dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dulczas

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Świebodzin
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    4

    Domyślnie Pierwsze malowanie ścian .

    Witam wszystkich, czytam czytam i czytam i dalej mam pytania, jak myślicie:

    Zwykły ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt Polimerowy Uniwersalny może być pod farbę Magnat? Bo niby producent zaleca jakiś specjalny grunt magnat primer pod jego farbę ale to chyba po prostu skarbonka bo tanie to to nie jest w porównaniu do uniwersalnego gruntu, tym bardziej, że już zamówiłem 10L tego acryl putz 40i i mam nadzieje, że wszystko pójdzie bez problemu, jak myślicie?

    Ogólnie mój plan działania na ściany (a na nich stara farba) jest taki:

    1) Skrobie co się da, co odpada. Resztę odkurzam, czyszczę.
    2) Gruntuje wszelkie większe ubytki.
    3) Łatam te większe ubytki gipsem szpachlowym.
    4) Kiedy wszystko załatam i ściana będzie równa gruntuję całą.
    5) Kolejne to gładź szpachlowa (ale nie chcę na cały pokój tylko tam gdzie było skrobane)
    6) Szlifuję.
    7) Gruntuję.
    Maluję.

    Będzie okej? Będę robił to pierwszy raz. Dobrze to sobie rozplanowałem?

    PS: Jaki wałek polecacie do magnat ceramic, może być velurowy lub microfibra czy tylko i wyłącznie naturalny sznurkowy?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bąbelek40

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-412
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki grunt do malowania ścian

    Witam wszystkich,
    Od jakiegoś czasu korzystam z Gruntu Kryjącego Podkładowego Duluxa i jestem mega zadowolony z efektów. Produkt tani w swojej kategorii a dodatkowo ekonomiczne i poręczne opakowania po 3l i 8l . Łatwość aplikacji i niski poziom chlapania sprawiają, że pracuje się z tym produktem dosyć przyjemnie. Dużym plusem jest to, że świetnie kryje ciemne kolory. Miałem okazję malować ściany, które nie były wcześniej malowane (karton-gips) jak również ściany, które były pokryte już farbą i to farbą w ciemnym kolorze. Na obu podłożach spisał się rewelacyjnie. Już jedno krycie wałkiem sprawiło, że powierzchnia uzyskała elastyczną i gładką powłokę, a kolor podłoża został ujednolicony. Posiada bardzo neutralny, niedrażniący zapach, co dla mnie alergika również jest bardzo ważne. Jeśli będziecie mieć okazję i potrzebę z korzystania z gruntu przy malowaniu ścian to polecam produkty Duluxa.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    To daj nam swoją zniżkę

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal1222 Zobacz post
    Jeżeli bym malował ściany gruntem, to tylko Gruntem Kryjącym podkładowym Dulux. Można dostać 3l i 8l i dobrać do swoich potrzeb, gdyż wydajność sprawdza się z opisem na opakowaniu. Jego konsystencja nie chlapie. Sprawdził się u mnie i zakrył ciemną farbę. Również pięknie pokrył konstrukcję karton gips, gdyż wymieniałem drzwi i musiałem go użyć. Miałem ścianę w różnych odcieniach i wyrównałem sobie gruntem ściany. Sama praca sprawiła mi przyjemność i zapach nie drażnił mojego nosa. Nie musiałem czekać długo na efekt końcowy. Wystarczyła mi godzina i mogłem skończyć dalszy remont. Mogę polecić osobą, każdemu kto chce szybko, estetycznie i oszczędnie wykonać pracę.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Weekend nalezy do tego Pana ))

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Weekend nalezy do tego Pana ))
    ale wytrwaly jest... od tygodnia codziennie nowy nick, 1 post i Dulux Podkład Kryjący czy jak to sie tam nazywa jaki cudny, normalnie sioook.
    chlop powinien wydac e-booka - jak zrobic antyreklame produktowi.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony