dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 671 z 766
Pokaż wyniki od 13.401 do 13.420 z 15302
  1. #13401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja jeżdżę VW, pięciodrzwiowym. Pali 10l benzyny na 100km. To dobry czy zły wynik ?
    .
    .
    .
    .
    Wiesz już o czym zapomniałeć napisać ?
    Bardzo współczuję i marki i spalania.

  2. #13402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Chciałbym dowiedzieć się czy zużycie gazu na poziomie 5 m3 na dobę jest dobrym czy złym wynikiem?

    Podstawowe dane do domu:
    - powierzchnia 125 m2
    - wszędzie ogrzewanie pidlogowe
    - kocioł 14 kW
    - podłączony czujnik temperatury zewnetrznej
    - dwa cykle grzania, pierwszy 5 godz. Drugi 4 godz.
    - temperatura zadana 21 stopni
    - w zużyciu gazu jest też cwu i niewielkie gotowanie
    to 55 kwh bardzo duzo u mnie to średnio 35 ale łacznie z normalnym zużyciem na cele mieszkalne niegrzewcze

  3. #13403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bardzo współczuję i marki i spalania.
    A jeśli to jest Arteon ?
    A jeśli Golf GTi 245KM?

    A jeśli Polo 75KM ?

    Jak możesz "współczuć" spalania, nie znając szczegółów?
    A marka ?
    Bez szału, ale osobiście uważam ją za przyzwoitą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #13404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jeśli to jest Arteon ?
    A jeśli Golf GTi 245KM?

    A jeśli Polo 75KM ?

    Jak możesz "współczuć" spalania, nie znając szczegółów?
    A marka ?
    Bez szału, ale osobiście uważam ją za przyzwoitą
    Dla mnie "marka" się skończyła na etapie golfa II poza tym samochody są nudne w środku od czasu Hitlera nic się nie zmieniło , nie bez znaczenia ze marka rozwinęła się pochłaniając życie wielu tysięcy ludzi podczas II wojny światowej jeżdżenie takim karawanem jest dla mnie choćby z tego względu nie do przyjęcia.

  5. #13405

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja jeżdżę VW, pięciodrzwiowym. Pali 10l benzyny na 100km. To dobry czy zły wynik ?
    .
    .
    .
    .
    Wiesz już o czym zapomniałeć napisać ?
    No nie za bardzo. Podpowiedź.
    Zmiennych jest tyle, że nie za bardzo wiem która jeszcze dopisać. Starałem się wypisać te które uważałem za ważne.

  6. #13406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A izolacja nie jest ważna ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #13407

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to 55 kwh bardzo duzo u mnie to średnio 35 ale łacznie z normalnym zużyciem na cele mieszkalne niegrzewcze
    W takim razie od czego zacząć aby trochę zejść?
    Krzywa grzewcza 0.3
    Kociol Vaillant 14 kW
    Sterownik w salonie
    Tzw pogodówke zamontowana
    Cwu ustawiona na 47 stopni
    Cyrkulacja tylko w strafach czasowych tak samo jak podgrzewanie cwu

  8. #13408

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    W takim razie od czego zacząć aby trochę zejść?
    Krzywa grzewcza 0.3
    Kociol Vaillant 14 kW
    Sterownik w salonie
    Tzw pogodówke zamontowana
    Cwu ustawiona na 47 stopni
    Cyrkulacja tylko w strafach czasowych tak samo jak podgrzewanie cwu
    Koledzy raczej sugerowali podać zapotrzebowanie na energię budynku względnie opis grubości i parametrów izolacji, bo skąd jak nie stąd powinno wynikać czy to jest dużo więcej, tyle i trzeba czy dużo mniej od wartości szacowanych/projektowanych?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #13409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    W takim razie od czego zacząć aby trochę zejść?
    Krzywa grzewcza 0.3
    Kociol Vaillant 14 kW
    Sterownik w salonie
    Tzw pogodówke zamontowana
    Cwu ustawiona na 47 stopni
    Cyrkulacja tylko w strafach czasowych tak samo jak podgrzewanie cwu
    Tu się nic nie da zrobić tyle to kosztuje i zużywa i trzeba z tym jakość zyć, Ja nie wierzę w żadne krzywe i proste mam termostat elektoniczny w każdym pomieszczeniu i to wszystko.

    Który to sezon grzewczy może fom jest niewygrzany

  10. #13410

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tu się nic nie da zrobić tyle to kosztuje i zużywa i trzeba z tym jakość zyć, Ja nie wierzę w żadne krzywe i proste mam termostat elektoniczny w każdym pomieszczeniu i to wszystko.

    Który to sezon grzewczy może fom jest niewygrzany
    A po co jeszcze dopytujesz jak już wydałeś "wyrok" że to bardzo dużo.

  11. #13411

    Domyślnie

    Prawda, myślałem o tym a później nie wpisałem.
    Według projektu dla podłogówki całkowity bilans mocy grzewczej (co +cwu) wynosi 8.5 kW
    A izolacja jest następująca:
    - fundament XPS 10 cm
    - izolacja podłogi na gruncie EPS 100 - 15 cm lambda 0.035
    - ściany 20 cm lambda 0.031
    - poddasze, dach wełna 2x 15 cm lambda 0.031

  12. #13412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Prawda, myślałem o tym a później nie wpisałem.
    Według projektu dla podłogówki całkowity bilans mocy grzewczej (co +cwu) wynosi 8.5 kW
    A izolacja jest następująca:
    - fundament XPS 10 cm
    - izolacja podłogi na gruncie EPS 100 - 15 cm lambda 0.035
    - ściany 20 cm lambda 0.031
    - poddasze, dach wełna 2x 15 cm lambda 0.031
    Dom jest Ok może nie pasywny ale OK. Może to ta posrana pogodówka? Była na to moda ale to rozwiązanie z minionego wieku

  13. #13413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dom jest Ok może nie pasywny ale OK. Może to ta posrana pogodówka? Była na to moda ale to rozwiązanie z minionego wieku
    Czlowieku, sprawia Ci przyjemność kompromitowanie siebie takimi tekstami ?
    Rozwiązanie z ubiegłego wieku ? Chyba straciłeś kontakt z rzeczywistością...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #13414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    [QUOTE=fotohobby;7909767]Czlowieku, sprawia Ci przyjemność kompromitowanie siebie takimi tekstami ?
    Rozwiązanie z ubiegłego wieku ? Chyba straciłeś kontakt z rzeczywistością...[/]

    Ty na pewno

  15. #13415

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Chciałbym dowiedzieć się czy zużycie gazu na poziomie 5 m3 na dobę jest dobrym czy złym wynikiem?

    Podstawowe dane do domu:
    - powierzchnia 125 m2
    - wszędzie ogrzewanie pidlogowe
    - kocioł 14 kW
    - podłączony czujnik temperatury zewnetrznej
    - dwa cykle grzania, pierwszy 5 godz. Drugi 4 godz.
    - temperatura zadana 21 stopni
    - w zużyciu gazu jest też cwu i niewielkie gotowanie
    normalny wynik...ani za duży ani mały...niektórzy mają 3 m3 na dobę i jeszcze narzekają że to za dużo...ktoś tu pisze że 5 to bardzo dużo więc pewnie wg niego 3 to normalnie a 1 to już mało...
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  16. #13416

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tu się nic nie da zrobić tyle to kosztuje i zużywa i trzeba z tym jakość zyć, Ja nie wierzę w żadne krzywe i proste mam termostat elektoniczny w każdym pomieszczeniu i to wszystko.

    Który to sezon grzewczy może fom jest niewygrzany
    Ale ja nie narzekam. 300 zł na miesiąc to nie jest jakaś straszna kwota a jak pomyślę o komforcie i czystości to jak za pół darmo. Jakbym miał kocioł na paliwo stałe i poświęcałbym na jego zakup, skłądowanie, zasypywanie czas i wycenił ten czas to nie wiem czy gaz nie wyszedłby taniej.

    Dom grzany pierwszy sezon od listopada.

  17. #13417

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dom jest Ok może nie pasywny ale OK. Może to ta posrana pogodówka? Była na to moda ale to rozwiązanie z minionego wieku
    Nie będę udawał wielkiego znawcę ale wydaje mi się, ze raczej to nie wina pogodówki. W zależności od temperatury zewnętrznej temperatura zasilania oscyluje pomiędzy 28-31 stopni przy krzywej grzewczej 0,3. i wskaźnik palnika mniej więcej jest na takim samym poziomie czyli przy minimum. Więc tutaj raczej niewiele ona zmienia. No chyba, żebez pogodówki temperatura zasilania może spaść do np 25 stopni?
    Ostatnio edytowane przez przemty ; 15-02-2020 o 19:45

  18. #13418

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Prawda, myślałem o tym a później nie wpisałem.
    Według projektu dla podłogówki całkowity bilans mocy grzewczej (co +cwu) wynosi 8.5 kW
    A izolacja jest następująca:
    - fundament XPS 10 cm
    - izolacja podłogi na gruncie EPS 100 - 15 cm lambda 0.035
    - ściany 20 cm lambda 0.031
    - poddasze, dach wełna 2x 15 cm lambda 0.031
    Tak jak pisałem. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na zużycie gazu. Jednak patrząc na metraż domu oraz izolację zużycie powinno być mniejsze. I nie ma znaczenia, że dla ciebie 300zł to mało bo dla innego 500zl też może być mało. Chodzi o to, że zadając pytanie o zużycie sam podświadomie myślisz, że jednak jest trochę za duże.
    Zainwestowałeś w ocieplenie więc wg mnie powinieneś tej zimy mieć wyniki na poziomie 3m3.

  19. #13419

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Tak jak pisałem. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na zużycie gazu. Jednak patrząc na metraż domu oraz izolację zużycie powinno być mniejsze. I nie ma znaczenia, że dla ciebie 300zł to mało bo dla innego 500zl też może być mało. Chodzi o to, że zadając pytanie o zużycie sam podświadomie myślisz, że jednak jest trochę za duże.
    Zainwestowałeś w ocieplenie więc wg mnie powinieneś tej zimy mieć wyniki na poziomie 3m3.
    Chodziło mi w innym kontekście - odpowiadając na komentarz -, że 300 zł to nie jest dla mnie dużo.
    Tak jak piszesz, w podświadomości gdzieś jest ta myśl, że może być mniej bo po to ocieplałem aby oszczędzać na ogrzewaniu.
    Ale też nie chodzi mi aby za wszelka cenę kosztem wygody itd zejśc na przykładowe 3 m3.

    Więc co proponujesz aby przynajmniej spróbować czy może być trochę mniej?

  20. #13420

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Dom grzany pierwszy sezon od listopada.
    i tu jest odpowiedz na kolegów panikę, w przyszłym roku bedziesz miał te 3m3 max
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 15-02-2020 o 20:32

Strona 671 z 766

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony