dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie parapetu po wymianie okien

    Wczoraj wymieniliśmy stare drewniane okna na pcv Oknoplastu, mieszkanie w bloku, bez wymiany parapetow. Okna zostały tylko zamocowane i uszczelnione pianka, wykończenie musimy sami zrobić.
    Czym najlepiej uszczelnić szczelinę między parapetem zewnętrznym a ramą okna? Wcześniej parapet był zagięty i zachodził na ramę, ale przy montażu go ucięli. Teoretycznie chyba powinien zachodzić pod okno i spółdzielnia też tak zalecała, ale widzę że wszędzie tak robią, na korytarzu i w pracy jest tak samo, a szczelina uszczelniona jakimś silikonem. Tylko na korytarzu już stracił właściwości i jest szpara. Niestety wczoraj burza była i trochę deszczu napadało.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.127

    Domyślnie

    Pokaż foto, może będzie łatwiej coś w to miejsce wymyślić.
    Sprawa druga: ja bym poczuwał się do reklamacji. Myślę że sprzedawcom Oknoplastu wypada robić to lepiej niż średniorynkowy standard. Wiem też, że to pobożne życzenie, ale...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Szpara przy parapecie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200716_063037.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	446223

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200716_063044.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	446224
    Przy montażu okazało się, że okno jest trochę za szerokie, więc przycięli trochę płyty paździerzowe. Od zewnątrz po bokach jest dość głęboka szpara. Czy wystarczy wypełnić ją pianką i zatynkować?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200716_063055.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	446225
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200716_194126.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	446226
    Od wewnątrz przy desce trochę krzywo jest, ale przy tej technologii PRL to chyba i tak nie ma co oczekiwać cudów, a generalny remont na razie odpada. Jak to teraz najlepiej wykończyć? W tym miejscu to w ogóle pianki chyba za mało dali, bo jest szpara i wieje przez nią.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200716_213813.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	446227

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.127

    Domyślnie

    Oni to już skończyli ? Nawet jeśli umawialiście się bez obróbek, to dla mnie ta robota jest... poniżej standardu tanich firm. Niedopianowane, parapet też powinien znaleźć się pod oknem. Przy elewacji widać brak piany, od środka też. Jak wieje i woda zacieka, to jest to ewidentnie do reklamacji.
    Rozumiem że jest ci głupio i nie wiesz jak podejść do sprawy. Wyślij te foty do Oknoplastu, zapytaj czy tak ma być.
    Ew. do działu marketingu wyślij link do tego tematu - oni starają się tu udzielać, to może zabiorą głos w realnej sprawie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Ale czy to są jakieś poważne błędy, które znacznie pogarszają szczelność? Piankę mogę ewentualnie sam uzupełnić, szpary przy parapecie uszczelnić silikonem. Nie było mnie przy montażu, z resztą nawet nie dało się patrzeć monterom na ręce. Być może błędy powstały już na etapie pomiaru, bo pomiarowy wydawał się jakiś nieogarnięty. Sprawę mogło też komplikować pozostawienie starych parapetów, przez co trudno było dopasować nowe okna idealnie. Ale rodzina nie chce za bardzo denerwować się wojowaniem z firmą i kolejną wymianą.
    Zastanawiam się jeszcze, czy przed zatynkowaniem można nakleić folie do montażu ciepłego, czy to nie ma już sensu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony