dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 858 z 1061
Pokaż wyniki od 17.141 do 17.160 z 21202
  1. #17141

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Czy jest ktoś na forum co założył panele i żałuje lub uważa że nie ma sensu zakładać i tego nie robi ?
    Tak jest.
    Ja nie zakładam bo mi się nie bardzo opłaca co nie znaczy że komuś może się bardzo opłacać a jeszcze inny może być niezle w plecy ale zaklada bo sasiad założył i 5tys dają

  2. #17142
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Spisuje mi się to bardzo dobrze. Na grzejniki idzie max 40st i w domu ciepło.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  3. #17143

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To ciekawe co piszesz, bo w ustawie jest moc generatora a generatorem są panele.
    To ja wiem lecz pytanie czy ci co powinni wiedzieć więcej niż MY wiedzą. Z tego co ludziska piszą to g..no wiedzą lub udają .
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #17144

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tak jest.
    Ja nie zakładam bo mi się nie bardzo opłaca co nie znaczy że komuś może się bardzo opłacać a jeszcze inny może być niezle w plecy ale zaklada bo sasiad założył i 5tys dają
    Faktycznie ciężko zakładać jak się kasy nie ma
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #17145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tak jest.
    Ja nie zakładam bo mi się nie bardzo opłaca co nie znaczy że komuś może się bardzo opłacać a jeszcze inny może być niezle w plecy ale zaklada bo sasiad założył i 5tys dają
    Też kiedyś myślałem, że się nie opłaca. Ale panele używane 240W kosztowały 700 PLNów a nówki około 900 PLNów. Teraz panele ponad 300W można kupić poniżej 400 PLNów. Do tego doszła dopłata w ramach programu MÓJ PRĄD i jeszcze pozostałą kwotę można odpisać sobie od dochodu. Mi ręce wyrosły tam gdzie powinny i sam sobie wszystko zamontowałem.
    Bez żadnych dopłat mój zestaw będzie się zwracał około 6-7 lat a z dopłatami około 4 lata. W plecy to na tą chwilę myślę, że nikt nie będzie.
    Kiedyś założyłem kolektory wiedząc, że okres zwrotu będę miał około 12 lat, CWU grzałem gazem. Minęło dopiero 8 lat, może doczekam jeszcze 4 lata a potem same zyski .

  6. #17146

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tak jest.
    Ja nie zakładam bo mi się nie bardzo opłaca co nie znaczy że komuś może się bardzo opłacać a jeszcze inny może być niezle w plecy ale zaklada bo sasiad założył i 5tys dają
    Też nie zakładam i też tak uważam.

  7. #17147

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Też nie zakładam i też tak uważam.
    też tak uważam, ale panele mam, bo gmina fundowała. po mojej stronie tylko VAT 8%, więc zwróci się najdalej za dwa lata. szkoda było nie skorzystać.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #17148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Też tak w ciemno obstawiam. Woda mnie kosztuje poniżej 10PLN za m3, więc dla dobra ludzkości jestem w stanie takie koszty ponieść celem wykonania eksperymentu rozwiewającego wszelakie wątpliwości.
    Dla dobra ludzkości to nie wiem co lepsze oszczędzić wodę czy wyprodukować prąd
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #17149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Też nie zakładam i też tak uważam.
    Mógłbyś uzasadnić nieopłacalność?
    Też byłem PV sceptykiem ale dopłaty zmieniły opłacalność przynajmniej dla częściowego pokrycia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #17150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Też kiedyś myślałem, że się nie opłaca. Ale panele używane 240W kosztowały 700 PLNów a nówki około 900 PLNów. Teraz panele ponad 300W można kupić poniżej 400 PLNów. Do tego doszła dopłata w ramach programu MÓJ PRĄD i jeszcze pozostałą kwotę można odpisać sobie od dochodu. Mi ręce wyrosły tam gdzie powinny i sam sobie wszystko zamontowałem.
    Bez żadnych dopłat mój zestaw będzie się zwracał około 6-7 lat a z dopłatami około 4 lata. W plecy to na tą chwilę myślę, że nikt nie będzie.
    Kiedyś założyłem kolektory wiedząc, że okres zwrotu będę miał około 12 lat, CWU grzałem gazem. Minęło dopiero 8 lat, może doczekam jeszcze 4 lata a potem same zyski .
    No niewiem przyklad sasiadka załozyli jej 5kwp na longi i solar edge na dachu wsch-zach z lukarnami i ogniomórkami obok wyższy dom który też rzuca częsciowo cień itp.koszt 33tys.
    Dotacji jeszcze nie doatala od 1stycznia podatku noe bedzie mogła odliczyc z jakis tam wzgledów noe wnikam jakich.
    Produkcja od 1stycznia do 20wrzesnia 2500kwh z czego znakomita wiekszosc poszla do Taurona bo w godzinach produkcj nie ma ich w domu.
    Zadowoleni sa w h.......
    A handlowiec im naraił ze jeszcze dom z tego ogrzeją to wstawili piecyk elektryczny na c.o dobrze ze jeszcze tego na czarne złoto mie wyrzucili.
    Powiedz jak to ma się opłacać?
    I takich osób na caly kraj to pewnie cale stado dlatego pisalem jedni wtopili i juz o tym wiedza, inni dopiero wtopią a natazie się cieszą,innym wyjdzie na zero,jeszcze inni będą do przodu a Ci co tanio załozyli i sami mieli na poludnie i zero cieni i mieli duże zużycia prądu to będą maksymalnie do przodu

  11. #17151

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    też tak uważam, ale panele mam, bo gmina fundowała. po mojej stronie tylko VAT 8%, więc zwróci się najdalej za dwa lata. szkoda było nie skorzystać.
    No i tu widzę opłacalność

  12. #17152

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Faktycznie ciężko zakładać jak się kasy nie ma
    Jak chcesz to Ci pożyczę ile chcesz 50tys 100tys tylko bardzo wysoki procent mam

  13. #17153

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mógłbyś uzasadnić nieopłacalność?
    Też byłem PV sceptykiem ale dopłaty zmieniły opłacalność przynajmniej dla częściowego pokrycia
    Nie chodzi tylko o nieopłacalność.

    Może jak będę miał więcej czasu, to napiszę parę zdań, ale znając życie, to znajdzie się zaraz wielu rozmówców, którzy zacytują każde moje słowo i napiszą elaboraty sprzeciwu na pół strony

    Także nie wiem czy mi się chce...

  14. #17154

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie chodzi tylko o nieopłacalność.

    Może jak będę miał więcej czasu, to napiszę parę zdań, ale znając życie, to znajdzie się zaraz wielu rozmówców, którzy zacytują każde moje słowo i napiszą elaboraty sprzeciwu na pół strony

    Także nie wiem czy mi się chce...
    Dokładnie będzie tak jak mówisz dlatego mi się też nie chce.
    Na siłę chcą wszystkich przekonywać że się opłaca chodzby miał domek w srodku puszczy i 40 metrowe drzewa dookoła

    Wytrawni inwestorzy ,jak można mówić o opłacalnosci po pierwszym roku użytkowania a zaczekajcie jak wam się wróci (tylko dobrze liczcie bez oszustw) i wtedy dopiero możecie gadać.
    To tak jak ja bym gadal ze pompa mi się opłacała po roku jak ja użytkuję po gwarancji ja h... strzeli i bedzie po oplacalnosci trzeba bedzie się z kotłem przeprosić

  15. #17155

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak chcesz to Ci pożyczę ile chcesz 50tys 100tys tylko bardzo wysoki procent mam
    Nie chcę bo nie potrzebuję. Leszcza na kajak szukaj gdzieś indziej.
    A patrzenie na PV przez pryzmat głupiej sądiadki to jak patrzenie na swoją gotówkę w skarpecie która się kurzy. Ja tam nikogo przekonywał nie będę sami dojrzejecie do tej decyzji jak zaczną Wam przynosić coraz wyższe rachunki za prąd.
    Oczywiście nie tyczy się to codix`a on na w h... pieniędzy na rachunki.

    Mi tam od 6 lat przynoszą rachunki max po 12PLN/miesiąc. Czy żałuje tej decyzji tak mogłem wydać 400PLN/2 m-ce za prąd = 2400 PLN/rok i te 6 lat = 15k PLN do przodu. I pewnie dalej bym nosił kasę do ZE ale nie muszę.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 24-09-2020 o 11:01
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #17156
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie, trafiła się taka oferta:
    W skład zestawu wchodzi:

    - 18 x Panele monokrystaliczne 330W Spolar PV
    - 1 x Inwerter Growatt 6000TL3-S
    - moduł WiFi do inwertera
    - komplet dokumentów potrzebnych do odbioru instalacji przez zakład energetyczny oraz do programu Mój Prąd

    Promocyjna cena 9200 zł netto

    Cena brutto 11316 zł


    Czy temat warty uwagi? Panele założył bym na dachu sam, spiął by mi to kolega. Kwestia czy te panele są coś warte?

  17. #17157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Dokładnie będzie tak jak mówisz dlatego mi się też nie chce.
    Na siłę chcą wszystkich przekonywać że się opłaca chodzby miał domek w srodku puszczy i 40 metrowe drzewa dookoła

    Wytrawni inwestorzy ,jak można mówić o opłacalnosci po pierwszym roku użytkowania a zaczekajcie jak wam się wróci (tylko dobrze liczcie bez oszustw) i wtedy dopiero możecie gadać.
    To tak jak ja bym gadal ze pompa mi się opłacała po roku jak ja użytkuję po gwarancji ja h... strzeli i bedzie po oplacalnosci trzeba bedzie się z kotłem przeprosić
    Wiesz po pierwszym roku nie na co liczyć, bo czas zwrotu bedzie zawsze krótszy, niż wyliczony w tym momencie, z uwagi na to, że en. elektryczna zdrożeje.
    U mnie instalacja 4.27 wschód+ południe (ale zacienione) na chwilę obecną wyprodukowała 3,9MWh, szału nie ma, ale swoje zrobi.
    Tego, że ktoś ma skaszanioną instalację nie można podać na przykład nieopłacalności PV

  18. #17158

    Domyślnie

    Nie znam tej firmy, oferta jak oferta Growata wymienił bym na Sofara a panele Spolar PV na coś dowolnie innego. Do tego musisz jeszcze dodać zestaw do montażu paneli na dachu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #17159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Dokładnie będzie tak jak mówisz dlatego mi się też nie chce.
    Na siłę chcą wszystkich przekonywać że się opłaca chodzby miał domek w srodku puszczy i 40 metrowe drzewa dookoła

    Wytrawni inwestorzy ,jak można mówić o opłacalnosci po pierwszym roku użytkowania a zaczekajcie jak wam się wróci (tylko dobrze liczcie bez oszustw) i wtedy dopiero możecie gadać.
    To tak jak ja bym gadal ze pompa mi się opłacała po roku jak ja użytkuję po gwarancji ja h... strzeli i bedzie po oplacalnosci trzeba bedzie się z kotłem przeprosić
    Nie minoł rok.
    Realny koszt instalacji 13k instalacja wyprodukowała prądu po uwzględnieniu opustu i auto konsumpcji(założyłem 15% straty) prądu za 2100zł. Nie wiem czy tylko czy zysk nie spadnie przez to że nie wykorzystam całej drogiej taryfy i nie przejdzie na tanią ale zima to zweryfikuje.

    Chce na jesień dosadzić 20 topoli do kominka
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #17160

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post

    Mi tam od 6 lat przynoszą rachunki max po 12PLN/miesiąc. Czy żałuje tej decyzji tak mogłem wydać 400PLN/2 m-ce za prąd = 2400 PLN/rok i te 6 lat = 15k PLN do przodu. I pewnie dalej bym nosił kasę do ZE ale nie muszę.
    No i juz oszukujesz bo 2400x6=14400 od tego odejmij to co teraz zanosisz do energetyki czyli 12zl x12x6=864zl
    14400-864=13500 a nie 15000zl
    Masz 7kwp to x 4500zl=31500zl
    To po 6latach nie jestes nawet w polowie drogi.
    Nie liczac juz (bo zaraz powiesz że nie bedziesz niewolnikiem taryf =wolisz byc niewolnikiem slońca) jakbys przeszedl na taryfe np g12w czy g13 gdzie smialo zbilbys cene kwh srednio do 40gr.
    To byłbys teraz dopiero w 1/3 swojej drogi .
    Ale najlepiej sobie pobrac jeszcze uslugi elektryk24 i placic dodatkowe abonamenty i wtedy bedzie sobie można liczyc ze wróci się jeszcze szybciej.

Strona 858 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony