dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 159
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Jak dzieci.
    Każdą umowę można zmienić, bez względu na to jakie są jej zapisy. A jak się nie zgadzasz na nowe warunki to ci ją wypowiedzą. Umowa na czas nieokreślony nie jest na zawsze. Można ją wypowiedzieć.
    Mądrego miło poczytać, nie jak co niektórych którzy mają zaparcie intelektualne.

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Po pierwsze umowa nie jest na czas nieokreślony tylko na 15 lat.
    I nie ma w niej mowy o arbitralnym jej wypowiedzeniu przez ZE.
    To taka specyfika umów z ZE, bo to nie jest "jak każda" umowa.
    W umowie są zapisane konkretne przypadki kiedy ZE może umowę wypowiedzieć.
    W umowie jest zapis że jak zmieni się prawo, to umowa podlega negocjacji.
    Negocjacji? Nikt nie będzie z Tobą niczego negocjował. Powiedzą Ci jak będzie po nowemu i koniec.

    Punkt 10 umowy z Tauronem: :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	an.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	448931

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Negocjacji? Nikt nie będzie z Tobą niczego negocjował. Powiedzą Ci jak będzie po nowemu i koniec.

    Punkt 10 umowy z Tauronem: :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	an.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	448931
    No to rąbnąłeś...
    Mają nas jednak w garści...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #124

    Domyślnie

    Panowie czym się przejmujecie? Na razie badają grunt - myślicie że oni nie zlecają badania gruntu na poziomie forów internetowych?
    Wiedzą że nasz prąd będziemy w lato za frajer oddawać sąsiadom, i zamiast go sprzedać STRACĄ!!! Ile nas kosztuje rzucenie przedłużacza sąsiadowi? Daj 10 jajek tygodniowo i będzie OK. 10 wiejskich jaj 8 PLN 40 jak miesięcznie 24 PLN za 24 PLN w G11 kupisz 24 / 0,67 = 36kWh/tydzień nawet bym tego nie zauważył.
    Bierz 50kwh.tyg i też nawet tego nie zobaczę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie czym się przejmujecie? Na razie badają grunt - myślicie że oni nie zlecają badania gruntu na poziomie forów internetowych?
    Wiedzą że nasz prąd będziemy w lato za frajer oddawać sąsiadom, i zamiast go sprzedać STRACĄ!!! Ile nas kosztuje rzucenie przedłużacza sąsiadowi? Daj 10 jajek tygodniowo i będzie OK. 10 wiejskich jaj 8 PLN 40 jak miesięcznie 24 PLN za 24 PLN w G11 kupisz 24 / 0,67 = 36kWh/tydzień nawet bym tego nie zauważył.
    Bierz 50kwh.tyg i też nawet tego nie zobaczę.
    A u drugiego somsiada się w barterze zaopatrzę w wędzone , a u trzeciego w pędzone...
    W sumie jest to jakieś rozwiązanie...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No to Tauron jak zwykle robi swoich klientów w h...
    W mojej umowie z PGE jest w takim przypadku mowa o negocjacjach.
    I myślisz, że po zmianie ustawy rozliczą cię inaczej niż mnie?

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No to Tauron jak zwykle robi swoich klientów w h...
    W mojej umowie z PGE jest w takim przypadku mowa o negocjacjach.
    Na szczęście zostało mi jeszcze 3 lata do "zwrotu" mojej PVki...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panowie czym się przejmujecie? Na razie badają grunt - myślicie że oni nie zlecają badania gruntu na poziomie forów internetowych?
    Wiedzą że nasz prąd będziemy w lato za frajer oddawać sąsiadom, i zamiast go sprzedać STRACĄ!!! Ile nas kosztuje rzucenie przedłużacza sąsiadowi? Daj 10 jajek tygodniowo i będzie OK. 10 wiejskich jaj 8 PLN 40 jak miesięcznie 24 PLN za 24 PLN w G11 kupisz 24 / 0,67 = 36kWh/tydzień nawet bym tego nie zauważył.
    Bierz 50kwh.tyg i też nawet tego nie zobaczę.
    Gorzej, jak sąsiad pociągnie prąd, gdy słonko się schowa (albo gdy sam ciągniesz tyle, co produkcja). I nawet, jak zrobisz mu podlicznik, to wyjdziesz jak Zabłocki na mydle.

    A to, że ZE będą miały problem z utrzymaniem napięcia w ryzach jak zwiększy się moc PV na osiedlach opustoszałych w dzień, to była oczywista oczywistość. I jak nie zmuszą do dużej autokonsumpcji (czyli małych instalacji) to falowniki same będą się wyłączały przez wzrost napięcia ponad normę. Albo i w końcu ZE uzyskają możliwość samodzielnego odłączania.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gorzej, jak sąsiad pociągnie prąd, gdy słonko się schowa (albo gdy sam ciągniesz tyle, co produkcja). I nawet, jak zrobisz mu podlicznik, to wyjdziesz jak Zabłocki na mydle.

    A to, że ZE będą miały problem z utrzymaniem napięcia w ryzach jak zwiększy się moc PV na osiedlach opustoszałych w dzień, to była oczywista oczywistość. I jak nie zmuszą do dużej autokonsumpcji (czyli małych instalacji) to falowniki same będą się wyłączały przez wzrost napięcia ponad normę. Albo i w końcu ZE uzyskają możliwość samodzielnego odłączania.
    Serio sąsiad będzie nie wiem co robił... pralnie otworzy? Czy Prasowalnie?
    Bez kitu tak głupi jestem że licznika nie założę? i nie będę kontrolował jego poboru? jak przegnę to powiem!

    Przyrost napięcia powyżej 262V mi nie groźna mam jakieś 170KWp na wsi.A zdalne sterowanie mogą u mnie robić tylko poprzez częstotliwość.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 08-10-2020 o 20:41
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No to Tauron jak zwykle robi swoich klientów w h...
    W mojej umowie z PGE jest w takim przypadku mowa o negocjacjach.
    No, chciałbym Ciebie zobaczyć negocjującego z PGE
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #131
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Myślę że pierwsze co utną to czas na odbiór kWh, wtedy już nie będzie się opłacało robić 9.99 kWp bo się tego nie odbierze. Mogą uwalić jeszcze że zamiast 80% będzie np 60%, podatek od paneli jak w Hiszpanii? Rozwiązań na ograniczenie jest wiele i każde uwali inna grupę osób. Ja mam na tyle małą instalację że najwyżej małej nadwyżki nie odbiorę w zimie tylko pójdzie w grzałkę do CWU. Co jak co ale PV rosną jak grzyby po deszczu. U mnie na wiejskim osiedlu już pewnie połowa domów ma instalacje. W tym miesiącu doszły kolejne dwie a domów może z 30. Obserwuję napięcia i póki co jest ok ale pewnie wkrótce będą rosły ponad 240V.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Myślę że pierwsze co utną to czas na odbiór kWh, wtedy już nie będzie się opłacało robić 9.99 kWp bo się tego nie odbierze. Mogą uwalić jeszcze że zamiast 80% będzie np 60%, podatek od paneli jak w Hiszpanii? Rozwiązań na ograniczenie jest wiele i każde uwali inna grupę osób. Ja mam na tyle małą instalację że najwyżej małej nadwyżki nie odbiorę w zimie tylko pójdzie w grzałkę do CWU. Co jak co ale PV rosną jak grzyby po deszczu. U mnie na wiejskim osiedlu już pewnie połowa domów ma instalacje. W tym miesiącu doszły kolejne dwie a domów może z 30. Obserwuję napięcia i póki co jest ok ale pewnie wkrótce będą rosły ponad 240V.
    Dokładnie, masz rację.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Serio sąsiad będzie nie wiem co robił... pralnie otworzy? Czy Prasowalnie?
    Grzanie zasobnika odpali, gdy nie ma słonka czy cokolwiek innego. Albo i w sumie drobiazgi w czasie, gdy słonko nie świeci i/lub sam ciągniesz to, co spada z PV. Ważne, że pociągnie prąd z sieci wierząc, że ciągnie z PV za ćwierćdarmo - a przecież nie rozliczysz go po 70gr/kWh, bo na taką propozycję Cię wyśmieje.

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Myślę że pierwsze co utną to czas na odbiór kWh, wtedy już nie będzie się opłacało robić 9.99 kWp bo się tego nie odbierze. Mogą uwalić jeszcze że zamiast 80% będzie np 60%, podatek od paneli jak w Hiszpanii? Rozwiązań na ograniczenie jest wiele i każde uwali inna grupę osób.
    Już mamy jednego wieszcza, co nam dobrze życzy Nie rób konkurencji
    Poza tym, ZE od zawsze marudzą, kopią pod nami dołki. I co z tego wynika? No jak na razie nic. Poczekamy, pożyjemy.

    W końcu nikt nikogo nie zmusza do inwestowania akurat w PV. Można pieniądze trzymać np. na lokacie, ostatnio widziałem bardzo atrakcyjną ofertę od Getinu
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Grzanie zasobnika odpali, gdy nie ma słonka czy cokolwiek innego. Albo i w sumie drobiazgi w czasie, gdy słonko nie świeci i/lub sam ciągniesz to, co spada z PV. Ważne, że pociągnie prąd z sieci wierząc, że ciągnie z PV za ćwierćdarmo - a przecież nie rozliczysz go po 70gr/kWh, bo na taką propozycję Cię wyśmieje.
    Przecie będzie ciągnął z magazyny a nie z PV, więc co za różnica. Jak mam w 3 miesiące odbierać to się podzielę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #136
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Już mamy jednego wieszcza, co nam dobrze życzy Nie rób konkurencji
    Poza tym, ZE od zawsze marudzą, kopią pod nami dołki. I co z tego wynika? No jak na razie nic. Poczekamy, pożyjemy.

    W końcu nikt nikogo nie zmusza do inwestowania akurat w PV. Można pieniądze trzymać np. na lokacie, ostatnio widziałem bardzo atrakcyjną ofertę od Getinu
    Oczywiscie ze mozna na lokacie. ZE marudza ale przepisy sie nie zmieniaja, zobaczymy co bedzie jak juz bedzie te ilestam zakladamych procent PV w mixie energetycznym. Mysle ze to ukroca tylko nikt nie wie jak. My mamy niby umowy na 15 lat wiec moze nowi dostana nowe gorsze warunki? Poki co trzeba sie cieszyc ze jest jak jest i tego nie uwala

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Oczywiscie ze mozna na lokacie. ZE marudza ale przepisy sie nie zmieniaja, zobaczymy co bedzie jak juz bedzie te ilestam zakladamych procent PV w mixie energetycznym. Mysle ze to ukroca tylko nikt nie wie jak. My mamy niby umowy na 15 lat wiec moze nowi dostana nowe gorsze warunki? Poki co trzeba sie cieszyc ze jest jak jest i tego nie uwala
    Przepisy się zmieniają, na lepsze jak do tej pory. Mimo oporu ZE. Co ma być, to będzie.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Przepisy się zmieniają, na lepsze jak do tej pory. Mimo oporu ZE. Co ma być, to będzie.
    Co zmieniono na lepsze od ustawy o oze z 2015 na co miało wpływ tzw. Big Energy?
    Co dla prosumentów co wtedy zaczynali?
    Ze mój prąd i ulgi tylko dla nowych, że 3,68 kW na 1-fazę, że ncrfg i koniec z rozbudową tych starszych instalacji, że opłata kogeneracyjna i mocowa ?

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Ok-jak się straszyć , to dlaczego nie na całego ?
    A to może wariant : benzyna i olej 2x tyle co teraz ?
    To zaczynam się oglądać za kobyłą z bryczką +kozunia do koszenia ....
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #140

    Domyślnie

    Co się martwicie przyjdzie COVID i ...

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony