dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 230 z 893
Pokaż wyniki od 4.581 do 4.600 z 17847
  1. #4581
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    d7d ty to jednak jesteś niereformowalny .

  2. #4582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Czyli chodzi Ci o to, że przykład, który podałam, jest po prostu nietrafiony?
    Halo nie robiłam - jeżeli uważasz inaczej, to napisz, proszę, co w mojej wypowiedzi, jest według Ciebie “robieniem halo”


    Bardzo duży nacisk kładziesz na to, że zgadzamy się na pobieranie i przetwarzanie danych - powtórzę więc jeszcze raz pytanie, bo nie odpowiedziałeś:
    Tylko te dane, na których przetwarzanie wydałeś zgodę, są według Ciebie zbierane? I zbierają je tylko te podmioty, którym wydałeś na to zgodę?
    Naprawdę w to wierzysz?
    Odnoszę się do twojego wpisu o usłudze google pay i przedstawiający go jako przykład inwigilacji. Sama wyraziłaś zgodę na ich przetwarzanie.
    Nie będę dywagował na temat jakiś niespecyzowanych fantazji o tym jak twoje dane są przekazywane, bo niby kto by był zainteresowany inwestowaniem kasy w nielegalne lub podstępne pozyskanie i gromadzenie twoich danych i jakie to dane posiadasz, że są warte jakiejś inwestycji.

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ale wlasnie o to chodzi - skad mam wiedziec, jakie konkretnie informacje interesuja i kogo?
    Po prostu nie oszukuje sama siebie, ze pobieranie danych ogranicza sie do tego, na co sie zgodzilam.

    Jezeli moja definicja nie jest wlasciwa (dlaczego? Bo Ty tak uwazasz?) to podaj ta wlasciwa.

    Nigdzie nie twierdzilam, ze mam z inwigilacja problem - czemu probujecie mi wmowic cos, czego nigdzie nie twierdzilam?
    Ja odnioslam sie do kategorycznego stwierdzenia, ze jej nie ma.
    No to teraz jasne. Nie wiem kto, nie wiem po co i nie wiem jak, ale jestem przekonana, że to robi i na potwierdzenie tego podam własną definicję pojęcia, którego nie rozumiem. Fantastyczna roprawka
    Ostatnio edytowane przez Emtebe ; 20-11-2020 o 19:50

  3. #4583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    d7d ty to jednak jesteś niereformowalny .
    Mam uczulenie na wszech głupotę.
    Nie potrafisz czegoś zrozumieć to najłatwiejszym sposobem "wyjaśnienia" jest spisek!! (onych).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4584
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To udowodnij że jest totalna inwigilacja
    Podałaś definicję typu masło maślane.

    Jak przypuszczasz, jakie dane mogą być pobierane przy okazji korzystania z urządzeń elektronicznych.
    Wiadomo np. że telefon przesyła lokalizację urządzenia.
    Przesyła też odwiedzane strony internetowe, logowania do stacji bazowych, płatności przy pomocy telefonu.
    Niektóre dane są potrzebne do wykonania danej czynności a niektóre przekazywane są formą płatności za "darmowe usługi" które nie są jednak darmowe bo "coś" pobierają z telefonu.

    Są jakieś tajne dane lub tzw. dane wrażliwe które masz w telefonie lub laptopie które mogą być pobrane bez Twojej wiedzy??

    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4813...wo-nadzorowane

  5. #4585
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Odnoszę się do twojego wpisu o usłudze google pay i przedstawiający go jako przykład inwigilacji. Sama wyraziłaś zgodę na ich przetwarzanie.
    Nie będę dywagował na temat jakiś niespecyzowanych fantazji o tym jak twoje dane są przekazywane, bo niby kto by był zainteresowany inwestowaniem kasy w nielegalne lub podstępne pozyskanie i gromadzenie twoich danych i jakie to dane posiadasz, że są warte jakiejś inwestycji.
    Właśnie tego nie rozumiesz - dane generowane przez jedną osobę nie są nic warte. Dane generowane przez setki tysięcy ludzi - mogą dostarczać wielu informacji.

    Na proste pytanie jak widać odpowiedzieć nie potrafisz.



    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    No to teraz jasne. Nie wiem kto, nie wiem po co i nie wiem jak, ale jestem przekonana, że to robi i na potwierdzenie tego podam własną definicję pojęcia, którego nie rozumiem. Fantastyczna roprawka
    Zbieranie danych “cybernetycznych” generowanych przez zwykłych, przeciętnych ludzi, monitorowanie zachowań tych ludzi jest inwigilacją.
    Za Wikipedią:
    Inwigilacja (od łac. invigilare – czuwać nad czymś) – ogólnie: określenie zespołu czynności stosowanych do śledzenia (monitorowania) zachowań ludzi.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwigilacja

    Dane generowane przez zwykłego, przeciętnego człowieka, takiego jak ja, nie znaczą w zasadzie nic. Dane generowane przez setki tysięcy albo i miliony takich przeciętnych “zjadaczy chleba” mogą mieć olbrzymią wartość - chociażby statystyczną. Odpowiednio analizowane i wykorzystywane, mogą generować olbrzymie zyski. I generują, stosowane chociażby w reklamie, handlu.
    Nie trzeba wiele wyobraźni, by rozumieć, że te same dane, generowane przez przeciętnych, zwykłych, normalnych ludzi, mogą być wykorzystywane na wiele innych sposobów niż tylko do tworzenia reklam czy “nowych” produktów na sprzedaż.

    Ale oczywiście świadomość tego, to od razu wiara w teorie spiskowe...

  6. #4586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Opis książki
    W czasach rosnącej cyfrowej świadomości i wydatków na bezpieczeństwo w sieci, warto mieć świadomość, że „hakowaniem” trudnią się nie tylko cyberprzestępcy.
    Prawie każdy nasz krok w internecie śledzą handlowcy, którzy na podstawie zebranych danych chcą oferować nam skrojone na miarę produkty, śledzą nas rządy, które mają dbać o nasze bezpieczeństwo, a także konkurenci biznesowi i sąsiedzi.
    Julia Angwin, amerykańska dziennikarka śledcza specjalizująca się w tematyce cyberprzestrzeni, kreśli ponurą wizję świata, w którym nie możemy liczyć na odrobinę prywatności nawet we własnym domu.
    I co z tego ma wynikać.
    Handlowcy śledzą nasze rządy?

    Nie odpowiedziałaś na pytanie (ostatni akapit).

    PS Rolnik wypełniający spis rolny też jest inwigilowany.
    Podobnie firmy wypełniające statystki GUS'owskie.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 20-11-2020 o 21:16 Powód: PS
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #4587
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Opis książki
    W czasach rosnącej cyfrowej świadomości i wydatków na bezpieczeństwo w sieci, warto mieć świadomość, że „hakowaniem” trudnią się nie tylko cyberprzestępcy.
    Prawie każdy nasz krok w internecie śledzą handlowcy, którzy na podstawie zebranych danych chcą oferować nam skrojone na miarę produkty, śledzą nas rządy, które mają dbać o nasze bezpieczeństwo, a także konkurenci biznesowi i sąsiedzi.
    Julia Angwin, amerykańska dziennikarka śledcza specjalizująca się w tematyce cyberprzestrzeni, kreśli ponurą wizję świata, w którym nie możemy liczyć na odrobinę prywatności nawet we własnym domu.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    I co z tego ma wynikać.
    Handlowcy śledzą nasze rządy?
    Jeżeli tak zrozumiałeś akapit, który sam pogrubiłeś, to faktycznie nie ma żadnego sensu, żebyś czytał cokolwiek więcej...



    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie odpowiedziałaś na pytanie (ostatni akapit).
    Jeżeli tym pytaniem było:
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Są jakieś tajne dane lub tzw. dane wrażliwe które masz w telefonie lub laptopie które mogą być pobrane bez Twojej wiedzy??
    To odpowiedź jest jedna (ale teraz to nie jestem już pewna, czy ją zrozumiesz): oczywiście że tak. Oczywiście, że mam dane czy sprawy, które chciałabym, by zostały prywatne.
    Ty zapewne bardzo lubisz nie mieć żadnych sekretów i tajemnic, nigdy i przed nikim

    I nie chodzi o to, że uważam, że moje sprawy prywatne są jakieś ważne czy istotne - są po prostu moje własne i prywatne. A przynajmniej chciałabym, by takie były.



    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    PS Rolnik wypełniający spis rolny też jest inwigilowany.
    Podobnie firmy wypełniające statystki GUS'owskie.
    Idea jest taka (tak, wiem, bardzo skomplikowana), że im więcej danych ktoś zbierze i im lepiej je opracuje, tym więcej wniosków może wyciągnąć. Ale owszem, taki spis rolny zapewne także może się w wielu statystykach i analizach przysłużyć, jako jedno z wielu źródeł danych i informacji.
    Jaki to ma związek z tą dyskusją?

    Czy Ty w ogóle jeszcze pamiętasz, o co Ci chodzi i co próbujesz udowodnić?

  8. #4588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jeżeli tak zrozumiałeś akapit, który sam pogrubiłeś, to faktycznie nie ma żadnego sensu, żebyś czytał cokolwiek więcej...
    ...
    Czy Ty w ogóle jeszcze pamiętasz, o co Ci chodzi i co próbujesz udowodnić?
    1. Jak należy rozumieć akapit który pogrubiłem a Ty ten opis zamieściłaś?
    Powołałem się na Twój link.
    Chcesz coś więcej powiedzieć o książce to napisz to.
    2. Prywatnych danych nie trzymaj w telefonie czy laptopie połączonym (za Twoją zgodę) z możliwymi programami śledzącymi.
    Nie będziesz miała pretensji że Ciebie śledzą lub wykradają mniej czy bardziej poufne dane.
    3. Spis rolny jest takim samym śledzeniem któremu musisz się poddać.
    Poczytaj pytania zawarte w spisie to się zorientujesz na czym to polega.
    Tylko spis Ciebie (pewnie) nie dotyczy więc nie masz z tym problemu.
    4. Z linkowanego opisu książki (kilka zachęcających zdań) niewiele wynika.
    Bliżej jest mi do opinii przedstawionej przez "Cytelnik Czyniczny" z 22.03.2020
    Są takie tematy bardzo dla mnie "podejrzane" jeśli codzi o literaturę. Są dla przykładu te wszystkie śmieszne książki - życiowe poradniki dla nastolatek - z serii "7 kroków do osobistego spełnienia i szczęścia", których jedynym celem jest chyba napchanie kabzy wyrachowanym pseudopsychologom przez niedojrzałe małolaty płci obojga.
    Innym podobnym tematem jest totalna światowa inwigilacja. I o tym jest właśnie książka, którą postanowiłem przekartkować. Nie jestem zawiedziony, czyli jestem. Jestem, bo nie dowiedziałem się niczego, czego bym jeszcze nie wiedział, czyli że jesteśmy nieustannie, automatycznie śledzeni na każdym kroku od poczęcia aż do śmierci i to różnie wpływa na nasze życie. A nie jestem, bo takie miałem co do tej książki przeczucie.

    Autorka twierdzi, że cyfrowa inwigilacja narusza naszą wolność.

    Autorka zapomina tylko o kilku sprawach. A kiedyż to było inaczej? Kiedy to państwo i społeczeństwo nie były elementem opresyjnym względem jednostki? Zawsze były, a teraz tylko dostały do ręki nowe narzędzia, bo państwo jako idea i społeczeństwa oraz cała nasza rzeczywistość podlegają ewolucji. Narzędzia te czasem dają złe efekty, a czasem dobre i podejmowanie starań o skrajnym nasileniu by tego elementu naszej rzeczywistości uniknąć, jak każda skrajność jest czymś głupim i/lub złym.

    No i jeszcze kwestia zasadnicza: A co to jest wolność? Nikt z nas nie jest wolny, każdy podlega oceanom wpływów świata zewnętrznego. Opieranie się temu w zakresie takim jak prezentuje autorka jest idiotyzmem i patologią.
    Lepiej więc by pani Angwin napisała książkę o tym, jak wykorzystać "wielkiego brata" do czegoś dobrego.


    A potencjalnym czytelnikom mogę zaoszczędzić czasu na tę książkę dając prostą życiową radę:

    Każdego dnia jak najsprytniej korzystajcie z tej szarej substancji, którą skrywają Wasze czaszki i cieszcie się życiem.
    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4813...wo-nadzorowane

    PS To chyba informatycy tworzą programy śledzące i wykradające poufne dane.
    Ciekawe gdzie mają etykę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #4589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Proszę koleżeństwa nie kłócić się o szczegóły inwigilacji czy inaczej raportowania pozycji klientów lub inaczej nazwanych danych. Lokalizacja we wszelkich urządzeniach podłączonych do sieci jest faktem . Pliki cookie przy odwiedzaniu stron też są, co często ukazuje się na dole ekranu, klikamy "Akcept" i po bólu. Wracam z pracy w miejscu ogólnie znanym i jest komunikat "jak oceniasz..." po raz setny . Oczywiście na to wyraziłem zgodę ogólnie uruchamiając telefon, przeglądarkę czy logując się na odwiedzanych stronach. Zgoda najczęściej zawiera tyle warunków, że nikt (dobrze - mało kto) je nie czyta. Można się nie zgodzić lecz nie będzie wtedy usługi czy dostępu czy innego przydatnego mniej lub więcej narzędzia. Dane pozbierane w masie to jest TOWAR jak każdy inny i właściciele przeglądarek czy stron z tego żyją. Oczywiście można się obrazić na zdobycze techniki i zamieszkać w jaskini lub na drzewie, lecz jeść trzeba. Biegli w polowaniu muszą jakoś zamówić kołczan strzał lub żyłkę do wędki , mniej sprytni muszą zamówić pizzę lub insze frykasy których sami nie zdobędą. Cóż, wygoda kosztuje więc trzeba korzystać dopóki jest prąd i net. Kto nie knuje, temu inwigilacja wisi i powiewa; kto knuje ten żyje w strachu , ewentualnie produkuje teorie spiskowe. Pożywką jest ogólna niewiedza, co najlepiej widać po teoriach chemitrails , opiniach o cudownych miejscach grawitacyjnych i inszych banjalukach spotykanych nawet na forum FM. Cóż, takie jest życie. Tak było, jest i przypuszczalnie będzie.

  10. #4590
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    1. Jak należy rozumieć akapit który pogrubiłem a Ty ten opis zamieściłaś?
    Powołałem się na Twój link.
    Chcesz coś więcej powiedzieć o książce to napisz to.
    2. Prywatnych danych nie trzymaj w telefonie czy laptopie połączonym (za Twoją zgodę) z możliwymi programami śledzącymi.
    Nie będziesz miała pretensji że Ciebie śledzą lub wykradają mniej czy bardziej poufne dane.
    3. Spis rolny jest takim samym śledzeniem któremu musisz się poddać.
    Poczytaj pytania zawarte w spisie to się zorientujesz na czym to polega.
    Tylko spis Ciebie (pewnie) nie dotyczy więc nie masz z tym problemu.
    4. Z linkowanego opisu książki (kilka zachęcających zdań) niewiele wynika.
    Bliżej jest mi do opinii przedstawionej przez "Cytelnik Czyniczny" z 22.03.2020

    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4813...wo-nadzorowane

    PS To chyba informatycy tworzą programy śledzące i wykradające poufne dane.
    Ciekawe gdzie mają etykę.
    Ty juz naprawde nie wiesz nawet, o czym rozmawialismy i o co Ci chodzilo

    Taka drobna informacja na przyszlosc: o ksiazce (jakiejkolwiek) najlepiej mowi tresc tej ksiazki, nie jej opis i nie jedna recenzja.

    Chciales, zeby Ci podac dowody, wiec podalam linka do ksiazki o tej tematyce.

    Ty teraz ja chcesz oceniac na podstawie jednego opisu (ktorego tresci nawet nie zrozumiales!) i jednej recenzji (skupiajacej sie na troche innym zagadnieniu).

    To co pogrubiasz w recenzji jest o wolnosci. Natomiast ta cala dyskusja byla o tym, czy inwigilacja zwyklych ludzi jest faktem, czy tez nie. To, czy ona cokolwiek narusza, czy komus odpowiada czy nie - nie bylo przeciez poruszane. I jest to temat na tyle duzy, ze nie ma sensu go zaczynac. Chodzilo o to, czy inwigilacja istnieje. I Twoje kategoryczne, z ksiezyca wziete, stwierdzenie, ze nie istnieje. Jakbys byl bardziej skupiony na sensownej dyskusji, a mniej na pisaniu byle czego, byleby tylko zakrzyczec przeciwnika, to bys pewnie o tym pamietal

  11. #4591
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pojawiła się Pani z Chmielnika i Wam namąciła. W tak poważnym temacie d7d ,wylała swoje frustracje i nadal Was...... inwigiluje. Nie było jej i nagle BUM!!!!. Jest wszechobecna w mega postach.

  12. #4592
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pojawiła się Pani z Chmielnika i Wam namąciła. W tak poważnym temacie d7d ,wylała swoje frustracje i nadal Was...... inwigiluje. Nie było jej i nagle BUM!!!!. Jest wszechobecna w mega postach.
    Kolejny co mi zrzuca wylewanie frustracji. Gdzie? W jaki sposob?
    Nie masz nic do napisania, to po co piszesz nieprawde?

  13. #4593
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Kolejny co mi zrzuca wylewanie frustracji. Gdzie? W jaki sposob?
    Nie masz nic do napisania, to po co piszesz nieprawde?
    Co mam pisać. Temat o drobnoustroju zakaźnym jak każdy inny o choróbsku dręczącym ludzkość. Pisałem jak moi znajomi przechodzili to choróbska. Jak umierali i umierają . Kiedyś o tym tak nie pisałem bo tego nie było i nie było takiej potrzeby .Ty rozpisujesz te swoje kolumbryny ,wielgachne posty .Zaklinasz rzeczywistość na swój sposób. Jesteś dziwną kobietą. Cała prawda o takich personach .Zdrowia życzę.

  14. #4594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Grisza Szwedzkie farmazonu upadały?
    https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus...7948163722080a

    Ato najważniejsze

    https://wiadomosci.wp.pl/jest-decyzj...7972574944096a

    I szczepionka coraz bliżej
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #4595
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Zobaczysz jaki będzie opór durni przed szczepieniem.

  16. #4596
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Żaden nie będzie bo prawie wszystkie pójdą dla ludzi starszych i lekarzy/polityków/policjantów... Jakiejś wielkiej ilości szczepionek się nie spodziewajmy na początku.

  17. #4597
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zobaczysz jaki będzie opór durni przed szczepieniem.
    A Ty jestes chetny szczepic sie szczepionka, ktora powstanie w tak ekspresowym czasie?

  18. #4598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ty juz naprawde nie wiesz nawet, o czym rozmawialismy i o co Ci chodzilo

    Taka drobna informacja na przyszlosc: o ksiazce (jakiejkolwiek) najlepiej mowi tresc tej ksiazki, nie jej opis i nie jedna recenzja.

    Chciales, zeby Ci podac dowody, wiec podalam linka do ksiazki o tej tematyce.
    ...
    Ty nie rozumiesz o czym piszesz.
    Logując się do urządzeń, do sieci akceptujesz warunki.
    Chcesz mieć wszystko za darmo ale tak nie ma.
    Jest coś za coś.
    Dałaś linka do zakupu książki i nie dałaś własnego komentarza do tej książki.
    Czego więc oczekujesz?
    Że ktoś potwierdzi Twoje tezy nie czytając książki?
    Opublikowałem komentarz Czytelnika ale Tobie ten komentarz nie pasuje do swojej teorii totalnej inwigilacji.

    Nie rozumiesz co to jest totalna inwigilacji.
    Ta "zwykła" inwigilacja jest za Twoją zgodą.
    Bo tak jest Tobie wygodnie korzystać ze zdobyczy XXI wieku.

    Inwigilacja istnieje. Tego nie zaprzeczam i nie zaprzeczałem

    Link do książki nie jest dowodem. Jest wizją autora książki.
    Tego też nie jesteś w stanie zrozumieć.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-11-2020 o 12:09
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #4599
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Właśnie tego nie rozumiesz - dane generowane przez jedną osobę nie są nic warte. Dane generowane przez setki tysięcy ludzi - mogą dostarczać wielu informacji.

    Na proste pytanie jak widać odpowiedzieć nie potrafisz.
    Weź sprawdź co oznacza inwigilacja, bo jakoś fruwasz bez sensu jak głuchy nietoperz.

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Zbieranie danych “cybernetycznych” generowanych przez zwykłych, przeciętnych ludzi, monitorowanie zachowań tych ludzi jest inwigilacją.
    Za Wikipedią:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwigilacja

    Dane generowane przez zwykłego, przeciętnego człowieka, takiego jak ja, nie znaczą w zasadzie nic. Dane generowane przez setki tysięcy albo i miliony takich przeciętnych “zjadaczy chleba” mogą mieć olbrzymią wartość - chociażby statystyczną. Odpowiednio analizowane i wykorzystywane, mogą generować olbrzymie zyski. I generują, stosowane chociażby w reklamie, handlu.
    Nie trzeba wiele wyobraźni, by rozumieć, że te same dane, generowane przez przeciętnych, zwykłych, normalnych ludzi, mogą być wykorzystywane na wiele innych sposobów niż tylko do tworzenia reklam czy “nowych” produktów na sprzedaż.

    Ale oczywiście świadomość tego, to od razu wiara w teorie spiskowe...
    No i jak się w to wpisuje własnoręczne i świadome uruchomienie konta google wraz z usługami na nowym telefonie? Wypisujesz definicje niezwiązane z przytoczonym przez ciebie przykładem. Tylko po co? Przecierz to nie ma ani sensu, ani składu.

  20. #4600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    W lustrze to zauważyłeś.
    Gratulacje i podziw że tak trafnie opisałeś samego siebie.
    O takim braku refleksji i takiem niezachwianym poczuci własnej nieomylności właśnie pisałem. Tylko potwierdzasz, jak bardzo mam rację.

Strona 230 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony