dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 547 z 1022
Pokaż wyniki od 10.921 do 10.940 z 20440
  1. #10921
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Argumentów na co ? Ja Cie do niczego nie mam zamiaru przekonywać , jedynie pokazuje gdzie nie masz racji ,a Ty co chwila zmieniasz rzeczy ,i jeszcze obrażasz (tym razem mnie ,ale w poprzednich wypowiedziach innych). "Chyba upadłeś na głowę" to jest argument ?
    Najpierw piszesz ,że przepływu muszą być jak najbardziej równe , teraz ,że wtórny co najmniej równy a najlepiej większy...

    Najlepiej to jakby wszystko było idealnie i sprzęgła w ogóle nie było , ale nie zawsze się tak da.

    I żeby nie było , nie mam żadnych buforów i nie jestem ich zwolennikiem, ale po co się je stosuje i jak działają wiem.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #10922

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Argumentów na co ? Ja Cie do niczego nie mam zamiaru przekonywać , jedynie pokazuje gdzie nie masz racji ,a Ty co chwila zmieniasz rzeczy ,i jeszcze obrażasz (tym razem mnie ,ale w poprzednich wypowiedziach innych). "Chyba upadłeś na głowę" to jest argument ?
    Najpierw piszesz ,że przepływu muszą być jak najbardziej równe , teraz ,że wtórny co najmniej równy a najlepiej większy...

    Najlepiej to jakby wszystko było idealnie i sprzęgła w ogóle nie było , ale nie zawsze się tak da.

    I żeby nie było , nie mam żadnych buforów i nie jestem ich zwolennikiem, ale po co się je stosuje i jak działają wiem.
    No bo nie lubie jak mi sie wkreca kit i klamie.
    Pokaz mi zdanie gdzie najpierw twierdzilem ze przeplywy powinny byc jak najbardziej równe.


    I miales sie odniesc co do grzania sie bufora na powrocie.

    I powiedz co sie stanie jesli obiegowka PC zasuwa 30l/min a pompka wtorna 10l/m w sprzegle
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-02-2020 o 08:56
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #10923
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Poszukaj sobie sam.

    Bo Ty tak chcesz ? Nic nie miałem.

    Przecież to zależy jaka temperatura wody powrotnej jest.... Ty tylko bierzesz jeden przypadek ,że woda wraca nagrzana, a pomyśl co jest jak wraca zimna...
    I nawet jak wraca nagrzana ,to może Ty najpierw powinieneś podnieść deltaT ,lub zredukować max prędkość ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #10924

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Poszukaj sobie sam.

    Bo Ty tak chcesz ? Nic nie miałem.

    Przecież to zależy jaka temperatura wody powrotnej jest.... Ty tylko bierzesz jeden przypadek ,że woda wraca nagrzana, a pomyśl co jest jak wraca zimna...
    I nawet jak wraca nagrzana ,to może Ty najpierw powinieneś podnieść deltaT ,lub zredukować max prędkość ?
    No i widzisz jak sie z Toba dyskutuje idziesz w zaparte
    Bo ja wiem gdzie te zdanie bylo i Ty doskonale tez bo to nie jest problem zerknac na strone wstecz.

    Tylko jak by te zdanie bylo na Twoja korzysc to zaraz bys przytoczyl a tak odsujesz jak gimbaza to ze znajdz.
    No przytocz i sie okarze kto klamie, powiesz sory i po sprawie woda jak wraca zimna to po przejsciu przez bufor i tak sie nie ochlodzi dlatego to nic nie zmienia bo przy takim zapitalaniu pompki obiegowej tylko przez chwile od odpalenia pompy po jakims postoju z bufora bedzie wychodzic zimniejsza woda niz do niego wplywa a potem sie to wyrówna.

    Zrob sobie taki prosty eksperyment owin sobie grzejnik welna mineralna bedziesz mial taki bufor na powrocie .
    Zobaczysz ile czasu temperatura zasilania tego grzejnika bedzie wyzsza niz powrót i to im nizsza temperatura zasilisz tym szybciej sie to stanie
    Ostatnio edytowane przez codix ; 11-02-2020 o 09:31
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #10925

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Z kolei przy buforze jako sprzeglo czyli dwie pompki mam zastrzezenia co do pracy pompi wtórnej.
    Podczas grzania pompka wtorna powinna caly czas miec rowna lub wieksza wydajnosc niz obiegowka w PC ja tak nie bedzie to obiegowka z PC bedzie mielic wode przez sam bufor.
    TTa wtorna musiala by miec tez przeplywomierz i byc sterowana przez Pc.
    Co do obiegu wtórnego to można ustawić sterowanie poprzez zewnętrzny termostat.
    Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale widzę to tak PC pracuje pcha wodę poprzez pompkę z PC na buforze mamy dodatkową pompę sterowaną termostatem zewnętrznym .Zada na temp. 40*C delta 5 gdy temp na powrocie zbliża się do delty to termostat zewnętrzy załącza pompkę dodatkową przy buforze o większej wydajności. Pompka ta pracuje aż ochłodzi wodę w buforze. Tak na szybko to widzę. Pomocny tu będzie defrost ----pobierając wodę z powrotu obniży temp. powrotu. PS>Takie założenia będę próbował zastosować jak by zaistniała sytuacja częstych taktowań
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #10926

    Domyślnie

    Podsumowując
    Chodzi mi o to aby nie było żadnego taktowania do momentu nagrzania domu. A będzie to możliwe do stwierdzenia jak będzie PC i popracuje w różnych temperaturach zewnętrznych ,zwłaszcza tych dodatnich.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #10927
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Podsumowując
    Chodzi mi o to aby nie było żadnego taktowania do momentu nagrzania domu. A będzie to możliwe do stwierdzenia jak będzie PC i popracuje w różnych temperaturach zewnętrznych ,zwłaszcza tych dodatnich.
    W dodatnich temperaturach, to jak masz same grzejniki i ciepły dom to tylko dobór pompy, która jest w stanie zejść na z mocą na wyjściu gdzieś ok 2kW ( przy temp. Zewnętrznej +7st/C) . A jeśli masz pompę dobraną, że ma grzać jako jedyne žrudło, to z tym nic nie zrobisz, zawsze, jak będzie cieplej to to się parę razy wyłączy zanim osiągnie temperaturę zadaną pomieszczenia.
    Ale tym nie ma co się za bardzo stresować.

  8. #10928

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    W dodatnich temperaturach, to jak masz same grzejniki i ciepły dom to tylko dobór pompy, która jest w stanie zejść na z mocą na wyjściu gdzieś ok 2kW ( przy temp. Zewnętrznej +7st/C) . A jeśli masz pompę dobraną, że ma grzać jako jedyne žrudło, to z tym nic nie zrobisz, zawsze, jak będzie cieplej to to się parę razy wyłączy zanim osiągnie temperaturę zadaną pomieszczenia.
    Ale tym nie ma co się za bardzo stresować.
    Słusznie , lecz dla jednych musi zejść do 2kW a u innych do 3,5kW. Ja jak włączę grzałkę 2kW to nic mi nie daje, tylko z grzałkami jest jeden myk.
    PC niezależnie od jej mocy ( tak mi się wydaje i tak zapewne jest) - grzeją do 55*C Czy to będzie PC 3kW czy 9kW. Z grzałkami jest troszkę inaczej. Ja zazwyczaj jadę grzałką 6kW i wiem że ta grzałka pracując nawet 10godz. temperaturę jaką osiągnie na mojej instalacji CO to 40--41*C przy max przepływie pompki. PC z COP 3 jest w stanie dogrzać do 55*C. Faktem jest też to że: nie potrzebuję wyższej temp. niż 40*C aby było ciepło.
    PS> przy +7 spokojnie wystarczy 3,5kW i temp. zasilania 36--37*C lecz wyższą rzecz jasna szybciej nagrzeję np. 38*C
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 11-02-2020 o 12:54
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #10929

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A dlaczego nie wystarcza w nocy ?
    Bo u mnie to całe słynne zjawisko akumulacji nie występuje. Mimo iż dodatkowo mam większość podłóg pokrytych litym dębem 20mm. Jak o 6:00 PC się wyłączy grzanie CO, to po kilku minutach mam już 0.02C mniej w pomieszczeniu i już temp nie urośnie.

    Ile Ci w ogóle zużywa PC dziennie w obecnych warunkach?

  10. #10930
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bo u mnie to całe słynne zjawisko akumulacji nie występuje. Mimo iż dodatkowo mam większość podłóg pokrytych litym dębem 20mm. Jak o 6:00 PC się wyłączy grzanie CO, to po kilku minutach mam już 0.02C mniej w pomieszczeniu i już temp nie urośnie.

    Ile Ci w ogóle zużywa PC dziennie w obecnych warunkach?
    Jakim termometrem mierzysz tak dokładnie temperaturę w pomieszczeniu
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  11. #10931

    Domyślnie

    Sensory Ekinexa I Junga. Zdaję sobie sprawę, że nie są to urządzenia laboratoryjne. Nie zmienia to faktu, że sytuacja jest powtarzalna w większości pomieszczeń i temp przestaje momentalnie rosnąć po wyłączeniu CO. A czy to jest 0.02C, czy 0.03C lub 0.01C nie ma znaczenia.

  12. #10932

    Domyślnie



    Oczywiście dla udowodnienia swoich racji możemy stwierdzić, że o 6:00 przestaje prawidłowo mierzyć

  13. #10933
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Sensory Ekinexa I Junga. Zdaję sobie sprawę, że nie są to urządzenia laboratoryjne. Nie zmienia to faktu, że sytuacja jest powtarzalna w większości pomieszczeń i temp przestaje momentalnie rosnąć po wyłączeniu CO. A czy to jest 0.02C, czy 0.03C lub 0.01C nie ma znaczenia.
    No i tak powinno być i jak widać jest. Od czasu wyłączenia ogrzewania, akumulator oddaje energię, którą przyjął.
    To nie perpetum mobile

  14. #10934
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bo u mnie to całe słynne zjawisko akumulacji nie występuje. Mimo iż dodatkowo mam większość podłóg pokrytych litym dębem 20mm. Jak o 6:00 PC się wyłączy grzanie CO, to po kilku minutach mam już 0.02C mniej w pomieszczeniu i już temp nie urośnie.

    Ile Ci w ogóle zużywa PC dziennie w obecnych warunkach?
    Aż do takiej rozdzielczości to nikt nie mierzy , może Ci chodzi o dziesiąte części ?
    U mnie widać ,że po wyłączeniu o 6:00 , pół godz później wzrasta jeszcze o tą jedną dziesiątkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komfo.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	440713

    Wczoraj pompa w nocy niestety nie pracowała ( bo się bawiłem krzywą , w niedzielę było za gorąco).
    Co do zużycia to średnio 20kWh , choć dzisiaj tylko 12kWh , wczoraj wcale ....
    Ale do tego raczej ciężko się odnieść bo to zależy od wielkości domu , izolacji itd.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #10935

    Domyślnie

    Mierzy i podaje setne. Inna sprawa na ile dokładnie.

  16. #10936
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Bo u mnie to całe słynne zjawisko akumulacji nie występuje. Mimo iż dodatkowo mam większość podłóg pokrytych litym dębem 20mm. Jak o 6:00 PC się wyłączy grzanie CO, to po kilku minutach mam już 0.02C mniej w pomieszczeniu i już temp nie urośnie.
    Coś słaby ten Twój akumulator albo za słabo go ładujesz
    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    To prawda, że suchy jastrych może mieć zarówno różną masę jak i ciepło właściwe (zależy od asortymentu i producenta), moje źródło to własny arkusz (mam takie do obliczania akumulacji buforów), ostatnio podliczałem w nim płytę o ciężarze 1800kg/m3, ale jastrych może również osiągnąć nawet 2200kg/m3. Jak podstawię taki ciężar to w/w podłogówka może zakumulować 5,22kWh/K (niecały 1kWh więcej). Zatem jeśli przy takiej płycie zapotrzebowanie wynosi np 48kWh/dobę tj 2kWh/godz. Aby to zapotrzebowanie zaspokoić tylko w tańszej taryfie trzeba doładować płytę 14x2=28kWh, na dwie 7-godzinne przerwy tj po 14kWh. O ile nie byłoby problemu zrobić to w 8 godzinach nocnych to już w 2 popołudniowych może być problem, bo jeśli np pc miała to zrobić to min jej moc musiałaby mieć 9kW i to bez cwu. Temperatura takiego grzejnika musiałaby wzrosnąć o 2,68*.

  17. #10937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Genius87 Zobacz post
    Wył-Wł: 895
    Czas pracy: 1513 h
    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ludzie maja na odwrot 1500zal i 1000godzin pracy to u nich mozna mowic o za czestych startach. U Ciebie jest ok
    U mnie
    Wył-Wł: 2012
    Czas pracy: 2397h

    Coś chyba nie za dobrze. Chyba muszę ją w końcu jakoś zaprogramować.
    Jakie są typowe poprawne wartości (relacje) tych parametrów?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #10938
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Oryginalna taca ociekowa jednostki zewnętrznej Panasa to jakieś 1500zł.
    Macie namiary na coś tańszego co ładnie będzie pasować wymiarami?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #10939
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    U mnie
    Wył-Wł: 2012
    Czas pracy: 2397h

    Coś chyba nie za dobrze. Chyba muszę ją w końcu jakoś zaprogramować.
    Jakie są typowe poprawne wartości (relacje) tych parametrów?
    Im mniej tym lepiej, u mnie np w ciągu trybu nocnego czyli w przeciągu 8h raz się zatrzyma to max, po południu przez 2h 0 raza

  20. #10940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    A ja testuję właśnie sposób na przełączenie z grzania zbiornika na grzanie podłogi bez wyłączenia sprężarki , a ta działa nieprzerwanie już prawie 24 h...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Freq.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	440908
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 547 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony