dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Problem z termostatem

    Witajcie. Mam baterie prysznicową Deante z termostatem od ponad 2 lat. Od samego początku miałem problem z termostatem aż w końcu leciała tylko lodowata albo letnia woda. Serwis próbował naprawić, działało przez chwilę ale gdy ustawiłem całkiem zimną wodę i później chciałem dać gorąco to leciała max letnia. Serwis wymienił termostat na nowy i po niecałym roku mam ten sam problem. Leci max letnia. Termostat wyjąłem, wyczyściłem wymoczyłem całą noc w occie coś tam pogrzebałem i działał dobrze dopóki nie ustawiłem na Najniższą temperaturę i jakby coś się w nim przestawiło i zaś leci tylko letnia. Co może być przyczyną? serwis Deante się wypiął na mnie ale to już staram się załatwić z UOKiK.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    W takim przypadku są dwie , może trzy przyczyny:
    - bardzo zanieczyszczona woda - mechanicznie - jakieś cząstki zanieczyszczeń mechanicznych, rdza piasek - brak filtra mechanicznego przed baterią.
    - piec na paliwo stałe , albo gorzej terma gazowa jako źródło ciepłej wody użytkowej
    - bardzo zły - niesprzyjający odczyn zasadowy wody - sole wapnia i magnezu rozpuszczone w wodzie(brak uzdatniania wody) - osad z kamienia blokuje mechanizm mieszka regulatora baterii termostatycznej.

    Zastanawia mnie jeszcze Twoje działanie - z tego co piszesz bez przerwy regulujesz temperaturę wypływu wody? po co ? w jakim celu?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    1. Woda nie jest zanieczyszczona , leci z wodociągów, był zastosowany filtr z polipropylenu a teraz mam węglowy. Gdyby była zanieczyszczona to pewnie inne baterie w domu także sprawiały by problemu a działają bez zarzutu

    2. Mam piec gazowy i woda ciepła idzie z zasobnika

    3. Z tego co sprawdzałem u siebie w wodociągach to twardość wody <5

    Nie pisałem nigdzie że co chwilę zmieniam temp. Przez większość czasu jest ustawiona stała temp ale wiadomo, że od czasu do czasu potrzebuję zimnej wody no ale to już by było mega dziwne, że np raz na tydzień włączenie zimnej wody powoduje awarię termostatu.

    Wczoraj go wyjąłem, przepłukałem, zdjąłem uszczelki i założyłem ponownie i po zamontowaniu znowu leciała normalnie gorąca woda. Specjalnie puściłem lodowatą na chwilę, żeby sprawdzić czy będzie tak samo jak z pierwszym termostatem i tak się stało, ciepłej wody już nie dało się ustawić. Ktoś w innym wątku pisał, że u niego winne były właśnie te uszczelki. Spróbuję dzisiaj znowu go wymontować
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    Wczoraj go wyjąłem, przepłukałem, zdjąłem uszczelki i założyłem ponownie i po zamontowaniu znowu leciała normalnie gorąca woda. Specjalnie puściłem lodowatą na chwilę, żeby sprawdzić czy będzie tak samo jak z pierwszym termostatem i tak się stało, ciepłej wody już nie dało się ustawić. Ktoś w innym wątku pisał, że u niego winne były właśnie te uszczelki. Spróbuję dzisiaj znowu go wymontować
    To winny jest materiał z którego zrobiona jest bateria, a nie uszczelki, przecież to działa na zasadzie rozszerzalności termicznej czynnika w zbiorniczku i wysuwaniu lub wsuwaniu tłoka sterującego zaworem ciepłej wody.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    no ale jak materiał z którego wykonana jest bateria ma wpływ na działanie termostatu ? chyba większość baterii na rynku jest wykonana z podobnego ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    no ale jak materiał z którego wykonana jest bateria ma wpływ na działanie termostatu ? chyba większość baterii na rynku jest wykonana z podobnego ?
    Nie materiał....to płyn w siłowniku/zbiorniku- on się rozszerza lub kurczy pod wpływem temperatury- stopniem zanurzenia tego zbiornika w czynniku ustawiamy zakres temperatury na termostacie. Sposób "obmywania" tego zbiornika przez CWU jest chroniony patentem przez wiele firm produkujących baterie i zawory termostatyczne. W środku jest parafina, alkohol lub gaz szlachetny(albo inne związki które w sposób znaczący reagują na zmiany temperatury w niskim zakresie).Pierwsze baterie tego typu były z rtęcią
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    rozmawiałem właśnie z ich serwisem i gościu powiedział, że termostat może nie działać poprawnie gdy w instalacji mam zbyt niską temp ciepłej wody i że powinna byc ok 55 stopni...ja mam ustawione na 43 bo nie widzę sensu tak mocno grzać wody...czy to rzeczywiście może być problem ? nigdy tak nie grzałem mocno i termostat jakoś działał przez rok
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Tak to może być problem, tak jak Ci napisałem powyżej materiał który się rozszerza dopuszcza tylko niewielką cześć wody ciepłej do zimnej utrzymując temperaturę proporcjonalnie do nastawionej.
    Spróbuj jeszcze przekręcić głowicę na max - czyli na najcieplejszą na wyjściu i delikatnie zmniejszać w dół.
    A zapytam jeszcze czy Twoja bateria ma blokadę - zapadkę która informuje że regulacja termostatyczna nie działa?
    Możesz jeszcze przeprowadzić terapię szokową dla głowicy po jej wymontowaniu (ale to robi się, gdy już nie jest na gwarancji info tylko na priv)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    no jest taka blokada na temp 38
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    Witajcie. Mam baterie prysznicową Deante z termostatem od ponad 2 lat.
    Deante to tandetna chińszyzna.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7362398
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7362731

  11. #11

    Domyślnie

    no ale z tego co widzę to termostat Made in France za 300 zeta.
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony