dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Narazie jedynym wierzącym w brednie i mity jesteś Ty.
    Ja mam płytę,wiem ile za nią zapłaciłem i wiem ile bym zapłacił za fundament lawowy i wiem ile bym zapłacił za podłogówkę w płycie z zacieraniem na gotowo pod panele.
    Także powtarzam, skoro nie masz żadnych konkretów a tylko wydumane puste słowa to nie kop się.

    Nie pomagałem, ekipę miałem do całego SSO, od płyty po dachówke i rynny.
    Stan 0-10tys.zl, mury-12tys.zl, dach-14tys.zl
    policz ile kosztuje sam beton - w cenach aktualnych- w twojej płycie, pochwal się wynikiem i możesz bredzić dalej.

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    policz ile kosztuje sam beton - w cenach aktualnych- w twojej płycie, pochwal się wynikiem i możesz bredzić dalej.
    9 lat temu czynsz za mieszkanie płaciłem 350zl bodajże a dzisiaj 620zl,koszt mieszkania wtedy to ok. 140tys.zl a dzisiaj 250tys.zl.
    Ale jakie to ma znaczenie? Wiadomo, że ceny poszły do góry ale dotyczy to wszystkiego.
    Ale widać Ty wybiórczo wszystko traktujesz to nie dziwię się, że błądzisz.
    Sam silikat poszedł 100% w górę...ale chcieliscie i chcecie "dojnej zmiany"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    9 lat temu czynsz za mieszkanie płaciłem 350zl bodajże a dzisiaj 620zl,koszt mieszkania wtedy to ok. 140tys.zl a dzisiaj 250tys.zl.
    Ale jakie to ma znaczenie? Wiadomo, że ceny poszły do góry ale dotyczy to wszystkiego.
    Ale widać Ty wybiórczo wszystko traktujesz to nie dziwię się, że błądzisz.
    Sam silikat poszedł 100% w górę...ale chcieliscie i chcecie "dojnej zmiany"

    pytałem, jaki jest koszt betonu w twojej płycie w aktualnych cenach?
    wiesz ile płaciłeś i nic ponad to, resztę wiesz, bo ci ktoś powiedział, ale ten ktoś zrobił z ciebie głupka a tobie to się tak spodobało, że tak zostało.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    pytałem, jaki jest koszt betonu w twojej płycie w aktualnych cenach?
    wiesz ile płaciłeś i nic ponad to, resztę wiesz, bo ci ktoś powiedział, ale ten ktoś zrobił z ciebie głupka a tobie to się tak spodobało, że tak zostało.
    Ale co mi ktoś powiedział? Ja mam swój projekt płyty, zrobiony na etapie adaptacji domu pod MPZP, wiem ile czego konkretnie potrzebowałem(ton stali, m3 betonu czy styro), zresztą sam kupowałem i zamawiałem , wiem czego nie potrzebowałem, wiem ile zapłaciłem i wiem ile bym dzisiaj zapłacił za to,wiem ile bym zapłacił za fundament na lawach ze sciagami.
    W przeciwieństwie do Ciebie, bo Ty jedynie gdybasz :
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do tej pory koszty:
    1.Podsypka 250t-3,5tys.zł-teść
    2.Kopara i ubijara-1,5tys.zł
    3.Styro 44m3-11,2tys.zl
    4.Stal 4,5t-12,9tys.zł
    5.Beton B30 53m3+pompa-12,5tys.zł
    6.Kanaliza-1tys.zł
    7.Folia,deski,pierdoły-2tys.zł
    8.Robocizna-10tys.zl
    W sumie ok.55tys.zł czyli jakieś 300zł/m2 płyty.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-03-2020 o 23:50

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale co mi ktoś powiedział?Ja mam swój projekt płyty, zrobiony na etapie adaptacji domu pod MPZP, wiem ile czego konkretnie potrzebowałem(ton stali, m3 betonu czy styro), zresztą sam kupowałem i zamawiałem , wiem czego nie potrzebowałem, wiem ile zapłaciłem i wiem ile bym dzisiaj zapłacił za to,wiem ile bym zapłacił za fundament na lawach ze sciagami.
    W przeciwieństwie do Ciebie, bo Ty jedynie gdybasz :
    jedynie pytam, by się dowiedzieć co wiesz...


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Koszt wykonania samej płyty fundamentowej może być niższy od tradycyjnego fundamentu lawowego, w przypadku płyty grzewczej koszt ten może być dodatkowo niższy ze względu na brak konieczności robienia wylewek.
    Zasadnosc? Przede wszystkim odizolowania domu od gruntu czyli brak mostków termicznych dodatkowo ograniczenie czyli skrócenie czasu budowy, prostota wykonania.

    a skąd to wiesz?
    może ty, gdybasz?

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    interesujące...
    Dla Twojej wiedzy jest coś takiego jak namuł pylasty , są to pyły z domieszką organiczną
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 04-03-2020 o 04:59

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dla Twojej wiedzy jest coś takiego jak namuł pylasty , są to pyły z domieszką organiczną
    no zobacz, i tenże namuł, jest dobry pod płytę fundamentową? co twoja wiedza na to?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziwne, dbx, że tak się przejmujesz opłacalnością płyty funtamentowej, skoro kilka lat temu miałeś dziwaczny pomysł, aby ocieplać ściany styrodurem, a nie "słabym" EPS...
    Albo tłumaczyłeś większą cenę elewacyjnej wełny mineralnej jej zdolnością do "oddychania"
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-03-2020 o 07:51

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziwne, dbx, że tak się przejmujesz opłacalnością płyty funtamentowej, skoro kilka lat temu miałeś dziwaczny pomysł, aby ocieplać ściany styrodurem, a nie "słabym" EPS...
    Albo tłumaczyłeś większą cenę elewacyjnej wełny mineralnej jej zdolnością do "oddychania"
    czy na pewno się przejmuję? reszta tego, co wywęszyłeś, jest wyrwana, chyba, z kontekstu, ale z góry przyznaję, cokolwiek masz na myśli, masz rację. Prostować twoje poczucie satysfakcji, to zbyt duży i zbędny wysiłek.

  10. #30

    Domyślnie

    Dbx przez takich jak Ty nic nie można znaleźć na forum. Dałeś tu kilkanaście wpisów nic nie wnoszących do tematu. Przeczytaj sobie jeszcze raz o co pytam w tym wątku. Być może jesteś w stanie pomóc w innych tematach ale nie tutaj. Prosiłem o uwagi osób które mają płytę grzewczą. Proszę nie zaśmiecaj forum niepotrzebnymi wpisami.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    no zobacz, i tenże namuł, jest dobry pod płytę fundamentową? co twoja wiedza na to?
    To, że ogólne zalecenia są takie, że na organicznych gruntach się nie posadawia obiektów budowlanych , nie znaczy, że się tego nie da zrobić. Jakbyś miał wystarczającą wiedzę to byś wiedział, że dla takiego gruntu da się wyznaczyć parametry geotechniczne, a majac parametry dobry konstruktor, nie srajacy w portki jest w stanie zrobić wiele rzeczy. Są nawet obiekty w Polsce posadowione na ciekłych iłach i pyłach, a na świecie obiekty posadowione nawet na gruntach organicznych.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    To, że ogólne zalecenia są takie, że na organicznych gruntach się nie posadawia obiektów budowlanych , nie znaczy, że się tego nie da zrobić. Jakbyś miał wystarczającą wiedzę to byś wiedział, że dla takiego gruntu da się wyznaczyć parametry geotechniczne, a majac parametry dobry konstruktor, nie srajacy w portki jest w stanie zrobić wiele rzeczy. Są nawet obiekty w Polsce posadowione na ciekłych iłach i pyłach, a na świecie obiekty posadowione nawet na gruntach organicznych.
    Posadawia, ale trzeba stosować odpowiednie ku temu technologie, a jak ktoś się uprze, to wszystko się da, na kurzej stopce też się da.
    Jak autor chce, a widać że bardzo chce, to za to zapłaci i będzie miał.

  13. #33

    Domyślnie

    Po przedstawieniu badań geologicznych i projektu domu otrzymałem zapewnienie o możliwości budowy płyty fundamentowej od trzech wiodących firm z branży. Obecnie rozważam czy ma to być płyta grzewcza czy nie.
    Cenowo wszystkie oferty są zbliżone. Za płytę grzewczą trzeba dopłacić około 7000 zł.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Posadawia, ale trzeba stosować odpowiednie ku temu technologie, a jak ktoś się uprze, to wszystko się da, na kurzej stopce też się da.
    Jak autor chce, a widać że bardzo chce, to za to zapłaci i będzie miał.
    A skąd wiesz jakie technologie oprócz płyty fundamentowej ma zamiar zastosować konstruktor, który opracował projekt użytkownika Aarnn ? A może wystarczy sama płyta odpowiednio zazbrojona?
    Blade pojęcie masz na ten temat, a robisz takie pierdolo, że ho ho.

  15. #35
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    Po przedstawieniu badań geologicznych i projektu domu otrzymałem zapewnienie o możliwości budowy płyty fundamentowej od trzech wiodących firm z branży. Obecnie rozważam czy ma to być płyta grzewcza czy nie.
    Cenowo wszystkie oferty są zbliżone.
    Uuu,to wyjdzie drogo a wręcz bardzo drogo.
    Myślę, że znacznie taniej a przy tym nie gorzej niż te firmy będzie jakbyś zaangażował w płytę ekipę do SSO.
    Wykonanie płyty jest proste jak budowa cepa, wystarczy robić wszystko wg projektu.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zrobienie podłogówki (ułoźenie styro, rozłożenie rur, spięcie w rozdzielaczu) to około 100zł/m2.
    Do tego dojdzie wylewka.
    Nie wiem, jak duża ta płyta, ale 7000zł za instalację grzewczą to nie jest wygórowane kwota

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki Arturo, wezmę to pod uwagę. Cena płyty to 400 zł/m2 przy powierzchni zabudowy 100m.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony