dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kulfi82
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-795
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Normalnie bym obstawiał słabo ocieplone rury - ale w tym przypadku przyjęcie odczytu z anemostatu (ewentualnie odjęcie z pół stopnia) sprowadzi sprawność reku w realne rejony. Jeszcze bym zweryfikował wkładając czujniki do reku (jak najbliżej fabrycznych albo i spinając z nimi trytytką).
    no i wychodzi na to, że miałeś rację. bo termometr wrzucony do króćca pokazuje zupełnie inny odczyt niż czujnik Vaillanta. Odczytane dziś rano parametry wyglądają następująco:

    Temp. zewnętrznego pobieranego: 2.2°C
    Czerpnia: 0.6°
    Wyrzutnia:3.7°C

    Temp. w pomieszczeniach mieszkalnych: 21°C
    Temp. w pomieszczeniu reku: 11.3°C

    Temp. zużytego pobieranego: 19.7°C sonda (centrala pokazuje 16.5°C)
    Temp. nawiewanego: 16.8°C
    Prędkość pobieranego: 151m3/h
    Prędkość dostarczanego: 140m3/h

    więc...

    1. sprawność wychodzi na poziomie 87% - więcej niż deklaruje producent
    2. nie do końca wiem, której wartości czerpni się trzymać 2.2 czy 0.6 - rekuperator w statystykach podaje temp. św. pob 2,2°C, ale już po kliknięciu test czujnika 0.6°C. Nie wiem czy 2.2 to nie jest zwykły odczyt z pogodówki bo taka też jest temp. wyświetlana na regulatorze w salonie.
    3. między wywiewem a nawiewem jest jakieś 10m3 różnicy - wszystkie anemostaty chwilowo są wykręcone na podobnym poziomie a w centrali nie ustawiałem dodatkowych korekt. Przy uruchomieniu miałem robione pomiary anemometrem i niby wszystko było zrównoważone.
    4. dziwi mnie też odczyt wilgotności bo regulator wskazuje 51% a oddzielnie postawiony higrometr 37%,
    5. przy okazji dowiedziałem się, że w regulatorze (ten salonowy VRC700) walnięta jest też czujka jakości powietrza jej odczyt 65535ppm


    także w poniedziałek telefon i zgłoszenie serwisowe. Wielkie dzięki za odzew i wszelkie sugestie
    Ostatnio edytowane przez kulfi82 ; 21-11-2020 o 09:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony