dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1361 z 1588
Pokaż wyniki od 27.201 do 27.220 z 31759
  1. #27201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Elfi jak czytam co sie w Polsce dzieje to sie mi flaki przewracaja.
    Normalnie zostaje jedno- obalic rzad, wywalic PIS. Wszystko w sklepach, polki sie uginaja ale gorzej niz za komuny.
    tyle, że na trzeźwo biorąc nie ma atrakcyjnych alternatyw.
    Nie chcę politykować, bo to nie forum polityczne.

    ****

    Co do ryb - może wytłumacz to sobie tak - nie kupisz, nie będziesz zubażać zasobów naturalnych?
    Jestem ciekawa na ile wyłowionych ryb przeżywa transport na drugi kraniec świata?

  2. #27202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi nigdy nie ma nic atrakcyjnego na 100%, ale oni sie rozbujali i ida po trupach, na co jeszcze wpadna?

    tu tez nie jest super. Niestety. Ale kosciol nie rzadzi, panstwo nie jest koscielne, mimo ze panstwowymi wolnymi dniami i swietami jest boze narodzenie i wielkanoc - inne religie nie maja zadnego swojego uznanego za swieto panstwowe i wolne. Ani zydzi, ani hindusi ani brudasy. Mimo to kosciol nie ma nic do gadania. Zobacz ile w Polsce macie wolnych dni.
    Szkoly sa dwie (podstawowki i licea) panstwowe i katolickie, wysylasz dziecko gdzie chcesz, nie ma przymusu religi i nawet w katolickiej nie oblejesz roku jak religi nie zaliczysz.
    Polska nie jest panstwem koscielnym a jednak sukienki rzadza i naginaja na swoja strone.
    Nie chodzi o zglebianie polityki ale o zdrowy rozsadek co jest. a nie powinno byc. Bo poki co to z boku juz jak dyktatura wyglada.


    tak drogiej ryby bym nigdy nie kupila, za bardzo kasy by mi bylo szkoda stracic. Ale kupjac rybe ktora jest prosto z morza/oceanu - moge tez sobie tlumaczyc - uratuje jedna na wypadek gdyby sie gdzies znow im ropa/olej wylalo ze statkow.
    tez jestem ciekawa ile ich przezywa. Ale pasc moze i w domu zyjac w akwarium juz klka lat, stres ja zabic moze, styknie ze sie wystraszy czegos

  3. #27203
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za rybki

    Za wikipedią-
    Niebieski księżyc – określenie drugiej pełni Księżyca w ciągu miesiąca kalendarzowego. Jest to zjawisko rzadkie, występujące raz na kilka lat.
    Wbrew nazwie, tarcza księżycowa nie staje się niebieska. Ma to jedynie podkreślić względną rzadkość tego zjawiska.

    Dzisiaj pierwszy raz do domu zabrałam kilka kwiatków, nie chciało mi się iść i do garażu je zanieść. Więc noc spędzą w "tropikach", w mieszkaniu gorąco a zabierałam je jak na termometrze 3 *C pokazywało.

  4. #27204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika - nici z ksiezyca
    chmury , ma padac

  5. #27205
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    U nas też nici z księżyca, na początku drzewa zasłaniały a potem chmury.
    Córka dotarła do celu, czy zawisła w trasie? Już widzę jaka ona musi być zmęczona i dzieciaki też.

  6. #27206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika masz ten garaz ocieplony??

    Mloda kupila bilet na dzis, ale nie napisalao ktorej ma leciec, narazie nic nie wiem . Umeczona , wykonczyly ja, nie dosc ze trzeba za nimi patrzec to pelno toreb

    Ksiezyc wylazl wieczorem, widzialam go, kiedys juz go cykalam w tej "niebieskiej" wersji . Dzis wstalam znow chmury i ma snieg padac

  7. #27207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika Mloda wlasnie pisala, wleciala bez problemu , nie trzeba kwarantanny,powiedzieli ze jak zrobi polskie papiery moze zostac ile chce (no ale to nic nowego )

    to juz mi ulzylo bo w nerwowce tu siedzialam, przez nia mi Boguski padly bo zupelnie mi z glowy wylecialy

  8. #27208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak moja teściowa - zamartwia się na zapas

  9. #27209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No na zapas nie wiem
    przez covida roznie moglo byc - mogli ja wrocic z UK a potem mogli ja wrocic z Polski, roznie bywa teraz. A bilety miala w jedna strone tylko kupione, wiec trzeba bylo sie martwic. tylkopatrzec jak znow granice pozamykaja, dobrze wiec ze doleciala i nie musiala zostac 2 tyg w UK.
    Nikus przeszczesliwy, w skarpetkach wylecial jak podjechali pod dom

    teraz odliczam dni do wyjazdu Mlodego W piatek jedzie.
    Maja w tym tyg na operacje idzie, nie moge isc z M na impreze w sobote , musze z nia zostac.


    a poki co - BIALO Od wczoraj wieczorem. I wcale to fajnie nie wyglada
    znow bedzie charkanie i smarkanie bo od srody ma byc cieplo, 16-20C na plusie

  10. #27210
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Garaż ocieplony. Raz mąż zostawił oleandra w blaszanym garażu, padł od braku słońca. Teraz wstawię do normalnego garażu i koło okna postawię. 2 lata ma i ok 160 cm wysokości, żal by mi go było. Dzisiaj z domu na deszcz go wystawiłam, niech moknie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200818_143148.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	449830   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200818_143203.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	449831  
    Ostatnio edytowane przez mmikka ; 02-11-2020 o 16:03

  11. #27211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    szczesciara , ja nie mam ocieplonego i nie bede - garaz za wysoki, mase kasy bym musiala wsadzic w to

    moje Boguskijednak padly raczej, przez to ze glowe mialam gdzie indziej. Nadal kwiatki maja (czesc) ale obwisle wraz z liscmi. Dzien wczesniej padalo bardzo, w nocy byl mroz - cala ziemia w donicch zamarzla. Stoja juz dwa dni w domu i nic, ani sie nie podniosly, ani nie spadly. Przed czwartkiem wiec wyladuja na smieciach, daje im szanse do srody wieczorem

    piekne te kwiaty Mika !! i jeszcze paczki masz?

  12. #27212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przytnij krótko i wstaw w ciepłe miejsce. Pewnie tylko zważyło liście. Nie podniosą się, muszą wypuścić nowe. Ale to potrwa z 2-3 tygodnie co najmniej.

  13. #27213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi no a korzenie? skoro ziemia byla zamarznieta to nie trafilo ich?

  14. #27214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ile było w nocy, że cała ziemia zamarzła?

  15. #27215
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Miał dużo kwiatów nierozwiniętych jeszcze, wycięłam wszystkie jak zabrałam na noc do domu. Już by się nie rozwinęły, roślina niech odpoczywa i na wiosnę sił nabiera.
    Oleander co mi padł miał pojedyncze płatki, ten ma bardziej ozdobne. Mam 2 białe petunie i kwitną mi jak szalone, w tym roku kupiłam pierwszy raz po bardzooooo długiej przerwie. W przyszłym roku też kupię. Mogłabym dostać szczepki datur, żółtej, łososiowej i chyba białej. Problem przechowania zimą skutecznie mnie zniechęca do nich.

  16. #27216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfi, jak wstalam kolo 7 rano to bylo -7, a ile w nocy nie wiem

  17. #27217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika mnietak powinna Boguska, a ciagle do nich wracam

  18. #27218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Elfi, jak wstalam kolo 7 rano to bylo -7, a ile w nocy nie wiem
    to sporo
    myslałam, że to przymrozek a nie solidny mróz.

  19. #27219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Elfir, a nie zaglądasz na Dutch Dreams na fb? Tam wczoraj były zdjęcia z Kanady pod śniegiem (Tony Spencer).

    Mania, jak byś się wybierała do Montrealu
    https://www.contemporist.com/public-...ONTEMPORIST%29
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-11-2020 o 11:28
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #27220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wywale te Boguski, kupie nowe w lecie. Bo jak bylo z ostatnia?? cala zime przezimowala i zyla i co? wziela i mi zdechla tydzien przed wystawieniem na dwor na wiosne nie bede trzymala zdechlakow majac nadzieje ze zyja. To 7 miesiecy czekania.


    Pestka, swietne te kule, a wzorek - niezle moze namieszac w glowie. Nie wiedzialam ze to tam maja. Predko do Montrealu nie pojade, nie poki covid jest, nawet jak juz bedzie mozna, Ontario i Quebec najwiekszymi centrami covidu sa

Strona 1361 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony