. Schody są fajne, wiele młodych osób je robi w domu bo "można fajnie wydzielić strefy", tylko później w tym "domu ostatecznym" dogania ich starość i schody stają się przekleństwem.

  10. #1850

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Gdy już będziesz miał problem z kolanami, plecami czy innymi, albo wylądujesz na wózku, to po prostu dokupisz windę za 100 tys. zł na te schody, zmienisz dom na parterowy czy będziesz spał w salonie do końca życia? Myślę, że dla wielu to jest ogromny dylemat. Schody są fajne, wiele młodych osób je robi w domu bo "można fajnie wydzielić strefy", tylko później w tym "domu ostatecznym" dogania ich starość i schody stają się przekleństwem.
    O nie... chyba wykluwa nam się tutaj młody Kaizen

    A Ty po co budujesz "klitkę" z dwoma sypialniami jak Ci się mogą pięcioraczki trafić?

  11. #1851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    agb - ze złamana nogą chodziłam o kulach i jeździłam jakiś czas na wózku. Musiałam spać w salonie.

  12. #1852

    Domyślnie

    My przed budową domu przez 10 lat mieszkaliśmy w dwupoziomowym mieszkaniu, dlatego decyzja o tym, że dom ma być piętrowy została podjęta świadomie.

    Jeżeli wchodzenie po schodach drogi kolego będzie dla mnie problemem, to ich brak nie spowodowałby, że mój komfort życia byłby lepszy. Wtedy, w ogóle życie miałoby już dla mnie średnio sensu

  13. #1853
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Gdy już będziesz miał problem z kolanami, plecami czy innymi, albo wylądujesz na wózku, to po prostu dokupisz windę za 100 tys. zł na te schody, zmienisz dom na parterowy czy będziesz spał w salonie do końca życia? Myślę, że dla wielu to jest ogromny dylemat. Schody są fajne, wiele młodych osób je robi w domu bo "można fajnie wydzielić strefy", tylko później w tym "domu ostatecznym" dogania ich starość i schody stają się przekleństwem.
    Dokładnie. Tym bardziej, że w wieku, w którym narząd ruchu zaczyna robić problemy większość ludzi nie ma raczej chęci na przeprowadzkę i związane z tym problemy. Podobnie montaż windy - to bardzo kosztowna sprawa, a rozwiązuje problem tylko częściowo.

  14. #1854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    agb - ze złamana nogą chodziłam o kulach i jeździłam jakiś czas na wózku. Musiałam spać w salonie.
    I co, z tego właśnie powodu wybudowałabyś teraz parterówkę?

  15. #1855

    Domyślnie

    Mój prawie 100 letni dziadek twierdzi, że codzienne pokonywanie schodów trzyma go w dobrej formie.

  16. #1856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I co, z tego właśnie powodu wybudowałabyś teraz parterówkę?
    Tak.
    Od samego początku chciałam parterówkę, tylko działka była za mała. Gdybym miała wolną rękę nigdy bym nie wybudowała domu ze schodami.
    Schody to niech sobie będą w blokach a nie w domu. Nie bez kozery nazywa się je "przeszkodą architektoniczną".
    Schody stale zastawiane są rzeczami, które trzeba zanieść na górę "przy okazji", bo się nikomu na bieżąco biegać nie chce.

  17. #1857
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak.
    Od samego początku chciałam parterówkę, tylko działka była za mała. Gdybym miała wolną rękę nigdy bym nie wybudowała domu ze schodami.
    Schody to niech sobie będą w blokach a nie w domu. Nie bez kozery nazywa się je "przeszkodą architektoniczną"
    Przecież zawsze można kupić większą działkę, co za problem?

  18. #1858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Przecież zawsze można kupić większą działkę, co za problem?
    że nie stać mnie będzie na budowę, jak kupię pasującą działkę.
    Nie mam ochoty na działkę na odludziu.

  19. #1859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak.
    Od samego początku chciałam parterówkę, tylko działka była za mała. Gdybym miała wolną rękę nigdy bym nie wybudowała domu ze schodami.
    Schody to niech sobie będą w blokach a nie w domu. Nie bez kozery nazywa się je "przeszkodą architektoniczną".
    Schody stale zastawiane są rzeczami, które trzeba zanieść na górę "przy okazji", bo się nikomu na bieżąco biegać nie chce.
    Po to się oddziela strefy aby nie nosić rzeczy w tę i z powrotem?

  20. #1860

    Domyślnie

    W pewnym wieku wyrasta się z marzeń o schodach. Ale do tego trzeba dojrzeć.

Strona 93 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony