dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Pseudo fachowcy - zle wykonana elewacja

    Czesc potrzebuje Waszej rady. Polecona firma budowlana wykonala kompleksowa elewacje tj. styropian, siatka, klej, tynk, podbitka. Mialem spore zarzuty co do elewacji poniewaz tynk nie jest dobrze zatarty. Szef firmy twierdzil ,ze wszystko poprawi i nie bedzie nic widac. Po odsunięciu rusztowan z siatkami okazalo sie ze zle zatarty tynk to najmniekszy problem. Sciany sa krzywe, pofalowane nie ma kontow a byly zamocowane listwy. Po przylozeniu poziomicy sa takie dziury ,ze mozna wsadzic palec. Calosc wyglada bardzo zle, listwy przy oknach sa zle wstawione, sa dziury. Sa miejsca gdzie jest goly styropian. Jestem zalamany poniewaz zaplacilem 90% umowionej kwoty za usluge a robota jest zle wykonana. Ze wzgledu na to ,ze firma byla polecona mam tylko potwierdzenje na mailu ,ze zgadzam sie na kwote za metr za ocieplanie plus podbitke i nie mam umowy. Jutro i pojutrze ekipa ma pomalowac ostatnia sciane, zwinac pozostale rusztowania i mam otrzymac na pismie gwarancje na te elewacje...gwarancje mam miec na rok bo taki jest ponoc standard. To tylko tak po kurtce bez wdawania sie w szczegóły. Okazalo sie ze zayfalem firmie , ktora jest nieuczciwa. Nie wiem jak mam teraz wybrnac z tej sutuacji. Czy mam jakies szanse na wygenerowanie naprawy tej fuszerki? Material kupowalem sam zgodnie z wytycznymi wykonawcy. Przepraszam za chaos w tym poście ale jestem naprawde załamany

  2. #2

    Domyślnie

    Nic im nie płać i po temacie. Za darmo jak zrobione to potem w oczy tak nie kuje

    Jak będą mieli pretensje to niech się sądzą i tyle w temacie.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.939

    Domyślnie

    Bardzo mnie ciekawi metoda "naprawy" źle zatartego tynku...jeśli takowa istnieje. Szkoda że nie sprawdziłeś jakości robót po położeniu styro. Po to się trzeba na tym etapie przyłożyć, by nie było później fal czy cieni, kiedy słonko z boku zaświeci.
    Teraz to chyba sądownie? Tyle że sąd się nie zna i powoła rzeczoznawcę a to...totolotek.

    90% zapłacone, więc "nic im nie płać" jest lekko spóźnioną poradą ;/
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 26-12-2019 o 16:10

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety tylko jedna sciana jest wykonana zgodnie ze sztuka. Pozostale zostaly zrobione "na szybko". Cale prace trwaly 3 miesiace mualem wrazenie ze przykladaja sie do pracy dlatego tak dlugo to trwa. Kazdego 15 wlasciciel przychodzil po wyplate twierdzac ze jak nie zaplace to mu ludzie odejda... a ja mam cisnienie bo do konca roku musze iddac budowe. Teraz mam duzy problem....stracilem kase na material, ktory zapewniałem i pieniadze za robote. Metraż 305 m2 plus podbitka tynkowana 50m2. Zaplacilem im 25 tys zl za robote jak przylozylem przed chwile poziomice to moglem wsadzic palce w szpary. Nie wiem czy moge podac nazwe firmy zeby nikt inny na nich nie trafil :/

  5. #5

    Domyślnie

    Teraz juz wiem ,ze nie ma takiej metody naprawy. Wykonawca jest oszustem. Wady sa ewidentne. Tak skopanej roboty jeszcze nke widzialem

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Współczuję, ale pierwsze co to kierownika budowy ściągnij i odpowiedni wpis do dziennika budowy, po drugie umowę masz tyle, że ustną, umowa taka jest tak samo ważna, dobrze jak byś miał świadków wypłaty wynagrodzenia/zaliczek za robotę, oraz że ten konkretny gość wykonywał te prace. Wizytę kierbuda i i sprawdzanie kompleksowe elewacji łatą fotografuj, dokumentacja zdjęciowa to podstawa w sporach. O rzeczoznawcę powołanego przez sąd bym nie martwił bo wątpię aby przy takich szparach naciągał opinię w kierunku wykonanej elewacji zgodnie ze sztuką, a w dzienniku budowy niech kierbud poda także normy techniczne wykonania elewacji w takim systemie jak masz, bo muszą takie być.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, jutro bedzie kierownik budowy ma sprawdzic plaszczyzny. Mam otrzymac od wykonawcy pisemna gwarancje na elewacje na jeden rok. Nie wiem czy mam to podpisac? Gwarancja na caparolu jest zazwyczaj 5 lat min 3...jutro opisze wam jak sprawa sie potoczyla i wrzuce zdjecia. Ja jestem zalamany zdjeli tasmy i w oknach sa dziury widac siatke i goly styropian. Dzieki Wam za wszelkie wypowiedzi w moim temacie. Moj kierownik stwierdzil ,ze nie ma szans na uzyslanie jakis roszczen od wykonawcy, mam probowac sie dogadac. Masakra

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Bardzo mnie ciekawi metoda "naprawy" źle zatartego tynku...jeśli takowa istnieje.
    Istnieje. Od nowa klej z siatką, grunt i tynk cienkowarstwowy. Tylko zmienić na wykonawcę który tym razem nie spartoli.
    Pozdrawiam Tomraider.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Hmm, dogadać to się można z żoną gdzie jechać na wczasy, a do takiego gościa to albo zwrot całej kasy albo całkowita naprawa wolna od jakichkolwiek wad albo przez niego albo na jego koszt i nie ustępuj ani na krok bo musisz w tej sytuacji wyjść na pozycję pierwszą i decydującą. Powodzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Bedzie ciezko. Teraz juz wiem ,ze to sa oszusci i boje sie ze mi faktury nie wystawi za ta robote. Co w tedy moge zeobic?Jutro mam otrzymac fakture i gwarancje za wykonana prace ale obawiam sie ze nici z tego.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico67 Zobacz post
    Bedzie ciezko. Teraz juz wiem ,ze to sa oszusci i boje sie ze mi faktury nie wystawi za ta robote. Co w tedy moge zeobic?Jutro mam otrzymac fakture i gwarancje za wykonana prace ale obawiam sie ze nici z tego.
    Po pierwsze na spotkanie przyjdż z kimś (a najlepiej w parę osób) , kto będzie świadkiem i/lub w odpowiednim momencie poprze Cię podczas rozmowy, nie musi się znać . Po drugie pokaż mierząc łatą i miarą wykonawcy miejsca gdzie jest spartolone a świadek robi przy nim zdjęcia. w trakcie rozmowy rozpoznaj co lepiej zadziała - kij czy marchewka. Kij to opowieść o znajomym/krewnym w skarbówce/sądzie/inspektoracie budowlanym który nie odzyska kasy ale będzie nękał wezwaniami na sprawy , kontrolami czy wstrzyma uprawnienia itp., marchewka to znajomi budujący dom którzy szukają wykonawcy do np. tynku-czyli szansa na kolejne zlecenie. Raczej nie da się nic nie zapłacić. Negocjuj potężny rabat (ile się da) za usterki które wykonasz/poprawisz sam już inną ekipą.
    Do puki nie wystawi faktury nie płać nic tłumacząc np. że faktura jest potrzebna do banku by wypłacił kolejną transzę kredytu na budowę czy rozszerzył kredyt obrotowy.Cokolwiek pisane na papierze , umowa, gwarancja , faktura , konieczne sprawdzenie danych osobowych jak nazwisko i adres z dowodu i danych firmy z np. jakiejkolwiek faktury zakupu z ostatnich dni którą wykonał wykonawca w dużej znanej hurtowni gdzie kupuje od lat.Powinien taką mieć przy sobie.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 26-12-2019 o 21:08

  12. #12

    Domyślnie

    Zaprosilem na budowe kierownika do odbioru elewacji oraz inspektora budowlanego. Byli w szoku jak zobaczyki fuszerke mojej ekipy... Wykonawca stwierdzil ze za te pieniądze, ktore zaplacilem nie bede mial idelnie zatartego tynku ani nie bedzie rowno bo za taki tynk musialbym zaplacic za sama robote 220 zl. To jest jakis zart. Jestem zalamany.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.939

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico67 Zobacz post
    Zaprosilem na budowe kierownika do odbioru elewacji oraz inspektora budowlanego. Byli w szoku jak zobaczyki fuszerke mojej ekipy... Wykonawca stwierdzil ze za te pieniądze, ktore zaplacilem nie bede mial idelnie zatartego tynku ani nie bedzie rowno bo za taki tynk musialbym zaplacic za sama robote 220 zl. To jest jakis zart. Jestem zalamany.
    Ręce opadają. Debilne tłumaczenie. Trzeba było gościa zapytać dlaczego nie mówił, że ma dwie opcje :tanio i h....owo lub drogo i dobrze.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    sa przeciez normy odbioru prac elewacyjnych.
    jezeli jestes wstanie wlozyc palec pod 2m late to jest to poza normami.
    prosta sprawa: wezwac wykonawce pisemnie do wykonania napraw i tyle.
    poinformowac ze w przypadku nie przystapienia do napraw - zlecisz to firmie zewnetrznej.
    polisa oc wykonawcy i poprawka lub niech naprawiaja sami.
    Faktura i gwarancja - to reguluja sprawy rekojmi na wykonane prace, zapis w umowie jesli jest niezgodny z prawem i tak nie obowiazuje.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.939

    Domyślnie

    fighter1983 - masz może gdzieś napisane tak jak poniżej w przypadku tynków?

    Norma PN-B-10110:2005 przewiduje dla tynków nanoszonych agregatem tynkarskim, następujące wymagania:

    odchylenie powierzchni tynku od płaszczyzny i krawędzi od linii prostej nie większe niż 5 mm w liczbie nie większej niż 3 na całej długości łaty kontrolnej 2 m;
    odchylenie powierzchni i krawędzi od kierunku pionowego nie większe niż 3 mm na długości 1 m i ogółem nie więcej niż 6 mm w pomieszczeniach do 3,5 m wysokości oraz nie więcej niż 8 mm w pomieszczeniach powyżej 3,5 m wysokości;
    odchylenie powierzchni i krawędzi tynku od kierunku poziomego nie większe niż 4 mm na długości 1 m i ogółem nie więcej niż 8 mm na całej powierzchni ograniczonej przegrodami pionowymi (ściany, belki itp.);
    odchylenia przecinających się płaszczyzn od kąta przewidzianego w dokumentacji dopuszcza się nie większe niż 4 mm na długości 1 m.

    Mam sąsiada, który mnie męczy by mu tynk cienkowarstwowy położyć ale...sam styropian kładł, siatkę, klej i jak przyłożyłem w jednym miejscu 2m łatę, to mi ręka po łokieć weszła a on..."co, nie dasz rady na to tynku położyć ? "

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico67 Zobacz post
    Niestety tylko jedna sciana jest wykonana zgodnie ze sztuka. Pozostale zostaly zrobione "na szybko". Cale prace trwaly 3 miesiace mualem wrazenie ze przykladaja sie do pracy dlatego tak dlugo to trwa. Kazdego 15 wlasciciel przychodzil po wyplate twierdzac ze jak nie zaplace to mu ludzie odejda... a ja mam cisnienie bo do konca roku musze iddac budowe. Teraz mam duzy problem....stracilem kase na material, ktory zapewniałem i pieniadze za robote. Metraż 305 m2 plus podbitka tynkowana 50m2. Zaplacilem im 25 tys zl za robote jak przylozylem przed chwile poziomice to moglem wsadzic palce w szpary. Nie wiem czy moge podac nazwe firmy zeby nikt inny na nich nie trafil :/
    Brzmi jak opis moich tynków wewnętrznych.
    Rico67, skąd jesteś?
    Nazwę firmy możesz podać o ile wyedytujesz "oszust" na nierzetelny albo coś, co nie postawi Cie przed sądem za pomówienia (takie czasy). Nawet powinieneś aby każdy miał możliwość uniknięcia takich elewacji.
    Porobiłeś zdjęcia podczas prac? Zdjęcia ludzi, samochodów którymi przyjeżdżali, nagranie krótkiego filmiku z konfrontacji z szefem tej firmy, cokolwiek. To że nie masz umowy na piśmie nie znaczy że nie masz szans przy spartaczonej robocie. Na szczęście Ciebie elewacja zewnętrzna nie trzyma czasowo bo już ją masz.
    Masz potwierdzenie choćby na świstku papieru że gość skasował określoną kwotę?
    Ostatnio edytowane przez Qualcolm_ ; 29-12-2019 o 07:33

  17. #17

    Domyślnie

    Wykonawca pracowal na materialach caparol. Material kupowalem na zyczenie wykonawcy a placilem im za metr uslugi wykonania elewacji. Mam podpisane "kp" z data. Wykonacwlca powiedzil mi ze gdyby wiedzil ze to ma byc prosto to dalby dwie warstwy kleju. Dal tylo jedna i teraz wszedzie sa fale dunaju. Tynk jest nie zatarty albo przetarty -gladki. Inspektor , kierownik budowy oraz dwie firmy ,ktore poprosilem o wycene poprawy tej elewacji byli w szoku. Firmy oczywiscie nie chca mi tego poprawic bo to jest jakies szambo a nie elewacja. Jedna warstwa kleju...czy to jest zgodne ze specyfikacja? Jestem zalamany bo nie widze szans na wyjscie z tej sytuacji.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico67 Zobacz post
    Wykonawca pracowal na materialach caparol. Material kupowalem na zyczenie wykonawcy a placilem im za metr uslugi wykonania elewacji. Mam podpisane "kp" z data. Wykonacwlca powiedzil mi ze gdyby wiedzil ze to ma byc prosto to dalby dwie warstwy kleju. Dal tylo jedna i teraz wszedzie sa fale dunaju. Tynk jest nie zatarty albo przetarty -gladki. Inspektor , kierownik budowy oraz dwie firmy ,ktore poprosilem o wycene poprawy tej elewacji byli w szoku. Firmy oczywiscie nie chca mi tego poprawic bo to jest jakies szambo a nie elewacja. Jedna warstwa kleju...czy to jest zgodne ze specyfikacja? Jestem zalamany bo nie widze szans na wyjscie z tej sytuacji.
    Wytyczne wykonania ETICS i zasady odbioru:
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/SSO_wytyczne_web.pdf

    Wytyczne wykonania Caparola
    http://pliki.med-bud.pl/elewacje/wytyczne_wykonawstwa.pdf

    Te dwa dokumenty zlozone do kupy daja caloksztalt idealnie wykonanej elewacji, wg mnie troche nierealny w naszym kraju i mysle ze mniej niz 1 na 1000 budynkow jest robionych wg takiego rezimu - oczywiscie daloby sie to zrobic, ale koszt m2 elewacji na styropianie w tynku z materialem to spokojnie 300zl/m2 wiec nalezy zdroworozsadkowo podejsc do lektury w/w dokumentow i urealnic do naszego rynku.

    Odnosnie 2giej warstwy kleju - tzw szlichty za wyjatkiem Greinplasta ktory takie rozwiazanie dopuszcza - jest to blad wykonawczy ze wzgledu na zakonczonmy proces hydratacji i mozliwosc rozwarstwienia sie tej 2giej warstwy, natomiast nie zastosowanie tej 2giej warstwy z kolei powoduje ze inwestor prywatny dostaje zawalu serca z powodu nierownosci. Jest to jeden z tych wlasnie przypadkow, kiedy trzeba "zgwalcic" wytyczne.

    Przypadek 1 - robimy zgodnie z wytycznymi czyli dajemy 1 warstwe kleju z siatka, na przygotowanym, wytarowanym styropianie, czekamy, gruntujemy , kladziemy tynk - odbior normatywny wg wytycznych - przechodzi, zgodne z papierami etc. efekt wizualny natomiast jest tragiczny i klient zglasza uwagi co do jakosci prac, bo jest nierowno etc. natomiast elewacja jest wykonana prawidlowo z pkt widzenia technologii i w sadzie po kilku latach klient przegrywa sprawe.

    Przypadek 2 - robimy tak aby klientowi sie podobalo:
    1 warstwa kleju z siatka, po wyschnieciu tzw "szlichta" czyli cienka warstwa kleju bez siatki w celu wyrownania i ujednolicenia powierzchni, przerwa , grunt i tynk .
    W zasadzie jest to wykonanie nie do konca poprawne, natomiast eliminuje widoczne polaczenia siatki, nierownosci etc.
    jest to swiadomie popelniany blad wykonawczy ktory tlumaczy potrzeba estetyki. Cos za cos.
    Efekt: zona omdlewa, somsiady dusza sie w barierkach plotu, dzieci wiwatuja
    i pomimo popelnienia bledu wykonawczego - wszyscy sa zadowoleni i hajs sie zgadza bez procesow sadowych.

    Dlatego trzeba to wywazyc i podejsc zdrowo - rozsadkowo do tego zagadnienia i na pewno nie w emocjach.

    wprowadzenie Greinplasta w naszej dzialanosci obok Caparol-a podyktowany byl m.in wlasnie np takim aspektem jak ten powyzej - ze jako producent rozumie potrzebe spelnienia wymagan rynku i klienta i realnie podaje swoje wytyczne i wymagania. Bo nie znam drugiego producenta ktory pozwala na wykonanie szlichty. Caparol w swoich wytycznych jest 0-1 kowy i najmniejsze odstepstwo skutkuje z automatu zrzuceniem winy za zlo calego swiata na wykonawce bez wzgledu na to - co jest faktyczna przyczyna powstania ewentualnego problemu, co imo jest bardzo nie w porzadku. Dlatego odeszlismy juz prawie calkowicie zarowno handlowo jak i wykonawczo z stosowania produktow Caparol-a - ale to zupelnie inna kwestia.

    Gdzie masz ta budowe? niechetnie i warunkowo robimy takie rzeczy. wlasnie w trakcie forumowicz z Marek, kupil u nas materialy Caparol-a no i ...
    czesc pierwsza:
    https://www.facebook.com/permalink.p...87153427979515

    czesc druga:
    https://www.facebook.com/permalink.p...87153427979515

    czesci trzeciej jeszcze nie ma - czyli zakonczenia prac bo niestety ale czynniki zewnetrzne i napiety grafik + pogoda wygonila nas z budowy na doslownie 2 dni przed zakonczeniem prac i mamy przerwe - wrocimy dokonczyc to na wiosne 2020 lub w jakiejs luce terminowo-pogodowej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #19

    Domyślnie

    Niestety nie moge w tej chwili wrzucic zdjec ale u mnie jest tragedia. Przy oknach widoczna jest gola siatka, listwy dylatacyjne przy oknach sa ciete na oko i zle zamontowane same odpadaja. Nie ma takiego wiekszego fragmentu tj przynajmniej 1m2 gdzie jest poprawna struktura baranek. Cena z materialem wyszla okolo 150 zl m2 czyli cena rynkowa. Zeby to poprawic nalezy zastosowac ponowonie siatke plus klej i ponownie położyć strukture tynku. Czy moge w jalis sposob odzyskac wplacone zaliczki za fuszerke?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rico67 Zobacz post
    Niestety nie moge w tej chwili wrzucic zdjec ale u mnie jest tragedia. Przy oknach widoczna jest gola siatka, listwy dylatacyjne przy oknach sa ciete na oko i zle zamontowane same odpadaja. Nie ma takiego wiekszego fragmentu tj przynajmniej 1m2 gdzie jest poprawna struktura baranek. Cena z materialem wyszla okolo 150 zl m2 czyli cena rynkowa. Zeby to poprawic nalezy zastosowac ponowonie siatke plus klej i ponownie położyć strukture tynku. Czy moge w jalis sposob odzyskac wplacone zaliczki za fuszerke?
    150zl brutto z materialem na Caparolu - to nie jest jakos duzo. pytanie jaki tam styro etc... ale nie jest to wygorowana cena.

    Pytanie co Ty chcesz uzyskac, chcesz to naprawiac, chcesz "polubic" tak jak jest tyle ze odzyskac czesc pieniedzy ze wzgledu na usterki?
    Pierwsze co to trzeba wyegzekwowac fakture za wykonana usluge od wykonawcy - masz KP - to juz cos.
    Co wykonawca na to? jakie jest jego podejscie ? co mowi na temat jakosci wykonanych prac? jak sie odnosi do Twoich zastrzezen.
    No i wrzuc zdjecia jakies - bedzie nieco latwiej, bo moze to Ty sie czepiasz ? - taka opcja tez niestety jest mozliwa, takich co lataja i ziarenka tynku na scianie licza na m2 tez nie brakuje tu na forum.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony