dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: perlit

  1. #1

    Domyślnie perlit

    czy ktoś z Was do ocieplenia stosował perlit luzem?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Math86

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Perlit Luzem

    Odświeżam temat, co sądzicie o izolacji podłogi perlitem luzem - bez żadnego materiału zespalającego (cement,gips,klej...). Podłoga wykonana będzie na legarach 10x5cm (rozstał co 50-60cm) i na to płyta OSB + wykończenie panelem podłogowym 6-8mm ?

    Czy jest sens układania perlitu luzem, zda egzamin jako izolacja termiczna w zestawieniu opisanym wyżej ?

    Ewentualnie co byście zmienili?

    Pozdrawiam Mateusz D.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam ,raczej nie mialbym odwagi sypac perlitu luzem .Zastosowalbym mieszanke prelitu z cementem lub perlitopiane nad ktora kombinowal adam-mk z tego forum.Pzdr
    Regulamin forum

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tatamarek
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    potok
    Kod pocztowy
    68-132
    Posty
    34

    Domyślnie

    Do ocieplania pelit nadaje się jak najbardziej.
    Jeśli jednak chciałbyś z niego zrobić podkład pod podłogę to polecam peritobeton
    http://www.perlipol.com.pl/perlitobeton-ptb
    Prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna (lub dwie córki), posadzić drzewo (lub założyć trawnik), zbudować dom (lub wyremontować stary) I WYBUDOWAĆ PIEC.

  5. #5
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    "Czy jest sens układania perlitu luzem, zda egzamin jako izolacja termiczna w zestawieniu opisanym wyżej ?"

    Izolacja termiczna (pomijam mostki cieplne, którymi będą te legary) będzie bardzo dobra.
    MOŻNA tak zastosować ten perlit.
    Ale....
    Cholernie to upierdliwe będzie.

    Funkcję sztywnej podpory podłogi przekazujesz legarom/płycie OSB.
    Funkcję wyciszenia i termoizolacji zapewni perlit luzem wysypany do poziomu płyty OSB tak, żeby cała na nim leżała. Wtedy wyciszenie będzie bardzo dobre.
    Dla wykonania takiej konstrukcji trzeba będzie tam jednak.... wchodzić!
    Łazić po pomieszczeniu z narzędziami, płytami, gwoździami, młotkami itp....
    Chcesz brodzić do pół łydki w tym perlicie, co rusz potykając się o legary i gubiąc w nim to, co w rękach trzymałeś?
    DLATEGO raczej sugerowałbym zestalenie takiej zasypki jakim gipsem.
    Po to, żeby dało się swobodnie po niej chodzić bez wspomnianych atrakcji ubocznych przy pracy.

    Adam M.

  6. #6
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Kontynuując myśl....
    Wyrzucasz kasę!
    Legary stają się niepotrzebne przy takiej konstrukcji.
    Perlit, sypki czy zestalony, dobrze taką podłogę podeprze i utrzyma.
    Naciski punktowe rozłoży ta płyta OSB i świetnie całość zadziała.
    Jeżeli nie łączysz jej na frezy (pióro-wpusty) to możesz w perlit wstawić jakie dechy dla jednoznacznego umocowania tych płyt względem siebie.
    Chodzi o to, żeby było do czego je poprzykręcać/poprzybijać. Decha wystarczy a legary kosztują! (no i mostki cieplne tworzą)

    Zasypałbym pomieszczenie perlitem na jakie 5cm.
    Ułożyłbym JEDNOZNACZNIE te dechy na płask dbając o ich wypoziomowanie czy (jak trzeba) spadki.
    Zasypałbym resztę mieszanką perlitu z gipsem, ściągnąłbym po tych dechach do równego (poziomu) i obficie zrosił wodą.
    NASTĘPNEGO DNIA wlazłbym tam w butach z płytami OSB, młotkiem, gwoździami i wykonał resztę koniecznych prac.
    W komfortowych warunkach.

    O poprawności wykonania pracy możesz się przekonać.... upuszczając młotek na te płyty.
    Jak usłyszysz "BUMmmmm..." - to są słabo podparte, podsypane - masz bębenek.
    Jak usłyszysz "PYK" - jest dobrze. Są podparte na całej powierzchni.
    W obu przypadkach termoizolacja jest bardzo dobra.
    (połóż sobie dla testu jaką płytę na dwóch podporach i upuść na nią "kontrolnie" młotek - żeby usłyszeć ten bębenek, który chcesz wyeliminować)
    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 05-11-2011 o 09:32

  7. #7

    Domyślnie

    Ja perlitem zasypałem 2 pierwsze warstwy pustaka poryzowanego. Trochę drogi, "pracochłonny" i podrażnia drogi oddechowe.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja perlitem mam zasypana szparę między moim budynkiem a budynkiem sąsiada.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir, a jak duza byla ta szpara? i jak to robiles?
    moze masz jakies foto, itp - tez mam taka "dylatacyjna" szczelinke pomiedzy budynkami...
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdjęcia w moim dzienniku. Szpara miała ok 25 cm. Został przyklejony styropian (20 cm) na tyle, ile można było wsunąć, a resztę zasypane zostało perlitem

  11. #11

    Domyślnie

    Mam do zasypania pierwszą warstwę pustaków (fundament<>silka). Zostało mi troche proszku PUR. Perlit muszę kupić. Czy PUR będzie również odpowiedni? Co lepsze?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  12. #12

    Domyślnie

    Czy mogę użyć perlitu do ocieplenia murłaty (pomiędzy murłatą a styropianem)
    Warstwy od zewnątrz: styropian | perlit luzem | murłata.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał if22 Zobacz post
    Czy mogę użyć perlitu do ocieplenia murłaty (pomiędzy murłatą a styropianem)
    Warstwy od zewnątrz: styropian | perlit luzem | murłata.
    ?

  14. #14

    Domyślnie

    Perlit jak najbardziej nadaje się do zasypania. Tu masz ciekawy artykuł jak zrobić izolację posadzki perlitem na gruncie https://perlit24.pl/porady/izolacja-...ki-na-gruncie/
    W podobny sposób można zasypywać różne szczeliny itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony