dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    overmind

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    40

    Domyślnie Oczyszczalnia biologiczna one2clean 5 vs EkoDuel 10 vs Actibloc 4

    I nastałem ten moment że muszę wybrać oczyszczalnię, Póki co mam 3 kandydatów i szukam informacji, opinii o nich.
    Liczba domowników to 2 osoby na stałe ale często mamy delegacje 3-7 dniowe i dom stałby wtedy pusty. Zależy mi głownie na komforcie.

    EkoDuel 10
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	clipboard011,w_525,h_525,wo_525,ho_525,_small.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	441248
    one2clean 5
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	one2clean-1,w_525,h_525,wo_525,ho_525,_small.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	62,8 KB
ID:	441249
    Actibloc 4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	actibloc-ster,w_525,h_525,wo_525,ho_525,_small.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	441250

    Podobno mamy nie sprzyjające warunki glebowe ale 4 tuneli rozsączające powinny dać radę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	otwory.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	441252
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Opera Zrzut ekranu_2020-02-26_125356_drive.google.com.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	441251  
    Ostatnio edytowane przez overmind ; 26-02-2020 o 11:59

  2. #2

    Domyślnie

    Przy założeniu 2 osoby, częste przerwy od 3 do 7 dni:

    Ad 1 – w pierwszym momencie myślałem, że to coś nowego. No i faktycznie coś nowego, tyle że po sprawdzeniu papierów na stronie hurtowni kto jest producentem, okazuje się że … ta sama hurtownia. No i sam sobie odpowiedz na pytanie o rzetelność oferty w tym przypadku. Dobra, może przesadzam – mają przecież takie prawo. Tylko, że jak można tak dużego kloca zaproponować dla 2 osób z bytowaniem okresowym?!?!?! Co z tego, że ma „automatyczny zawór pomiarowy”, jak dopływu powietrza odciąć całkowicie nie może, bo osad czynny padnie. Osad czynny w tak dużym zbiorniku przy 2 osobach się nie wyżywi, tym bardziej przy okresowych przerwach.

    Ad 2 – technologia oczyszczania z intensywnym napowietrzaniem w ciągu doby. Dodatkowo w sporym zbiorniku. Najgorsze rozwiązanie przy małym obciążeniu i okresowych brakach w dopływie ścieków (brak pożywki dla osadu czynnego).

    Ad 3 – Actiblock o pojemności 5 m3 w mojej opinii szybciej poradzi sobie z 6 osobami niż z 2. Pomijam fakt, ze oczyszczalnie dwuzbiornikowe mają spore ryzyko nierównomiernego osiadania poszczególnych zbiorników, co może w konsekwencji zakłócić poprawną jej pracę.

    Wszystkie trzy typy oczyszczalni są na swobodnie pływającym osadzie czynnym. Osad czynny nie lubi zmian (zarówno w ilości jaki i składzie ścieków). W Twoim przypadku nawet jak zdąży się namnożyć (3-4 tygodnie) to wyjedziecie i zacznie zjadać sam siebie. Po powrocie będzie go za mało, czyli będzie przeciążony.

    Dlatego poszukaj czegoś, co zawiera złoże w bioreaktorze (zraszane, fluidalne, stałe), bo oczyszczalnia z takim złożem o znacznie lepiej sobie radzi przy takich zmianach.

    Zaproponowano Tobie tunele, które nie są dobrym rozwiązaniem do odprowadzania ścieków. Już studnia chłonna będzie lepsza, bo ma większą powierzchnię styku z gruntem rodzimym. Jeżeli dobrze widzę na zdjęciu (słaba jakość) ze względu na poziom wód gruntowych powinieneś robić odprowadzenie ścieków oczyszczonych do gruntu w tzw. nasypie.

    Jeżeli to oferta od jednej firmy, to trafiłeś na handlowców. Najlepszy przykład podejścia "byle coś wcisnąć z naszej oferty". Wszystkie 3 oczyszczalnie w mojej opinii w Twoim przypadku są złym rozwiązaniem.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    overmind

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dzięki za obiektywną ocenę i pomoc.

    Czyli zostają produkty które chciałem zakupić od początku ale wszyscy mi odradzali że: drogo, nigdy się nie zwróci, mamy podobny a nawet lepszy itd.

    MONOBLOCK 3




    BioDisc BA 1-6 osób (wygląda skomplikowanie i jest droga)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_2,mIuI72yooVHinXmYaQ.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	441279

    @czystesrodowsko
    Co ty byś polecał osobom z takimi warunkami ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu bym poszukał ceny na MULTIEKOCENT 3300 + sterowanie lub ZBS-6C. Obie mają złoże napowietrzane.

  5. #5

    Domyślnie

    @overmind

    Hurtownicy, jak to hurtownicy - cel zawsze jeden.

    Twój pierwotny wybór był jak najbardziej słuszny, bo na warunki, które opisałeś technologia złóż biologicznych jest jak najbardziej odpowiednia.

    Biorock i jego Monoblock, z tego co pisze producent, radzi sobie z brakiem dopływu ścieków nawet do 6 m-cy. Przy tej technologii pracy ma to faktycznie rację bytu i problem Waszych delegacji rozwiązuje. Jednak niestety Biorock nie jest pozbawiony wad - cena. Nie znajdziesz ceny w sieci - podobno taka politykę ma producent, że jej być nie może. Z czego to wynika nie mam pojecia. Dlatego nie wiem ile obecnie kosztuje ale myslę, że ponad 10 000 PLN jest pewne. Tu uwaga - polskich podróbek Biorocka nie polecam - znam przypadki, że ma problemy z działaniem i jakoś zawsze "przypadkiem" po okresie gwarancji.


    Biodisc to kolejna świetna oczyszczalnia, ale dla Was za duża. Niby ogranie i dwie osoby, ale to w Waszym przypadku luksusowa ciężarówka będzie, bo jest jeszcze droższa od Biorocka.

    Jeżeli masz jakąś dobrą firmę od oczyszczlni w okolicy to rozważ filtr gruntowow-roslinyy. Tego się nie kupuje (dlatego żadna hurtownia Tobie tego nie zaoferuje) - to sie robi na miejscu. Dlatego firma musi mieć w tym doświadczenie. Kosztowo wyjdzie nieźle, skuteczność oczyszczania bardzo dobra, niewrażliwa na delegacje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony