dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Okna aluminiowe - różnica cen.

    Witam,
    Bardzo mocno rozważamy aluminiowe okna. Mamy 20 okien, powierzchnia 55,8m2, całkowity obwód 144,4m.
    Chcieliśmy przyciemniane, i to zostało uwzględnione w wycenie.
    Otrzymaliśmy wyceny z czterech różnych firm.
    Każda firma wyceniła na profilach Aluprof Model MB-86 SI
    1)
    58 000 - szkło standardowe przezierne - pakiet szybowy 4/18/4/18/4,
    89 000 (przy szybach selektywnych)
    101 000 (przy szybach stopsol)
    - szyby dwukomorowe, ciepła ramka, okucia ukryte ROTO AL Design, HS Drzwi podnoszono-przesuwne ,
    - montaż: montaż szczelny w oparciu o fartuchy paroszczelne oraz paro przepuszczalne - 10 000


    2) 86 500
    okna dwukomorowe, ciepła ramka,okucia kryte Winkhaus ActivPilot Concept Prestige - wyposażone w 4 zaczepy antywyważeniowe ,HST wraz z niskim progiem aluminiowym, montaż przy użyciu taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych illbruck duo .- 16 000.

    3) 95 600
    okna dwukomorowe, ciepła ramka, okucia ROTO AL 130 ,Aluprof MB-77HS HI Typ 1
    GU-937 MONORAIL (AXIS LABY Drzwi podnośno-przesuwne, Uwzględniono wykonanie zewnętrznych paroprzepuszczalnych oraz wewnętrznych paroszczelnych zamknięć styków konstrukcji z korpusem budynku.
    1.Montaż w przestrzeni izolacji na konsolach: 24 055,00 zł netto (25 979,40 zł brutto);
    2.Montaż w przestrzeni izolacji w systemie ThermoWood: 25 395,00 zł netto (27 426,60 zł brutto)


    4) 113 700 ( MB-86 SI)
    okna dwukomorowe, ciepła ramka,antisol, HART okuć się nie doszukałam, okno
    uchylno - przesuwne PSK, Uwzględniono wykonanie zewnętrznych paroprzepuszczalnych oraz wewnętrznych paroszczelnych zamknięć styków konstrukcji z korpusem budynku.
    Montaż standardowy na pianę 6000 + 4500 dopłata za ciepły montaż


    oczywiście każda z firm zaleca zastosowanie poszerzeń, które nie są ujęte w cenia.

    i teraz pytanie skąd różnica w cenach, co jeszcze może wpływać na cenę? Na co muszę zwrócić uwagę?
    Bo rozumiem, że przy oknach PVC, firmy pracują na różnych profilach (np. drutex/veka/Gelanitd.), a przy aluminiowych wszystkie firmy korzystają z profila, który ma identyczne parametry, bo produkuje go ta sama firma.
    Ostatnio edytowane przez tuya ; 18-04-2020 o 21:40

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuya Zobacz post
    a przy aluminiowych wszystkie firmy korzystają z profila, który ma identyczne parametry, bo produkuje go ta sama firma.
    W Polsce jest dostępnych kilku lub może nawet kilkunastu producentów profili okiennych aluminiowych. Aluprof to jeden z nich, z tych bardziej znanych inni to Schuco, Yawal, Aliplast, Aluron, Reynaers Wikona.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W Polsce jest dostępnych kilku lub może nawet kilkunastu producentów profili okiennych aluminiowych. Aluprof to jeden z nich, z tych bardziej znanych inni to Schuco, Yawal, Aliplast, Aluron, Reynaers Wikona.
    Tak, to wiem.
    Chodzi o to, że przy wycenach wszystkie firmy zaproponowały aluprof.
    Co jeszcze może wpłynąć na cenę , poza marżą ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.238

    Domyślnie

    Rodzaj okuć, sposób montażu, kolor, rodzaj szklenia ,wielkości szyb i okien (podział)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    1) rodzaj profila ostatnia wycena najdroższa jest na profilach wypełnionych materiałem izolacyjnym - najlepsza izolacyjność cieplna
    2) rodzaj szyby tzn 1 komorowa najtańsza, 2 komorowa droższa , 3 komorowa najdroższa
    3) sposób montażu - ciepły montaż z ciepłymi parapetami a może zwyczajny na piane i dyble
    4)rodzaj okuć, kolor raczej bez znaczenia bo to i tak bedzie malowane proszkowo.
    Z doświadczenia swojego napisze tak. Nie bierz firmy najtańszej - cena jest taka bo na czymś jest przycięte albo na robociźnie ( wykonanie okien, montaż ) albo na materiałach ( najtańsza szyba, najtańsze okucia itp ) Nie bierz firmy która jest od Ciebie daleko bo w razie reklamacji czy regulacji może być problem z samym przyjazdem.

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję!
    edytowałam i dodałam kilka informacji.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiop

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-053
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cena dla klienta detalicznego jest tak naprawdę wypadkową niezliczonych czynników i nigdy nie wiadomo który z nich odegrał największą rolę.

    1. Jeśli kupujesz bezpośrednio u producenta, to teoretycznie masz szansę na większy rabat, niż jeśli kupisz w sklepie który zamawia od producenta. Teoria ta też często się nie sprawdza, bo jeśli producent jest lojalny wobec kontrahentów, to nie da większego rabaru niż X%, bo mu się to nie opłaci - może stracić kontrahentów.
    2. Jeden producent zaopatruje wiele punktów. Każdy z punktów ma inne umowy handlowe z producentem. Jeśli kupisz okna w punkcie, który ma słabe relacje z producentem, to będzie miał on mniejszy rabat handlowy, a przez to mniejsze pole manewru do zaoferowania rabatu Tobie - końcowa wycena będzie wyższa.
    3. Rodzaj okuć, pakietów szybowych i kolory też jak najbardziej mają znaczenie. Okucia przecież też trzeba kupić. Inną cenę mają plastikowe klamki do najtańszych pecefałek, a inną cenę mają szwajcarskie mechanizmy z klamkami Tupai. Kolor przy stolarce alu uzyskuje się nie tylko malowaniem proszkowym. Są okleiny, anodowanie... Każda z metod ma inne koszty uzyskania koloru.
    4. Różne kwoty montaży zależą przede wszystkim od tego jak cenią się monterzy i z jakich półproduktów korzystają. Ludzie z łapanki, potrafią dać ceny montażu o połowę niższe od profesjonalnych firm montażowych a jakie są skutki, lepiej nie mówić. Poza tym, droższe piany, taśmy, kleje, spaxy czy inne dyble... To wszystko wpływa na cenę montażu.
    5. Kilometry. Czy wyceny od wszystkich tych firm pochodzą z Twojej okolicy? Tzn. max 20 km od adresu montażu?
    6. Wybrane systemy - jak rozumiem w poz. 2 jest HST, w poz. 4 PSK, a w pozostałych dwóch drzwi balkonowe rozwierno-uchylne? Bo nie jestem pewien...

    Szczerze? Wybierz ofertę bardziej polecanej firmy. Może ktoś znajomy korzystał z ich usług? Wyceny stolarki zewnętrznej są na tyle skomplikowane i rozbudowane o "innowacyjne" systemy ciepłych montaży (co producent to 20 nowych nazw na montaż w izolacji), że naprawdę nieraz trudno rozgryźć skąd jest cena końcowa.

    Dla mnie najprościej wygląda oferta nr 2 i 3. Wybrałbym jedną z tych dwóch. Poza tym 1 i 4 mają trochę podejrzanie tani montaż - około 70 zł za metr obwodu? Przy ciepłych montażach? Przy aluminium? Przynajmniej jeden duży gabaryt? Podejrzane. Dobrze wykonany ciepły montaż PVC, które jest o wiele lżejsze niż ALU kosztuje około 50 zł za metr obwodu bez dużych gabarytów.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Wiele (o ile nie wszystko) zostało napisane. Ja zawsze powtarzam: nawet jeśli zrobimy ciasto (okno) z tych samych składników i wg tego samego przepisu to nie musi nam wyjść to samo w smaku (parametrach). Dużo zależy od dokładności wykonania i drobnych, "magicznych" dodatków, które jedni stosują a inni odrzucają, bo szkoda czasu i pieniędzy... Nawet sposób podania (montażu) ma znaczenie dla ceny i odbioru całości..

    Także - jest multum powodów dla których różne są ceny. Porównywać cenę wg profili to można tylko w zakupie samego surowca w postaci kształtowników. Np. osławione profile Schueco. Ludzie myślą że kupują cud, wybierają najtańszego producenta spod Lublina (a ten do dobrej marki profili dorzuca jeszcze dobre okucia! ) a potem na fb pełno zdjęć podpisanych "co tu poszło nie tak"...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiop Zobacz post
    5. Kilometry. Czy wyceny od wszystkich tych firm pochodzą z Twojej okolicy? Tzn. max 20 km od adresu montażu?
    6. Wybrane systemy - jak rozumiem w poz. 2 jest HST, w poz. 4 PSK, a w pozostałych dwóch drzwi balkonowe rozwierno-uchylne? Bo nie jestem pewien..
    Dziękuję za tak szerokie wyjaśnienie.

    1. HS
    2. HST
    3. HS
    4. PSK

    Wszystkie firmy są z tzw okolicy do 30km
    Okolice Trójmiasta.

    Największe zaufanie mam do 4, bo poleca mi ją mój fachowiec od SSO, któremu ufam na 200%. Firma ta robiła okna na kilku jego budowach i wszyscy bardzo zadowoleni i polecają dalej. Spotkałam się z babeczką z tej firmy i robi bardzo dobre wrażenie, ponadto podkreśla, że od lat ma niezmienną ekipę montażową, zatrudnioną na umowę o pracę, że nie ma przypadkowych osób przy montażu - a jak wiemy montaż to połowa sukcesu, jednak ich cena jest najwyższą.
    Mąż pisał mailowo z pozostałymi firmami i generalnie wszyscy wydają się rzeczowi.
    Zadałam to pytanie na forum, ponieważ mąż uważa, że różnica w cenach wynika wyłącznie z narzutu/zarobku, On nie czuje potrzeby przepłacać.
    A ja się boję, bo okna są tak ważnym elementem domu i żeby potem po prostu nie żałować.
    Oczywiście też rozumiem szukanie przez niego oszczędności, bo budowa generuje na prawdę spore koszty, a końca nie widać
    jednak może lepiej wziąć po prostu dobre PVC z wzmocnieniami na dobrych profilach niż za wszelką cenę brnąć w te aluminium

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.136

    Domyślnie

    Mąż jest w błędzie. Okno nie składa się tylko z profili i szyby. Jest mnóstwo opcji by okno "obtanić". No to porównaj mężowi do auta. Niby mercedes, niby ten sam model, ale jakże różne mogą być ceny w zależności od wyposażenia..
    Ps. w PCW to dopiero zwariujecie od różnic w cenie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiop

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-053
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nawiasem mówiąc pvc wcale nie jest gorsze od aluminium. Ma inne cechy. Wiele zależy od gabarytów, wybranego koloru i zgrzania profili.
    Jeśłi macie duże gabaryty, duże przeszklenia, kolor antracyt, albo jakiś jednolity RAL, to ok. Aluminium będzie lepsze.

    Jeśli nie macie dużych przeszkleń, i chcecie mieć drewnopodobny kolor, to ja bym wziął pcv.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    mam aluminiowe na profilach aluprof MB-78EI w klase ei 60 i drugi raz bym nie kupił . W zimie zimne to jak diabli, lakier proszkowy odpryskuje od ramy przy jakimkolwiek mocniejszym uderzeniu itp. Do zastosowań przemysłowych ok do domu absolutnie bym w alu nie szedł. Albo drewno albo PVC

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, okazały się bardzo cenne.
    Doszliśmy do wniosku, że idziemy w PVC .
    Zamkniemy się w 70 000 (SYSTEM: VEKA SL 82 - Premium-line Adams) i wystarczy jeszcze na rolety.
    Ostatnio edytowane przez tuya ; 29-04-2020 o 21:25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony